Resident Evil: Odveta

• Francie

Resident Evil 5: Odveta

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Německo / Kanada / USA / Francie, 2012, 92 min

3D CINEMA CITY - parádní efekty, skvělí herci, super pokračování a navždy mladá Milla Jovovich (sakra, jak ona to dělá?). Já jsem se v kině bavil a musím pochválit 3D kino Cinema City,které je 100x lepší, než 3D Cinestar, kde jsem viděl Resident Evil: Afterlife a v brýlích 3D byly hnusné barvy - červená byla hnědá apod!(13.9.2012)

• Shakers

No ty vole, môže to byt ešte horšie ? Asi hej. Aj keď úvod, spomaľovačky, hudba, Bingbing Li a rekapitulácia všetkých dielov potešila, ale to je tak všetko. Milla je furt celkom k svetu a akcii nieje málo, ale celý čas sa tu len strieľalo, aby sa naši hrdinovia dostali z bodu A do B a tam potom čo nám predhodia konečne niečo zaujímavejšie, hodia nám pred oči záverečné titulky. Nechcel som si tento diel vôbec pozrieť, ale keď už som videl prvé štyri diely a vrátili sa tu len ako reklama niektoré postavy s predošlých dielov, tak som sa nakoniec k tomu dostal. 45% - 2*(8.11.2015)

• Psema

Odveta všem, kteří doufali, že Anderson prolomí prokletí a po obstojné kokotině nenaservíruje úplnou sračku. Ale ne. Pavlík pokračuje v trendu. Ikonický cliffhanger spláchne za minutu (za 3, pokud počítáte, že ho jednou pustí pozpátku) a pak 90 (oficiální stopáž je nějaký blábol) minut našlehává dějové vakuum lépe než Horst Fuchs. Holt W.S.. Postavy to nemá (víc než kdy jindy jsou to pouze herní figurky na šachovnici), "děj" byste vymysleli za pětiminutovku na záchodě a jelikož vám Paul nedá do ruky ovladač, je to vlastně ohromná nuda i přesto, že akce je hodně a rozhodně není katastrofální. Za vykrádačku rentgen shotů z posledního Mortal Kombatu půl hvězdy navíc a už se těším, jak se další ikonický cliffhanger spláchne příště. Bránici jsem roztrénoval dostatečně už teď.(12.9.2012)

Film je naštěstí dost krátký, takže nestačí být úmorné jeho řetězení atrakčních podnětů, jež rezignuje na tradiční příběhové rámce. A to přes to, že nelogicky uspořádaná kanonáda podnětů se projevuje například v tom, že celý film má konstantně velmi rychlou průměrnou délku záběru (2,4 vteřiny; 2144 střihů), kdy třeba závěr překvapivě není výrazně rychlejší než většina filmu (což běžně bývá). Z perspektivy filmu jako nástroje k vyprávění příběhů se pak můžeme vrátit k rétorice komentování rané kinematografie - Resident Evil: Odplata je intelektuálně i narativně primitivní kinematografie. Jenže co s tím, když je primitivní tak hrdě, poctivě a dalších dílů se budeme dočkávat přinejmenším do doby, než se Paulu W. S. Andersonovi (producent, režisér) a Mille Jovovichové (hlavní role) rozpadne manželství? Více poznámky z doby premiéry..(10.8.2016)

• Skejpr

Videohernost látky je evidentní, dějové šmodrchanice baví o to víc, o co nedávají smysl a celkově nabírá imbecilita série netušené rozměry. Faktem ale přitom je, že akce je odvedená více než solidně (samozřejmě stále využívající videoherních principů, postupů a estetiky) a také děj, postrádající prakticky jakýkoliv dramatický oblouk, nicméně jasně kopírující herní levelové a bossové schéma je v zásadě vlastně odveden funkčně a tedy správně... Nikoliv nějak extra zábavně, to je další věc. Stejně jako u Afterlife ale platí, že "film" se tomu dá říkat jen stěží.. Úvodní titulková sekvence a honička v "Moskvě" dalece přesahují prakticky cokoliv po zbytek filmu, ani jedno už ale nemá se Zombies prakticky vůbec nic společného...(29.11.2012)

• - Kvůli natáčení bylo na jeden den kompletně uzavřeno celé moskevské Rudé náměstí společně s metrem, kde se odehrála jedna z velkých bojových scén. Natáčení dále probíhalo v Torontu, New Yorku a Tokiu. (Dlee)

• - Pri rozhodovaní, ktoré nové charaktery sa vo filme objavia mali "hlavné slovo" fanúšikovia hry, ktorí sa zhodli na postavách Leon Kennedy (Johann Urb), Ada Wong (Bingbing Li) a Barry Burton (Kevin Durand). (Steny94)

• - Na začátku filmu má Alice (Milla Jovovich) dvě zbraně SIG-Sauer P226R, ve stejné pasáži na konci předchozího dílu však nikoliv. (dc125)