Lékařský verdikt je neúprosný. Mladému Benovi zbývají poslední týdny, možná dny života. Za jak krátkou dobu si je možné splnit všechny sny?
K tomu, aby se váš život změnil k nepoznání, stačí jediná věta. Nemusí být dlouhá, nemusí ani zaznít dramatickým tónem. A přesto svým obsahem udeří jako střela a roztříští vás na tisíc kousků. Kousků, které už asi nikdy nepůjdou složit zpět. Ale při dostatku osobní statečnosti a síly z nich může vzniknout něco nového. Sympatický mladík Ben v podání Joshuy Jacksona, známého ze seriálu Hranice nemožného, si přesně takovou větu nyní vyslechl. A byla zdrcující. Lékaři mu právě oznámili, že má neléčitelnou formu rakoviny, minimální šanci přežít a v podstatě posledních pár týdnů na to, aby se mohl těšit ze světa. A Benova reakce? Zděšení, beznaděj a hlavně touha konečně změnit vše, co tak dlouho odkládal. Usedlou kariéru učitele a budoucího manžela mění za motorku, se kterou se vydává napříč Kanadou, aby dohnal vše, dokud má ještě čas. A na této cestě potkává lidi i své sny, díky nimž konečně pochopí, jak moc je život vzácné a ochrany hodné zboží. I díky vynikajícímu soundtracku a čarokrásné kanadské přírodě, kde se tato posmutnělá roadmovie odehrává, lze snímek režiséra Michaela McGowana označit za jeden z nejpůsobivějších a nejpřekvapivějších žánrových filmů roku 2008. (oficiální text distributora)

sonnak

Další z filmů, na kterém lze najít spoustu chyb i stokrát viděného klišé (to především). Rozumem a logickými argumenty by se dal bezpochyby rozložit na ukázkovou nízkorozpočtovou sračku, která nikomu nemůže nic nového nabídnout, což tu spousta hodnotících udělá. A přestože si to i já uvědomuju a sám to v nejednom momentu vidím, po pocitové stránce je to kousek neuvěřitelný a opravdu má srdce. A takových filmů je třeba si vážit. ()

rt12

Ve 4 stadiu rakoviny se cítí báječně? Léčbu nepotřebuje, jezdí na motorce na koni a vypadá tak jak vypadá? No tak to mu GRATULUJU ! Tím to pro mně přestalo být zajímavé. Michael McGowan by se měl podívat na VTIP, aby dostal trochu představu jak člověku je týden před skonáním. ()

hygienik

Áno má to myšlienku, s ktorou súhlasím! Ale je to tak prvoplánovo moralistické a ľúbivé, že som to dopozeral len so sebazaprením. Bol by z toho veľmi dobrý propagačný materiál pre turistov o Kanade. Rozhodne lepší než tento hraný film. ()

Mickalle

Ano ano ! Zas konečně snímek co oslavuje krásu přírody a lidského ducha, místo hromady nabušenejch efektů. Musím vystřihnout jeden úryvek, kterej je pro život nesmírně důležitý " Jak se pozná jestli je člověk zamilovaný ? ... jestli se ptáš, tak nejsi " ()

Eldrick

Opět neuvěřitelně nadhodnocený film. Joshua Jackson zjistí, že má raka, tak se sbalí a vypadne, aby ještě něco zažil. Brázdí krásnou kanadskou přírodu na motorce a dumá nad životem - co udělal špatně, co naopak neudělal vůbec, protože na to neměl odvahu, proč je vlastně se svojí ošklivou snoubenkou, ikdyž si ji vlastně ani nechce vzít. Bohužel těch otázek je víc než odpovědí. Celý film provází otravný vypravěč, který to má celý asi jakoby odlehčit, ale přitom irituje. Poanglicku suše odvyprávěná roadmovie, říznutá Bucket Listem a Útěkem do divočiny, bez šťávy a bez života. ()

Katarine

Co bys udělal, kdybys věděl, že máš jen jeden den, jeden týden, nebo měsíc života? Na co by ses upnul? Jaké tajemství bys prozradil? Na jaký koncert bys zašel? Komu bys vyznal lásku? Jaké přání bys vyplnil? Do jaké exotické země bys letěl na šálek kávy? Jakou knihu bys napsal? // Myslím, že si to nikdo nedokáže ani představit. ()

M.i.k.e

i přes závažnost tématu jeden z těch nenápadných a ve finále příjemných malých filmů,který musí potěšit každého filmového fanouška.A i přes spoustu životních pravd a faktu,že hlavní hrdina prožívá co prožívá se tvůrci obešli bez tuny kllišé a tlačení na citovou pilu,což také není zrovna málo.Trošku škoda,že poslední půl hodinka se trošku vleče...80% ()

C0r0ner

Můj jediný problém s tímhle filmem byl, že jsem se nedokázal vcítit do hlavního hrdiny. Proto ta hvězdička dolů, protože ztotožnění tady bylo jednoznačně nutné. Jinak to byla v každém ohledu opravdová paráda a těžké téma režisér zvládl na jedničku. Těžko říct, jak by se v takové situaci choval kdokoli z nás. Snad to ani nikdy nezjistíme. 90% ()

Bane_Boss

Dílko o chlapíkovi, kterýžto jel hledat skřítky, když zjistil, že má rakovinu. Když jsem byl menší a měl jsem delší vlasy, každé ráno jsem se probudil rozcuchán na kašu a mama říkavala, že mám na hlavě skřítky. Už přes pět let ale naneštěstí jedu bílou ligu aka na 3mm každý týden jak ve skinheadském státě, takže jsem skřítky už dlouho neviděl. Kurva ale jebu to, jestli v únoru zajebu jednu život-definující zkoušku, tak si nechám vlasy dorůst a ranní stokovačka se skřítkama opět začne. Oni totiž skutečně existují. Ví to hlavní hrdina Ben a vím to i já. Nádherný film, který mi krásně emotivně ujebal a doporučuji všem, co stokujou se skřítky jak ráno, tak vlastně kdykoliv. Jo a ještě poslední věc - Co byste udělali Vy, kdybyste věděli, že máte jen jeden den, jeden týden nebo jeden měsíc života? Kam byste si zaletěli na oblíbený drink? Na jakou kapelu byste šli zapařit? Kde byste hledali skřítky? Komu byste vyznali lásku? Jaké přání byste si vyplnili? ......a víte co bych udělal já? Hihihhihh ()

Bouzy

Nádherně zobrazena čistá Kanadská příroda. Myslím, že mnoho lidí by tuto situaci řešilo lahví alkoholu v ruce. Já bych rozhodně zvolil svobodnou cestu, kde by si člověk mohl vyčistit hlavu a cítit kouzlo cesty a přírody. Scéna na Zimním stadionu, který uprostřed ledu skrývá Stanley cup je velmi pozitivní a dává sílu člověku dělat v životě velké věci. Užívejte života naplno a neodkládejte nic na „vhodnější dobu“, protože nikdy nevíte dne ani hodiny... ()

hollci

Vinikajúci film, škoda že nie je takýchto viac. Takto nejako by som si tiež predstavoval svoj posledný týždeň, len radšej by som motorku vymenil za kabriolet. Štyri kolesá sú istota. ()

markuc

Mily snimek, ktery ale potapi spatne herecke vykony a uz x-krat videne tema (95% pribehu vam prijde znamych, zbytek je originalni a misty i nelogicky-morbidne vtipny, ale je to docela malo), nastesti se ale jedna o kvalitni filmarsky pocin (kamera, rezie, hudba,...). ()

Sonnik

What would you do? Kanada, hudba, slušný Jackson. Jediné klady pro mě pouze nadějného pokusu o sondu do hlubin duše čerstvě diagnostikovaného Bena. Nevidím v tom nic originálního, zvláštního ani zapamatovatelného. Možná to bude jenom mnou, možná jenom tím, že tohle mě prostě netrefilo v takové náladě, jak by mělo. Lepší tři. ()

ecceHOMMO

Deň ako každý iný. Dozviete sa že máte rakovinu a len pár dní života. A ako sa vysporiadať s niečím takým? Dá sa to vôbec? A nie je to o tom, že až na sklonku života sa každý o sebe dozvedá tú naozajstnú pravdu a veci vníma bez ružových okuliarov???.....Film o poznaní seba samého, a nachádzaní zmyslu života. ( Obrovským plusom snímku je, že nespočetne mnoho krát "triafa klinec po hlavičke" - a tudíž nehrá sa na niečo vyumelkované....) ***/**** ()