The Life and Death of John Gotti

Gotti: Three Generations

• Nový Zéland

Životopisný / Krimi / Drama

USA / Kanada, 2018, 112 min

Gotti mi nezarezonoval najmä čo sa hereckého obsadenia týka. A hoci sa tu John Travolta na reálneho "teflonového dona" vlastne aj trochu podobá, rola mafiánskeho bossa mu nesedela a rádoby tvrďácke pózy či grimasy, ktoré tu strúha tomu tiež moc neprospeli. Predstaviteľ Gottiho syna Spencer Lofranco je presvedčivý ešte menej než Travolta a postavu mladého búrliváka, majúceho našliapnuté k životu v otcových šľapajách mu zožerie asi málokto. U mňa bolo problémom aj to, že tento primárne gangsterský film sa viac sústredil na Gottiho rodinné peripetie než na jeho kriminálnu činnosť a to ustavičné preskakovanie príbehu medzi tromi epochami mafiánovho života na mňa občas pôsobilo mätúco.(12.12.2018)

• mira007

Travolta v roli Johna Gottiho (1940-2002), který byl šéfem italské mafie New Yorku. Jeho život by vydal na pět dechberoucích filmů, ale zrovna tento je teda hodně velká bída. Travolta ho sice hraje celkem dobře, ale problém je, že je to neskutečně nudné a co hůř, že to vypadá jakoby scénář psal samotný Gotti, který z tohoto filmu vychází až moc kladně a vlastně na konci autoři zpochybňují i ten rozsudek soudu nad ním. Jestli někoho tahle postava opravdu zajímá, tak doporučuji tv film Svědkem proti mafii, kde jsou zákonitosti a pokrytecké zákeřné vztahy mafie vykresleny stokrát lépe a přesvědčivěji. Tam Gotti je popsán jako brutální, sebestředný showman, který kašle na pravidla.(11.11.2018)

• DwayneJohnson

Travolta je poslední dobou, aspoň pro mě naprosto tragický herec a Gotti naprosto zoufalý film. Chybí tomu vše, co by měla správná gangsterka mit a když tak nad tím přemýšlím, je ta jedna hvězda přesně tak akorát. Pokud chceš Johne ode mě malou radu, pusť si Kmotra, nebo italskou Gomorru a pořádně se dívej. Za pár let to můžeš zkusit znova a třeba vznikne víc, než tahle nabubřelá sračka s tvým věčně afektovaným obličejem.(24.3.2019)

Od Gottiho som očakával oveľa, oveľa viac, no béčkový režisér nebol dobrou voľbou. Z filmu sála veľmi slušná gangsterská atmosféra a Travolta si svoju rolu nesmierne užíva, ale lacná réžia s nepríjemne rozsypaným scenárom z tohto filmu žiadneho nasledovníka DePalmových či Scorseseho diel nerobí. Najhoršie to predsa len nebolo, istý nádych mafiánskej elegancie a zopár kvalitných surových popráv to má, no kvalitatívne televízny formát zakopáva celý film hlboko pod zem. Priemerná gangsterka, pri ktorej mi je až smutno, že jej potenciál nebol využitý ani z polovice.(18.11.2018)

• lamps

Velká dějová křeč s nevýraznými aktéry, slaboučkým scénářem a veskrze rutinním řemeslným dotykem, kterým by chtěl Connolly navázat na Scorseseho a spol, přestože na to ani zdaleka nemá. Lehce nad vodou to drží jen vitální Travolta. Více zde.(2.7.2018)

• - Původně měl film režírovat Nick Cassavetes, avšak dal přednost filmu Yellow (2012). (Sufferer)

• - Celosvětová premiéra proběhla 15. května 2018 na filmovém festivalu v Cannes. (Stoka)

• - Postavu Aniella Delacroceho - underbossa newyorskej rodiny Gambino, ktorý bol zároveň Gottiho mentorom - mal pôvodne stvárniť Al Pacino. (Santino7)