Muž s posláním (TV seriál)

A Gifted Man

Muž s poslaním

Drama / Fantasy

USA, 2011, 16x45 min

Tak Fujimoto

Patrick Wilson, Jennifer Ehle, Margo Martindale, Pablo Schreiber, Rachelle Lefevre, Rhys Coiro, Julie Benz, Eriq La Salle, Adrian Martinez, Peter Hermann, Liam Aiken, Gbenga Akinnagbe, Susie Abromeit, James McCaffrey, Sakina Jaffrey, Mamie Gummer, Gina Hernandez, Peter Scanavino, Marin Ireland, Becky Ann Baker, Bill Irwin, Cameron Ocasio, Diane Neal, Heléne Yorke, Samrat Chakrabarti, Santino Fontana, Necar Zadegan, José Zúñiga, Stephen Badalamenti, Raúl Esparza, Kelli Barrett, John Benjamin Hickey, Mike Doyle, Chivonne Michelle, Annaleigh Ashford, Christina Milian, Chris Sullivan, Darlene Tejeiro, Cara Buono, Paul Lazar, Charlie Semine, Amina Robinson, Paloma Guzmán, Afton Williamson, Dario Barosso, Tom Lipinski, Tituss Burgess, Samantha Futerman, Donnetta Lavinia Grays, Allan Louis, James Martinez, Faith Prince, Peter Maloney, Amirak Nallem Capozzollo, Michael Cullen, José Ramón Rosario, Rodney Roldan, Saidah Arrika Ekulona, Megan Ketch, Maggie Siff, Aaron Lazar, Chris Jackson, Dana Wheeler-Nicholson, Andrew Pang, David Wilson Barnes, Alexandra Socha, Donna Vivino, Desmin Borges, Jenna Stern, Mary B. McCann, Ursula Parker, Antoinette Robertson, Sol Miranda, Paula Devicq, Arthur French, Quincy Dunn-Baker
  • Shaleman

Další z řady amerických laciných ždímaček pro opuštěné obtloustlé američanky. 95% pacientů samozřejmě odmítá léčbu, protože trpí příšerným traumatem ze svého života. Ten bral drogy, tu znásilnili, tenhle se pohádal se svým psem. Naštěstí jsou tu všeteční doktoři, kteří za doprovodu protivného televizního piana dokážou vehnat slzu sentimentu a rozumu i mrtvému, aby se nakonec se smíchem plácali po ramenou, jak jsou dobří, na sebe jinak usměvaví a hlavně strašně rozumní. A hlavně nechápu postavu mrtvé ex, protože se objeví jednou za díl (samozřejmě zcela zbytečně) donutí k zamyšlení hlavního hrdinu a zase zmizí. Opravdu mysteriózní. Seriál Muž s posláním má jednoduché poslání... Uspat nenáročného diváka a nasrat toho náročného.(15.1.2015)

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: NOVA = 5.11.2013, réžia českého znenia (NOVA 2013) = IVANA MĚŘIČKOVÁ - Tvorcovia sa nedokázali rozhodnúť medzi serióznym lekárskym a didakticky mysterióznym žánrom. Epizódy však nenudia, hoci vo výsledku je to skôr priemer. Za túto scénu ale dávam vysoký počet. Je dokonalá. (16.1.2014)(16.1.2014)

• phoebess

Očekávala jsem duchařinu, něco ve stylu Tru Calling... Zklamání přišlo ve chvíli, kdy jsem (plná očekávání, jaký duch to bude tentokrát) zjistila, že je to ten samý duch děsně otravné exmanželky, která se stane jakýmsi rádcem exarogantního doktora. Vydržela jsem až do pátého dílu, ale když i tam se neobjevil žádný jiný, popř. další duch, ztratila pro mě ta duchařská linie smysl. A tak zůstala jen chabá náhražka House, kterou ani Patrick Wilson nezachrání... a proč se dívat na náhražku, když mám ještě možnost sledovat originál?(29.3.2012)

• Vironey

Pilot: Skvělé herecké výkony, kvalitní režie, ale stejně se na to dívat nebudu. :) Ošoupaný scénář o tom, jak se z arogantního blba stane lidumil, tu byl nesčetněkrát v tisíci podobách. Tahle je jiná pouze v tom, že vnějším zásahem do duše onoho hrdiny je duch jeho mrtvé manželky v podání přespříliš usměvavé Jennnifer Ehle, která mi po chvíli vyloženě lezla na nervy. Další díly rozhodně ne-e.(2.10.2011)

Po prvním díle: vypadá to lehce nadprůměrně, mám chuť vidět další díly, vyloženě oddechová věc, Martingale, Ehle, Benz a i Wilson jsou hodně ok. Uznávám, že hlavní plusové body jsou díky Demmeově režii pilotu (za to Starlingovsko/Lecterovské sestříhání a nasnímání rozhovorů :-) Zatím nejlepší z seriálových nováčků podzimu 2011/2012 - prvně považovaný mnou za outsidera. Pilot za 70%(9.10.2011)