Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

spacowa

Přesto, že jsem se nejvíc těšila na další skvělý výkon R. Goslinga, tentokrát mě naprosto uchvátil Sean Penn, který byl v roli chladnokrevného mafiána naprosto brilantní. Viděla jsem ho vlastěn poprvé od This Must Be The Place a neuvěřitelně jsem si užila kontrast jeho postav z obou filmů. Jinak skvělá gangsterka přesně podle mého gusta. 90% ()

Rian_witcher

Zbytečně moc akce a nedostatečná prokreslenost jednotlivých postav. Navíc sympatických postav (a jejich představitelů), které by si jistě zasloužily víc prostoru. Vše je moc ploché a podřízené akčnímu směru snímku. Do 2/3 filmu to je na 4 hvězdičky, zjednodušené závěrečné klišé to sráží na 2 hvězdy. Takže konečné 3 hvězdičky. ()

Fang

Dobrý dojem z kostýmů a prostředí zkazil totálně děj, přišlo mi jako by se s drsným mafiánem chtěli vypořádat tataři. ()

Edgerton

Zklamání, totálně nevyužitá herecká sestava (k tomu nudící Gosling, kterej už mě přestává bavit), akční scény totálně bez nápadu a bez šťávy a k tomu nulová atmosféra (zlatí Neúplatní). Nejlepší tu byl Robert Patrick :). ()

sofixz

Konecne tento rok gangsterka, ktora ma bavila,nenudila a zabavila.Bez hluchych miest aj ked uz na zaciatku som vedel ako to cele skonci. Film nabity cliché od zaciatku az do konca co sa mi na tom pacilo najviac. Vyborne vykony Ryana Goslinga a Emmi Stone, z ktorich sa crta dalsia filmova dvojica. ()

mekaka

Tento film ma dostal. Ani nie tak svojou veľkoleposťou, ako skôr jednoduchosťou, miestami som sa až pýtala, že či dej dobre chápem, lebo sa mi zdal prvoplánový až naivný, hlavne dialógy. Výkony hercov boli priemerné, Sean Pean sa snažil, ale vážnosť filmu nezachránil. Ako taká "strieľačková" oddychovka však môže byť, čiže tri hviezdičky, taký priemer... ()

RealHonza

Mé očekávání bylo dost velké, čekal jsem propracovanější děj, tohle bohužel byla jen akce bez nějakého lepšího nápadu. Je zde až dost přestřelek bez nějakého většího cíle než jen vypálit co nejvíce munice. Příběh je holt slabší, ale jako akční oddechovka je to dobrý film. ()

misiaq

"herecky koncert" pod taktovkou nemastneho neslaneho rezisera. Obrovsky potencial, no nakoniec to vyzeralo ako parodia na gangsterske filmy, velka skoda... s American Gangster sa to neda ani porovnavat. ()

Luke189

Další výborný mafiánský film, který mohu jedině doporučit a kterých je opravdu málo, což je podle mě škoda. Film "Gangster Squad" je zasazen do 50.let losangeleského podsvětí, který je podle skutečné události, vypráví nám tak příběh Mickeyho Cohena, bývalého boxera, který si získal respekt celé celé mafie v okolí a převládl tak vládu nad městem. Ochranu mu zajišťují nejen jeho pěšáci, ale také podplacená policie a zkorumpovaná politická elita. Je schopen zastrašit kde koho, dokud mu do cesty nevstoupí tajná jednotka losangeleské policie. ()

ludovit14

Na film som sa naozaj tešil, ale prišlo jedno veľké filmové sklamanie! Tak otrepaný scenár bol sfilmovaný už najmenej 222x niekde inde.Jediné čo je na filme pozitívne sú ako tak akčné scénky. HOD:55%.PS: kopia fimu ako vyšitá z roku 1987 Nepodplatiteľní-kde Sean Penn (hraje) Roberta DeNira, Josh Brolin hraje Kevina Costnera, a pod...Retro gangsterka,ale skoro som zaspal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kde žijete??? v ____________ ()

wick

Velmi dobrá gangsterka, žádné velké umění, ale na rozdíl od jiných nadhodnocených filmů nenudí a navíc je stylová.Jen ten pěstní souboj na konci byl zbytečný. ()

pan_ponozka

Jednoduchá, přímočará gangsterka, která neublíží, ale ničemu taky neprospěje. Několik velmi líbivých kamerových momentů nesmázne absenci čehokoli nového. Klišé nad klišé a neschopnost nějakého překvapení, jsou důvody pro kandidáta na top10 zklamání roku. ()

petrusqa

Během sledování Ganagster squad jsem se nemohla zbavit pocitu jako bych pila poněkolikáté vylouhovaný čaj. Nějak extra mi nechutnal, ale vypila jsem ho až do konce, i když jsem věděla, že chuť se již nezmění. I když mám toto období americké historie velmi ráda a hollywoodská kinematografie se k těmto létům a žánru ráda vrací. O to víc by měl být film originální...ale bohužel tento film naprosto zapadá svoji průměrností, kterou nezachrání ani prvotřídní herecký ansábl. ()

FlegyCZ

Několik neúplatných proti všem - sice to na první pohled vypadá výborně, ale asi v půli filmu jsem zjistil že se veškerý děj a nápaditost ztratil v rámusu střelby. Což je velká škoda, protože nápad to není zlý, ale provedení absolutně chybí byť jen náznak originality. Milostná story v pozadí (samozřejmě s tou největší kočkou z města, na kterou je ale zakázáno byť jen pomyslet) ani kratičké moralizování (opravdu jsme lepší než oni?) bohužel neustálé mačkání spouště přehlušit nedokáže. ()

Sympy

Absolutní nadšení-perfektní efekty,skvělý příběh který mě dokonale vtáhl do děje. +dokonalé propracování pěstních scén. Prostě film pro lidi co si chtějí užít pořádnou akci v trochu retro stylu. Plných pět je zde jistotou !!! ()

jjjerry

Prostě mě to nebavilo. Hlavní hrdina "žádný", teda ten co je není sympatický a není snaha aby byl za hrdinu. Možná trošku přepsat příběh, do role hrdiny dát Goslinga. Chvílemi sem nevěděl zda fandim jednotce nebo mafii, a to je smutný. To pár přestřelek navíc takových kde se střílí z kulometu a zázrakem kulky všechny minou (krom finální scény samozřejmě). Bohužel, tohle není můj šálek kávy... ()

fafejt001

Toto drama vcelku slušně udělané . Na můj vkus hodně střílení , ale jinak to asi nešlo . Některé dialogy trochu nelogické a tajný vztah rovněž . Komu se líbí filmy tohoto typu bude patrně spokojen . Já moc takové filmy nemusím , takže pět hvězd ani omylem . Hodnotím , že to je podle skutečného příběhu . Odvážní muži . Klobouk dolů . Jo a Ryan málo přesvědčivý , nějak se na to nehodil . ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka