Reklama

Reklama

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

  • USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
Trailer 3

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (19)

Trailer 3

Recenze (724)

Morien 

všechny recenze uživatele

Ách, Dagmar je hella smutná, jak se to finále rozpadlo. (A tím mám na mysli celý film, ne jeho konec.) A to zvlášť proto, že předchozí Mockingjay mi přirostl k srdci, abych tak řekla. Dobře vystavěné jsou tady dvě scény, ticho před bouří v kanále a závěrečný plot twist. Celková struktura je zoufale nefilmová, nebo mi možná jenom vadí, že scénářově silné momenty se mě svým zpracováním nedotkly a zůstaly papírově nedomrlé? Když tak nad tím přemýšlím, tak je velká nevýhoda, že Katniss nemá skoro žádné (rozuměj pořádné) společné scény se svými oponenty a vůbec tak nějak všechny vedlejší postavy odpadávají jako hrušky a všechny emocionální vazby budované i skrz několik filmů se řeší jedním obejmutím a nebo vůbec, jmenovitě mě štve přirozeně nevyužití PSH, ale s tím asi nemohli nic víc udělat, Jeny Malone, Natalie Dormer, ale i Willow Shields a Julianne Moore. Místo toho se věnuje nesmyslně velký prostor rozhodování mezi týmy Peeta a Gale, což film o dost přibližuje kategorii "fotoromán z Bravíčka", místo k sebe-reflektivní guilty pleasure, kterou měl potenciál být. Ani hudba, kterou mám na prvních třech filmech ze všeho nejraději, na mě neudělala žádný dojem, a závěrečná sentimentální a nabubřelá ukolébavka jen dál pokračovala v rozmělňování jakýchkoli emocí. ()

Foox 

všechny recenze uživatele

Z té teen vlny, kterou spustilo Twilight, my vlastně Hunger Games byly nejsympatičtější, i s ohledem na slabší první díl. Poté se režie chopil Francis Lawrence a rozdíl příštupu k látce byl obrovský, najednou fungovalo napětí, postavy už nebyly na facku, akce v rámci možností měla drive, atd... Ovšem vyvrcholení trilogie knížek mě na plátně zklamalo. Překvapivě unylé tempo na každém druhém kroku střídá nezájem o postavy, nemluvě o absenci větší porce akce. Řemeslo je to sice slušné, peníze jsou vidět, brutalita pořád trvá, ale na zasloužený závěr téhle série to nestačí. ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

Hoci som mal trošku pocity, že budem mať z tohto filmu rovnaké dojmy ako z toho predošlého, tak nakoniec musím povedať, že "Mockingjay Part 2" bol o niečo predsa len lepší, ale to asi moc nepovie. Myslím si, že je tu rozhodne viac momentov, ktoré si zapamätám, no na druhú stranu je to opäť podobne ako pri prvej časti fakt, že to je opäť len film, v ktorom vrcholí revolúcia. A za tie roky som ich už videl príliš veľa na to, aby som nemohol niektoré veci odhadnúť, alebo aby to človeku začalo dávať zmysel skôr, než postavy začnú reálne skladať karty. Napriek tomu si však myslím, že záverečné momentky skutočne stoja za to. Pretože napriek všetkému by som niektoré činy do niektorých postáv nepovedal. Ale prekvapení nie je nikdy dosť. A predsa len ma niektoré dostali na správnu stranu. Philip Seymour Hoffman je stále skvelý a rovnako aj Jennifer Lawrence tu niečo viac zo seba môže ukázať a viac vidíme jej emocionálnu stránku. A popravde to podľa mňa funguje. Silnejšie by to len bolo, keby tam nebolo toľko klišé. Ale niektoré momenty skutočne dokážeme prežiť priamo s ňou, najmä v záverečných momentkách filmu. Ostatné sú veci, ktoré poznáme a vieme presne čo môžeme od nich očakávať. Ale efekty sú stále dosť dobré, postavy sú dobré a cez to všetko sa akosi dokážem preniesť. A myslím si, že to dáva sérii Hunger Games celkom dobré uspokojenie v tomto filme. Celkovo môžem povedať, že som s týmto filmom spokojný. Nie je to to, čo som prežíval v prvých dvoch filmoch, ale sú tu zaujímavejšie momenty ako v prvej časti. A preto ide aj môj rating trošku vyššie. A séria je síce na konci, no nie však maratón. A tým, ktorí sú z tohto twistu prekvapení len môžem odkázať - "Uvidíme sa pri poslednom filme" Hodnotenie: B- ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Mělo to skončit kočkou. Chápu, že se tvůrci museli držet knižního konce, ale vyznění filmu není jen v rozporu s proměnou, kterou Katniss v posledních dvou dílech prošla (zmínka o nočních můrách coby připomínce PTSD je s ohledem na kýčovitou stylizaci scény dost nepřesvědčivá). Zároveň umrtvuje veškerý „emancipační“ potenciál celé série, když za ideální stav vydává ten nejpitomější genderový stereotyp. Podobně nedávno Eastwood posledními minutami zazdil Amerického snipera. Jinak přitom jde o vcelku uspokojivou snahu natočit YA blockbuster, který odmítá jisté žánrové konvence (neokázalý začátek, nejepičtější akce dlouho před atypicky intimním koncem, rozmlžená hranice mezi dobrem a zlem) a má co říct i dospělým (válečná propaganda, zánik starého světa, překrývání reálných vzpomínek mediálními reprezentacemi). Film stejně jako první část Síly vzdoru začíná nezvykle temnou a nebombastickou scénou, ve které je stanoven směr vyprávění. Katniss musí získat (v doslovném i přeneseném významu) zpět svůj hlas, který posledně ztratila. Přesto po většinu filmu není její kontrola nad situací tak velká, jak si představuje a jak naznačuje i její heroizující rámování (na střed, aby dominovala celému záběru a zároveň čněla nad ostatními postavami) a časté záběry její tváře přes celé plátno. Katnissina cesta osobní pomsty je z velké části shora řízeným propagandistickým spektáklem pro masy, v podstatě dalším ročníkem Hladových her, s troskami Kapitolu coby novou arénou. Iluze svobodné volby a boje za spravedlivou věc není zničena tak důsledně, jak sliboval předchozí díl, ale film pořád jde o sympaticky netuctovou pobídku k zamyšlení nad velkovýrobou popkulturních rebelů, jimž uniká, že nebojují proti systému, ale v rámci něj. 75% ()

Dever 

všechny recenze uživatele

// Distribútor: Lionsgate // Počet premietajúcich kín v USA: 4,175 // Otvárací Víkend v USA: $ // Filmu ako takému nemám čo vytknúť, kvalitovo sa chytá na druhy diel, ktorý je podľa mňa najkvalitnejší z celej série. Dej filmu je jednoduchý a priamočiary, tak sa nedivte, keď vás ničím neprekvapí. O klišé nemá zmysel rozprávať, pretože je ho tam na mraky, avšak akcia, deštrukcia a umieranie vo filme nechýba, takže je sa načo pozerať. V konečnom dôsledku som veľmi spokojný a film hodnotím tak na 80%..... ()

Galerie (219)

Zajímavosti (24)

  • Jennifer Lawrence (Katniss Everdeen) měla při natáčení příliš krátké vlasy, proto musela během natáčení nosit paruku. (Natally21)
  • Smrt herce Philipa Seymoura Hoffmana (Plutarch Heavensbee) zkomplikovala filmařům práci, jelikož měl před sebou ještě 7 natáčecích dnů. Některé záběry byly proto dokončeny digitálně a dějová linka celé postavy musela být upravena. (Weasley)

Související novinky

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra

26.08.2022

Netflix, BioShock a režisér Já, legenda nebo Hunger Games. Tak přesně tahle kombinace teď má fanoušky dnes již kultovní herní série přimět k tomu, aby se začali mírně těšit na filmovou adaptaci.… (více)

Hunger Games dostanou prequel

Hunger Games dostanou prequel

17.06.2019

Spisovatelka Suzanne Collins oznámila na květen roku 2020 zatím nepojmenovaný knižní prequel Hunger Games a filmová adaptace na sebe nejspíš nenechá dlouho čekat. O právech na zfilmování knihy… (více)

Spider-Man a čtení myšlenek

Spider-Man a čtení myšlenek

01.12.2016

Hunger Games skončily, Divergence se přesouvá do televize a Labyrint má před sebou poslední díl. Hollywood tak hledá další velkou "náctiletou" ságu a je slušná šance, že jí nastartuje Hlas nože.… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Tak který bude nakonec nejlepší film roku 2015? Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Osm hrozných? Nebo ani jeden z nich a do čela žebříčku nej celovečerních filmů roku 2015 se u nás probojují nové Star… (více)

Reklama

Reklama