Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

Remivsremi

I přes skvělé herecké obsazení se jedná o celkem tuctovou gangsterku, která neurazí, ale ani moc nepotěší. Pokud se budete doma kopat nudou do zadku, můžete to zkusit. ()

chelseaman22

Společenstvo prstenu je oficiálně vysláno na neoficiální misi (takže tu máme něco podobného, jako bylo putování toho malého skrčka v MI Ghost Protocol). Grupa všestranně talentovanejch chlupatejch úspěšně zdolává pahorkatiny Eriadoru, načež doráží k mackům tyčícím se k nebesům. Zde na ně číhá proklatý Penn(is), jež hranici do Rohanu chrání více než srdnatě. Bohudíky za Goslinga, jemuž dochází kulky stejně rychle jako Legolasovi šípy. Co tedy přinesla Frodovi mission impossible s prstenem? Placku detektiva! Celosvětový výdělek k 27. 11. 2013: $105,200,903, což je 1,75 násobek budgetu ()

Motinski

Vizuálne načančaná gansterka, bohužial až moc prázdna, nazaujímavá a hrajúca iba na efekt, bez skutočnej iskry. Taká farebnejšia verzia Neúplatných. Veľka škoda hlavne kvôli hereckému zoskupeniu aké sa tu stretlo. ()

DaUr

Vyloženě neurazí, vyloženě nenadchne. Gangster Squad je filmem, na kterém není nejhorší to, že by byl špatný - je to spíš to, že není skvělý, protože potenciál, minimálně ten herecký, na to má. Bohužel ale kvůli velmi přímočarému scénáři s malým prostorem pro jednotlivé postavy (kterých je hodně a přitom si k žádné z nich divák nestihne vybudovat takový vztah, aby mu pak záleželo na jejích osudech - dokonce i mně, bezmeznému obdivovateli Emmy Stone, bylo vcelku jedno, jestli přežije nebo ne) se z filmu stává zábava na jeden večer, který už cestou do koupelny na pofilmové vyčůrání začne vyprchávat z paměti. Což je velká škoda, jejíž hořká pachuť přebije takřka veškeré myslitelné klady snímku. ()

karlik4801

Střílečka v duchu gangsterů, v hlavní roli "kmotr" a správnej polda. Jedna kráska a sada správnejch zabijáků. A tak to má taky vypadat. Škoda těch přemachovaných řečí a gest, které většina postav dělá. Tady nechybí ani pořádná bitka a špetka sviňství. Všechno se v Gangster Squad rozjíždí do všech stran a přitom to dokáže fungovat. Děj se vůbec nemíchá, režisér dokázal vše držet v chodu až do konce. Na tyhle filmy se chodí lidi bavit! ()

Liznic

Katastrofa. Gangsterek je jako šafránu a proto se na ně vždycky ohromně těším. Navíc když v nich hrají Brolin, Gosling, Penn, Nolte a další. Nejde říct, že by šlo o originální látku, ale jak už dávno víme (a v poslední době vidíme znovu na Avengers a Expendables), týmovky jsou super! Obzvlášť v tomto žánru (teď mne napadají jenom Neúplatní, ale určitě je toho víc). Navíc se to celé drží osvědčeného klíče: Představení hlavních postav - tým se dá dohromady - tým bojuje - tým dostane na prdel - finále, kde tým vyhraje. Film navíc točil Fleischer, kterého mám po Zombielandu vážně rád. Jenže Fleischer je dobytek a tohle neuvěřitelně zmrvil (omlouvám se za slovník, ale jsem velmi rozčarován). Přišel s hezkým vizuálem (kterého si po chvíli přestanete všímat a je vám fuk) a spoustou rádoby cool momentů (spomalovačky při tom, filtry, spomalovačky při onom, virtuální kamerové nájezdy, zase spomalovačky), ale ty ve filmu absolutně nefungují. Horší montáž jsem už dlouho neviděl, navíc s tak hroznou hudbou. Možná jsem jenom blbej, ale je tam hned několik velkých logických kiksů. Snímek nezachraňují ani herci. Penn je na*ranej magor co řekne pár proslovů, ale strach z něj nejde, Brolin je taková ta "typická drsná irsko-noirová" postava a Gosling je vrcholově nudnej. Emma je aspoň krásná. Ostatní postavy mají velmi málo prostoru, ale působí tak nudně, že je to fuk. Navíc se postavy často chovají dost hloupě (při nejmenším). Už po hodině mě to hodně nebavilo... ()

Jizni Tlapa

Naprosto přirozená banda obyčejných frajerů, kteří si jdou za svým cílem a sice, sejmout vyboxovanou mlátičku Penna. A víte co Lovce mafie číní originální v mafiánské tématice?? Nemají u toho tu haldu namistrovanejch canců, kterými hýří 99% gangsterovek....... zatím nejintenzivnější zážitek tohoto roku!!! ()

Mirokukii

Akční, stylová, zábavná jízda (vzpomínky na propařenou Mafii se mi vracely s každým záběrem). Z děravého a plochého scénaře, kdy scény které mají vtáhnout více do děje zkrátka nefungují (najdou se i vyjímky). Působí tedy naivně až hloupě, na což doplácejí i samotné postavy, z nichž nejlepší je pistolník v podání Roberta Patricka. Závěrečná akce, je spolu s finálním bojem nejlepší z celého filmu, který po celou dobu neztrácí na tempu. Velký potenciál. Mírné zklamaní (dobové krimi se zde opravdu nekoná). Průser to však také není. ()

nemik22

Miluju tuhle dobu. Nostalgicky jsem si zavzpomínal na starou dobrou hru "Mafia". Tenhle akčňák je efektně a dynamicky natočený. Sean Penn mě hrozně baví, ale obsazení je celkově výborné. Sešla se tu nepopiratelně kvalitní herecká skvadra. A jako třešnička na dortu je pak Emma Stone. ()

st.jim

Slaboučkej a spackanej scénář je největší Achillovou patou GS. Smůla je, že si toho Ruben nedokázal všimnout a tím vlastně zabil veškerý potencionál téhle gangsterky. Co naplat, že herci hrají o 106, když pouze vytahují film z bažiny, který by skončil v zapomnění. Poslední hřebíček do pomyslné rakvičky je zkopírovaná hudba Hanse Zimmera. Steve, to si neumíš složit svoji vlastní hudbu? ()

Gothar

Ľahko nadpriemerný a štýlový akčák s výborným obsadením. Nič viac, nič menej, druhé pozretie už asi nebude, ale aj tak som sa bavil. Sean Penn bol ako vždy výborný. 75 % ()

Dado

Pre začiatok budem trochu neoriginálny a prepožičiam si pár slov z môjho hodnotenia filmu L.A. - Utajené skutočnosti. 50. roky minulého storočia, kriminálna zápletka, Los Angeles, to sú neodolateľné tromfy, ktorými i tento film oplýva. A predsa si ma Lovci gangstrov nezískali ani zďaleka tak, ako som aj napriek často priemerným hodnoteniam recenzentov, očakával. Dobová atmosféra tu prakticky neexistuje (kde sú aspoň nejaké skladby z 50. rokov?), zápletka a celkovo celý scenár nevýrazné, takže zo všetkých tromfov napokon skutočne potešilo len mesto anjelov. Na druhej strane však tempo a akcia celého filmu fungujú tak vynikajúco, že nemalé nedostatky filmu aspoň čiastočne zakryjú. (70%) ()

Sonnik

No name. No Badges. No mercy. Nablejskaná nuda s místy až směšnými Pennem a Goslingem. Obecně všechny postavy jsou strašně ploché a nevím o nich vůbec nic. Otřesný fail, ve kterém si solidně hrajicí Brolin musel připadat jako čáp mezi volavkami. "It's not paradise but it is the city of angels." ()

Mrkvič

Gangsterky u mě mají vždy lehčí cestu. Zvlášť když autoři vždy nabídnou přesně to, co od děje chci. Je to tak sice všechno hodně čitelné a nezaujme to ničím objevným, ale rejža skvěle věděl, kdy má co zpomalit, kdy dát na co důraz atd. Možná mi film za pár dní absolutně vyšumí (jako ostatně většina gangsterek), ale sledovat ho byl moc fajnový zážitek. Jen mě lehce mrzelo, že drsňáctví Joshe Brolina po úvodní scéně ustoupilo trochu do pozadí. ()

Qitek

Při první shlédnutí pod vlivem THC (nejsem hulič, jen příležitostní) se mi film líbil. Tak nějak normálně jsem si říkal "pánská jízda". Po druhém shlédnutí (bez THC) vidím, že film není pánská jízda. Je nudný až běda. Má to světlé chvilky, ale jen světlé. To znamená nikterak pamětihodné... A teď jsem na to káp. Viděl jsem film dvakrát, a netuším, co bych z filmu "vypíchnul" jako vynikající scénu... Velmi slabé tři. ()

Honzíno

Nějak se snímek nemůže rozhodnout, na jakou stranu se přikloní. Bude stylovou jednohubkou a pouze kovbojkou se sledem dobře natočených akčních scén, kde se nahání, mlátí a po sobě střílejí skvělý herci, jejichž potenciál zůstává trestuhodně nevyždímán? Nebo zahraje na vážnější notu po vzoru svých hutnějších předchůdců (samozřejmě lepších o mnoho)? A tohle dilema je fakt na pytel, neboť Fleischer ukazuje, že by asi měl na oboje, to by se však muselo sejít více pozitivních věcí dohromady. Přestřelky jsou ale zatraceně kůl a i spousta světlých režijních momentů se najde (zejména střípky z řádění Gangster Squadu). ()

Johnny.ARN

Keby že tam nie je ten pseudofake herec netalentovaný Gosling ( áno, nie som objektívny a áno, som zaujatý, ale Drive zanechalo veľmi hlbokú jazvu ) tak by som si ten film užil viac. Obsadenie vynikajúce. Penn neuveriteľný, som si nemyslel, že by dokázal tak skvele zahrať mafiána. Brolin ako nekompromisný policajt, ktorý sa do neho zahryzol a nepustil, išiel cez mrtvoly a skoro na to doplatila jeho rodina taktiež perfektný. To odhodlanie, zmysel pre spravodlivosť a tie vnútorne pohnútky, ktoré ho viedli z neho priam až sršali. A ich záverečný fight, nie je o čom. Vedľajšie postavy na čele s krásnou Emou príjemne sekundovali a dotvárali mozaiku charakterov. Dobový feeling to malo. Škoda miestami okatého digitálu. Príbeh nebol nejak ohurujúci, možno až na scénu prvého prepadu, to som nečakal, že to takto dopadne. Scenár bol postavený viac na tom, ako vyhrať nad mafiou, do úzadia išli charakterovky, čo je škoda, alebo vyvíjať sa mali kam. Vypichol by som snáď ešte prestrelku v hotely. Každý, kto hral Mafiu I. si pri tejto scéne určite príde na svoje. Trochu mi však chýbal drsnejší, gangsterský humor. Nebyť Goslinga, bolo by viac. 3 z 5 ()

viperDavid

Takový pěkný dokument o tom jak vznikali protiteroristický komanda minulého století. Hele vole ty jsi pěkně ostrej, ty jsi spíš ganster něž polda tebe tu nechcem, ale můžeš jít o kus dál tam týpky jako jsi ty berou. Hm tak ok co nadělám...o pár minut později se už střílí, mlátí, odposlouchává a zkonfiskovává mafiánskej nábytek. Jo jo film jak má být 4* ()

ivan_drago

Obsazení i reálie slibovali mnohem víc než čeho jsem se dočkal... Vyumělkovaná atmosféra, plytký děj, absurdnost a dovolenou si beroucí logika, jednání postav i jejich motivace... Naprostá zbytečnost veškéro násilí, hra na efekt a drsňáctví a osodusovost vešjerých postav film až zesměšňují... Emočně prázdné a o nějakém strachu či sympatiích k hlavním hrdnům nemůže být řeč... A nezáchrání to ani perfektní setup scén a líbivá kamera... Film bez osobotsti a jakéhokoli doručení alespoň základních emocí směrem k divákovi... ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka