Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• Belgie

• Nizozemsko

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Německo, 2015, 137 min

Bohužel Série Hunger games až na druhý díl je pro mne pouze průměrně zpracovanou Teen ságou. První hodinu se zde neděje téměř nic,ale jakmile na scénu příjdou první pasti divák je vtrhnut do agresivního víru, který šlape solidně, ale po 40 minutách mu opět dojde dech a vyloženě posledních dvacet minut jsem už netrpělivě vyhledával závěrečné titulky,vrtěl jsem se,kroutil se, padal jsem ze sedačky a dusil se pop cornem. On ten film se se tváří přehnaně intelektuálně, byť se to zde vůbec nehodí, jsou zde strašně zdlouhavé a pomalé záběry, do toho snové a emotivní pohledy všech zúčastněných no z toho mi bylo opravdu zle. Za chválu alespoň stojí velmi dobrá scéna s mutanty, která trvá asi 10 minut, obsahuje výbornéj jump scare a atmosférou si dovoluje konkurovat většině hororům. "finále" spíše klidnější, ale za to s fajn hudebním doprovodem bubnů. Na finální díl zkratka málo akce i drajvu a zbytečně moc nezajímavých intelektuálních keců. 3D nedoporučuji. 60%(19.11.2015)

Rozpočet $160miliónovTržby USA $281,723,902Tržby Celosvetovo $653,428,261Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,583,683Tržby za predaj DVD v USA $15,206,339║ dosť nezvládnutý projekt a hlavne keď ide o záver tejto strastiplnej cesty, ktorá strácala svoj potenciál už po druhom diely, v podstate úplne dokaličili celú sériu, ktorá sa beztak niesla na hladine len priemerných vôd, veľmi nevýrazný dej, s vyumelkovaným vatovým gýčovým nádychom, kde nič nedrží poriadne po kope a len ťažko tu uveríte akýkoľvek vzťah či súhru medzi postavami, hlavne tú nulovú milostnú iskru medzi Jennifer Lawrence a úplne nesympatickým Joshom Hutchersonom, či dokonca nenávisť k tej či onej postave, sypú sa tu len prázdne budovateľské dialógy, ktoré sú postupom času len čoraz viac trápne, najhoršie že Katniss ako hlavnej postave neuveríte tú veľkoleposť, vodcovstvo, to čaro, ktoré by malo všetkých povzniesť k lepším zajtrajškom, miestami príde aj na otravnú naivitu, k tomu prikladá do ohňa otravnosti to neustále vzájomné objímanie postáv, akcia na vážkach, plus som nepochopil to nasadenie čudesných potvor mut-ov, to bolo teda spestrenie ale aspoň sa tam niečo záživné akčné dialo, posledná pol hodinka ide úplne dole z kopca, úplne nezvládnutý dramatický guláš, fakt dosť zlé vyvrcholenie, 3D efekt tu skoro nemá význam! režisér Francis Lawrence si len nezáživne odbíja svoje remeslo a ponúka zatiaľ svoj najmenej výrazný projekt, v podstate za rok 2015 ani jeden projekt (Labyrint: Zhorenisko, Rezistencia) s mladými borcami čo zachraňujú planétu nezažiaril a všetky vyzneli na jedno skoro zbytočné kopyto! /videl v kine 3D verziu: 45%/ __moja recenzia(23.11.2015)

Konečně je konec¿ Na co se teď ale bude s přítelkyněma chodit? :-D Kde začít? Málo Woodyho Harrelsona, málo Stanley Tucciho...moc Liama Hemswortha a...moc Jennifer Lawrence :D Jo vypadá to, jako jeden velkej vtip, ale napočtvrté už mě štvala úplně nebetyčně. Asi budu muset znova kouknout na dvojku, ale silnou ženskou hrdinku jsem v ní vážně neviděl vůbec..pouze sebestřednou, zamlklou a vyhýbající se svému poslání. Její jmenovec režisér opět o třídu lepší, než ten fušer z prvního dílu, tentokrát to však vyznívá takřka naprázdno. WTF momentů se zde najde mraky a oné pověstné předvídatelnosti také. Abych ovšem jen nehanil, najde se zde jedna scéna v podzemí, která přímo vybízí k lekačce, scéna však plynule pokračuje dál. Naproti tomu jedna nejmenovaná postava hrdinně zabíjí jakési bezoké stvoření, aby vzápětí...hrdinně a zcela očekávaně zařvala. Ještě nikdy jsem snad v komentáři nerozváděl takhle obsáhle jednotlivé scény, ale druhá část hladových her bez hladových her mě pěkně nasrala (ta první ne, protože tam jsem spal). Po jedné scéně pro Roberta Kneppera a Gwendoline Christie. To jako proč? Kromě toho, že někdo z castingu evidentně miluje seriály jiný důvod nevidím :D...Jedna ze zdejších zajímavostí je fakt bomba:D . "Smrt herce Philipa Seymoura Hoffmana (Plutarch Heavensbee) zkomplikovala filmařům práci, jelikož měl před sebou ještě 7 natáčecích dnů, na které se už bohužel nemohl dostavit. Některé záběry byly proto dodělány digitálně.". Chudák Seymour se nemohl dostavit..hm to je škoda, toho jsem vždycky rád viděl :) Dost černého humoru...teď tu bolestnou skutečnost...cenu za nejpříšernější vlasy. Hrdinně ji obhajuje Julianne Moore, ale Natalie Dormer se nechce jen tak vzdát. Donald Sutherland se pro změnu neučesal vůbec :-D A Katniss nosí příčesek. Elden Henson z Daredevila (Pamatujete na tu souvislost se seriály? Tohle je už nějaký pátý herec, co se proslavil v seriálu a hraje zde...já vím Mahershala Ali je sice černoch, ale nezapomínejme na jeho fenomenální House of Cards) je zas chudák po většinu filmu nemluvný a pak se dozvíme, že přišel o jazyk...aha! Mně ty jeho posunky byly divné. Další věc...jistojistě mi nějaký hungergamesácký fanatik vpálí do xichtu, že vzít Peetu na onu výpravu mělo smysl a dobře by se vyjímal v reklamách na rebelské hnutí...Sakra, ten kluk ale neni v pořádku..ví to on, ví to všichni a stejně jde a nějakýho nonemea shodí do ropné řeky. Whatever...to se zvládne. Dál už mě teď nic nenapadá, raději. Nikdy jsem se nesnažil hledat takovýhle blbosti a poukazovat na ně. Obvykle si s sebou do kina beru takto labilního kamaráda a pak se tomu společně zasmějem, stejně jako u první části téhle teen frašky. Jak už jsem ale poznamenal, tady jsem se prostě nasral :D a nepomohl tomu ani líbivý závěr jako vytržený z červené knihovny (omyl vlastně z Harryho Pottera 8 :-D). Proč teda dávám celé tři hvězdy a ne mínus tři! Protože i přes to všecko je cítit řemeslná zručnost a snaha to dotáhnout nějak uspokojivě do konce. Nenudil jsem si přes lehce nadsazenou stopáž, pouze jsem necítil, že koukám na něco ohromného a velkolepého..na předraženej blockbuster. Jsem vlastně rád, že je tomu konec..No vlastně nevím, protože konec není, tuto ságu nahradí (lépe řečeno už nahrazuje) tucet dalších...nadržené fanynky třeste se! PS : holoň...to je naprostý vrchol hipsterství! ...60%...[23.11.2015_Cinema City_Flora](23.11.2015)

• S.Quentin QUALE

Pro mě hodně velký zklamání a nejhorší díl. Francis Lawrence je z obliga, ten předvádí standardní kvalitu, kterou ještě šperkuje minimálně třema parádníma scénama, bohužel Suzanne Collins to neustála. Všichni tady píšou, nevím proč, jak je druhá část Síly vzdoru lepší než první, no ani hovno, řeknu vám. Jo, v předfinále se hodně kecalo, ale aspoň to dávalo smysl a člověk z dialogů mohl něco vytěžit. Tady? Kecá se minimálně stejně, ale když jsou pak i tak dost průhledný karty na stole, člověk se ptá, jestli se k tomuto musel opravdu dostávát přes dvě hodiny. Mně vyvrcholení příběhu přišlo teda hodně naivní, laciný a rozhodně ne inteligentní. Čekal jsem zvraty a podrazy, nikolivěk putování "společenstva luka a šípu". Vysvětlí mně někdo, proč lezla parta lidí kdesi kanálama, když pak došla na místo určení ve stejný okamžik jak všichni ostatní? Jako dvě hvězdy jsou krutý, ale dávám je v rámci série, protože toto fináe scénáristická slabota je. Jinak 60% a Hunger Games jako celej 75% pobere.(21.11.2015)

Uspokojivé završení mírně nadprůměrné dystopické sci-fi série (rozdělení poslední knihy do dvou filmů kvalitě samozřejmě uškodilo). Ani tentokrát to sice není tak chytré a hluboké, jak se to snaží tvářit, ale jako mainstreamový velkofilm tematizující nadčasové téma boje s totalitou, jenž by měl být primárně zábavný, napínavý a velkolepý, to zkrátka jakž takž funguje (a najde se tu i pár vyloženě skvělých scén). Ze všech těch young adult filmových adaptací, které před několika lety odstartoval nenáviděný Twilight, jsou mi Hunger Games společně se sérií Labyrint jediné (aspoň trochu) sympatické... 60 - 70 %(22.11.2015)

• - Téměř všichni dotazovaní tvůrci shodně uvedli, že nejobtížnější bylo pro štáb třítýdenní natáčení scén z kapitolských stok. (IlMagnifico)

• - Spoiler: Tvůrci původně přemýšleli o změně konce, kde zemřou některé hlavní postavy. Z nápadu nakonec sešlo a finále zůstalo stejné jako v knize. (beba789)

• - Spoiler: Děti Katniss (Jennifer Lawrence) a Peety (Josh Hutcherson) si zahráli synovci Jennifer Lawrence. Kvůli tomu musely být učiněny změny oproti knize, kdy se má dvojici narodit starší dcera a mladší syn. Ve filmu jsme viděli staršího syna a miminko, u kterého nebylo řečeno, jakého je pohlaví, ale představoval ho chlapec. (hansel97)