The Life and Death of John Gotti

Gotti: Three Generations

• Nový Zéland

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2018, 110 min

Tuctový mafiánský film, který jak do žánru, tak do příběhu o Gottim nepřináší nic nového. Vše bylo už natočeno v roce 96 a to asi lepším způsobem. V novém snímku je dán větší prostor vztahu Gottiho a Gottiho juniora. Ale na úkor jiných významných faktů z jeho života, které pokud ve filmu jsou zmíněny, tak jen okrajově a nedávají ani tolik smysl (například byt vdovy nad klubem). Ve dvouhodinovém formátu ale nejde víc nabídnout, vhodnější by byl asi seriál ale narcos…(19.11.2018)

"Něco vám řeknu. New York je zkurvneně nejskvělejší město na světě. Moje město. Vyrostl jsem na ulici, začínal v podělanejch kanálech a dostal se až na vrchol. Tenhle styl života má jen dva konce. Smrt nebo kriminál. Já zvládnul oba." Životopisný film o ambiciózním a sebevědomém mafiánovi, kterého senzačně ztvárnil John Travolta. Nečekejte Cosa Nostru pěkně z vostra či přehnanou akci. Je to klidná brblací gangsterka, kterou táhne Travolta. "Něco vám povím. A poslouchejte mě dobře. Už nikdy nepotkáte člověka, jako jsem já. l kdybyste se dožili pěti tisíc let." - 50%.(24.12.2018)

• verbal

No jako bych včera nekurvoval u Eskobara. A bác ho! Máme tu další naprostou zbytečnost, protože Goťťák byl už dříve vyčerpávajícím způsobem zpracovaný daleko lépe, svižněji, sysluplněji, záživněji, ostřeji, s lepšími a vhodnějšími herci a scénářem, který uplácal opravdový scénárista, a ne jako svou neumětelskou prvotinu a zároveň requiem Leoš Červený, od počátku své rádoby kariéry mrtvá nesympatická výplň podřadných vedlejších rolí v televizních mafiánských odpadech. Travič, který už zase pár let taky urputně šlape hovna v různých céčkových žumpách, se zřejmě domníval, že by si mohl opět napomádovat skráně nebo vyrazit s negrem na hambáč, a vysomrovat nějakou důstojnější roli pro sebe i svou vypláchlou sájentologickou starou, ale zase vedle, a asi bude muset při auditu poprosit taťku Habárda. Ono si jen narvat držku vatou a dělat huhňavého Vincka Vegu na to brutální vypatlané hovado z Naší kozy holt nestačí a Armán byl v té zmiňované povedené verzi mnohem přesvědčivější. Asi proto, že si nikdy nesahal do rozkroku kožených kalhot a nedělal „ú-ú-ú“ na pičoidní barbíny. Čili prostě jen další nic moc ždímání dávno suchého hadru se standardní plejádou škatulově proházených profláklých xichtů z céčkových taškařic o Smolíkovic kočce a přehrávajícím gogotanečníkem v hlavní roli.(30.7.2018)

Tak se zase všichni uklidníme. Tak zlý to určitě není. Jde v podstatě o klasickej životopisnej film, co ničím nepřekvapí a kterých jsou desítky. Natočenej je kompetentně a po stránce výpravy je přibližně na úrovni gangsterky Sejmout zabijáka s Rayem Stevensonem. Travolta je jako Gotti velmi dobrej a solidně hraje i Stacy Keach jako jeho mentor. Co nicméně filmu vyloženě chybí, jsou dobový hity. Nevím, jestli to byl záměr nebo nebyly prachy, ale pořádnej stylovej hudební podkres složenej z nějakejch známejch fláků, by tomu filmu dodal větší drajv. Jinak pokud se tahle gangsterka něčímk trošku liší, pak pohledem na Gottiho. Ten je tu neprosto na férovku líčenej jako skvělej a čestnej chlápek, co pomáhá důchodkyním a zabíjí jen gangstery. Gotti si určitě zasloužil nějakej velkej film ve stylu Mafiánů nebo Kasína, což se nestalo. Na druhou stranu, tahle verze s Travoltou nenudí a solidně odsýpá. Pokud si tedy někdo pustí tuhle verzi Gottiho, tu s Assantem z roku 96 a Nejvyššího bosse s Chazem Palminterim, bude o mafii v New Yorku vědět všechno, co kdy potřeboval.(23.7.2018)

• filokk

Tak tohle je parodie na Gottiho ten se bude asi obracet v hrobě, všechno špatně amatérská režie scénář hudba herci o ničem Travolta bída. Snad už v roce 2011 to měl točit mimo jiné i Barry Levinston, ale asi nebyli na něho love škoda. Jdu si spravit chuť a pustím si klasiku o Gottim 'Mafian' s absolutně skvělým Armandem Assantem(28.10.2018)

• - Rolu mafiánskeho bossa Paula Castellana mal pôvodne stvárniť Chazz Palminteri. Túto úlohu si už predtým zahral vo filme Nejvyšší boss (2001). (Sufferer)

• - Postavu Aniella Delacroceho - underbossa newyorskej rodiny Gambino, ktorý bol zároveň Gottiho mentorom - mal pôvodne stvárniť Al Pacino. (Santino7)

• - Roli Angela Ruggiero měl původně hrát Joe Pesci. Kvůli ní přibral na váze 30 kilo, avšak producenti mu místo ní nabídli jinou roli, kterou odmítl a zažaloval je pro porušení smlouvy. (Sufferer)