Reklama

Reklama

Gotti

  • USA Gotti (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Příběh nechvalně proslulého šéfa podsvětí Johna Gottiho (John Travolta), zvaného “Teflonový Don”, člena newyorské zločinecké rodiny Gambinových. Sledujte očima Gottiho syna Johna juniora (Spencer Lofranco) tři bouřlivé dekády Gottiho života, během kterých se společně se svou ženou (Kelly Preston) navzdory mnoha tragédiím a pobytům ve vězení snažili udržet rodinu pohromadě. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (81)

Djoker 

všechny recenze uživatele

Travolta má snad nejhorší nos na projekty ze všech velkých jmen v Hollywoodu. Gotti je pouze sestřih videoklipů z jeho života a skoky v čase ničemu nepomáhají, film totiž vůbec negraduje. Neschopnost režiséra potvrzuje i vedlejší postava Paula Castellana, jehož aura legendárního šéfa mafie naprosto zastiňuje Gottiho, který by logicky měl být hlavní hvězdou. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Filmy s námetom historiek o americkom podsvetí a mafií môžem od doby príbehov s Edwardom G. Robinsonom. Na film som sa vyložene tešil, pretože John Travolta je aj u mňa ideálnym predstaviteľom klasického bossa. A navyše v podaní Pavla Trávníčka v dabingu, čo viac si priať? To sedí ako zadok na šerbli. Samotný príbeh sprevádza hlas Johna Gottiho, čo pripomína gangsterky podľa Raymonda Chandlera alebo Dashiella Hammetta, klasika románu americkej tvrdej školy. Glosovaniu deja hlavnou postavou nechýba humor a diváka všeobecne informuje o udalostiach, ktoré pre komplexnosť nemôžu byť uvedené na plátne. Proste gangsterka ako má byť a keď ide o rekonštrukciu života skutočnej osoby, možno len chváliť. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Jestliže se John Travolta chtěl zapsat do hlavní topky gansterských filmů, nechápu proč nedal práci na scenáři třeba Steven Zaillianovi na místo totálních amaterů, tohle byla vrcholová ukázka jak zabít v podstatě zajímavý námět absolutně zoufalým scénářem, dějový postupy odnikud nikam, časové line bez vypravěčského smyslu Šitý horkou jehlou někde na píškovišti při hlídání dětí. Nevyznamenala se ani kamera, protože dávat záběry na postavy v dramatických scénách proti světlu, může jenom ultrakretén. Jinak bych se vsadil o kachnu s pivem, že John Travolta před natáčením čuměl na všechny klíčové mafiánky s Bobbym DeNirem. Špatný, hodně špatný. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

No jako bych včera nekurvoval u Eskobara. A bác ho! Máme tu další naprostou zbytečnost, protože Goťťák byl už dříve vyčerpávajícím způsobem zpracovaný daleko lépe, svižněji, sysluplněji, záživněji, ostřeji, s lepšími a vhodnějšími herci a scénářem, který uplácal opravdový scénárista, a ne jako svou neumětelskou prvotinu a zároveň requiem Leoš Červený, od počátku své rádoby kariéry mrtvá nesympatická výplň podřadných vedlejších rolí v televizních mafiánských odpadech. Travič, který už zase pár let taky urputně šlape hovna v různých céčkových žumpách, se zřejmě domníval, že by si mohl opět napomádovat skráně nebo vyrazit s negrem na hambáč, a vysomrovat nějakou důstojnější roli pro sebe i svou vypláchlou sájentologickou starou, ale zase vedle, a asi bude muset při auditu poprosit taťku Habárda. Ono si jen narvat držku vatou a dělat huhňavého Vincka Vegu na to brutální vypatlané hovado z Naší kozy holt nestačí a Armán byl v té zmiňované povedené verzi mnohem přesvědčivější. Asi proto, že si nikdy nesahal do rozkroku kožených kalhot a nedělal „ú-ú-ú“ na pičoidní barbíny. Čili prostě jen další nic moc ždímání dávno suchého hadru se standardní plejádou škatulově proházených profláklých xichtů z céčkových taškařic o Smolíkovic kočce a přehrávajícím gogotanečníkem v hlavní roli. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Co jsem četl, tak tímto filmem se chtěl Travolta nějakým způsobem realizovat a dostat se mezi smetánku těch nejlepších kmotrů, kteří si za těch šedesát let vydobili své místo na filmovém slunci. Nevím ale, co čekal. Režisér je evidentně ze série těch béčkových talentů, kde už u samotné hudby je znát, že tenhle film bude jeden velkej vopruz. Travolta vysloveně špatnej nebyl, to všechno ostatní stálo za starou bačkoru. Tenhle film byl nakonec dobrej akorát na to, abych zjistil, že v devadesátých letech o Gottim vznikl také jeden film, který je na první pohled daleko zajímavější, jak tenhle nudnej patvar. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (11)

  • Celosvětová premiéra proběhla 15. května 2018 na filmovém festivalu v Cannes. (ČSFD)
  • Dceru Johna Gottiho měla původně hrát Lindsay Lohan. Pro přehnané nároky kladené její manažerem ale byla nahrazena. (Sufferer)
  • Postavu Aniella Delacroceho - underbossa newyorskej rodiny Gambino, ktorý bol zároveň Gottiho mentorom - mal pôvodne stvárniť Al Pacino. (Santino7)

Související novinky

Zemřela herečka Kelly Preston

Zemřela herečka Kelly Preston

13.07.2020

Herečka Kelly Preston zemřela ve věku 57 let po dvouletém boji s rakovinou prsu. Zprávu přinesl její muž herec John Travolta. Preston započala svoji kariéru v soap opeře Capitol, k jejím nejznámějším… (více)

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

23.02.2019

Zlaté maliny (v angličtině zkráceně Razzies) jsou ocenění za nejhorší filmy roku, které jsou každoročně „slavnostně“ udíleny den před Oscarovým ceremoniálem. Letošek pak nebyl výjimkou a byť nás ty… (více)

Reklama

Reklama