Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• Nový Zéland

• Austrálie

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Německo, 2015, 137 min

No sex scene?XD OK a teď vážně... Po prvním zhlédnutí 4-3-1-2. V rámci "Hunger Games" ovšem první zhlédnutí nic neznamená, neboť zatímco první díl mě napoprvé mile překvapil a druhý nikterak nenadchnul (taková přehnanější kopie jedničky...), napodruhé jsem zaznamenala obrat o 180° - jednička mě nudila tak, že jsem ji ani nedokoukala a u původně kritizované dvojky jsem se příjemně bavila. Finální pořadí je tudíž do opětovného zhlédnutí dvojité "Síly vzdoru" stále ve hvězdách.;-) A co že se to v posledním díle "tak vydařilo"? Určitě akční scény, kterých je sice poskrovnu, ale o to lépe vypadají, Peeta (miluju postavy, kterým někdo ubližuje), Howardův hudební doprovod a vlastně i ty scény "ukecané", protože narozdíl od jiných filmů mi prostě sedly. Nejvíce však potěšilo zapracování na dramatické stránce (bomby, úmrtí hlavnějších postav apod.), která funguje skvěle - jen škoda, že až v posledním díle. Co bych naopak vytkla, je těžká předvídatelnost, zakončení série jako takové je to ale stále důstojné. Proti tomu epic failu na konci "Pottera"...(29.12.2015)

Problém s Hunger Games je v tom, že téma se značně vyčerpalo v prvních dvou dílech, vůbec poprvé jsem si tak přála, aby se tvůrci vydali více blockbusterovou cestou a vykašlali se na nějaké filozofování o fungování světa a společnosti, po čtvrté už to působilo naivně, zvlášť když toto filozofování je prokládáno rozhovory o tom, koho z chlapců si hlavní hrdinka nakonec vybere. Akční scény jsou výborné, nechybí jim dravost a působivost, jen je jich málo. Film to nevyrovnal ani v emocionální rovině, postavy zde sice umírají jako na běžícím páse, ale divák se s žádnou nestihne pořádně sžít. Z nejsilnějších momentů série pak také nebyl úplně vytěžen potenciál. Bez debat jde o důstojné zakončení, jen pocit, že to mohlo být lepší, u mě převládá.(22.11.2015)

Už je to na dohled, už se to blíží. Konec tyranie a začátek něčeho nového. Dost bylo útisku a bezpráví, v dálce je vidět naději. Ale hlavně obrovskou touhu a odhodlání, to je přesně ve všech očích. Ještě pár obětí, pár bitev a můžem hledět směle do budoucna. Nerušeně, směle a hlavně svobodně.... Děkuji, slečno Everdeenová za důstojné zakončení téhle trilogie. Opravdu to stálo za to.(29.11.2015)

Lepší než minulý díl, ale horší než ten první. Poslední Hunger Games jsou řemeslně jistým produktem, na kterém je vidět každý utracený dolar. Bohužel ale do cíle neběží, spíš obezřetně kulhají, protože se bojí dát prostor víceru hrdinů a nabídnout opravdu strhující finále. Francis Lawrence měl rozhodně na víc. Jelikož ale nemohl utéct od předlohy, musíme se s Katniss rozloučit bez velkého dramatu. Škoda. (6/10)(19.11.2015)

V podstatě dobré, ačkoli na závěrečný díl bohužel trochu zklamání. Možná jsem čekal jiný závěr, možná jsem čekal až moc, káždopádně žádné "strhující finále" se u mě bohužel nekoná. Nemyslím si ovšem, že je to chyba filmu, spíše předlohy. Přesto tam však byly momenty, kdy jsem nedýchal. No, můj oblíbený díl to sice nebude, přesto díky za Hunger Games, všechny čtyři díly si více méně udržely podobnou, slušnou úroveň (ačkoli dvojka a trojka u mě vede), což je na teen sci-fi ságu opravdu poměrně nevídané. Moje hodnocení dílů: Hunger Games (75 %), Hunger Games: Vražedná pomsta (90 %), Hunger Games: Síla vzdoru (1. část) (90 %), Hunger Games: Síla vzdoru (2. část) (70 %)(20.11.2015)

• - Rolu Lyme mala hrať pôvodne Lily Rabe. Nakoniec ju obsadila Gwendoline Christie. (chesterko)

• - Smrt herce Philipa Seymoura Hoffmana (Plutarch Heavensbee) zkomplikovala filmařům práci, jelikož měl před sebou ještě 7 natáčecích dnů, na které se už bohužel nemohl dostavit. Některé záběry byly proto dodělány digitálně. (Weasley)

• - Polibek mezi Woodym Harrelsonem a Elizabeth Banks ve scénáři nebyl. Herec uvedl, že jeho kolegyně ani neměla tušení, že se něco takového chystá udělat. Sám přiznal, že se mu Elizabeth líbí: „Myslím si, že je to krásná žena a úžasná herečka, miluji ji jako osobu. Vždy jsem ji chtěl políbit, i když nevím, zda to bylo správné. Na druhou stranu jsme udělali něco, co nikdo nečekal, ani sám autor.“ [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)