Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

AndrewNewman

Po hereckej a vizuálnej stránke perfektný triler. Veľmi dobre sa na to pozerá, je to skrátka lahodne dobové. Scenár je síce strašná rychlokvaška, kopírovaná z originálnejších príbehov, ale inak je to ukrutne dobré. ()

vodkasesemte

I m Jerry (zrovna jsem si u minulého filmu říkal, jesli by se tak mohl jmenovat taky nějakej drsnák). Post Office (game). Bible salesman. Sooner or later theres gonna be gunplay, and I want Kennard with you when it happens. You need someone with brains to balance the brawn. You heard Manifest Destiny? Thats when you take what you can when you can. Playing hot potato with a grenade isnt much of a strategy. It worked, Jerry. To jméno se tam sklonuje docela často. You know the drill. Dělá to dobře, zbavuje se slabejch kusu. Jinak by to dopadlo jako u nás ve státě. V evropské unii. Začli bychom mezi sebou tolerovat homosexuály, pejskaře a ruzné menšiny. Feministky by si usurpovaly právo se stavět na uroven muže a na dveře by nám klepala třetí světová válka, která to zase srovná do starých kolejí. We need to offer Cohen no quarter. I m not a quarter kind of guy. Neither am I. Mystery men strike (a dál). Find these bastards. Kill them all. Kill their families. Their kids. Their dogs. Their cats (čte mi myšlenky). El Dorado Trust. Continental Wire Service. Whats the central book? All gambling money on the West Coast will go through a central book and Micke Mouse will touch every penny. It will be growing faster than we can tear it down. Just do what needs to be done. You gotta make yourself pretty for him on front of me? I cant figure out your angle. I m open to suggestions. Dont go. Dont let me. This putz trying to steal my title. Story of my life. Some bums always trying to steal whats mine. Wire strippers. El Dorado Trust is the terminus of the wire. So all you gotta do is ping the wire and the pulse echo will tell you how far away it is. Take the dog. Pak kdo koho přerostl. Takovej malej Hitler. Ten měl větší respekt. They didnt take the money. They are cops (další shoda, akorát si se zločinci vyměnili role). Bible-thumping boozer. I have bought myself enough cops. I know what I m talking about. These guys are a special brand. They are hard cases, not interested in money. A cop thats not for sale is like a dog with rabies. Theres no medicine for it, you just gotta to put them down. Máme převrácené role. Tidle kriplové jsou dost možná dost hloupí - stejně jako ty slepice v politice - na to, aby v tom viděli vyšší cíl. Theres ears in this fucking house. Remind me of the difference between us and them? Bcs at this point, I cant tell anymore. Wait here in case he doubles back. That bug is a nify piece of work. Limited range, thought (dnes jsou to vaši sousedi). My DOG shits more trouble than you are gonna give me. Dobře s ním vyjebal. Todle čeká každýho fízla, zvlášt na špatný straně zákona. Todle je absolutně nic, co ukazujou v tom filmu, co čeká českou svini. The war taught us how to fight. I dont know how to live. I just know how to fight. You lose everything and you win the war, you are a hero. You lose everything and lose the war, you are just a fool. Hes holed up at the Park Plaza Hotel. Rented out every room in the place and its a fortress. Tak to asi není veřejným tajemstvím. Připomíná mi to druhou misi z Hitmana Absolutin. They will never get through the lobby. All things whatsoever ye would that men should do to you, do ye even so to them. Think I will dance with the one what brung () me. I like having only one FORK. You never make the wrong decision. Can I get my tie on? Interrupter of progress. Dvě strany jedné mince. Every man carries a badge. Violence was his means and his end. Kept his oath to protect and serve. Without glory but with pride and honor. Pes změnil majitele. Its not paradise, but it is the City of Angels. () (méně) (více)

Phlame

Strašně umělé. Veškeré repliky jsou herci odříkávány jakoby je četli z jídelního lístku. Svižný začátek a konec, ale stať se docela vlekla, spousta nudných, rádoby drsných dialogů a hlášek...film, co se snaží snaží konkurovat klasickým gangsterkám a vůbec se mu to nedaří kvůli špatné režii, scénáři (ze začátku zmatené, nepřehledné) a celkovému provedení. +body za výběr herců, ti však zůstali nevyužití.//65% za hudbu a herce (hl. Sean Penn).// pozn. Emma Stone is hot. ()

charlotteLnD

Já se bavila. Nečekala jsem nic a dostala jsem barevnou, činanou, vyvoněnou makronku, na kterou se přijemně kouká a po požití je člověk tak hezky spokojenej, i když se rozplynula a zbyl z ní právě tak akorát jenom ten pocit :) Takže za mě dobrý. (Obrázky, atmosféra, herci, caaaajk, dokonce i pár suchejch vtípků, cenim. Příběh klišé, ale to mi neva, nečtu po večerech Hegela, chytrá jak rádio jsem i bez toho, takže nehodlám a nechci se v pátek večer v bijáku intelektuálně vyždímat, že). Původně jsem prohlásila, že mi tam nic nechybělo. Teď měním názor, chybělo mi tam víc Ryana. Ryan ♥ ()

Dexter666

Vzhľadom na prostoduchý (v niektorých momentoch vcelku komediálny) dej je eRkové spracovanie vcelku paradoxným počinom. Je to jedna z tých vecí, ktoré tento filmík držia ľahko nad priemerom žánru avšak na etalóny ako De Palmove filmy alebo L.A. confidential či technicky dokonalejšie Mannovky sa to absolútne nechytá. Penn zľahka prehráva a postavy vôbec sú plytké ako hrob zdochnutého morského prasaťa. S daným obsadením sa dalo urobiť ďaleko viac. Je to taký film pre násťročných, ktorý sa snaží hrať na dospelých. V podstate ľahko zabudnuteľná jednorázovka na pohodový filmový večer. ()

BarVo

Vystrieľali si dve hviezdy, a to som ešte celkom prižmúrila oko. Priliehavejší názov by snáď bol Banda babrákov. Na čele s tým, čo dokázal takto zabiť hviezdne osadenstvo a celkom nádejný námet. Nechápem, ako toto môže byť v červených číslach. Čajové. ()

veverysiak

Príliš veľa klišé, zjednodušení a vyložených hlúpostí na to, aby tento kúsok mohol ašpirovať na vyššie priečky, teraz si chlapi môžu búchať hlavy jeden o druhého a hľadať medzi sebou čiernych petrov, lebo zopsuť taký dobrý námet a znemožniť takú fajnovú partiu hercov sa natriezvo hockomu nepodarí, napriek tomu sa na to dá celkom nerušene pozerať, atmoška divokých povojnových rokov robí svoje, len treba častejšie privrieť jedno oko, takže 65%. ()

gezper

Z větší části zklamání: divně šablonovitě napsané, sem tam se i nelogicky chovající a příliš strojených replik vypouštějící postavy; herecká poměrně hvězdná skvadra vedená nemastně neslanně - přemaskovaný (co to s ním udělali?) Penn se snaží, ale díky scénaristovi až moc, ovšem např. Goslinga jsem čekal výraznějšího - dalo by se z nich vytřískat více; dobová atmosféra nefunguje tak jak by mohla, což je škoda, protože kostýmy-kulisy-auta-atp mě hodně bavily. Víceméně je jedno, co se stane, protože to buď v klidu odtušíte s prstem v nose nebo je vám to putna, k jednotlivým zrychleně a přímočaře načrtnutým jedincům nelze nalézt většího pouta, čemuž v důsledku nepomůžou ani jejich ("hrdinů") agresivní, chaotické a na okolí nepříliš beroucí ohled metody. Ale zase třeba kamera je příjemná, hudba nevadí a některé akce mají šmrnc, tedy až potud, pokud nepřejdou v okatá klišé (hlášky, činy, naivity), která jsou bohužel všudypřítomná. John Matrix by měl radost, takhle se krásně matrixově pohybovat v rojích kulek, nezraněni. Jako celek film zabaví, a to celkem nenásilnou (ovšem již ne zdaleka nenásilnou) podívanou s rychlým jednoduchým dějovým spádem. Ale vyšší ambice si v klidu musí odpustit. Což popravdě si nemyslím, že vůbec takové byly. Ač příznávám, že mě umně sestříhaný trailer (jak "neobvyklé", že) již před drahnou dobou pořádně navnadil! Člověk je tvor nepoučitelný. [60%] ()

bmx6

Jo tak tahle gangsterka mě opravdu bavila.Všechny přestřelky jsem si užíval,ale nejvíce tu závěrečnou a pěstní souboj.Pár dojemných chvilek tu taky nechybí.Každá postava se mi docela líbila.Zkrátka je to milé překvapení. ()

StinkingPooh

Klasickej popkorňák navlečenej do hávu gangsterky. Navíc mi to přijde jako vykrádačka filmů z mafiánského prostředí-hlavně Neúplatných. Chtěli stvořit legendární film, ale místama je z toho skoro parodie-viz stupidní dialogy.. Na druhou stranu jednoduchý přímočarý děj vás nenutí přemýšlet, nenudí to a rychle to uteče. ()

Cvachetka

Příjde mi to trochu slabší, tak na 3 hvězdičky, ale za sympatické obsazení dávám o hvězdičku víc. Pro mě je to 75%. Čekal jsem trochu víc. Ve filmu není nic co by mě příliš chytlo nebo nadchlo. Na druhou stranu jsem schopný se na to podívat znovu, možná i proto, že mám rád gangsterky. ()

MiniRecenze

Musím říct,že mě osobně se film líbil.Atmosféru té doby zvládli na jedničku a co hodně chválím,tak hvězdné obsazení,které Vás bude provázet celým filmem.Po vizuální stránce je zde všechno vyšperkované.Co je škoda,tak sem-tam se najde slabší okamžik,ale naštěstí ne na moc dlouho.Bohužel nehrozí,že by jste s někým chtěli film probírat,protože se tak nějak záhadně vypaří s hlavy.Průměrně zpracovaný příběh se skvělým hereckým obsazením a úžasně vytvořenou atmosférou. HVĚZDNÉ OBSAZENÍ!!! ()

sokor3

Jelikož jsem měl toto období vždy v oblibě, tak se mi tento film velmi líbil. Svižný děj, zajímavá hlavní zápletka (byť velmi jednoduchá), skvělé obsazení a perfektní hudba. Já jsem se nadmíru bavil a tento film jen a jen doporučuji všem fandům gangsterek. ()

Zirael

Velice stylové, svižné a dobře obsazené, řekla bych. Nedá se od toho čekat nic hlubokomyslného, ale to snad bylo znát už z traileru. Má to všechno, co jsem od toho očekávala, cigaretu v každém záběru, střílení z Thompsonů, mafiány s kloboukama. Nemám si na co stěžovat, mně se to líbilo. ()

Elassar

Je to vcelku poctivý akčňák se skvělým záporákem, ale i klaďasy. Herecké obsazení je hvězdné. Prostředí je vcelku pěkně vystižené (kdo si nevzpomněl na hry Mafie?). Chválím, ale jen 3 hvězdy? - Zkrátka čekal jsem od toho víc, nebo spíš něco jiného. Očekával jsem spíše thriller, kdy by se nemuselo stavět na akci, ale na napětí, ději, a složitějších momentech. No, byla to asi chyba, ale nevadí. Gangster Squad je vcelku fajn film, určitě se na něj vyplatí mrknout, kolikrát - to nechám na vás. Co se mě týče, ačkoliv jasně preferuji slečny, tak občas dostanu chuť podívat se na herecké schopnosti Goslinga, v poslendí době můj oblíbenec. Takže až opět dostanu někdy chuť, možná zvolím právě tento film. ()

Mathyen

velmi povedený, místy velice vtipný, místy dost krvavý až brutální a místy připomínající klasiku westernových klasik Sedm statečných, akční film, ve kterém je vše skvěle vyváženě namícháno. Nenudil jsem se ani chvíli a rozpačité reakce kritiků mi trochu unikají... film mě bavil a mám z něj dobrý dojem, tam, kde měli být emoce, tam byly a výkony Brolina, Goslinga a Penna jsou perfektní ...chyby umí hledat kdekdo a jestli si film hrál na Kmotra, tak se hledačům nedivím, já však na něj šel jako na film, o kterém vím jen část obsazení a překvapil mě. Expandables si oblékli noir a vyzvali "based-on-the-true-story-MANA Mickeyho Mouse na pěstní souboj a na pár pěkných chvil s Thomsony, nechybí ani porod, nějaká ta oběť z řad fešáků ani auto-honička ... skvělá podívaná a 8/10 ()

bezprezdivky

Film příjemně šlape, má atmosféru, retro funguje a Sean Penn je skvělej. Bohužel příběh je zabalen do patrioticko-amerických vycpávek a příběh je poměrně předvídatelný a plný heroických výstupů hrdinů, kteří za své město rádi položí život. A co to má Ryan Gosling s hlasem - takhle mluví normálně ? ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka