Ústřední postavou tohoto akčního thrilleru je detektiv a soudní psycholog Alex Cross (Tyler Perry), jenž je známý z knižní série světových bestsellerů Jamese Pattersona. Tentokrát se vydá po stopě sériového vraha (Matthew Fox). Začíná tak napínavá hra na kočku a myš, ve které půjde o mnoho a Cross se ocitne až na hranici svých morálních zásad a psychických možností... Thriller Alex Cross je pokračováním filmové série, které předcházely snímky Jako Pavouk a Sběratel polibků. Příběh nás zavede do dob, kdy Alex Cross pracuje jako detektiv policejního oddělení v Detroitu společně se svým dlouholetým kamarádem Tommym Kanem (Edward Burns) a vyšetřovatelkou Monicou Asheovou (Rachel Nichols). Právě ona se dostane do rukou sériového vraha přezdívaného Picasso. Avšak Picassovým hlavním cílem je dostat průmyslového magnáta Gilese Merciera (Jean Reno). Vrahovy kroky jsou nepředvídatelné. Cross se pokusí proniknout do jeho násilnické mysli, aby odhalil překvapení, které si pro něj nachystal tentokrát. (oficiální text distributora)

2mig1

do hajzlu a já si myslel, že rapidně měnit sůvj zevnějšek stojí za to jenom kvůli účasti v potencionálních oscarácích, foxem jsem fakt během celýho filmu nepoznal :D každopádně jinak jde o megashit, kterej získává druhou hvězdu díky super skype žblunknutí v závěru filmu, jedinej vtipnej moment celýho filmu... perryho bych oporučoval odstřelit hend v začátku ()

Beky

Robu Cohenovy bych momentálně nesvěřil ani reklamu na prací prášek!! Ano, Fox je na pohled neuvěřitelně cool!! ()

ywo666

Oveľa menší prúser ako som čakal. Fox je super záporák. A niektoreé časti filmu sú dobre natočené. Čo je najdôležitejšie film ma nenudil. Hlavný problém filmu je ale Tyler Perry. Ktorý idiot mu dal tú úlohu??? Wtf. Tučné prasa s nulovou schopnosťou hrať. Keby je miesto vo filme Idris Alba ako sa pôvodne počítalo, pridá sa trochu akcie a vylepšia sa niektoré detaily mohla to byť štvorhviezdičková záležitosť. Perry ale zráža film tvrdo dole. 50%. Do riti. Hlavne, že Dredd a Bullet to the head u nás do kín nejdú a túto vec hrali. Distribútori by si mali dať poriadnu facku. ()

lennyd

Detektiv Alex Cross (Tyler Perry) je se svým týmem na stopě sadistického zabijáka (Matthew Fox). Ten se neohlíží napravo nalevo, a kromě svých cílů zabije také Crossovu kolegyni a také jeho manželku. Netuší, že tím si podepsal ortel smrti, protože Cross je pevně rozhodnut své blízké pomstít, ať to stojí co to stojí... Je mi naprosto jasné, jak tento film vznikl -- nejdříve to bylo celé napsané pro Stephena Seagala (alespoň kvalitativně tento film nikterak nevybočuje z kvalit jeho současné filmové tvorby). Ten měl ale zrovna rýmu, a tak bylo rychle třeba najít náhradníka - a aby se nalákali nějací další diváci, tak se hlavnímu hrdinovi dalo trochu známější jméno (Alex Cross - Morgan Freeman ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk). Nebo to možná bylo úplně jinak, ale je to docela fuk, protože tento film je stejně zábavný a stejně napínavý, jako ty Seagalovky. Jediné, proč by stálo za to tento film vidět je alespoň docela sympatický (resp. v rámci scénáře nesympatický) záporák v podání Matthewa Foxe. O zbytku hereckého obsazení bych se nerad šířil, neb bych musel mít nějakou poznámku o hereckém dně Jeana Rena a tak podobně... ()

Trustme

Velmi řídká filmová adaptace a výtažková koláž z románů o doktoru psychologie v detektivních službách. Rob Cohen namixoval akční krimi s populární (v USA) knižní postavou do podoby, která nemusí svými proporcemi pasovat každému. Scény rodinného černošského života, psychopatický assassin s tělem cyklisty a tváří ukrajinského uklizeče, detektiv, který vypadá jako jazzový trumpetista a Jean Reno v roli otylého Francouze. Zároveň tu jsou, ale prvky co mi u jiných akčních "béček" chybí: Hlavní postava, co není jen nabušený eliminator, má osobní život a pádný důvod se změnit z detektiva v mstitele. Celé je to zamýšlené zřejmě jako filmová série, ale po fiasku v tržbách i kritice se zřejmě už žádný další Alex Cross neobjeví. ()

JohnSmith

Tyler Perry není Morgan Freeman. Rob Cohen není zrovna kdoví jaký režisér. A příběh? Děs a bída. Sice je pár momentů, kvůli který nedávám ještě horší hodnocení, ale bylo jich opravdu málo. Tak předvídatelné a za fusekli tahající až to bolí. K tomu ještě nepříliš povedený výstup Jeana Reno. ()

Terzeus

Alex Cross je dosť podcenený film. Pritom sa jedná o kryštalický príklad priemeru. Nie, nie je to šľahnutá a prehnane vykalkulovaná detektívka. Takisto tu o niečo ide, nefučí to o hovadinách ako niektoré podpriemerné braky, ktoré si hodnotenie aké Alex Cross dostáva skutočne zaslúžia. Prečo si za tým stojím? V prvom rade sa tu predvádza v celku kvalitná práca s postavami. Tyler Perry je vcelku neatraktívny protagonista ale narážam skôr na pospájanie vlákien vzťahov medzi jeho najlepším priateľom, manželkou a aj jeho samotným prerodom v muža hľadajúceho pomstu. Zaváňa to síce viac menej koláčom, ktorý sa nám už prejedol ale práve vcelku uveriteľné a herecky obstojne pospájané postavy to držia pokope. Veľa z toho by sa pritom zrútilo ak by tu nebol takisto obstojný záporák skvele zahraný Matthewom Foxom. Nikdy ho nebudete nenávidieť ale jeho postava budí aspoň jemnú iskru napätia, ktorá práve postavám dodáva ducha, ktorého spomínam. Akčné sekvencie tiež potešia pekným strihom. Ešte ale späť k postavám. Zažijete s nimi zopár skutočne neinovatívnych šablónových situácií ale aspoň sa nejedná o tupé tvory, ktoré sa riadia jedným spôsobom rozmýšľania. Na konci sa síce objavuje trocha kalkulu v spojení s trochu urýchleným koncom ale komu to vadí, však film tak či tak po prestrelke v kancelárii Nunemachera dosť nudí. Výsledok je, ako som písal, kryštalický priemer. Objektívne je dokonca dosť nesprávne udeliť hodnotenie pod hranicu 50%. Sú iné filmy, ktoré si to aj fakt zaslúžia. ()

VanTom

Rutinní hloupoučká kriminálka s příšernými akčními scénami (díkybohu jich je jen pár) a značně necharizmatickým hrdinou (mentálně narušený záporák Matthewa Foxe má větší grády), která překvapí snad jen přežitím jedné vedlejší postavy až do závěrečných titulků. :-) Kdyby hlavní roli hrál Steven Seagal, nešlo o známého výjimečného detektiva / psychologa a snímek mířil rovnou na DVD, asi bych byl spokojený, ale takhle... ()

Roseinka

Průměrný krimi thriller, nenadchlo ani nezklamalo. Bylo tam pár blbostí, ale nenudilo to. Stačilo mi to vidět jednou. ()

zolo23

Nebyť docela kvalitnej zápornej postavy v podaní Matthewa Foxa (kurva, že to je Fox som zistil až pri záverečnej scéne= moja hanba) napálil by som bezváhania ODPAD. Nezaujímavá zápletka, ktorá sa v Hollywoode používa pre televízne filmy a uspokojiť jednoducho nemôže. Tyler Perry vrcholne nezaujímavý týpek a bez srandy ... neveril som mu ani nos na jeho hlave. Prečo 2 hviezdy? Tento rok som bohužiaľ videl oveľa väčšie sračky. ()

klose182 odpad!

Mentalista Blade a jeho kámoš Totální Kretén se snaží přerušit mokrý sen šíleného malíře po infarktu. Takhle špatný akční film jsem už dlouho neviděl. ()

jefff

To je ale zmrvenej film. Panebože, jak to mohli dopustit. Tyler Perry ještě ok, není to sice bůhví jaký herec, ale není nesympatický. Fox si zahrál slušnýho magora, ale trochu přehrával. Reno paběrkuje a zbytek osazenstva je tragickej. Režijně průšvih a scénářem totální béčko, které nemá s knižní sérií pranic společného. Tragicky nezvládnutý film. ()

Šakalík

Tak nevím, co od filmu očekávala místní znalecká komunita, ale mně se tahle kriminálka docela líbila. Ano, je to plytké, příběh je až dětinsky prostinký a ke všemu ještě značně předvídatelný, ale co na tom. Film běží svižně kupředu, nikde zbytečně nepaběrkuje a především akční pasáže jsou natočeny zdařile. Faktem ale je, že nebýt výtečného Matthew Foxe v hlavní záporné roli, byla by to slabota. Charismatický Fox dává filmu silný náboj a je to především jeho dílo. Jen škoda toho naprosto zbytečného dovětku, který byl očividně šitý horkou jehlou a snímku vyloženě uškodil. Přesto si myslím, že Alex Cross je docela obstojný film, který si tak mizerné hodnocení nezaslouží. ()

ZkuKol odpad!

Cohen je prostě loser podobně jako PC Anderson a když si ještě obsadí Tylera a vysere se na scénář, tak mu nepomůže ani Fox jako supermagor. Je to fakt špatný, je to často vtipný a občas jen mlčky zíráte, protože to si nedovolí už ani v českém seriálu.. 0% ()

sedm.1

Nakonec ale vůbec ne zas až tak špatný thriller, jak by se mohlo zdát a jak zde poukazuje většina uživatelů. Jistě, co do intelektuálnosti, není v tomto případě pro zdejší chytráky co řešit, navíc toho bohužel film nepobral ale ani příliš po originální stránce a práce Roba Cohena je též skutečně dost trestuhodně špatná. Když k tomu pak ještě připočtu směšné, nebo spíš trapné, všeználkovství hlavního hrdiny v podání opravdu nevhodně obsazeného Tylera Perryho, pak se může skutečně zdát, že jde o pořádný brak. Ovšem ono tomu vážně až tak není, neboť na druhou stranu to má docela spád, dva až tři nečekané osvěžující momenty, slušnou akci a především Matthew Foxe, který sice svou roli chvílemi docela šíleně přehrává, ovšem mě se to k té postavě a jeho herectví tak nějak i hodilo, je to maniak jako kráva s fakt ultrabrutálními výrazy a gesty, strašně mě tu zkrátka bavil a pro mě je skutečnou hvězdou a tahounem snímku. Jinak atmosféra a vizuál balancovali někde na hranici snesitelnosti, což jinými slovy znamená, že chvílemi se to i dařilo, chvílemi to padalo do ranku kategorie produkce typu „C“. Zkrátka, jako jednorázový thriller to prostě zas až tak špatný není, nicméně abych tuto podívanou nějak vyloženě doporučoval, tak to taky nehrozí. ()

Spike23

Čím si to Matthew Fox zasloužil, že ho takhle potrestali? Po tomhle už to není jenom Jack Shepard, byl obsazen do něčeho s takovým potenciálem, zahrál svou roli naprosto perfektně, navíc co musel všechno udělat, aby se z něj stal takový stroj, ale celou dobu mu ten film musí kazit někdo z otřesných ostatních herců (Crossova máma a dcera byly úplně nejhorší), nedomyšlenost scénáře nebo až nečekaně amatérské efekty a hrozná kamera. Bohužel jediné, co můžeme pro zlepšení zážitku z filmu udělat, je leda tak představit si, jaké by to bylo, kdyby aspoň Crosse hrál Elba. ()

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (více)