Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

zdenny

Rychle a zběsile závodíme, aby nás bylo více dílů než "Saw". Po fantastické akční náloži z pátého dílu jsme dostali průměrný film, který je uměle a místy nelogicky navázán na "pětku" jen proto, aby též něco z úspěchu předchozího dílu sklidil. Jediným opravdovým tahákem je závěr, ve kterém se objeví Jason Statham. Takže vzhůru za "sedmičkou". Mám mít strach, že by se to mohlo jmenovat "Pomalu a strnule"? ()

fefee

Ako tie efekty s tankom na diaľnici a konečná neskutočná kravina lietadla ktorého runway bola dlhá asi ako americký sen tak to bolo priveľa, ale zase nenudil som sa no tieto sradkoprikré filmy o nabuchaných autách pre adolescentov ma nechytajú. 2,5* ()

Danny F.

Slabší a tak nějak pomalejší. Opět se našly blbosti co mě dostaly že to mohl někdo takhle přehnat a natočit to. A to: Skok z mostu z jedoucího auta na jakousi bugatku, nebo jak Dom proletí vzduchem a zachytí Letty a spolu spadnou na auto po nehodě s tankem a ještě perlička, seskok z letadla do vozu (bez ohledu na rychlost, vítr a výšku). No ale kromě těchto nedokonalostí byl sice film vláčný, ale taky zaujal. Hlavně se mi líbily auta klasických značek. 65% ()

romajz15

O trochu lepší než Rychlí a zběsilí, ale v žádném případě se nevyrovná pětce. Příběh opět není tak zajímavý, zato je přidáno o dost více efektů, místy je dost vidět, že jsou to jen počítačové efekty. ()

lykan9

Není to sice tak dobrý jako pětka, ale pořád je to nabušená paráda, kterou si budu rád pouštět pořád dokola. Sice už jen kousek chybí k tomu, aby se to celé zvrhlo do Mission Impossible, ale stále se drží film na té správné straně. Všechno prostě funguje jak má a je vidět, že tvůrcům ještě nedošli nápady. ()

svobik

Takhle jsem se totiž nebavil od... Fast Five. Lin se rozhodně v sérii nevyčerpal, každopádně předvedl asi maximum, co šlo. Nedokážu si představit, co se bude dít v sedmičce, poněvadž víc přes hranu už to snad ani nejde, každopádně se těším. Rychle a zběsile 6 má všechno, co by v letním blockbusteru být mělo. A servíruje to v šílených dávkách. Čirá bezmozková extáze a splnění dětských snů. ()

MencaCZ

Z Rychle a zběsile 1 už bychom nic společného krom několika herců asi nenašli. Z kultovního filmu o tuningových pouličních "válkách" se Vin a jeho parta dostala do účinkování v něčem co si hraje na hodně akční film s rádoby detektivní zápletkou. Nicméně toto směřování bylo již celkem evidentní ve 4. a plně se rozvinulo v 5. díle, takže tady nepíši žádnou novinku. RaZ 6 je prostě akcí nahuštěná zběsilost, která chvílemi díky akcím jak z Kobry 11 umocněné na Xtou donutila obecenstvo v kině až k smíchu, tak moc tam některé ač digitálně skvělé kousky mlátily do očí. Nicméně Vin je Vin a Walker je Walker - takže se mi to líbilo a už se i díky poslední scéně těším na 7. díl - 80% ()

Roseinka

No, neviděla jsem předchozí díly, takže to musím napravit, aby mé hodnocení mohlo být trošku víc objektivnější. Každopádně film jsem si užila, především ty nablýskané káry, to fakt miluju! Bohužel si nemůžu odpustit něco, co všem vždycky při hodnocení vytýkám - že se nedokáží nad film povznést a vnímat ho jako, kdyby to byla možná realita. Tady jsem to taky nedokázala a takhle film plný opravdu hloupých nesmyslů jsem dlouuuho neviděla. Občas jsem byla až znechucená. Ale mimo je to fajn akce, u které jsem byla napnutá k prasknutí. Slabší 4 dávám hlavně díky poslední scéně s letadlem, která (ač na některé extrémně šílené nesmysly) byla naprosto famózní. ()

blackJag

Přibylo humoru, ubylo "upřímné" chlapské trapnosti (příznivci mazlavého patosu přesto nemusí smutnit), akce celkem solidní, bohužel celkovou blbovitost námětu nelze s odfrknutím pominout, jako u jiných testosteronových hnípaček (např. EXPENDABLES 2). 65% ()

kklepkaa

Když jdete už na šesté pokračování, tak už víte co očekávat. U tohodle typu filmu musíte nechat mozek doma a jen si užívat parádní akční jízdu. Tzv. WTF momenty (Diesel alias Superman, ...) ani nijak závažně film nezkazily... spíš fungovaly pro zasmání. Herci byli skvělí, akční scény naprosto bravurně zvládnuté a hlavně přehledné. Trochu jsem doufala, když jsme měli jedno zmrtvýchvstání, tak že se to povede i u mé oblíbené postavy Hana... závěr filmu mi bohužel ukázal že ne, tak jsem zvědavá s čím se na nás vytasí v sedmičce... tuhle jízdu si rozhodně nenechám ujít :) ()

Avari.73

Je pravda, že film je přepálený až běda, má problémy s tempem a scénář hapruje. Vše ale vynahrazuje akce (pád letadla je na velkém plátně skutečně gigantický), překvapivé emoce ze ztráty některých (mnou oblíbených) postav a záporák v podání Evanse, který by si zasloužil mnohem větší prostor. Díky rozdrobenému tempu je to slabší než pětka. Ta především získávala body za překvapení z pojetí celé série. Tady už se od Lina nářez čekal. Slušných 7/10. ()

Guzo

Pro mě zatím nejlepší díl série, poprvé jsem váhal i nad plným hodnocením. Funguje tu všechno, co v předchozích dílech, a navrch opět originalita v akčních scénách (ano, některé jsou dost přehnané, ale to F&F v klidu odpustím). Akorát mi trochu rušila místy zmatená režie (nebo spíš střih) ve finálovém souboji, jinak se ale jedná o skvělý film - tady se určitě vyplatí jít do kina a vidět to na velkém plátně. ()

JohnSmith

I když už to není o závodech a tunningu, pořád je to super zábava a troufám si říct, že opět akční film roku. Je to sice trochu zamotanější, nicméně finální rozuzlení a pozvánka na sedmý díl nadchne. Prostě parádní zábava. ()

m.a.t.o.

„Nemáš nejaké drobné?" – „Chceš odomňa drobné? Veď si milionár, preboha!" – „Takto ním aj zostanem." Podobne ako FF5 má aj FF6 veľa kladov i veľa záporov. Nechce sa mi veľmi rozpisovať, čo sa mi páčilo a čo nie, tak to vezmem len útržkovito. PLUSY: výborné automobilové naháňačky a následne i búračky (tú Evansovu bugínu s podberákom by som tiež chcel :)); dobrý výber lokácii pre natáčanie; pokusy o vtipy a hlášky splnili svoj cieľ - väčšina z nich bola naozaj vtipná (i keď niektoré boli vyslovene detinské); slušný casting čo sa týka nováčikov (Evans, Carano, Kold). MÍNUSY: tradične scenár, ktorý Chris Morgan zlátal za dva dni; prepálená a miestami neprehľadná akcia (hlavne záver s aeroplánom); hand-to-hand kombaty by som si vedel predstaviť aj lepšie natočené, no i tak človeka poteší, že na konci majú súboj tri megakorboy. Ak by som mal porovnávať s predchodcom, tak jediný rozdiel vidím asi v tom, že Justin Lin skúša po kade môže v rámci (ne)uveriteľnosti akcie až zájsť, preto si myslím, že náhrada v podobe Jamesa Wana pre FF7 bude len a len vítanou zmenou. „Dominic Toretto? Nepoznáš ma, ale onedlho ma spoznáš." Ou jé! ()

Killda

ANO! Rychle a zběsile 6 to dokázalo! Posunulo laťku stupidnosti a tuposti opět o něco výš. Fyzikální zákony neexistují. Postavy mají v hlavách na*raný... no prostě, velký bicáky a spálený kola. Scénáristé by se měli stydět, protože nebýt ucházejích akčních sekvencí, tenhle film by byl brak braků. ()

Taio

Dízlacke pokračovanie, vôbec nie zlé... autonaháňačky, bitky, abeceda plánov... všetko bolo tak akurát až na tú medzigalaktickú pristávaciu dráhu. Tam som rozmýšlal kde soudruzi z NDR udělali chybu. A čerešnička v podaní Stathama zašmakovala. Give me Sevn! ()

ghatos

Těžká únava materiálu. Ani na chvilku se nedá uvěřit těm pipkám, co si hrají na sexy tvrďačky. Všichni se tváří a chodí jak pi*usové (ano, jinak se to nedá nazvat). Evidentní bezobsažnost a hlupota (horší forma hlouposti) otravuje každou chvíli. Nic proti jednoduché zábavě, ale tenhle více jak dvouhodinový mainstreamový "epos" přímo okázale řve, že se točí jen kvůli penězům. Já to chápu, ale i fanoušci téhle série by měli mít nějaké nároky. Navíc Vina to asi moc nebavilo a citlivější rovina jeho postavy byla marná (tak dobrý herec není). No prostě úplná debilita /co ten skok na mostě a x jiných kokotin?, co ty rádoby zvraty? to letadlo?/. Kéž by Domovou rodinu někdo vyvraždil a byl jednou pro vždy klid (možná se to stane). PS: Dwayne Johnson bavil. 30%. ()

Marrdaa

Nejrozsáhlejší plejáda WTF momentů ever. 3. místo obsadil záběr, kdy tank za sebou táhnoucí Mustang v limitované edici bramborák na laně projede objímajíc smyčkou pilíř a olé, nic se nestane. 2. místo patří Dwaynu Johnsonovi a jeho gigantický řepě v poslední scéně. A vítězem je už několikrát omílaný "letištějakokráva". Nicméně, nepřistih sem se ani jednou při šťourání se v nose ani kousání nehtů. Bavilo. ()

Dreadd

Fascinovalo mě, že tank převážejí v papírové krabici, jak samotná auta poletovala jako papír i fakt, že z Toretta se definitivně stal Superman. Pomalu už začínám být otrávený z pachu zakázaných anabolických preparátů a z celé série o autech, v nichž už se nyní pouze jezdí. Co bylo snesitelné v pátém dílu, který byl příjemným překvapením po třech nepodařených, je zde tlačeno k obrovské pompéznosti na úkor veškeré logiky, fyziky a zdravého rozumu. Celé mi to přijde jako ukázka režisérské nenasytnosti v kombinaci s filmovým klišé sequelů neb Justin Lin točil sérii od Tokijské jízdy, s každým dílem mi přišel výsledek lepší a lepší, až nakonec přišel strmý pád. Ale vydělal a to se bohužel počítá. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson