The Life and Death of John Gotti

Gotti: Three Generations

• Nový Zéland

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2018, 110 min

Nejvíc mě sere jak - a teď nevim jestli za to můžou už Amíci - Češi przněj italský jména. Jako Lucchese neni Lučéze, Genovese neni Genoveze. Když dabujete, zjistěte si aspoň správnou výslovnost, dyť to neni tak těžký proboha. Pochopim když si objednáte v restauraci “gnoči” (nikdo neznáme všechno) ale tady si to sakra zjistěte! Taky byste se nekoukali na film kde řikaj Johnovi místo “Džone”, “Jone”.(23.2.2019)

• majo0007

Absolútne nepodarené, akoby niekto zoškrabal z podlahy strižne Scorseseho Goodfellas vystavačný materiál (tuná pre zmenu s Gottiho monológom). Vrcholom mala byť zrejme poprava pred Sparks Steak Housom, keď Gotti prevzal moc, ktorá je natočená tak amatérsky, až hrůza (skúste si predstaviť, že by tú scénu točil Michael Mann, alebo De Palma - asi by vošla do histórie). Hociaký dokument o Gottim na všemožných history channeloch má väčšiu šťavu. Travoltov vysnívaný projekt, teraz asi jeho nočná mora. Z hereckého hľadiska to síce nie je žiadny koncert, ale stále na slušnej úrovni, problém je s celkovou koncepciou filmu, ktorá je v slepej uličke, scenár povrchný a odfláknutý, celé vám to pripadá ako nejaký televízny projekt regionálnej stanice. A je viac než isté, že Kevin Connolly si najbližšie roky v Hollywoode ani len neškrtne.(30.6.2018)

Na jednu stranu sice moc nemám ráda filmy, ve kterých jsou oslavováni zločinci, na druhou stranu, když už se točí, jsem ráda, jsou-li natočeny pořádně. A to pro mě u Gottiho neplatí. Jeden z nejvlivnějších a nejznámějších mafiánů na mě v tomhle snímku v podstatě vůbec nijak nepůsobil, o jeho životě nebo "kariéře" jsem se toho kromě pár nejzásadnějších věcí taky moc nedozvěděla. Nevím, možná kdybych nevěděla, že se toho dá o Gottim říct mnohem víc, nepřišlo by mi tohle zpracování tak nudné a nic neříkající. Ale Travolta je skvělý, hudba byla fajn a celkově určitě nemůžu říct, že je to vyloženě blbý film.(12.2.2019)

"Něco vám řeknu. New York je zkurvneně nejskvělejší město na světě. Moje město. Vyrostl jsem na ulici, začínal v podělanejch kanálech a dostal se až na vrchol. Tenhle styl života má jen dva konce. Smrt nebo kriminál. Já zvládnul oba." Životopisný film o ambiciózním a sebevědomém mafiánovi, kterého senzačně ztvárnil John Travolta. Nečekejte Cosa Nostru pěkně z vostra či přehnanou akci. Je to klidná brblací gangsterka, kterou táhne Travolta. "Něco vám povím. A poslouchejte mě dobře. Už nikdy nepotkáte člověka, jako jsem já. l kdybyste se dožili pěti tisíc let." - 50%.(24.12.2018)

• JJ.Gibson

Docela jsem se na Gottiho těšil, protože Travolta jako velké zvíře newyorské mafie zní velmi lákavě!!! Ale se zlou jsem se potázal. Snad ve všech ohledech je to špatné. Z pohledu vyprávění příběhu, z pohledu vykreslení postav, z pohledu zábavnosti. Na Gottim není zkrátka a dobře nic, co Vás zaujme. Bohužel! Tu jednu usmolenou leklou hvězdičku dávám za Travoltu, že se z toho snažil aspoň vydobýt o něco lepší film...(1.4.2019)

• - Postavu Aniella Delacroceho - underbossa newyorskej rodiny Gambino, ktorý bol zároveň Gottiho mentorom - mal pôvodne stvárniť Al Pacino. (Santino7)

• - Ella Bleu Travolta je dcerou Johna Travolty i ve skutečném životě. (PanZahadnyCZ)

• - Rolu mafiánskeho bossa Paula Castellana mal pôvodne stvárniť Chazz Palminteri. Túto úlohu si už predtým zahral vo filme Nejvyšší boss (2001). (Sufferer)