Muž s posláním (TV seriál)

A Gifted Man

Muž s poslaním

Drama / Fantasy

USA, 2011, 16x45 min

Tak Fujimoto

Patrick Wilson, Jennifer Ehle, Margo Martindale, Pablo Schreiber, Rachelle Lefevre, Rhys Coiro, Julie Benz, Eriq La Salle, Adrian Martinez, Peter Hermann, Liam Aiken, Gbenga Akinnagbe, Susie Abromeit, James McCaffrey, Sakina Jaffrey, Mamie Gummer, Gina Hernandez, Peter Scanavino, Marin Ireland, Becky Ann Baker, Bill Irwin, Cameron Ocasio, Diane Neal, Heléne Yorke, Samrat Chakrabarti, Santino Fontana, Necar Zadegan, José Zúñiga, Stephen Badalamenti, Raúl Esparza, Kelli Barrett, John Benjamin Hickey, Mike Doyle, Chivonne Michelle, Annaleigh Ashford, Christina Milian, Chris Sullivan, Darlene Tejeiro, Cara Buono, Paul Lazar, Charlie Semine, Amina Robinson, Paloma Guzmán, Afton Williamson, Dario Barosso, Tom Lipinski, Tituss Burgess, Samantha Futerman, Donnetta Lavinia Grays, Allan Louis, James Martinez, Faith Prince, Peter Maloney, Amirak Nallem Capozzollo, Michael Cullen, José Ramón Rosario, Rodney Roldan, Saidah Arrika Ekulona, Megan Ketch, Maggie Siff, Aaron Lazar, Chris Jackson, Dana Wheeler-Nicholson, Andrew Pang, David Wilson Barnes, Alexandra Socha, Donna Vivino, Desmin Borges, Jenna Stern, Mary B. McCann, Ursula Parker, Antoinette Robertson

Svým způsobem obdivuju scénáristy, kteří mají natolik ambiciózní koule, aby přišli s dalším seriálem z doktorského prostředí, přestože souběžně běží nepřekonatelný Dr. House. Zde je to příjemně okořeněno duchařskou linií, jenže to samo o sobě nestačí a spoléhat se na to, že vše utáhne půvabná tvářička Patricka Wilsona, není zrovna moudrý tah. Snad kdybych měl rodidla... 65%(31.10.2011)

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: NOVA = 5.11.2013, réžia českého znenia (NOVA 2013) = IVANA MĚŘIČKOVÁ - Tvorcovia sa nedokázali rozhodnúť medzi serióznym lekárskym a didakticky mysterióznym žánrom. Epizódy však nenudia, hoci vo výsledku je to skôr priemer. Za túto scénu ale dávam vysoký počet. Je dokonalá. (16.1.2014)(16.1.2014)

Viděl jsem jen jeden díl a nemám potřebu vidět další. Jedná se o klasický, ničím nevynikající doktorskej seriál, který z podprůměru vytahuje pouze fantastický Patrick Wilson, můj oblíbenec. To je však málo. Raději si pustím nějaký film, ve kterém hraje. Ano, jistě, hodnotil seriál z jednoho dílu je prasárna, ovšem opravdu z předvedeného nemám pocit, že by se mělo v dalších dílech cokoliv měnit, jelikož jsem se díval na díl v již pokročilejší fázi....42%(4.3.2014)

• McClane

Hodnocení pilotu: House a antiHouse v jednom, což hodně skřípe. Na jedné straně povrchní a namyšlený doktor, na druhé zase schopný povídat si s duchem svojí mrtvé exmanželky a skoro celý se rozdat. Tenhle rozpor (a kdoví co ještě) se nelíbí ani divákům za mořem, a Gifted Man tak bude na 99% zrušen po první sérii. 40%.(1.2.2012)

Tohle je tak zvláštní směs doktořiny a rádoby emotivního dramatu, že ani po osmi zhlédnutých dílech nevím, co si o tom myslet. Čím dál tím víc to na mě působí jako by na Manhattanu existovaly jen dvě místa - Neuro Holt a Clinica Sanando - a jediným člověkem na planetě, který může udělat něco s čímkoliv je jen Michael Holt. Ano, na Patricka Wilsona se kouká hezk, hrát umí, ale celý seriál zachránit neumí a žádná z těch zvláštně načrtnutých ale nedokončených postaviček kolem něj mu s tím bohužel nepomáhá...a Jennifer Ehle se moc usmívá. tečka.(20.11.2011)