Půjčovna masa

• USA Altered Carbon
USA, (2018–2020), 15 h 36 min (Minutáž: 43–67 min)

Tvůrci:

Laeta Kalogridis

Předloha:

Richard Morgan (kniha)

Martha Higareda, Joel Kinnaman, James Purefoy, Stephanie Cleough, Ato Essandoh, Byron Mann, Andre Tricoteux, Matt Frewer, Renée Elise Goldsberry (více)

Série(2) / Epizody(18)

Po 250 letech strávených v hibernaci je oživený vězeň, který si může vydobýt svobodu jediným způsobem: musí zjistit, kdo je vrah. (Netflix)

FireOfFilth

Skvělý seriál z blízké budoucnosti ala Blade runner či herní Deus Ex. Krásné vizuální zpracování a efekty na poměry seriálů nadprůměrné. Některé scény jsou opravdu pro otrlejšího diváka, což dost přidává na drsnosti celého seriálu. První série řádně ukončená, zda bude další netuším, ale určitě za ni budu rád. Kvalitních sci-fi seriálu není nikdy dost. Hodnotím 80% ()

BlackAdder87

Máte rádi scifi, kyberpunk, noir a ideálně všechno dohromady? Už vás nebaví pořád dokola sjíždět Blade Runnera? Pak by jste měli dát šanci tomuto seriálu. Pod kyberpunkovou fasádou se ukrývá klasická noir detektivka. Které dominuje archetypální hrdina, semletý životem, s cigárkem, věčně v lihu, který nevynechá příležitost dostat přes držku a míří z průseru do průseru. Co se pojetí týče tak je to vizuálně nadstandardní, temné, plné explicitního násilí a sexu (takové hry o trůny z budoucnosti). Herecké obsazení je dle mého názoru naprosto perfektní a všem bez výjimky jejich role sedly. Doufám že se dočkáme pokračování a pokud ne, jsem vděčný za uzavřený příběh, který diváka nevystavuje mučení v očekávání další série. ()

stanyko

Nezaujama ma ani len prva cast. Dopozeranych cca 30 minut a prislo mi to prilis nudne akesi bez duse a zmyslu aj ked v peknom obale. Nebudem to hodnotit, no nemam ani zaujem pozerat dalej. ()

meda2016

Altered Carbon S1 - 80+10%: Budoucnost 24. století, rozdíly, jaké si neumíte představit. Dost zajímavých nápadů a pozor i vtipných, realita, retro, flashbacky, virtuální realita v reálu i v mysli, umělá inteligence v obou, inspirativní účesy a oblečení. Ani nejsem zvědavý, kdy se to uchytí. Ale dobrá krmě pro scifisty. Dobrý nápad i pro PC game. A to jsem se nezmínil o tom, co to zašmodrchává nejvíc už od začátku. Záloha mozku a výměna těl. Konec už tak nějak nepřekvapuje a povzdechy čtenářů knihy neposoudím, nečetl jsem. Kyberpunkový hotel mne dostal. ..... Altered Carbon S2 - 80%: Na rozdíl od první série, která je detektivkou i komediální SciFi, je druhá série temnější psycho drama s častou akcí typu Ranger Waker. Velmi kolísavá je úroveň mluveného slova, od přihlouplých "odborných" po hřejivě lidskou filosofii - kupodivu podávanou virtuální postavou hoteliéra Poea. Opět nejzajímavější postava. Nejslabší jsou přelidněné ateliérové scény. Příběh má hodně zvratů a to je dobré, ten se mi líbil a stále překvapoval. Zároveň jsem pojal podezření na politickou agitaci, kdy není důležitý vzhled jedince, rasa, pohlaví, ale jeho "Báze" neboli záznamník intelektu - on tam skoro nikdo není lidská bytost, jen schránka s otiskem obsahu mozku vložená do umělého těla. Takže poslání "všichni jsme lidé ať už jakékoli rasy" je vlastně negováno. No a postava, která je středobodem vývoje možná i dalších sérií, je vlastně takový (taková) Che Guevara - profesionální vývozce (vývozkyně) revoluce. ()

Rian_witcher

Starý nápad v novém kabátě. A velice slušivém kabátě. Vizuální část připomíná Blade Runner. Temné syrové ulice a dilema týkající se nesmrtelnosti. Velice povedená choreografie soubojů a osudy jednotlivých postav se poměrně komplikovaně proplétají k sice nepřekvapivému, ale nikoli stupidnímu konci. Plusem je hotel Raven a recepční Poe, který mi svým závěrečným výstupem připomněl "Slzy v dešti". ()

oiuoiu

Musela jsem to vidět celé najednou. Příšerná budoucnost, kterou nám tvůrci vykreslili, mne nenechala vydechnout - a až zpětně si uvědomuji, že zas tak stoprocentní to nebylo. Pět hvězd dávám proto, že v kategorii sci-fi je tento seriál určitě z toho nejlepšího, co tak můžete v poslední době nového sehnat. ()

Saxos

Nesedlo mě. Zbytečně zmatečné. Konec byl vytušitelný několik epizod před koncem. Tedy nekoncem. Závěr: stejně doporučuji, sci-fi je na trhu málo a spoustě příznivcům se bude určitě líbit. ()

gruzdej

Nejlepší existující cyberpunk seriál, který zatím lidstvo stvořilo. Asi tomu lze vyčítat spoustu drobností, ale protože nemá konkurenci - proč si to celé kazit? Nikdy jsem nebyl tak blízko Neuromancerovi, jako tady. ()

v.indruchova

Velice zajímavý seriál s každým dalším dílem zajímavější. Ukazuje nelehké životní osudy, ale také rozhodnutí. Spousta sexu a násilí. Hlavní postavy sedly. Řeší dosti zajímavé až existěnční otázky, a neukazuje budoucnost  nějak ružově, snad vyzívá k uvědomění abychom si takovou to bodoucnost opravdu nepřipravili. Sexulalita proč ne i když to až někdy zbytěčně tlačí na pudy, ale co tomuhle seriálu neodpustím je brutální násilí a jeho detaily. Vizuál ok. Hodnotím první řadu. ()

spawnxp

1. SÉRIE (2018) dost dobrá. Hard kyberpunk, žádnej Matrix. Elity správně (a fakt hodně) zkažený, poctivý lidi dole to maj těžký ale maj dobrý srdce - což jim neni nic platný, pochopitelně. Podivínská "hotelová" UI Poe je úžasná. Navíc - bílej (dobře má čínský alter ego) hetero hrdina, kuřák - ano to se u NetFlixu už skoro nevidí. Dokonce pár černejch záporáků a hlavně (ano taky do tmava) Renée Elise Goldsberry jako opravdu opravdu působivá Quellcrist Falconer (+1). Takže 4/5 2. SÉRIE (2020) - pouhý dva roky a kam se dostal casting - hlavní hrdina se transformoval do čínský transgender zpěvačky (nebo co to vlastně bylo?), naštěsti ho/jí do 15 minut rozstříleli a mohla proběhnout finalní transformace do černýho bouchače. Akční hrdinové zmizeli a nahradily je černý lesby. Bílý záporáci a záporačky samořejmě zůstali. A naštěstí i Poe a Renée Elise Goldsberry. 3/5 ()

v0jt1s3k

Čekání se vyplatilo. Altered Carbon je asi to nejlepší, co jsem na poli seriálové scifi, resp cyberpunk, viděl. Pár let zpět to tu zkoušel Almost Human, který nebyl zlý, ale byl to spíš velmi opatrně natočený detektivní kousek za málo peněz. Altered Carbon nabízí skoro až noirový Marlowovský příběh z univerza inspirovaného Blade Runnerem, odehrávající se ve světě, kde obsah vítězí nad formou a kde nezáleží na tom, jak vypadáte, ale kdo jste (tam uvnitř), kdy jste a kde jste. Příběh je velmi silnou stránkou, i když někdy podléhá seriálovému formátu, ale co bych opravdu vyzdvihl ,tak to je hudba, která se místy dost odkazuje na BR a vizuál, který je kvalitativně na úrovni AAA filmů, klobouk dolů, může si podat ruce s GOT. AC má jedinou vadu - má jen deset dílů. ()

UncleMorty

Asi největší překvapení od Netflixu na začátek roku. Originální příběh skloubený s detektivkou propletený způsobem, kdy vás každý díl překvapí. Škoda že serie měla jen deset dílů, protože tady vidím potenciál na mnohem širší formát. ()

luco323

Ľudia tu píšu kokotiny že je to vykrádačka toho a tamtoho. Mne sa to tak nezdalo. Možno nieje úplne "originálny" ale čo v dnešnej dobe je. Originalitu sme už bohužiaľ skoro vyčerpali. V skratke Altered Carbon je zaujímavé sci-fi, či už vizuálom alebo obsahovo a len slabo zapáchajúce B-čkovosťou. Netfix to opäť zvládol na 1. ()

lajkus

ASI SPOILERY Znáte ten pocit, kdy něco začíná tak dobře a vy víte, že to nemůže takhle vydržet napořád... To je celá 1. řada seriálu. Začíná neskutečně slibně - zajímavý hrdina s pochybnou morálkou a temnou minulostí, svět jehož fungování se před vámi neustále pomalu odkrývá a zajímavé kyber-metalové prostředí jehož vizuál je moc pěkný... Od 7. dílu je ale všetko v perdeli... Postupně se ukazuje, že seriál potřeboval ještě pár míčů na hezčí vizuál, hrdinova minulost je celá odkryta a my se dozvídáme, že ve skutečnosti to byl Mirek Dušín (a já blbec doufal, že byl členem nějaké fanatické hipísácké sekty, ale ne jen parta prachobyčejných dobráckých bojovníků za svobodu, kterých jsem ve světě sci-fi viděl tuny) . Z ničeho nic začne hrdina děsně milovat všechny kolem, ze kterých udělá supr tým klaďasů bojujících za lepší a spravedlivější svět (fuj!). Vše co je potřeba vysvětlit o fungování světa je vysvětleno a tím hned svět ztrácí na zajímavosti. Konec tomu nasadil korunu, kdy naše parta Rychlých šípů, kteří strávili celej svůj život ve sračkách, se najednou děsně zajímají o nespravedlnost ve světě a všichni jsou šokovaní z korupce, vražd a prostituce. Hlavní záporanda mi přišla trochu divná, byl bych raději, kdyby se to celé točilo okolo nějakého korporátního spiknutí, zajímavých zabijáků a špíny ulice. Bohužel dostaneme důležité spojení s hrdinovou minulostí a to mi přišlo chabý.... Každopádně do 7. dílu to bylo supr (obzvláště objevování tohoto světa a ne zrovna kladný hrdina), pak je to odpad... Ale Ortega má pěkný kozy... ()

Dixie_Cara

Zajímavě podaná kyberpunková Sci-fi, která oslní nápadem, efekty a v celku i povedeně převyprávěným dějem. Seriál umně pracuje s jednotlivými highlitghy, které i přes časté klišé a opakování se napnou a už nepustí. Škoda nezničitelného super hrdiny, který má všechno většinou na háku a nikdy "neumře," jisté nevyváženosti mezi akčními scénami a poněkud rozvleklého konce, jenž zcela otáčí od záměru s jakým Altered Carbon zprvu vyrukoval. Ve výsledku mě to ale celkem bavilo a to jak tvůrci vykreslili společnost jako neskutečně zblblou, dekadentní a otrávenou vlastním životem určitě stojí za shlédnutí. 75%. ()

skrob

Další seriál kde se prachy utratily za speciální efekty a "herečky" ochotné se svlíknout místo kvalitního scénáře, herců a režiséra. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Kyberpunkový Altered Carbon mění obsazení

Kyberpunkový Altered Carbon mění obsazení

30.07.2018

V čerstvě oznámené druhé řadě kyberpunkové sci-fi Altered Carbon od Netflixu se v hlavní roli vojáka Takeshiho Kovacse nově objeví herec Anthony Mackie (Captain America: Občanská válka, Detroit). Ten… (více)

Netflix a hvězda bojových umění

Netflix a hvězda bojových umění

01.07.2018

Netflix si objednal akční sci-fi seriál Wu Assassins s hvězdou bojové série Zátah Iko Uwaisem. Scénář k novince napíše John Wirth (Terminátor: Příběh Sáry Connorové, Falling Skies), o režii první… (více)

Barbar Conan míří do televize

Barbar Conan míří do televize

06.02.2018

Amazon dal před pár měsíci najevo, že si hodlá sehnat vlastní Hru o trůny. Krokem číslo jedna byl nákup televizních práv na Pána prstenů, z čehož se má ukuchtit prequel slavné filmové trilogie. Krok… (více)