Resident Evil: Odveta

• Francie

Resident Evil 5: Odveta

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Německo / Kanada / USA / Francie, 2012, 92 min

Projekt Resident Evil ztratil své filmové ambice a vrátil se k herní koncepci. Nic proti tomu - vypadá to efektně, bouchá to velkolepě, o bojovné dámy není nouze a já mám tak nějak pocit, že tento zákeřný útok na mou prvotní signální soustavu zase poměrně vyšel.(5.11.2015)

• lesumir

Nejhorší film tohoto roku!(22.12.2012)

• Flipnic

Moje přání po předchozím díle bohužel nebylo vyslyšeno a byl natočen díl další ... No o čem to je ... O debilním vizualu, kde si po temném a relativně atmosférickém předchozím díle užijeme hlavně bílé barvy (!!). A to bílé jak uvnitř budov, tak i venku "v přírodě" ... Módní přehlídka stále stejně zmalované Jovovichové, s tím, že jí sekunduje ještě Rodriguezová (naprosto není můj typ a tu herečku nesnáším ...) a jedna japonečka. No a teď si představte těch pár digi-příšerek, které fakt dnes už neohromí a jinak vlastně jen akci ... Já mám akci rád. Mám rád, když se postavy ve filmu řežou od začátku do konce na všechny způsoby. Ale musí to umět, nebo to musí sakra umět natočit dobrej choreograf. A v tomhle film právě na celé čáře opět selhává. V konkurenci se stejně tak intelektuálně prázdnými akčňáky poslední doby Underworld: Probuzení (2012) a Total Recall (2012) je tohle prostě trapnost, ubohost a urážka všem bojovým stylům a filmovým fightům obecně!! Jovovichová prostě není Beckinsalová, která by jí měla v nějakým novým akčňáku pořádně natrhnout prdel ... doslova ... ;-))(14.12.2012)

Bohužel nejlepší scény tvůrci vyplýtvali během prvních 15 minut, a pak už je to jen další videohra, co se nedá ovládat. 3D fajné.(13.9.2012)

• Xmilden

Hodně velká špatenka. Od polovinu filmu jsem se modlil aby závěrečné titulky měly aspoň 20 minut. Milla Jovovich předvádí, že hrát může opravdu každý a Paul Anderson dokazuje nemožné, totální sračku dostal na plátna kin. Resident Evil tímhle dílem pro mě skončil, podobně jako třeba Twillight již po prvním kousku mozaiky. Resident Evil v minulosti znamenal jakousi jistotu nenáročného akčňáku. Hlavně Trojka byla mimořádně povedená. Pětka je ale absolutní hrůza. O těch tupých přestřelkách se mě bude asi hodně dlouho zdát. Nejlepší scénou ve filmu je závěrečných 10 sekund. Doufejme že 6. díl bude znamenat zkázu všech.(12.12.2012)

• - Při závěrečném souboji se střídají záběry, kdy Rain Ocampo (Michelle Rodriguez) má a nemá rukavice. (nedvva)

• - Tento film stál 65 miliónů $, což je v přepočtu něco málo přes 1,2 miliardy Kč, a za první víkend vydělal jen 21 miliónů $ [to je skoro 393 miliónů Kč]. (boxofficemojo.com) (pavlikv)

• - Alice Abernathy (Milla Jovovich) nápadně připomíná – ve svém novém kostýmu – Reginu z PS hry Dino Crisis (1999). (Halloween9)