Helena

Komedie / Rodinný
Česko, (2012–2018), 25 h 3 min (Minutáž: 23–27 min)

Předloha:

Matt Williams (kniha)

Hudba:

Daniel Fikejz

Sandra Pogodová, Leoš Noha, Martina Kavanová, Kristýna Belzová, Jan Maršál, Martha Issová, Petra Hřebíčková, Jaroslav Plesl, Pavlína Mourková (více)

Série(4) / Epizody(58)

Helena se snaží čelit strastem a radostem rodinného života s velkým nadhledem a optimismem. Jenže k tomu všemu chodí do práce a vychovává tři ratolesti. Tak se nejednou stane, že jí jde ze všeho hlava kolem... (TV Nova)

Teron

Jo, zápletkový rekvizity průměrný český rodinky to kazej. Jinak je to ale snad první tuzemská věc od Comebacku, u který se fakt bavim. To by bylo tak na 3 - 4 hvězdičky, ale na truc dávám plnou palbu, protože vtipnej obsah rozhodně dominuje a výběr herců funguje - samozřejmě v čele s Pogodovkou, která má požádnej drajv a adekvátní cynismus. Zbytek zdatně sekunduje, děti o třídu lepší než tatík. Edit po cca deseti dílech: Začátek pohoda. Když se víc začnou zapojovat ženský z Heleniny první práce a hlavně Issová, je to naprosto super - scénka s Leošem a prstýnkem na baru byla boží. Pak dochází ale ke změně obsazení a klesá to celkově k nucenosti, která už nemá původní jiskru. ()

Yenda.F odpad!

To má být vtip ??? Nepochopím jak někdo něco tak trapnýho může vůbec kdy natočit. Přijde mi to trochu jako parodie na seriál Roseanne. ()

njuska odpad!

Takže, hodnocení po prvním dílu: Stupidní sračka s nulovým humorem a umělým smíchem pouštěným snad za každou druhou holou větou... opravdu lahůdka! Už tam jenom chybí vypatlanej Mádl, jehož půlka rodiny včetně fotra (všichni členové ODS) sedí za rozkrádačky a machinace se státníma zakázkama v Prachaticích. Mohli by totiž spolu se slečnou MarTHou skrz tento shitkom zase přemlouvat báby... V životě už tohle "veledílo" nechci vidět! ()

Linsang

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Ten umělý smích sám o sobě by mi ani tak nevadil, ale vadí mi, jak ho tvůrci zoufale strkají pomalu za každou větu a situaci. Za chvíli ho budou pouštět pokaždé, když někdo jen vejde do místnosti, abychom pochopili, že se stane něco hrozně legračního. Chápu to jako naprostou bezradnost tvůrců, kteří jsou si vědomi jak slabé to je, a snaží se diváky donutit se "bavit" za každou cenu. Ovšem kde nic není, ani smrt nebere, pánové... ()

dogrose

Jednu hvězdu za příjemné herecké obsazení. (A taky, že to bylo o třídu výš než rodinky na Primě). Zvláštní střih (souhlasím s komentářem honajz: někdy šly znenadání tři fóry za sebou, což divák nestíhá zpracovat). Snad nejvíc mi vadil zahraniční formát, který mi na české poměry prostě neseděl: on bez práce, ona v nepříliš dobrém zaměstnání, přesto barák a tři děti a jen běžné starosti - s tím se příliš ztotožnit nedá. Namixovaný smích mě rušil. Uvidíme dál, třeba ještě překvapí. Srovnání s Comebackem mne vůbec nenapadlo, to je pro mě jiná váhová kategorie. ()

Vacice92 odpad!

sice sem se tentokrát necítila trapně že patřím ke stejnýmu živočišnýmu druhu jako autoři, jak se mi to stalo třeba při sledování jiného nováckého veledíla První krok, ale místy sem se nemohla ubránit konsternovanýmu výrazu nad tím jak si autoři vůbec mohli myslet že by se tak trapný hlášce mohl vůbec někdo smát, k tomu ještě ten umělej smích, abych já tupá ovce věděla že to mělo bejt vtipný, myslím že tímhle seriálem už se dobrovolně trápit nebudu, na to se mám moc ráda ()

zynek

Kdyby by tam nebyly ty trapný výbuchy smíchů dalo by se to aspoň truchu jen poslouchat. Dávat smějící se lidi u opravdu nesměšných scén my přijde jako aby žádaly: Nesledujte - trapnost nadavšve. ()

mia.com

Jedna hvězdička patří Sandře Pogodové, protože je to moje oblíbená herečka. Jinak je seriál docela nuda, občas se dá pousmát, ale na většině dialozích je hodně poznat jak jsou naučené a nevyzní proto spontánně ani vtipně. ()

Fenk

Tvůrčí maximum overdose a 8 scénáristů připadá na jeden průměrný frk za jeden díl. Někdo by na to měl vzít trojčlenku anebo jich půlku vylískat. ()

crola

není to seriál, na který se musím dívat pravidelně, a rozhodně se "netřepu" na další díly. nicméně musím uznat, že hlášky a "rady" Heleny jsou super :-) člověk musí mít náladu na tento druh humoru ()

Agent24 odpad!

Další výblitek TV Humus. Nějak této stanici dochází dech. Viděl jsem první díl takže hodnotím jen ten. Na další nemám odvahu koukat. Stačil mi pohled na nemožnou Marthu (přemluv bábu) Issovou. Tak nemožně hrající herečka může tak akorát válet popelnice. ODPAD!!! ()

soarka odpad!

Nevtipné, nudné, žádné herecké výkony, prostě nic. Trapná parodie rodiny v Kameňákově - možná, fakt nevím.. ()

Lucy0011

Na Nově zjistili, že se tento druh humoru divákům líbí a proto natočili, podle mě úspěšný, seriál Comeback, ale to jim nestačilo a tak šli ještě dál a rozhodli se natočit seroš jménem Helena. Fájn, je pravda někdy se tomu zasměju, ani herecký kolektiv není tak špatný a to je důvod, proč tomu dávám 1*. ()

Scottman

Nechápu proč se všichni ohánějí odpadem a tvrdí že je to lepší než Comeback. Tohle má oproti comebacku blíž k životu, neni to trapný hypochodr a psychopat + idiot + krkavčí matka + dementní děti jako Comeback. ()

stenrik

Pogodovou mám rád díky její ztřeštěnosti a Nohu jsem si oblíbil v Okjesním Pjeboju takže jsem to musel vidět. ()

bombastus odpad!

Nemám chuť se na to ani podívat...není to sice moc objektivní..ale když to člověka odpuzuju jen z ukázek, tak se nedá nic dělat;-) ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj