Resident Evil: Odveta

Resident Evil 5: Odveta

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Německo / Kanada / USA / Francie, 2012, 92 min

• D.Moore

Místy bylo nač se dívat (ne, nemyslím tím Millu Jovovich v neskutečně asexuálním kostýmu) a nemám pocit, že bych nějak zvlášť trpěl, nicméně zábavu si představuji také jinak. Jasně nejlepší scény se odehrávají v Moskvě (rudá armáda zombíků je super, obzvlášť ten tankista, který má bůhvíproč motorovou pilu) a dobrý byl i úvod, jenže to, co Paul W. S. Anderson slíbil závěrem minulého dílu, tedy nějaké velké epické bitvy, se nekonalo. Závěr Odvety se ovšem nese ve velmi podobném duchu, a já jsem trochu škodolibě zvědav, co přinese šestý díl. To ale neznamená, že po něm toužím.(2.3.2014)

3D CINEMA CITY - parádní efekty, skvělí herci, super pokračování a navždy mladá Milla Jovovich (sakra, jak ona to dělá?). Já jsem se v kině bavil a musím pochválit 3D kino Cinema City,které je 100x lepší, než 3D Cinestar, kde jsem viděl Resident Evil: Afterlife a v brýlích 3D byly hnusné barvy - červená byla hnědá apod!(13.9.2012)

Paul W.S. Anderson znova zobral pod svoje krídla akčnú chobotnicu s notoricky známim názvom Resident Evil. Prečo som použil prirovnanie práve chobotnica? Pretože s pribúdajúcimi časťami mi to začína pripadať ako keď odseknete chobotnici chápadlo a ona vystrčí vždy ďalšie, nehovoriac o tom, že aj tento film sa skončil otvorene, takže už to prestáva byť ozaj zaujímave. Škoda, že tvorcovia nevenovali tomu dielu ešte aspoň pol hodiny viac a dobre rozbehnutej, nestarnúcej Mille Jovovovich nenechali nazbierať ďalšie bonusové painkiller-y. Z týchto úvodných slov to možno vyznie, že sa mi film nepáčil, ale opak je pravdou a ja som milovníkom Residentu Evil, len hneď v úvode som chcel objasniť prečo tento film u mňa nedostal plné hodnotenie. U Alice veľké zmeny nenastali, obhájila si svoj štandard, ale celkom dobre zapôsobila voľba nepriateľských netvorov ako to to bolo pri hrozbe biohazardu, keď v umelo vytvorenom meste sa objavili monštra s obrovskými sekerami či zmutovaný, štvornohý predátor. Skutočne Andersona treba pochváliť, za to ako zvláda ukočírovať akčné obraty, keď výsledkom vzniká funkčná a prehľadná akčná paleta do ktorej je divák vtiahnutý prostredníctvom priamych záberov - sekera letiaca priamo na kameru. Dobrou voľbou sa stala aj Michelle Rodriguez, ktorá zvládla hneď dvojité obsadenie raz sexy civilistiky a raz ako vojenský prototyp. Spolu s hudbou to vytvorilo dobrý sci-fi akčný zážitok, ktorý hodnotím na 60%.(27.12.2012)

Příjemná Akční Popcornová Zábava!! Výrazné zlepšení oproti Afterlife.. Žádná Digitalizace, ale Super Provedení Akčních Scén bez Střihu! Závěrečný Souboj Žen byl Skvělý ! Už dlouho jsem neslyšel takové křupání Kostí ! Štve mě jen jedna věc, že RE trochu Odbočil od tématu .. Už to není typický Zombie Horor, ale vydalo se to spíše tou Akční Cestou do které zapojili Zombie tím způsobem, že jim dali Moc řídit auta a střílet se zbraní...Nicméně u mně Fájn a záměrně dávám vyšší Hodnocení, jelikož mi to příjde strašně Podhodnocený !(2.12.2012)

Hra: Resident Evil. Kampaň: Film. Mise: Bunkr na Kamčatce. Status: Mise splněna. Pocit sledování videohry stále roste, obětování logiky a fyziky splněno, tahle cesta bez hlavy a paty, v které si tvůrci mohou dovolit snad všechno je bohužel docela zábavný oddech na nedělní večer. Tak jako tak tu je hromada dobře odvedené práce, která je chvílemi skoro až děsivá (úvod pozpátku a překvapivě dobrá hudba). Maximální využití klišé pro úzkou skupinu diváků s videoherní stylizací, proč ne. PS: Sienna Guillory je stále nádherná:)(23.9.2012)

• - Jedná se o první díl ze série natočený na kamery Red Epic. (S.U.E.S.)

• - Po premiéře Resident Evil: Afterlife (2010), režisér Paul W. S. Anderson diskutoval se Screen Gems ohledně natáčení pátého a šestého dílu, ale Anderson se později rozhodl soustředit jen na Odvetu. (Danny F.)

• - Spoiler: Jedná o první díl filmové série, kde se nevyskytli nemrtví psi. (Chipsonator)