Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• Austrálie

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Německo, 2015, 137 min

• Johny_fork

Totální sračka, bez hlavy a paty, která zabíjí vše nadějné a originální z prvního dílu. Jako chápu, že někdo dotáčí nějakou sérii jenom kvůli penězům, ale to neznamená, že scénář musí být nutně napsán tužkou čouhající ze scénáristovi prdele. Snažit se pochopit konání jednotlivých postav a hledat v ději nějaký hlubší smysl, by mohlo být nebezpečné, hlavně pro vaše náctileté děti.(20.11.2016)

• akisha

Vysoce neemotivní. Celá série HG mi vždycky přišla těžce neemotivní. Všechny postavy se chovaj tak veledůležitě a zapškle, že největší sympaťák je paradoxně týpek bez jazyka, co za celou dobu neřekne ani bů. Navíc po třech předchozích dílech člověk očekává - obzvlášť při konečným zúčtování se zlotřilým režimem atd. - nějakou pořádnou akci a vyvrcholení, což se ovšem nekonalo. Většina rádoby "silných" momentů, jako SPOILER shazování bombiček nebo smrt Prim KONEC SPOILERU proběhne bez důrazu, nuda, nuda, nic. Trochu šťávy má souboj se zombie příšerkama v kanále, ale podobných scén (viz BLADE II) už jsem viděla dost a lepších (viz BLADE II). Postavy si umírají, aniž by se kolem toho nadělalo, což jenom víc snižuje jakýkoliv divákovo emoční zapojení. A posledních cca 10 min tomu nasadí korunu. Po předchozím díle plným vaty přišlo lehce podprůměrný finále bez jakýchkoliv zajímavejch zvratů, prostě nic, co by zaujalo. A Katniss je fakt těžce iritující hlavní hrdinka, která má buď permanentní depresivní výraz nebo brečí. Buď slabý 3-hvězdí nebo silný 2-hvězdí.(17.4.2016)

Z té teen vlny, kterou spustilo Twilight, my vlastně Hunger Games byly nejsympatičtější, i s ohledem na slabší první díl. Poté se režie chopil Francis Lawrence a rozdíl příštupu k látce byl obrovský, najednou fungovalo napětí, postavy už nebyly na facku, akce v rámci možností měla drive, atd... Ovšem vyvrcholení trilogie knížek mě na plátně zklamalo. Překvapivě unylé tempo na každém druhém kroku střídá nezájem o postavy, nemluvě o absenci větší porce akce. Řemeslo je to sice slušné, peníze jsou vidět, brutalita pořád trvá, ale na zasloužený závěr téhle série to nestačí.(19.11.2015)

• S.Quentin QUALE

Pro mě hodně velký zklamání a nejhorší díl. Francis Lawrence je z obliga, ten předvádí standardní kvalitu, kterou ještě šperkuje minimálně třema parádníma scénama, bohužel Suzanne Collins to neustála. Všichni tady píšou, nevím proč, jak je druhá část Síly vzdoru lepší než první, no ani hovno, řeknu vám. Jo, v předfinále se hodně kecalo, ale aspoň to dávalo smysl a člověk z dialogů mohl něco vytěžit. Tady? Kecá se minimálně stejně, ale když jsou pak i tak dost průhledný karty na stole, člověk se ptá, jestli se k tomuto musel opravdu dostávát přes dvě hodiny. Mně vyvrcholení příběhu přišlo teda hodně naivní, laciný a rozhodně ne inteligentní. Čekal jsem zvraty a podrazy, nikolivěk putování "společenstva luka a šípu". Vysvětlí mně někdo, proč lezla parta lidí kdesi kanálama, když pak došla na místo určení ve stejný okamžik jak všichni ostatní? Jako dvě hvězdy jsou krutý, ale dávám je v rámci série, protože toto fináe scénáristická slabota je. Jinak 60% a Hunger Games jako celej 75% pobere.(21.11.2015)

• Morien

Ách, Dagmar je hella smutná, jak se to finále rozpadlo. (A tím mám na mysli celý film, ne jeho konec.) A to zvlášť proto, že předchozí Mockingjay mi přirostl k srdci, abych tak řekla. Dobře vystavěné jsou tady dvě scény, ticho před bouří v kanále a závěrečný plot twist. Celková struktura je zoufale nefilmová, nebo mi možná jenom vadí, že scénářově silné momenty se mě svým zpracováním nedotkly a zůstaly papírově nedomrlé? Když tak nad tím přemýšlím, tak je velká nevýhoda, že Katniss nemá skoro žádné (rozuměj pořádné) společné scény se svými oponenty a vůbec tak nějak všechny vedlejší postavy odpadávají jako hrušky a všechny emocionální vazby budované i skrz několik filmů se řeší jedním obejmutím a nebo vůbec, jmenovitě mě štve přirozeně nevyužití PSH, ale s tím asi nemohli nic víc udělat, Jeny Malone, Natalie Dormer, ale i Willow Shields a Julianne Moore. Místo toho se věnuje nesmyslně velký prostor rozhodování mezi týmy Peeta a Gale, což film o dost přibližuje kategorii "fotoromán z Bravíčka", místo k sebe-reflektivní guilty pleasure, kterou měl potenciál být. Ani hudba, kterou mám na prvních třech filmech ze všeho nejraději, na mě neudělala žádný dojem, a závěrečná sentimentální a nabubřelá ukolébavka jen dál pokračovala v rozmělňování jakýchkoli emocí.(26.5.2016)

• - Zbraně používající ve filmu rebelové z 13. kraje jsou německé HK G36c. Zbraně, které používají vojáci Kapitolu, mírotvorci, jsou belgické FN P90 a izraelské TAR-21. (j.linhi)

• - Smrt herce Philipa Seymoura Hoffmana (Plutarch Heavensbee) zkomplikovala filmařům práci, jelikož měl před sebou ještě 7 natáčecích dnů, na které se už bohužel nemohl dostavit. Některé záběry byly proto dodělány digitálně. (Weasley)

• - Jediný film zo série Hunger Games, ktorý je i v 3D formáte. (chesterko)