Příběh 3D filmu, natočeného pomocí počítačové animace podle původního scénáře, sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné mini-figurky LEGO, která je omylem považována za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takovou cestu až k popukání zoufale nepřipraven. (Warner Bros. CZ)

blackJag

Kostičková logika, ponechána beze změn a dodatečných uprav (figurky mají svou reálně působící patinu), takže to celé vypadá, jako by to někdo dělal ve stop motion animaci. K tomu skvělé nápady, ze kterých může obchodní oddělení firmy LEGO těžit léta... Navíc jde o první film, ve kterém se potkávají Superman s Batmanem (a Brumbál s Gandalfem, a Michelangelo s Michelangelem :-). 90% ()

Myrreczech

Tak nádherně přiblblé a zábavné. Jako velký fanda stavebnice jsem na Lego Movie šel naprosto jen z povinnosti a bavil jsem se jako dítě nad jeho první skládačkou. Kdo si hrál v mládí s merkurem, nepochopí. ()

JoseBenes

1. Lego story je jako kombinace LSD a speedu. 2. Ke konci má navíc megapříběhový twist s metaforickým významem. 3. Je v tom hláškující Batman a Millenium Falcon. 4. I z camripu jsem se bavil královsky. To myslím docela stačí. ()

dragon94

"Všechno je tu boží :D !!!" Po těch vašich reakcích a všeho ostatního jsem čekal možná ještě trošku něco víc... Je to bláznivá a vtipná jízda.. a na konci krásná emocionální vsuvka... přesto to nebylo tak boží jak tady někteří uživatelé vypisují :-)... Chtělo to více Batmana a za nejpovedenější vtip považuju to se Star wars :D... 4* 80% ()

V.Silver

Musím říct, že ze začátku jsem byl až překvapený mírou ujetosti, kterou děti absolutně nemohou pochopit, než mi došlo, že to může být míra ujetosti, kterou jedině děti můžou pochopit. Nicméně hláškující Freeman a Batman mě naprosto rozdrtili, Batmanův song je můj nový hit a dostávám z něj křeče bránice, kdykoli si jej pustím. Každopádně to není film pro něžné pohlaví, neboť mu příliš nerozumí, jak jsem zijstil z reakcí několika žen, jimž jsem Lego Movie doporučil jako fajn relax. Pro ně je to iritující, pro mě veselá a hravá zábava s tunou odkazů na různé super hovadinky. Nicméně do nebes to vynášet nebudu, ale opravdu jsem se u toho skvěle bavil. A jako reklama to funguje skvěle, jdu oprášit starý stavebnice :) 70% ()

vyfuk

LEGO příběh se zdá být jako jeden velký kýč pro nic za nic, ale ve skutečnosti... je to neskutečná sranda. Musím říci, že jsem se takto u nějakého filmu nebavil dost dlouho. Téměř každou minutu jsem se pořád musel smát. Příběh i sám o sobě není k zahození a závěr je trochu divý, ale dojemný. Úžasná práce dabérů, před kterou zcela smekám. ()

drackula

Keď som bol decko mal som ako asi každý lego. Nie ale kompletnú stavebnicu. Skôr by sa to dalo nazvať náhodným zhlukom rôznych súčiastok a postavičiek, z ktorých som potom tvoril divoké rytiersko-vesmírno-robotnícke cross-overi. A presne takýto je Lego movie. Kvantum postáv a univerz spojených v jednom kockatom dobrodružstve. Malo to drive, malo to myšlienku a skvele to zabrnkalo na moje nostalgické ja. Záver mi až tak nesadol, aj keď hlavná myšlienka prepojenia fantázie a reálneho sveta bola spracovaná dobre. Celkovo ide o kvalitný animák a product placement snáď v každom zábere, ale k úplnej spokojnosti mi niečo chýbalo. Vynechanie z Oscarových nominácií je síce prekvapenie, ale úplný šok to pre mňa nie je. Everything Is Awesome je ale strašná odrhovačka a nevedel som ju dostať hodnú chvíľu z hlavy. 70% ()

Kurikmoon

Čakal som, že to bude veľká bieda, ale Príbeh prekvapil. Humor nebol ani zďaleka tak hlúpy ako som sa obával. Dobré na oddych. Pekná porcia vtipných hlášok, ktoré navyše neboli ani vytiahnuté zo žumpy... A za to prekvapenie by som dal hviezdičku naviac. Takmer. ()

Guzo

Oceňuji originalitu a nápaditost tvůrců, ale jinak jsem spíš lehce zklamaný (čekal jsem totiž něco ještě mnohem lepšího). Režie je místy dost zmatená a na to, kolik se ve filmu objevilo známých postav, je silně nevyužitý jejich potenciál. Naopak výborná je hlavní píseň, dabing a nakonec i zakončení filmu. 7/10 ()

svobik

Místama tak rychlý, že jsem moc nestíhal. Ale bavil jsem se oproti očekáváním fakt dost, škoda rozbředlýho finále. 8/10 ()

Bagr_007

Film s největším množstvím nápadů na metr čtvereční kostičky Lega! Okamžitě zařazuju do imaginárního žebříčku mých nejoblíbenějších animáků. Nespoutané, vtipné a v závěru i dojemné! Lord a Miller jsou mí bozi! "Spaceship!!!" ()

Autogram

Matrix sa dá poskladať aj z lega. Mám rád svižné filmy, len tu uteká dej takým tempom, že sa to pomaly nedá stíhať. Hláška ide jedna za druhou každou sekundou, našťastie to bolo v tv s dabingom, s titulkami by to bol horor. V polovici filmu ma ale napadla otázka, čo by tvorcovia natočili o legu, keby nemali možnosť odkazovania a parodovania všemožných kultov. To prišlo nakoniec, tá hlavná myšlienka o slobode a voľnosti v tvorivosti (alebo tak nejako), a nepripadalo mi to až tak úžasné. Ale to obrovské množstvo lego-nápadov, stvárnenie vody, peny a dymu z lega nemôžem hodnotiť iba priemerne. –––– Majstri stavitelia sa roky učia, ako si vyčistiť myseľ tak, aby aspoň letmo zazreli toho hore. Tvoja hlava je od podstaty taká prázdna, že z nej nie je potrebné nič odstraňovať. ()

KASUGI

Zhulená vyhypovaná magorie. Nějak nerozumím tomu bizarnímu nápadu - přes počítačovou animaci vytvořit animák, jako by byl točený technikou stop-motion. WTF? Lego film točený s reálnýma figurkama technikou stop-motion by budil alespoň ohromný respekt z poctivé práce, nebo 3D počítačový animák by byl plynulý a nebolely by z toho oči. Takhle to není ani hot, ani čehý. Tipuju, že každému divákovi před promítáním rozdávali LSD, aby tu stroboskopopičovinu vstřebal, nebo to jde i za střízliva? ()

haluska11

Překvapivě geniální dystopický snímek, který si hodně chytře pohrává s konvencemi, klišé a stereotypy. Má spád jako na ADHD a je vskutku pravděpodobně nejchytřejší reklamou (překvapivě na LEGO). Popkulturní nadupanost, celková nahláškovanost a plné využívání možností animace je fakt pošušňáníčko nejen pro děti, ale i pro dospělé. Hvězdička dolů jde za obligátní "rodina na prvním místě" hranou část, která - ačkoliv v podstatě tvoří důležitou část děje - tam vůbec nemusela být, je zbytečně sentimentální a trochu ničí strukturu a nabombené tempo. ()

Hollohlaway

Jako nápaditá hravá blbůstka s dobrou animací, narážkami, humorem a hromadou, ale hromadou kostiček, kdy jen koukáte co všechno z nich jde vyrobit, to celkem funguje. Jako agitka ukazující tu čarovnou sílu hravosti, buď sám sebou, každý je jedinečný, bla bla bla, to funguje už méně. Potěší spousta postav z filmů, český dabing a samozřejmě - Všechno je tu boží! ()

Norfice

Doslova přílivová vlna úžasných kreací a nápadů. Pokud potřebujete své dítě zabavit, je to jedno z nejlepších řešení. Myslím si, že na své si přijdou i páni otcové, kteří mají ke stavebnicím blízko a teď už jen nostalgicky vzpomenou na své daleké mládí. Nazval bych to moderní pohádkou plné smíchu a radosti. Téměř dvouhodinový rodinný animák vás určitě nudit nebude, protože je plný velmi povedených gagů. Líbí se mi i ten nápad, jak se do jednoho příběhu zařadili snad všechny LEGO edice. Někomu to může připadat jen jako jedna velká reklama... Pokud tomu tak opravdu je, tak je to jedna z nejpovedenějších reklam jakou jsem kdy viděl. Věřím, že děti, ale i dospělí se na tom opravdu vyřádí. Do příběhu jsou totiž zařazeny různé filmové postavy od Batmana až po Gandalfa a vše do sebe skvěle zapadá. Je to přece LEGO film, tak ještě aby nezapadalo. Tento snímek si naprosto užijete. Nezapomeňte, že stavět může každý! ()

manonfire

To nejlepší přišlo tentokrát skutečně na konec, mělo jméno Duplo, a rozsekalo mě na kostičky. Do té doby lehký nadprůměr. 60% ()

standsiller

Idem si pozrieť film s figúrkami LEGO od ktorého nič nečakám a dokonca mám voči nemu ešte väčšie predsudky a averziu ako pred LEGO konzolovými hrami. Čo som ale nečakal a milo ma prekvapilo je originálny a nebojácny vtip, ktorým je popretkávaný celý dej a tendencia útočiť na vyšší žáner. Niekto absolútne priemerný a bežný z davu kto sa ocitne v spleti neočakávaných udalostí a stojí pred azda najťažšou možnou úlohou - tak trochu zachrániť svoj svet. Originálne zvraty, prepojenie a mnohoraké významy v detských aj dospelých svetoch. ()

jefff

Po hodně dlouhé době animák, který se mi líbil a který mě potěšil vtipem i příběhem. Tvůrci si evidentně s filmem dli hodně záležet a snažili se získat s Lego tématu to nejlepší, což se jim povedlo. Postavy Batmana, Emmeta i dalších vedlejších postav jsou bravurně zpracované. Velké překvapení. ()

Trapper33

Kdybych na LEGU vyrostl úplně, tak jsem z toho totálně odvařenej. Každopádně je to ale super film, naprosto parádní je Batman a písničku "Everything Is Awesome" si zpívám ještě teď. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

02.11.2021

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard