Muž s posláním (TV seriál)

A Gifted Man

Muž s poslaním

Drama / Fantasy

USA, 2011, 16x45 min

Tak Fujimoto

Patrick Wilson, Jennifer Ehle, Margo Martindale, Pablo Schreiber, Rachelle Lefevre, Rhys Coiro, Julie Benz, Eriq La Salle, Adrian Martinez, Peter Hermann, Liam Aiken, Gbenga Akinnagbe, Susie Abromeit, James McCaffrey, Sakina Jaffrey, Mamie Gummer, Gina Hernandez, Peter Scanavino, Marin Ireland, Becky Ann Baker, Bill Irwin, Cameron Ocasio, Diane Neal, Heléne Yorke, Samrat Chakrabarti, Santino Fontana, Necar Zadegan, José Zúñiga, Stephen Badalamenti, Raúl Esparza, Kelli Barrett, John Benjamin Hickey, Mike Doyle, Chivonne Michelle, Annaleigh Ashford, Christina Milian, Chris Sullivan, Darlene Tejeiro, Cara Buono, Paul Lazar, Charlie Semine, Amina Robinson, Paloma Guzmán, Afton Williamson, Dario Barosso, Tom Lipinski, Tituss Burgess, Samantha Futerman, Donnetta Lavinia Grays, Allan Louis, James Martinez, Faith Prince, Peter Maloney, Amirak Nallem Capozzollo, Michael Cullen, José Ramón Rosario, Rodney Roldan, Saidah Arrika Ekulona, Megan Ketch, Maggie Siff, Aaron Lazar, Chris Jackson, Dana Wheeler-Nicholson, Andrew Pang, David Wilson Barnes, Alexandra Socha, Donna Vivino, Desmin Borges, Jenna Stern, Mary B. McCann, Ursula Parker, Antoinette Robertson, Sol Miranda, Paula Devicq, Arthur French, Quincy Dunn-Baker

Viděl jsem jen jeden díl a nemám potřebu vidět další. Jedná se o klasický, ničím nevynikající doktorskej seriál, který z podprůměru vytahuje pouze fantastický Patrick Wilson, můj oblíbenec. To je však málo. Raději si pustím nějaký film, ve kterém hraje. Ano, jistě, hodnotil seriál z jednoho dílu je prasárna, ovšem opravdu z předvedeného nemám pocit, že by se mělo v dalších dílech cokoliv měnit, jelikož jsem se díval na díl v již pokročilejší fázi....42%(4.3.2014)

Po prvním díle: vypadá to lehce nadprůměrně, mám chuť vidět další díly, vyloženě oddechová věc, Martingale, Ehle, Benz a i Wilson jsou hodně ok. Uznávám, že hlavní plusové body jsou díky Demmeově režii pilotu (za to Starlingovsko/Lecterovské sestříhání a nasnímání rozhovorů :-) Zatím nejlepší z seriálových nováčků podzimu 2011/2012 - prvně považovaný mnou za outsidera. Pilot za 70%(9.10.2011)

• McClane

Hodnocení pilotu: House a antiHouse v jednom, což hodně skřípe. Na jedné straně povrchní a namyšlený doktor, na druhé zase schopný povídat si s duchem svojí mrtvé exmanželky a skoro celý se rozdat. Tenhle rozpor (a kdoví co ještě) se nelíbí ani divákům za mořem, a Gifted Man tak bude na 99% zrušen po první sérii. 40%.(1.2.2012)

• phoebess

Očekávala jsem duchařinu, něco ve stylu Tru Calling... Zklamání přišlo ve chvíli, kdy jsem (plná očekávání, jaký duch to bude tentokrát) zjistila, že je to ten samý duch děsně otravné exmanželky, která se stane jakýmsi rádcem exarogantního doktora. Vydržela jsem až do pátého dílu, ale když i tam se neobjevil žádný jiný, popř. další duch, ztratila pro mě ta duchařská linie smysl. A tak zůstala jen chabá náhražka House, kterou ani Patrick Wilson nezachrání... a proč se dívat na náhražku, když mám ještě možnost sledovat originál?(29.3.2012)

Kvalitativně rozhodně ne tak špatné, aby to stanice CBS musela zaříznout už po první (a to ještě neúplné) sérii. Patrick Wilson je sympaťák, mělo to celkem příjemnou atmosféru a všechno kolem bylo sice předvídatelné, nikterak nevybočující, ale na druhou stranu srovnatelné s kterýmkoliv jiným seriálem, který má nálepku vztahovka z nemocničního prostředí (osobně mi nevadila ani zjevující se manželka, aspoň měl seriál něco navíc oproti svým žánrovým kolegům). Proč sledovanost a ratingy byly tak nízké, je tedy otázkou, je to až s podivem, když se uváží, že taková Doktorka z Dixie nebo Chirurgové mohli dostat tolik sérií s takovou sledovaností a tak nízkou kvalitou. 65%(28.10.2014)