Muž s posláním (TV seriál)

A Gifted Man

Muž s poslaním

Drama / Fantasy

USA, 2011, 16x45 min

Tak Fujimoto

Patrick Wilson, Jennifer Ehle, Margo Martindale, Pablo Schreiber, Rachelle Lefevre, Rhys Coiro, Julie Benz, Eriq La Salle, Adrian Martinez, Peter Hermann, Liam Aiken, Gbenga Akinnagbe, Susie Abromeit, James McCaffrey, Sakina Jaffrey, Mamie Gummer, Gina Hernandez, Peter Scanavino, Marin Ireland, Becky Ann Baker, Bill Irwin, Cameron Ocasio, Diane Neal, Heléne Yorke, Samrat Chakrabarti, Santino Fontana, Necar Zadegan, José Zúñiga, Stephen Badalamenti, Raúl Esparza, Kelli Barrett, John Benjamin Hickey, Mike Doyle, Chivonne Michelle, Annaleigh Ashford, Christina Milian, Chris Sullivan, Darlene Tejeiro, Cara Buono, Paul Lazar, Charlie Semine, Amina Robinson, Paloma Guzmán, Afton Williamson, Dario Barosso, Tom Lipinski, Tituss Burgess, Samantha Futerman, Donnetta Lavinia Grays, Allan Louis, James Martinez, Faith Prince, Peter Maloney, Amirak Nallem Capozzollo, Michael Cullen, José Ramón Rosario, Rodney Roldan, Saidah Arrika Ekulona, Megan Ketch, Maggie Siff, Aaron Lazar, Chris Jackson, Dana Wheeler-Nicholson, Andrew Pang, David Wilson Barnes, Alexandra Socha, Donna Vivino, Desmin Borges, Jenna Stern, Mary B. McCann, Ursula Parker, Antoinette Robertson, Sol Miranda, Paula Devicq, Arthur French
  • Vironey

Pilot: Skvělé herecké výkony, kvalitní režie, ale stejně se na to dívat nebudu. :) Ošoupaný scénář o tom, jak se z arogantního blba stane lidumil, tu byl nesčetněkrát v tisíci podobách. Tahle je jiná pouze v tom, že vnějším zásahem do duše onoho hrdiny je duch jeho mrtvé manželky v podání přespříliš usměvavé Jennnifer Ehle, která mi po chvíli vyloženě lezla na nervy. Další díly rozhodně ne-e.(2.10.2011)

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: NOVA = 5.11.2013, réžia českého znenia (NOVA 2013) = IVANA MĚŘIČKOVÁ - Tvorcovia sa nedokázali rozhodnúť medzi serióznym lekárskym a didakticky mysterióznym žánrom. Epizódy však nenudia, hoci vo výsledku je to skôr priemer. Za túto scénu ale dávam vysoký počet. Je dokonalá. (16.1.2014)(16.1.2014)

Po prvním díle: vypadá to lehce nadprůměrně, mám chuť vidět další díly, vyloženě oddechová věc, Martingale, Ehle, Benz a i Wilson jsou hodně ok. Uznávám, že hlavní plusové body jsou díky Demmeově režii pilotu (za to Starlingovsko/Lecterovské sestříhání a nasnímání rozhovorů :-) Zatím nejlepší z seriálových nováčků podzimu 2011/2012 - prvně považovaný mnou za outsidera. Pilot za 70%(9.10.2011)

Hoci je Dr. Holt veľký fešák a bohatý, je dosť nesympatický. Alebo ako jeho sestra povedala, jerk. Duch jeho mŕtvej exmanželky mu však nedá pokoj, a tak je nútený sa aspoň občas správať ako dobrý človek. Samozrejme, ide najmä o lekársku drámu, čiže sa nevyhneme zdravotným pohotovostiam, diagnostike a iným už dosť okukaným témam, tento seriál k nim však pristupuje z dosť iného hľadiska. Uznávam, duch a sociálna problematika neznejú ako najlepšie lákadlo, všetko spolu to však dosť dobre funguje. Asi to bude kvalitným scenárom a dobrý obsadením. Niekoľko mien ma obzlášť potešilo: Margo Martindale, Rachelle Lefevre, Julie Benz... Okolo 10. dielu ma to prestalo baviť.(22.10.2011)

• McClane

Hodnocení pilotu: House a antiHouse v jednom, což hodně skřípe. Na jedné straně povrchní a namyšlený doktor, na druhé zase schopný povídat si s duchem svojí mrtvé exmanželky a skoro celý se rozdat. Tenhle rozpor (a kdoví co ještě) se nelíbí ani divákům za mořem, a Gifted Man tak bude na 99% zrušen po první sérii. 40%.(1.2.2012)