Strážce spravedlnosti (TV seriál)

• Kanada

Southern Justice

• Kanada

True Justice

Strážca spravodlivosti

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Kanada / USA, 2010, 26x45 min

Steven Seagal, J. Anthony Pena, Meghan Ory, Gil Bellows, Philip Cabrita, Byron Mann, Sarah Lind, Warren Christie, Adrian Holmes, William "Big Sleeps" Stewart, Ben Cotton, David Richmond-Peck, Kimani Ray Smith, Johnson Phan, Chelsey Reist, James Kidnie, Sarah-Jane Redmond, Jesse Hutch, Woody Jeffreys, Luke Camilleri, Eric Keenleyside, Mackenzie Gray, Robert Moloney, Mark Irvingsen, Elizabeth Thai, Crystal Balint, Lochlyn Munro, Tanaya Beatty, Amir Arison, Diana Pavlovská, Brad Kelly, Monique Ganderton, Rachel Luttrell, Matt Ward, Cinthya Carmona, Jim Thorburn, Patrick Sabongui, Adrian Hough, John Tench, Alex Mallari Jr., Alejandro Rae, Uros Certic, Peter Graham-Gaudreau, Alex Zahara, Teach Grant, Vincent Gale, Kim Kondrashoff, Martin Novotny, Peter Kent, Barry Nerling, Lee Tomaschefski, Primo Allon, James Bamford, Christina Gooding, Ki Yurij, Paul Lazenby, Andre Tricoteux, Toby Levins, Greg Webb, Leif Havdale, Kyle Cassie, Rob Hayter, Grace Baek, Ron Selmour, Allen Keng, Anna Van Hooft, Priscilla Faia, Warren Takeuchi, Darcy Laurie, Andrew Kavadas, Frank Cassini, Curtis Caravaggio, Neelam Khabra, Lily Gao, Winnie Hung, Gardiner Millar, Jovanna Burke, Nicole G. Leier, Philip Maurice Hayes, Fernando Chien, Byron Lawson
  • m.a.t.o.

Steven Seagal sa rozhodol po účinkovaní vo videofilmoch skúsiť šťastie na televíznych obrazovkách s vlastným krimiseriálom. Po úvodnom dvojdiele musím povedať, bohužiaľ! Základnou chybou je dĺžka trvania jedného príbehu - cca 80 minút. Keďže máme dočinenia s vyslovene blbým scenárom s množstovm logických chýb a dialógmi tak trápnymi akoby ich písalo 8-ročné dieťa, je jasné, že divák už po pätnástich minútach zaspáva. Rozhodne to nezachráni ani režisér - Stevenov dvorný direktor posledných rokov Keoni Waxman nato jednoducho nemá a aj keby mal, tak s takým scenárom v rukách by veľa vody nenamútil. Od nudy diváka veru nezachráni ani akcia (Steven sa opäť raz "zapotil") či nebodaj herci. Walker forever!(29.9.2011)

A já říkám, proč ne? Seagal konečně našel důstojnou roli v seriálové kriminálce, která se celkem dost jasně liší od dnešních CSI, kde vyšetřují na místě činu modelky na podpatcích a obvykle najdou minimálně tři druhy spermatu a rekonstruují divoké orgie před vraždou. Pokud čekáte něco takového, jste špatně. Pokud čekáte poctivou kanadskou práci, kde se nemusíte stydět za to, že je Steven v hlavní roli, tak jste správně. Myslím, že mnozí hodnotící dávají tomuto seriálu nízké hodnocení nebo odpad už jen z principu, protože v tom hraje Seagal. To je ale chyba, Strážce spravedlnosti je překvapivě dobrý a ač klasický, tak i nápaditý. Jediným důvodem, proč nedávám plné hodnocení, jsou dle mého názoru ne úplně dobře zvládnuté akční scény - mám na mysli především rvačky. Roztřesená kamera a zvláštní střih způsobují lehkou dezorientaci. Jinak ale prozatím mohu jen doporučit a těšit se na odvysílání, respektive natočení dalších dílů.(11.4.2012)

• korbitch22

Viděl sem 40 minut úvodního pilotu s podtitulem Deadly Crossing a už od prvního dialogu se mi protáčeli panenky.Seagal je dobrej scénárista asi jako já pilot F-16ctky.Dialogy jako ty jo Elijahu,to je hrozný ta práce,co jaká práce?No ta naše práce,hmm hmmm.Seagal se snažil okoukat styl Kriminálek Miami atd.jenže všechno je příšerně laciné,nemá to žádnou výpravu ani gradaci děje,tuny zbytečných záběrů a stroboskopických střihů na lidi,místa a události,jenž mají pro příběh nulový význam,vepřoknedlo zelovej výprdek s cejchou smrti blije z huby příšerný sračky,nechá se zastoupit kaskadérem v každý scéně,kde je potřeba byť jen zvednout ruku a usmívá se jak sjetej medvídek panda.Dost možná nejpříšerněji natočený kriminální seriál všech dob,dokonce i německý kriminálky jako Policie Hamburk,Wolf,nebo Šiška maj nějakou výpravu a systematický děj vyšetřování,tady se vůbec nic neděje a vypraveč s režisérem by se měli jít dobrovolně přihlásit na pracák se zájmem vo sbírání psích výkalů v parcích Seatlu.Pokusim se ten díl dokoukat ale dost možná si z nudy upletu z chlupů na prdeli dredy.Tak ne,to se fakt nedá,herecká plejáda co ó velkýmu Big Macoj sekunduje je opravdu prvotřídní a skládá se z herečky co jí nechtěli ani v televiznim soft pornu a Segalův tým detektivů je banda gay porno herců,co lítá z natáčení gay gang bang volume 10 na natáčení True Justice.Tmavej hošan s náušnící,mexickej hošan s podvíživou a drsnej bílej hošan s problémy se sebe kontrolou.Nejlepší je nechat jen tak ladem připoutaný drogový dealery v klubu a utíkat za bodyguardem co si dovolil sundat namachrovaný fízla.Ze svejch skoro 4 tisíc hodnocení jsem všechno viděl,ale tohle je teprve snad třetí věc v životě,kterou už jen z principu odmítám dokoukat do konce,jelikož mě nejen každej záběr strašně nudí,ale přímo nepříčetně vytáčí a to už mluví samo za sebe,jedna z nejprimitivnějších věcí která může běžet snad fakt jen na H@vně.10%(6.4.2012)

• Radiq

Hned v prvnim díle Seagal ukáže, jakej je to borec. Umí se mlátit, mluvit čínsky, být chytrej jak z CSI a tučnej jak kybl sádla. I když asi trochu shodil. Jinak je to takovej lepší Walker Texas Ranger. Křupání končetin už k Seagalovi taky tak nějak patří, takže to nemá jak překvapit. Všichni se chcou hrozně (nechat) mlátit a vyvolávají konflikty, až je to hrozně okaty. Nevim, obě série jsem sledoval jenom tak na pul oka, ale stačilo mi vnímat, že se tam pořád jenom střílí nebo mlátí a mezitim se řešilo, kdo koho podrazil a pro koho pracuje... a oni jako jakási tajná jednotka mužou všechno... No hlavně že se najde dycky dost pohůnků, kteří se rádi nechaj sejmout. A hlavně že v pozadí figuruje béčkovej záporák, kterej je většinou tajemnej nebo hodně zlej a dělá zly věci a zaslouží si, aby jim někdo pořádně naSeagal. No ten děj mě prostě nebral, takže než abych tady reptal, řeknu, že to točil babral, ale né že by mě zrovna nasral, prostě jenom trochu hovna kolem huby matlal...(30.4.2013)

Steve neřekl ještě poslední slovo. Bojuje za divákovu pozornost a nedělá to uplně blbě. Vynechal se z krkolomného stříhu, sundal "teplý" kožeňáček a přijde mi,že kromě kabátu shodil i nějaké to kilko navíc. K tomu zůstává lehce v pozadí všech příběhů a promlouvá, jen ve chvíli nejnutnější. K lehce nadprůměrnému hodnocení přispívá i zajímavá kamera, né-úplně přihlouplé dějové linky jednotlivých dílů a podmanivá muzika..(22.4.2012)

• - Pracovní název seriálu byl "True Justice". (ssfan)

• - Seriál byl původně vydán jen na DVD a svou premiéru si dříve odbyl na českých stanicích než v USA, kde později seriál koupila stanice ReelzChannel. Tam se poté stal nejsledovanějším pořadem televizní stanice, která později následně požadovala natočení druhé série. [Zdroj: Gorilla.cz] (deadman93)

• - V časti “Lethal Justice“ si strihla úlohu právničky Tia Carrere. (viktorcreed)