Film The Frozen Ground je inspirován neuvěřitelným, avšak skutečným příběhem aljašského policisty Jacka Halcombeho (Nicolas Cage), jenž se pokusí zastavit vraždící bestii Roberta Hansena (John Cusack), což je sériový vrah, který se již třináct let úspěšně skrývá. Když se těla prostitutek začnou v Anchorage hromadit, na město padne strach. Ačkoliv Halcombe riskuje vlastní život, vydá se na vlastní pěst najít zabijáka, aby tak zabránil dalším vraždám. Když získá informace od sedmnáctileté dívky (Vanessa Hudgensová), které se podařilo uprchnout, je konečně zabijákovi na stopě. Podaří se mu vraha dopadnout dříve, než zemře další oběť? (HBO Europe)

r3musko

Neviem no, dej až z toho zamrazi ale nejak ma to nechalo vlažnym. A co sa týka Nicolasa ten už je pre mňa Bckovy herec ako vysity. ()

galfaroth

Mám rád filmy, které se opírají o skutečnou událost. Divák se při jejich sledování lépe ponoří do děje, protože si celou dobu uvědomuje, že se to vlastně někde sakra stalo. A protože jsem u tohoto sledování byl divákem já, hodnotím to velmi kladně. Je pravda, že na začátku filmu nám režisér odkryl kdo je padouch a kdo hlavní hrdina, nicméně to na "šťávě" nikterak neubralo. Líbil se mi konflikt v tom že, i když policie má často svého padoucha, stojí proti nim právní systém, který říká "sice to víš, ale je ti to prd platný". A tak se začíná honička nikterak za padouchem, kterého již vlastně známe, nýbrž za důkazy, které nechají toho nebezpečného úchyla hezky v chládku, nebo ještě líp, mu za pomoci pěkně velkých jehel vpraví do těla "uspávací" koktejl. Oba hlavní protagonisté mi do filmu sedli a to není jen proto, že oba patří k mým oblíbeným. Je to zkrátka taková dobrá kriminálka z reálného světa, která nám dává nahlédnout, že se najdou dobří policajti, kteří se nevzdávají a je díky nim tady na světě líp. Zase budu jeden z těch, kteří močí proti větru a dám tomu 5*. Jen víc takových filmů, u kterých se nebudu nudit a zkouknu je s chutí hezky, až dokonce. ()

hanzikk

Další z filmů kterým zabiju večer až když opravdu není co dělat. Trochu jsem nevěřil ale pak příjemně překvapil ikdyž to nebylo žádné veledílo, pocit toho, že jde o skutečnou událost dodá filmu to koření, které divák potřebuje aby nepřepl na jiný kanál v televizi. Niky Cage už asi má to nejlepší za sebou a celkově ve snímku není nic co by mne pořádně chytlo za patu, ale náladu určitě nezkazí. ()

ERINYUS

Na 4* to uz nevytiahne ale aj tak to chcem vidiet este raz v povodnom znení,lebo ten sk dabing je vhodny maximálne na parodie.. ()

cartyci

Nicolas Cage ma vie často krát potešiť a už aj John avšak k filmu.Začiatok zaujímavý usadil ma do kresla ale postupne všetko ochablo.Skutočnosť,že je to životopis pridalo na hviezde. ()

icewhite

Cage v hlavní roli je u mě poslední dobou známkou propadáku, ale Zmrzlá zem je výjimka co potvrzuje pravidlo. Možná je to tím, že scénář napsal sám život, možná tím jak se rolí zhostili Cage s Cusackem, možná něčím jiným, ale je to zdařilý kousek. ()

fajntomas

Super krimi s akcí i herecké výkony, jen ta volba Nicolase, kterému v dynamice nepomůže ani zoufale roztřesená kamera nebo obličejová úprava. Cage prostě už nemá na to aby zahrál zároveň city/hloubku/únavu. Myslím že to uměl parádně jedno podruhém. Měli buď fakt vzbudit nějakýho důchodce, nebo zkusit druhou - třetí řadu aby se někdo blejsknul. Tímto u mě tak trochu nic moc, ale koukněte na to. ()

Ruda.neck

Atraktivní námět podle skutečné události. Další slavnej americkej serial killer, který má, podobně jako např. jeho kolega od Zelené řeky, zálibu v mladých šlapkách a ekologické likvidaci jejich mrtvol. To už samo o sobě přitáhne pozornost diváků. Ve filmu ztvárnil řezníka-pekaře s dánskými kořeny John Cusack a myslím, že docela dobře. Jeho protipól v Nicholasově podání byl slabší, ale to už jsme si za posledních 15 let zvykli. Film se spíše než na systematickou policejní práci zaměřuje na boj o přežití sedmnáctileté Cindy Paulsonové, která jako jediná Hansenovy radovánky přežila a může ho tak pomoci usvědčit. To vnáší do filmu trochu napětí, jinak sem nezaznamenal, že by někdo v Anchorage možnou existenci sériového vraha řešil, natož že by na město "padl strach". Škoda, v rukou Davida Finchera to jistě mohl být skvělý thriller. ()

macherano

Dobrý film dobré obsadenie len tam čo to chýbalo A keby to nechýbalo bolo by to fajnove dielo A ešte K tomu podľa skutočnej udalosti. ()

Sonjoe

Ta prostitutka sa chovala absolutne nelogicky iracionalne, nepochopitelnen a liezla na nervy...Ale koniec koncov dost dobry krimi thriller. 70% ()

aneta105

A právě tady tímto filmem skončila doba Cagových dobrých filmů, sice Cusack svou rolí zazářil mnohem víc, ale i tak se spojením děje soudracku a Cage a právě zmiňovaného Cusacka se film vryl do mého seznamu filmu, na které se někdy ještě podívám 80%. ()

mdf

Průměrná krimi spíše tuctovka,postrádal jsem to správné tajemno a napětí.Nicolas Cage tady není až tak kupodivu trapný. ()

pupidup

Nebylo to tak zlé.. a tu holku,tu Cindy,tu bych asi okrouhlá i já! Průměrné slušně krimi. Pár blbejch střihů..ale jinak ok. ()

darius1706

Možná kdyby to tvůrci pojali jako rekonstrukci, to téma si vystačí samo. Osobně ale nevěřím, že to mohlo probíhat úplně takto. I když to není vyloženě průser, tak scénář nám líčí prakticky všechny jako naprostá jelita, a to od vraha, korunní svědkyně až pro všechny policajty, co se tam kde objevili. A protože se mi to fakt nezdálo, tak jsem neváhal a hurá si o tom něco načíst a vracím se zpět - kdyby to čistě převyprávěli, udělali by lépe. ()

andy60

Ničím vyjímečná krimi, snad jen, že byla natočena podle skutečné události. Navíc, ta šlapka se chová jak blbka, jako by šla smrti naproti. ()

leafroller

Na pozadí vyšetřování hrůzných a především skutečných zločinů vypráví film o dívce, která měla v životě velký ranec smůly. A podle mého je právě ona nejen tím vypravěčem, ale zároveň hlavní postavou celého příběhu. A pokud vás všechny ty hrůzy, které se jí celý život děly, nechávají chladnými natolik, abyste pouze hodnotili výkon pana Cage, pak jsme asi každý viděli jiný film. A pokaždé, když něco takového shlédnu, jsem opět radši, že nejsem žena. ()