poster

Bakaláři 1997 (TV seriál)

Komedie / Krátkometrážní

Česko, 1997, 6 h 20 min (Minutáž: 13–35 min)

Hrají:

Marek Eben (prův.), Sabina Laurinová, Jiří Langmajer, Pavel Trávníček, Lubomír Lipský st., Klára Jandová, Jan Hartl, Miroslava Pleštilová, Jaromír Dulava, Miroslav Vladyka, Jitka Smutná, Oldřich Vlach, Jiří Zahajský, Zdeněk Mahdal, Jitka Asterová, Alena Vránová, Andrea Černá, Václav Knop, Veronika Jeníková, Pavel Kříž, Johan Kolínský, Otakar Brousek ml., Kamila Špráchalová, František Němec, Bronislav Poloczek, Jan Kalous, Martin Písařík, Milan Šteindler, Pavel Nový, Karel Augusta, Ivana Andrlová, Ivana Chýlková, Vlastimil Zavřel, Václav Vydra nejml., Libuše Pospíšilová, Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Leoš Suchařípa, Jiří Hálek, Bohumil Klepl, Eva Holubová, Václav Koubek, Radek Holub, Miroslav Kořínek, Vladimír Škultéty, Miroslav Donutil, Andrea Elsnerová, Miroslav Táborský, Gabriela Wilhelmová, Simona Vrbická, Michal Kozelka, Jaroslav Satoranský, Petr Rajchert, Jiří Strach, Jan Poledník, Jan Jiráň, Rozita Erbanová, Marie Kalubová, Miroslav Kaman, Vladimír Pospíšil, Rafael Pražák, Ladislav Trojan, David Schneider, Veronika Freimanová, Karel Hovorka ml., Marketa Šmahelová, Eva Horká, Pavel Chalupa, Hana Čížková, Václav Kotva, Luděk Munzar, Jiří Wohanka, Rostislav Kuba, Jan Kuželka, Hana Vaňková, Miloš Vávra, Ivo Kubečka, Jana Hlaváčová, Arnošt Proschek, Naděžda Kreclová, Věra Koktová, Monika Pošívalová, Jan Potměšil, Jan Szymik, Pavel Soukup, Eva Režnarová, Vilma Cibulková, Ivan Gübel, Jana Boušková, Pavel Kikinčuk, Ljuba Krbová, Věra Bublíková, Kateřina Brožová, Michal Dlouhý, Roman Mrázik, Vlastimil Bedrna, Petr Haničinec, Lenka Termerová, Luba Skořepová, Břetislav Slováček, Miroslava Babůrková, Oldřich Kaiser, Libuše Švormová, Antonín Procházka, Petr Kostka, Veronika Žilková, Václav Upír Krejčí, Ota Jirák, Ladislav Gerendáš, Vladimír Hrabánek, Jaroslava Hanušová, Máša Nechvátalová, Zuzana Bydžovská, Vilém Čok, Jan Schmid, Petr Jančařík
(další profese)
 • raduna01
  ***

  Bakaláři 97 / Milenka dvou pánů Polobotky Poslední koncert // Bakaláři 97 / Lakomec Zlatá česká hlavička Pražák // Bakaláři 97 / Princ Svatba Úraz // Bakaláři 97 / Genová inženýrka Zákeřná diagnóza Ukradený automobil // Bakaláři 97 / Báječný lázeňský život Hotelová vášeň Inzerát // Bakaláři 97 / Facka Překvapení Jak jsme přečetli Čapka // Bakaláři 97 / Brýle Konečně v novém Ztráty a nálezy // Bakaláři 97 / Dobrá zpráva Okno Past // Bakaláři 97 / Generální zkouška In flagranti Já, truchlivý korepetitor //(8.10.2012)

 • zdeny99
  ***

  Bakaláři jsou kultovní cyklus krátkých povídek různorodé kvality. Některé jsou úžasné od začátku do konce. Jiné nestojí za nic, ale poslední minuta svým vyvrcholením to celé změní. A další jsou úplně marné. Stejně jako tomu bývá v jakýchkoliv povídkách. Tyhle přece mají v sobě něco svého, a to ten svůj kult. Ty slavné československé herce, kteří v nich hráli a především to retro, které na vás dýchne z každého dílu. [1675. hodnocení, 16. komentář, 69%](31.8.2020)

 • PavelZava
  ***

  Zákeřná diagnóza (opravdu zákeřná diagnóza :-D ) a Ukradený automobil (Hartl - šílený vědec, Jiří Strach a Petr Rajchert byli legrační policisté) byly hezké příběhy , uvádí "SkoroVáleček" Marek Eben. Mladá sexy učitelka vyškolí za pomoci žáků tatínka Bobana , který jako namyšlený podnikatel si šel na ní vyšlápnout za Facku danou synovi. Překvapení No Brousek byl nejlepší zvláště s maskou. Jak jsme přečetli Čapka píše se rok 1952 a profesor se podivuje na příkazem ministra na vyhození knih z knihovny. Vysvětlení komunistického ředitele proč : Proč vyřadit celého Čapka? Za Masarykem byl taky celý. Ostatní příběhy si nepamatuju bohužel, doplním až to dozopakují(20.8.2011)

 • Roman.Ticka
  **

  Jsem si zapla bednu jen tak z prdele a bylo milé vidět s odstupem doby některé naše méně(více) dobré herce. V každém z dílů byl minimálně jeden z těch lepších. V Brejlích to byla kouzelná babka kořenářka Ljuba Skořepová, která hrála sama sebe a výborně. Ve Ztrátách a nálezech zahráli skvěle vyšilující rodiče ztracených dětí Vydra a Bydžovská. Ovšem díl Konečně v novém byl nejlepší a to jsem nejdřív obracela oči, když přišel na scénu Vladyka. Právě on měl vtipný part pyžamového úchyláka a vůbec celý díl stál za ztrátu času i vzpomínku na staré dávné zašlé časy našich slavných komedií.(12.12.2011)

 • mzss1
  **

  Kdysi dávno jsem to sledoval a tak nějak jsem se bavil, ale na půl. Někdy se mi to líbilo, někdy moc ne a někdy vůbec ne. Se shrnutím můžu tak konstatovat, že se jedná o pouhý a celkem slabý průměr. Celkový dojem není nejhorší ale, nápad tu byl dobrý. Takže to je u mě na hraně mezi 2 a 3 hvězdou. Tentokrát ale musím nekompromisně zaokrouhlit dolů. Takže hodnotím na vydřených a ještě tak uspokojivých 49% = **(12.5.2013)

 • - Na závěr každého vysílání bylo losování televizní loterie Mates. Do studia přicházeli autoři námětů jednotlivých příběhů. Diváky zajímalo, jak vypadají, co jsou zač ti, jejichž příběh se objevil na obrazovce. Losování se vysílalo živě, to přinášelo spoustu úskalí. Už jenom to, že má být televizi v jedenáct večer někdo, kdo kvůli tomu musí přicestovat z opačného konce republiky, která tehdy zahrnovala i Slovensko. Účinkování s lidmi, kteří se neuměli pohybovat před kamerou, měli trému, trpěli různými deklamačními vadami, vyžadovalo někdy značnou diplomacii. (Paity)

 • - V Bakalářích se vystřídali herci nejlepší z nejlepších. Dělali to rádi a s potěšením, když přihlédneme k tomu, že někdy šlo o drobné role, kdy na obrazovce byli pouhých pár minut. Tím víc ale záleželo na jejich herectví. Role ženy, která se ve dveřích svého bytu konečně setká s manželem, jenž se vrátil z koncentráku, trvala necelých deset vteřin. Jana Hlaváčová ji odvedla nádherně. I když se podle tehdejších platných tabulek ani nedala pořádně zaplatit. Jana Štěpánková, Josef Abrhám, Ladislav Pešek, Milena Dvorská, Josef Bek, Miloš Kopecký, vyjmenovat je všechny ani nelze. Hodně hrál v Bakalářích Vladimír Menšík. „Redakce na to tlačila, protože hrál v rámci své moderátorské smlouvy zadarmo, a já jsem to využíval, protože jsem ho bezmezně ctil. Vždycky zazářil," řekl kdysi režisér Jaroslav Dudek. Výběr dětských herců ležel tehdy na pomocné režisérce Anně Kohoutové. Na konkursy nebyl čas a ona vždycky děti prostě přivedla. Mezi nimi i chlapce, který si zahrál v jednom z nejúspěšnějších vánočních příběhů "Lokomotiva". Byl to Jan Potměšil a jeho první role. Výjimka z pravidla, že z dětských hvězd obvykle nebývají dobří herci. (Paity)

 • - První tři večery moderoval Miroslav Horníček. Před úvodním záběrem mu režisér Dudek sundal brýle, položil je na scénář a nasnímal je v detailu. Vznikla tak znělka, kterou si všichni pamětníci dobře vybavují. Jenomže pak tehdejší vedení usoudilo, že je Horníček příliš intelektuální a nařídilo jeho přeobsazení. Režisér Jaroslav Dudek se kvůli domu pohádal s dramaturgyní Libuší Pospíšilovou a těsně předtím, než vztekle praštil sluchátkem, jí řekl: „Víte co, Libuško, tak si to dělejte sama!" Ta pět minut nato volala, že šéfredaktor souhlasí a Dudek málem omdlel. Jako kompenzaci nakonec přiobsadili Vladimíra Menšíka a od té doby uváděli Bakaláře dva. Z Miroslava Horníčka zbyly jen ty brýle. (Paity)