Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

naamah...

Nevidím na tomhle snímku nic špatného. Výborné obsazení, svižný děj, krásné kostýmy a místy tajíte dech. Moc se mi líbil a je to jeden z těch, na které se v životě ještě podívám. Mě se náhodou líbí jak C.Hardwicke točí své filmy a teď mě klidně upalte! ()

Lula.cz

Co tohle mělo znamenat? Když Karkulku někdo přirovnával k Twilight sáze, čekala jsem, že to bude na přibližně stejné úrovni. A nebylo. Kdyby tam nebyla Amanda jako Karkulka, vypínala bych to už po deseti minutách, takhle jsem celý film stihla asi za dvacet minut, protože jsem si ho pustila zrychleně a mým původním záměrem bylo zastavovat to v zajímavých scénách. Jenže ony tam nebyly. Tenhle film si chce hrát na horor? To i původní znění psané pohádky je mnohem děsivější než tohle. Děj se vleče, nic se neděje, prostředí je nuda a vypadá, že to točilo v jednom opravdu malém studiu, kde si postavili pár chaloupek, takže to ve mě budí dojem zahrádkářské osady. ()

Mooney21

Mohlo to byť dobré...mohlo...keby to nebola zlátanina Twilightu, Van Helsinga, Kliatby bratov Grimmovcov a mučiaceho slona inšpirovaného vojnou Bohov... ()

Moni33

Snad nejpodivnější film, co jsem viděla. Na jednu stranu jsem nechápala, jak někdo mohl takovou slátaninu natočit, ale zase na druhou nemůžu popřít, že jsem se později do děje vžila a byla zvědavá, kdo nakonec ten vlk je! ()

EggO

Cekal jsem nejakou blbost.. :D a ona to blbost byla, jenomze pribeh byl takovou hororovou pohadku s krasnym koncem, hodne podobne stmivani to ano :D Ale ja se u filmu nenudil, Amanda me okouzlila i kdyz nevim cim. Urcite to neni pro nejmensi, ale ja bych jim to i tak pustil, deti se maji bat a hororove pohadky jsou pro ne jako stvorene. Pribeh byl hodne zamotany, nejdriv sem si myslel ze babicka, potom ze petr, pak se tam primichal ten posledni manas a uz jsem nevedel kdo by to mohl bejt....a hle ani jeden :D dost me to bavilo. Na 5 hvezd to sice nema, daval bych nejakych 70% ovsem zvedl jsem hodnoceni jelikos nejakych 50 si to opravdu nezaslouzi... ()

Mockingjay

Bavilo ma to do takej miery, že som to dopozerala až na tretíkrát (či "len" na tretíkrát??). Docela nuda. Čakala som, že aspoň vlk ma zaženie do kúta. Nuž... Neprekvapil ma ani jeho výzor, pretože si myslím, že pekne zapadol do celej tejto srandy. Chýbala mi tu temnejšia atmosféra, viac vyostrenej akcie, a hlavne ešte viac trápnejší zaláskovaný trojuholník. Vcelku, po konečnom vzhliadnutí, by som si dala najradšej náplasť na oči, no to by nebolo fér voči tým ozajstným sračkám. ()

lobo87

Na fantasy príbeh Červenej Karkulky som sa fakt tešil, ale pravdupovediac, zostal som sklamaný. Najslabším článkom filmu je samotný príbeh, ktorý autori priblížili skôr k príbehu o vlkodlakovi, než o Karkulke. Jedna hviezdička za Amandu Seyfried, pre ktorú mám dlhodobú slabosť, druhá za krásne kulisy a kvalitný vizuál a tretia za všetky ostatné minipozitíva filmu (Gary Oldman...)... 55% ()

Diskantka

Docela slušná sračka, jedna hvězda za Amandu, protože má prostě hezkej ksicht a ta červená hučka jí sedne. Po celej průběh filmu střídavě zvracim a usínám. Nepředělávejte už ty pohádky, stojí to za hovno... ()

rasto87

Scénar filmu je veľmi slabý a aj preto to diváka nebaví. Červená Karkulka? No neviem prečo sa to vlastne takto volá, keď s červenou Karkolkou to asi až na dve scény nemá nič spoločného. Celý príbeh sa odohráva iba v jednom mestečku, ktoré napadne vlkodlak. Keby nebolo vo filme sympatickej Amandy Seyfried a dobrého herca G. Oldmana, tak by som to asi nedopozeral. Slabých 20% ()

natalie15

Trailer ma navnadil, film ma sklamal. Vyzerá lacne, aj keď sú rozprávkový les, dedina a kostými naozaj krásne. Spracovanie rozprávky mi až tak nevadí, čo mi však vadí sú herci (až na Oldmana a Burkeho), hudba (ktorá sa mi v niektorých pasážach fakt nehodila do prostredia rozprávky) a lacné efekty. Má to atmosféru, lenže príliš pomalé tempo. Má to zaujímavý nápad, ale je to nedotiahnuté. Amanda je ako Červená Čiapočka krásna, ale ako herečku ju veľmi nemusím. Čo dodať. Typický mainstreamovský fantasy film hrajúci sa na viac, ako je. Na sobotnajšie popoludnie a na odreagovanie vhodný, ale nie je ničím originálny. Šedý priemer a 60%. ()

Ashka

k naší milované a roztomilé červené karkulce to má hodně daleko, jediný co je možná zajímavý je překrásná vesnička zaplavena sněhem, trošku mě doráží jak tam všichni běhají jen v satickach, jak kdyby bylo plus 30 stupňů. babička není hodná milá paní po 70, ale plastikami vylepšená mamina po 50, která ani neví, že její manžel i syn jsou vlci. amanda je zralá na pěstí do nosu z toho jejího blbyho kukuce, kterej z ní má asi dělat nevinnou holčičku, i když svádí půlku vesnice. sečteno a podtrženo jediné co je na tomto "filmu" z červené karkulky je její červený plášť. ()

x_ander

Red riding hood rozhodně mělo potenciál, ale na podobné moderní reimaginace klasických pohádek (epická fantasy Snowhite and the Huntsman, ulítlé a krvavé Hansel & Gretel: Witch Hunters a nejspíš i připravované Maleficent) se naprosto nechytá. Problém je ve stupidním scénáři, který psal někdo, kdo asi v životě s nikým nevedl dialog a postrádá logické uvažování. No a pak především v té staré paní, kterou někdo posadil na režisérskou židli. Ne, Catherine Hardwicke točit opravdu neumí a už by to neměla dál dělat. Očividně se z Karkulky snažila udělat další Twilight, což nadějný film srazilo na kolena. 2* za Amandu Seyfried, ty její kukadla utáhnou snad všechno. ()

waltosin

I když vyvrcholení bylo přepvapivé, tak je to přesný opak co jsem napsal u J+M, takže pardon, malá mílka. :D 45% ()

mata77 odpad!

100 % zúfalstvo. Ľudia, ktorí boli na tomto v kine, by mali dostať regulárny honorár. Videla som to celé, ale jediné, čo mi dávalo nejaký zmysel, bolo úvodných 90 sekúnd filmu. ()

route60 odpad!

Další z bezpočet hovadin na podobné téma které v posledních létech vznikli, co tam dělal Gary Oldman nechápu. ()

Cannonball

Exemplárny výsledok toho keď sa spoja tvorcovia bez fantázie, ktorým pomáhajú dokonať skázu priemerný až podpriemerný herci, česť zriedkavej výnimke. Prázdny film kde koniec jedine vykúpenie z bolestivého zážitku. Nie som si istý či som to strašné dielo nenadhodnotil. ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?