Film The Frozen Ground je inspirován neuvěřitelným, avšak skutečným příběhem aljašského policisty Jacka Halcombeho (Nicolas Cage), jenž se pokusí zastavit vraždící bestii Roberta Hansena (John Cusack), což je sériový vrah, který se již třináct let úspěšně skrývá. Když se těla prostitutek začnou v Anchorage hromadit, na město padne strach. Ačkoliv Halcombe riskuje vlastní život, vydá se na vlastní pěst najít zabijáka, aby tak zabránil dalším vraždám. Když získá informace od sedmnáctileté dívky (Vanessa Hudgensová), které se podařilo uprchnout, je konečně zabijákovi na stopě. Podaří se mu vraha dopadnout dříve, než zemře další oběť? (HBO Europe)

Hapretor

Jedna hvězda za Cageho - jako detektiv nebyl tak špatnej. Jedna hvězda za Cusacka - jako psychopat nebyl tak špatnej. A taky střih mi nepřišel špatnej - takovej ultra rychlej na přeskáčku, ale přesto srozumitelnej - trochu mi to připomnělo "24 hodin". ()

FilmWave

Na vytvoření napětí opravdu nestačí třást kamerou a mířit s ní na Cagee. Posledních 20 minut je ale super - Cage vs. Cusack, ale komorně. ()

Slava4

Jednu dobu jsem Nicolase Cage díky některým jeho filmům řadil mezi mé opravdu oblíbené herce. Místy jsem měl zase pocit, že jeho herecké kvality nejsou zase až tak závratné a viděl jsem spíše ty slabší stránky. Tady je to něco mezi.. neoslní, ale ani neurazí. Nálepka "podle skutečné události" má docela velkou váhu a hraje v pohledu na film docela velkou roli. Bez toho by příběh dle mého na 4* vůbec nedosáhl a i tak spíš šplhá jen těsně pod jejich hranici."Frozen Ground" mi docela silně připomíná film "Zodiac", ale ten byl podle mně příliš zdlouhavý, tolik mě nezaujal a neměl takový spád. Tady jsem ten pocit neměl.. (70%) ()

sadlokan

Byli jste někdy u výslechu?Pravý policista je totiž něco jako shakespearovský herec,rozehraje na vás takovou škálu neuvěřitelných grimas,že se dřív poserete,než se přiznáte.Kam se hrabe chudák Cage.A to ještě nepředvedl,jestli vůbec umí psát na stroji.Zase mě pojímila hrůza z amerického soudního systému.A z myslivce-trofejáře. ()

Kirman

Z počátku to vypadá na "old school" krimi-thriller, ale pak jakoby někdo vyhodil kvalt a dojíždělo se na neutrál (a kéž by to byl dojezd z kopce...) - zkrátka samospádem to dospěje do konce. Vydržel jsem a nenudil se - to nemohu říct, ale nakonec jsem si říkal, že opravdu mrazivé je to, že se tohle stalo a že takový člověk je/byl a jistě podobní budou - bohužel. Řadím do kategorie "stačí vidět jednou". ()

Doomedx

Prvni polovinu filmu jsem se opravdu nudil, ale konec to celkem vynahradil, kdyby to nebylo založené na skutečné udalosti tak dam o hvezdicku mene. ()

hEROic

prumerna krimoska se solidni atmosferou, asi to chtelo aspon chvili tajit, kdo ma vse na svedomi, takhle je to jen cekani na jistotu... chybi tomu napeti, coz je skoda... body urcite pridava vedomi, ze se to vazne stalo, ten dovetek byl dobrej... necelych 65% ()

MickeyStuma

Další filmová rekonstrukce skutečného případu masového vraha mladých žen, což dokazuje i několik autentických fotografií některých obětí v závěru snímku. Příběh se zabývá zoufalému a velmi složitému vyšetřování nalezených několika těl a přemlouváním jediné přeživší dívky k pomoci. O akční scény tu vůbec nejde. Buduje se temná atmosféra, která graduje napínavým konečným výslechem zatčeného pachatele. Takovéto snímky to kvůli dramatizaci nemají jednoduché, a tak je vcelku složité takový námět patřičně uchytit. Tady se to jakž takž povedlo. Bez akčních scén to sice není ono, ale alespoň se tímto snímkem vrátila stará škola dramatických detektivek. ()

Charlie84

Chudák Cusack se prostě na ty úchyly hodí. Cage už taky, ale bohužel zatím nikoho nenapadlo mu podobný typ role nabídnout (nebo je rafinovaně odmítá), takže je tu zase jednou dobrej policajt, kterej slíbí, a když se něco slíbí, tak se to musí splnit, že ano. Vypadá to, jako bych se Frozen ground vysmíval, ale není to tak. Cusackův magor je realistický a táhne to, Cage šikovně zvolil umírněný sestřih a na kvalitě jeho herectví se to pozitivně podepsalo. Prostředí zmrzlé Aljašky bohužel plní jen funkci kulisy. Těch bohužel bych našel víc, ale buďme rádi, že jsme rádi. Mohlo být mnohem hůř. Mnoooohem hůůůůř:) ()

Kingjiri

Sterilní krimi thriller dle skutečný události o pátrání po sériovym zabijákovi, jehož závěrečný titulky samozřejmě patřej projekci fotek a informací o skutečnejch obětech a rekapitulací osudů reálnejch hlavních postav případu. Zaujme velice osouložitelná Vanessa Anne Hudgens, John Cusack v záporný roli, účinkování Nicolase Cage v alespoň průměrnym snímku a slušná filmařina. Celkově však pouze žánrovej průměr typu "zkouknout a zapomenout". ()

Ondr@932

Docela jsem se na tento film těšil, protože jsem myslel, že to bude spíš svižný, napínavý dobrodružný thriller, kde bude Nicolas Cage pátrat na vlastní pěsť po vrahovi John Cusackovi v lesích na Aljašce a na konci jsem třeba doufal, že by si daly nějaký souboj, či honičku. Ale když jsem film dokoukal, tak se na mě dostavilo částečně zklamání, že se nic z toho co jsem doufal nestalo. Ale na druhou stranu je to celkem dobrá detektivka s 80 let a navíc podle skutečné události. V kterém hrají dobře oba hlavní herci. Ale fakt škoda, že to nebyl spíš nějaký survival thriller. 60% ()

Stíba

Na zajímavém a navíc skutečném příběhu je vystavěn tenhle vcelku průměrný krimifilm, který nicméně díky ústředním postavám a závěru přece jen trochu vybočuje. ()

darkreider

Som z tých masochistov, čo majú z neznámych dôvodov radi Cusacka aj Cagea. Čas zbehnúť zas Con-air... A tak som spokojne prizeral ich nijak závratnému počínaniu. Slušná kriminálka, žiadny presah, punc skutočnej udalosti pre marketing, síce priemer ale prečo nie. ()

Whitebeard

Chladná Aljaška a řádící vyšinutej sériovej vrah. Zajímavá kombinace. Cage v roli detektiva hraje svůj klasickej ničim zvláštní průměr, oproti tomu Cusack hraje psychopata místama celkem dost obstojně. Od začátku je tu jasný, kdo je dobro, kdo je zlo. Nic tajemnýho, nic záhadnýho, sbíráme střípky a důkazy. Nicméně je to celý točený dobře a kouká se na to bez nějakých hlušších míst. Film celkem obstál a zaslouží určitě 3* ()

tranquill

Kvalitní atmosféra thrilleru s psychologickým nádechem. Člověka mrazí, když si uvědomí, že se jedná o skutečný případ... ()

KafuR

Tak tady jsem zase balancoval mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Námět velice sympatický, navíc patřičně okořeněný vědomím skutečného příběhu a herci vesměs charakterově odpovídající postavám, což však neznamená, že by někteří z nich nezasloužili týden z Cusackem na srubu pro své přiblbé chování. Jenomže takový film by potřeboval i silnější atmosféru, která se zde objevuje v náznacích a jen tam, kde je spíš výsledkem samotného dění na obrazovce než nějaké filmařské invence a člověk tak spíš ze všeho nejvíce nasaje vůni aljašských bordelů s laciným mejkapem místních šlapek. Cage nicméně předvádí velice solidní výkon a samotný závěr nejvíce těžící ze skutečných událostí nabídne vcelku přímočarý vzkaz všem, kteří si myslí, že řádění psychopata si společnost musí nutně brzy všimnout. ()

DAPDO

Průměrná krimi s hvězdným mužským obsazením podle skutečnýho příběhu. Nevím, nakolik se tvůrci drželi faktů, ale rozhodně jsem z toho nestříkal metr vysoko jako člověk, kterej mi Území mrazu doporučil jako skvělou krimi. Vadilo mi několik věcí, třeba ten začátek jsem ze startu nepobral a než jsem ho pochopil, tak znáte vraha. A dementní prostitutka, která ví, že jí jde o kejhák, přesto celej film někam utíká, tak u toho jsem rostl. Na pět hvězd je určitě dobře zachycená drsná Aljaška, ale s příběhem se určitě dalo udělat mnohem víc, než jsem viděl. ()

kluzo

Mám rád filmy tohoto typu. 1* navíc za fakt, že je to podle skutečného příběhu. Až se nechce věřit, že takové zrůdy můžou být mezi námi, mít rodinu, děti... ()

Franc1s

Už jsem konečně myslel, když je tenhle film podle skutečné události, že Cage už nebude jen samé Béčko. Ale opak je pravdou, Cage zahrál opět klasicky, zabiják Cusak taky nic extra, do toho "vymazaná" hlavní hrdnika a přeživší toho zabijáka a nakonec to nejlepší opět se i sem vecpal Curtis "Drsný" 50sátník. Tuctová kriminálka, kde se kecá a málo se děje. 6/10 ()

nwx

Perfektní. Po dloooouhééé době i Cage za 1. Cusack je borec jako vždy. Film natočen podle skutečné události, za 17 vražd a znásilnění dostal vrah 461 let bez šance na zmírnění! Co by dostal v naší banánové republice? Dalším filmem na toto téma je Naked Fear. Ten je ale spíše katastrofální. ()