Resident Evil: Odveta

• Francie

Resident Evil 5: Odveta

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Německo / Kanada / USA / Francie, 2012, 92 min

Zhlédnuto v (3D) kině v originále. Milla se už popáté vrací k nakopávání mrtvých zadků. A s ní se vrací prakticky všichni, kteří měli co dočinění s některým z předešlých dílů. Resident Evil: Retribution není vůbec špatný film - především začátek, jak už je zde několikrát zmíněno ostatními, je takřka geniální. Pak sice následuje trochu WTF moment, který vlastně definuje tento díl (nebudu spoilerovat, ti co film viděli, vědí, co mám na mysli) ale když to přijmete, tak vás čeká slušná zábava. Přišlo mi, že tento díl se více přiblížil hrám, hlavně ty hrátky s kamerou (postava si myslí, že je v bezpečí, podívá se nahoru a najednou je tam monstrum) byly stejně jako ve hře, když se změní kamera, tak zjistíte, že tam něco je. 3D bylo fajn, obraz byl čistý a sem tam na vás něco vyletělo z plátna, takže taky spokojenost. Je škoda, že v momentě, kdy film začne být opravdu zajímavý, to utnou (a to po čtyřce jsem si myslel, že otevřenější konec snad už nemůže být, ale přijde pětka a my zjistíme, že může). Zkrátka a dobře - pokud jste viděli všechny předchozí díly a užili jste si i přesto, že víte, že to nejsou žádné klenoty, tak by se vám i tento díl mohl líbit. V opačném případě tento film ignorujte. 80 %. P. S. Bingbing Li je nejvíc hustěkrutopřísné jméno, které jsem za posledních pár let slyšel.(7.10.2012)

Odveta? Kdy? Kde? V komentáři u předchozího dílu Afterlife jsem psal, že se jedná o nejhorší díl celé série. Beru zpět. Bohužel, tento díl je nejhorší. Tolik jsem se těšil, že přijde nějaká řežba jako přišla s třetím dílem po průměrném druhém. Ale zmýlil jsem se. Čtyřka byla slabá, ale přimhouřil jsem obě oči a dal 4 hvězdy a to pro to, že mě to vcelku chytlo, i když to byla docela nuda. Tento díl, nebyl zas taková nuda. Zkrátka něco se stále dělo. No a to je možná ten kámen úrazu. Protože se tu pořád něco děje, buď střílí a nebo bojuje a to bylo pak všechno tak zamotané a zmatené. Takové bez nápadu. Prostředí každou chvíli jiné. A přišlo mi to takové zmatené. Je zajímavé jak v tom zničeném Světě má stále Umbrella Corporation takové monstrózní základny. Kdo je sakra staví? Zajímavé. A navíc mi teda vážně nesedelo to tancování v tričkách někde na ledové pláni na Sibiři. To jsem z toho jelen. Já ani pořádně nevím, proč se mi chce dát zase 4 hvězdy. Tak shrnu-li body, že jsem to nevypnul a stále sledoval. Tím mě to vlastně bavilo. Takže to byl průměr. No a moje velmi oblíbená, stále krásná, Milla Jovovich tam má prostě svojí hvězdu. Takže teda 4 hvězdy. Ale kdyby tam Milla nebyla, což si nedokážu ani představit, bylo by to mnohem horší. Resident už musí skončit, protože donekonečna to pokračovat nemůže a z milosti se stále hodnotit také nedá. Snad už poslední 6 díl to celé rozlouskne a bude konečně tak úspěšný jako 1 a 3 díl.(23.9.2012)

• Hrabka

Čtyřka se mi po druhém zhlédnutí docela líbila, ale tohle už je opravdu moc. Ujeté akční rodeo. Už mě to ke konci vážně dost nudilo, pořád jen jedno a to samé. Dosud byla pro mě nejslabší dvojka, ale tento díl je ještě horší. Po fajn trojce jde série opět dolů, a tak jsem zvědavý, jakou šílenost pro nás autoři chystají na závěr... 35%(5.5.2015)

Hra: Resident Evil. Kampaň: Film. Mise: Bunkr na Kamčatce. Status: Mise splněna. Pocit sledování videohry stále roste, obětování logiky a fyziky splněno, tahle cesta bez hlavy a paty, v které si tvůrci mohou dovolit snad všechno je bohužel docela zábavný oddech na nedělní večer. Tak jako tak tu je hromada dobře odvedené práce, která je chvílemi skoro až děsivá (úvod pozpátku a překvapivě dobrá hudba). Maximální využití klišé pro úzkou skupinu diváků s videoherní stylizací, proč ne. PS: Sienna Guillory je stále nádherná:)(23.9.2012)

• Tom Hardy

JE to v každém případě lepší, než předchozí díl. Ale tuhle metu překonat, to rozhodně nebyla olympijská disciplína. Polepšil si soundtrack, výborné je vybrané prostředí (tím si Anderson šikovně otevřel možnosti) a prvních 15 minut je takřka excelentních. Jenže pak už vše jede v kolejích minulého dílu. Scénář servíruje jednu pitomost za druhou a (nemusíte být hnidopich, aby vás ty koniny praštily do očí) a zpomalovačky se rychle zají. Znovu je jich moc, aniž by měly opravdový smysl (bolestné je to hlavně ve finální bitvě). Návrat starých známých fajn, nové postavy v ničemu (Bingbing Li je nicméně zatraceně hot) a Milla neskutečně asexuální. Kam se v upnutém oblečku hrabe na Kate Beckinsale. Ve výsledku lepší než čtyřka, ale pořád o značný kus za původní trilogií. Ale když už nic, na tohle se aspoň „dalo dívat“. Více zde.(14.9.2012)

• - Spoiler: Jedná o první díl filmové série, kde se nevyskytli nemrtví psi. (Chipsonator)

• - Spoiler: Ve filmu se mimo jiné objevují herci Colin Salmon a James Purefoy, kteří se objevili v prvním filmu Resident Evil (2002). (mzss1)

• - Pri rozhodovaní, ktoré nové charaktery sa vo filme objavia mali "hlavné slovo" fanúšikovia hry, ktorí sa zhodli na postavách Leon Kennedy (Johann Urb), Ada Wong (Bingbing Li) a Barry Burton (Kevin Durand). (Steny94)