Resident Evil: Odveta

• Francie

Resident Evil 5: Odveta

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

Německo / Kanada / USA / Francie, 2012, 92 min

Naprosto vymastena nastavovana kase bez jakykoliv logiky, s ne uplne vzdy odladenejma trikama. Jenze je to castecne taky diky srani na nejakou logiku naprosto giganticka jizda od zacatku do konce, rube se to ve velkym, mrtvoly jdou do stovek, sem tam nejaka prisera, vsude litry krve a zbrani, ze by to kamion neuvez. Milla je porad pri chuti a tentokrat dostala i sexy kozenej oblecek, obcas zahraje nejaka chytlava pisnicka nebo si Anderson pohraje s nejakym vizualem, takze ja jsem naprosto spokojenej, sice stupidni, ale ultra zabavny becko.(29.12.2012)

• Tom Hardy

JE to v každém případě lepší, než předchozí díl. Ale tuhle metu překonat, to rozhodně nebyla olympijská disciplína. Polepšil si soundtrack, výborné je vybrané prostředí (tím si Anderson šikovně otevřel možnosti) a prvních 15 minut je takřka excelentních. Jenže pak už vše jede v kolejích minulého dílu. Scénář servíruje jednu pitomost za druhou a (nemusíte být hnidopich, aby vás ty koniny praštily do očí) a zpomalovačky se rychle zají. Znovu je jich moc, aniž by měly opravdový smysl (bolestné je to hlavně ve finální bitvě). Návrat starých známých fajn, nové postavy v ničemu (Bingbing Li je nicméně zatraceně hot) a Milla neskutečně asexuální. Kam se v upnutém oblečku hrabe na Kate Beckinsale. Ve výsledku lepší než čtyřka, ale pořád o značný kus za původní trilogií. Ale když už nic, na tohle se aspoň „dalo dívat“. Více zde.(14.9.2012)

• Hrabka

Čtyřka se mi po druhém zhlédnutí docela líbila, ale tohle už je opravdu moc. Ujeté akční rodeo. Už mě to ke konci vážně dost nudilo, pořád jen jedno a to samé. Dosud byla pro mě nejslabší dvojka, ale tento díl je ještě horší. Po fajn trojce jde série opět dolů, a tak jsem zvědavý, jakou šílenost pro nás autoři chystají na závěr... 35%(5.5.2015)

• PinokKio

Paule, prosím tě, udělej to hodně barevné, prostě aby se na to dobře koukalo. Jo a šoupni tam nějakou roztomilou holčičku, jak jí Mila zachraňuje a tak, jako ve Vetřelcích. Taky Matrix se lidem líbil, tak klidně i kapku toho. Chceš tam nějaké postavy z předchozích dílů? Proč ne, jen ať si v sérii zase zahrajou. Ale prosím tě, ať se tam hodně střílí, jo .. fakt hodně. Vlastně, stačí když se tam bude jenom střílet. Tvůj producent.(8.12.2012)

• Botič

Nečekané pozdravy z Kamčatky! Anderson opět nezklamal - děj předchozího dílu smetl ze stolu během prvních zpomalených, pozpátku puštěných a zase zrychlených deseti minut a jede se dál, Alice znovu padá do komatu, znovu se probouzí a, i bez svých schopností, bojuje proti zombies a Umbrella Corp. s až nadpřirozenou silou. Anderson leveluje jedna radost, ohání se scénářem o deseti větách a hraje si s postavami jen coby s figurkami na šachovnici, které slouží pouze k efektnímu vyhlazení. Pokud vás vyloženě nehřejí peníze v peněžence, tak si snad raději počkejte na nějaký slušnější rip, protože platit za tenhle rádoby restart/remake/zbytečný díl je holý nesmysl! Tentokrát PURE SHIT a kvalitativní návrat k milovanému Resident Evil: Apokalypsa. Doufám, že to Anderson jednou dotáhne k dílu Resident Evil: Attack of the Clones.(12.9.2012)

• - Herečka Michelle Rodriguez rovněž ztvárnila běžící zombie ve vystřižené scéně, jež následuje hned poté, co nelítostná Červená královna (Megan Charpentier) řekne: „Aktivováni nemrtví Las Plagas.“ (Chipsonator)

• - Natáčanie začalo 10. októbra a skončilo 23. decembra 2011, teda trvalo 55 dní. (Greenpeacak)

• - Film sa začína presne tam, kde skončil predchádzajúci štvrtý diel série Afterlife (2010), čiže na palube lode Arcadia. (Steny94)