Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

Matdodo

Ach jo,tak blbej film o ničem už jsem dlouho neviděl,a přitom to mělo takovej potenciál,ale....děj je stupidní,hlavní hrdina vyloženě nesympatickej,záporák nepřesvědčivej,auta nevyužitý...a ty okrsky po kterejch s těma bourákama jezdili praštily do očí i blondýnu která seděla v kině o řadu přede mnou.M.Keaton tam je nejspíš omylem a ani žádný pořádný kočky tam nejsou,vyloženě vyhozený prachy.Ještě že máme Fast and Furious. ()

Herrydos

Filmy podle her většinou nedopadají moc dobře ale Needy jsou zajímaví hybrid. Je tady vše láska napětí nenávist pomsta atd. zabaleno ve velice líbivém 3D se kterého si asi moc na zadek nesednete ale na zpestření podívané proč ne. Tohle je skvělá odreagovačka u které se s úvodními titulky člověk vypne mozek a jen se kochá bouráky a se závěrečnema titulkama ho zase zapíná. Tvůrci vymysleli v celku přijatelný příběh na to že ve hře prakticky nikdy žádný nebil. Já se dobře bavil a ohodnotil bych to na 5* a sem rád že to dopadlo takhle protože mohlo být ještě hůř vzpomeňme na druhý Silent Hill. ()

strykerCZ

3,5* Film byl příjemným překvapením. Pokud nepočítám zápletku, tak je to slušná klukovská/závodní podívaná. Kamera a zvuk diváka víc pohltí, a proto doporučuji zhlédnout ve vysoké kvalitě a pokud možno i s dobrými repráky. Herci také nezklamali, čímž chci říct, že některé vtipné scény byly opravdu vtipné a trapná klišé nebyla tolik trapná. Doporučuji pro ty, co chtějí vypnout, mají rádi zvuky burácejích amerických (ale i evropských) krásek a mají rádi Aarona Paula. S ()

foxing

Sednout, shlédnout a v klidu si užívat jízdu! Netřeba komentářů a srovnání s F&F, je to samostatný film o silných vozech plus nějaká zápletka, drama atd. Ale hlavní cíl, auta a závody jsou v míře více než dostatečné!!! ()

GOTFAN

Víte jsem celkem zklamán tím jak vypadá série rychle a zběsile od nějakého 4 dílu . V podstatě NEED FOR SPEED je to co už rychle a zběsile není . Příběh byl NFS lehčí , ale je to NFS takže kdo řeší příběh já koukám na ty pěkné autíčka a jak se hezky prohání po silnici . A vlastně chvílema jsem měl to nutkání kouknout na net a zjistit si za kolik si koupím nějaké díl NFS na PS3 . Ale nic nekupuju :P protože si myslím že takové adro jako Aaron ve filmu nezažiju ze hrou protože film byl zas uplně na jiném levelu . Hodně hodně HOOOODNĚ dobře uděláno pro hráče . Nedával jsem tomu šance protože to všichni kritizovali . A já se ptám : ,, KU**A proč ? Vždyť je to dobrý konkurent pro nové přeakčněné filmy série Rychle a zběsile . " ()

zdene.cek

Opravdu film pro fanoušky herní série Need for Speed. Na začátku filmu se sedne do auta a vystoupí se z něj až na konci a tak to má byt. Žádné větší filmové hvezdy zde vubec nejsou potřeba, protože člověk se zde nechce dívat na herce , ale na super auta jako Bugatti Veyron, Lamborghini Sesto Elemento nebo McLaren P1. Film splňuje všechny požadavky, které od toho fanoušek očekává. ()

PORTER44

Docela povedené honičky s pěknými auty a pár povedených bouraček a to je tak vše jinak průměrná podívaná,herecké výkony průměr,příběhově nic moc. ()

Mckay

Konkurence rychle a zběsile ? Rozhodně ne.Filmu chybí tak nějak všechno co má rychle a zběsile.Takže zaprvé dobré soundtracky ,které jsou v těchto filmech důležité,protože pomáhají ještě víc nabudit atmosféru závodů.Za druhé nějaká ikonická parta závodníku ,nebo alespon závodník.To v tomto filmu zcela chybí.Paul je dobrý herec ,ale tady mi přišel sterilní a pak je tady nějaká britka ,která se jenom veze jako spolujezdec nic nedělá a pak stejnak skončí v nemocnici a je od ní aspon klid.No a pak chybí to nejdůležitější a to jsou závody a honičky.Jetu sice závod koenigseggů ,ale pak se jenom projíždí mustangem a je to takové nemasné neslané.Jediné co film vytáhne nahoru je finální závod plný evropských hyperaut,který je velmi povedený.Takže je to jenom takový závodní průměr,který nepřichází z ničím novým.65% ()

chrochtos

Tri blbecci zavodi na silnicich, pricemz zpusobi velke mnozstvi nehod (pri kterych urcite byli zraneni, a nejspise i mrtvi), nacez jeden blbecek naboura dalsiho blbecka a ten se zabije. Treti blbecek z toho ma trauma, prestoze ti lide, kteri se vybourali, zmrzacili, uhoreli atd. behem jejich stupidniho zavodu se zjevne nepocitaji. Nasledne se tenhle blbecek rozhodne "pomstit" prvniho blbecka tim, ze bude jezdit jako kreten po americe, zpusobovat nehody, mrzacit a zabijet lidi. Nacez se ho nejaci jini blbecci snazi zabit a on nakonec zavodi s druhym blbeckem a par dalsimi blbecky jenom proto aby se vsichni ostatni blbeckove vybourali/zabili (pricemz nabouraji a zabiji i jine lidi, ale ti, jak uz jsem rikal, se nepocitaji), cimz dokazal ze je nejvetsi blbecek ze vsech. Hura. Jeste ze na konci je varovani ze "to nemame zkouset doma"... Pokud neni v tv nic lepsiho, proc ne, ale dobrovolne bych se na to znovu nepodival. ()

Denzen

Narozdiel od Rýchlo a zbesilo, má tento film polovičný rozpočet, nie príliš zamotajú zápletku a nestrieľa to jednu nelogickú scénku za druhou. Tieto tri veci bohužiaľ nerobia z Need for Speeda akčný náter. Zo všetkých postáv v celom filme sa mi zapáčil jedine Michael Keaton. Aaron mi proste neprišiel zaujímavý a jeho túžba po pomste tiež nie. O neherectve Coopera a Pootsovej sa tu ani nebudem rozpisovať a dĺžka filmu taktiež tomu nepomáhala. Ešte sa dá vyzdvihnúť trip po USA, no ten sme mohli vidieť aj v takých Griswoldovcoch. ()

PsenickaR

Ano, tak takhle přesně nemá vypadat přenesení klasiky mezi hrami na film. Film totiž aby fungoval, tak musí mít děj a musí mít herce, kteří jsou schopni něco zahrát i pokud jim scénář nedá dostatek motivu a vedení. NFS nemá ani jedno, o ději se tu nedá vůbec hovořit, herci si snad ani takto říkat nemůžou a svým projevem by nemohli zahrát ani divadlo pro mateřskou školku. Do toho hlavního hrdinu „ hraje „ Aaron Paul, který nemá charisma, vlastně nemá vůbec nic. A ke všemu takhle žumpa má více jak dvě hodiny, to nepochopím. Lepší by bylo investovat peníze za tvorbu kratších či delších videopasáží do samotné hry, než natočit takový brak, který nelze ani nazvat filmem. Jedna hvězda je za to Lambo, protože na něj se opravdu dobře kouká a mám pro něj slabost, ale jinak za 0%. ()

BR23

Je mi ľúto ale na druhej strane sa dalo čakať že ak tento film bude mať slabý dej tak bude aj nízko hodnotený. Tak ako je to aj väčšinou- slabé filmy si zaslúžia slabé hodnotenia (i ked nieje tomu vždy tak. Stačí nato dať nálepku produkcie Star Wars, DC apod a hned je z kvalitatívnej hovadiny pomerne vysokohodnotený skvost ... vravím pomerne) Tuná pri NFS (2014) však je tomu trošku inak. Dej síce nieje zrovna najdokonalejší ale nižšie než 70% si podla mna nezaslúži. čo už... Aaron Paul (Jesse Pinkman forever :D) super. Tá kočka po jeho boku - Imogen Poots super, autá super, nostalgia mojich prvých závodov (samozrejme pekne poctivo na staručkom pc :D) super. P.S: Hej a jazdite bezpečne v rámci možností, prílišné riskovanie sa nevypláca, vy to možno prežijete ale čo ostatní? Umením nie je jazdiť rýchlo (to dokáže hocikto sediaci v silnej mašine), umením je jazdiť bezpečne ;) ()

vince_c

Mrzí mě, že cílová skupina jsou pouze early-teens. NFS má historii sahající do 90. let a proto byl potenciál natočit i něco trochu inteligentnějšího, než tuhle hrůzu. S věkem klesá tolerance na hloupé postavy, nesmyslný příběh a naprosté nerespektování fyziky, jakkoliv to může vypadat dobře. Půl hvězdy za hezká auta, půl hvězdy za hezké záběry bez přemíry CGI, půl za sympatickou herečku s britským akcentem a půl pro Aarona Paula, který se z hovadiny snažil vytěžit maximum. Mínus celá hvězda za opravdu debilní příběh a ještě debilnější postavy. ()

Slash_Flash

Ne jenom, že film má společné s herní sérií pouze auta, název a závody, taky by si nezasloužil nosit název Need for Speed. Jakožto srdcař a milovník herní série, jsem byl hodně zklamaný. Ano, film je sice hezky natočen a má atmosféru. Nejvíce mě zahřáli na srdíčku akční scény, připomínajíc samotnou hru. Ale zase bylo těžké, si zvyknout, že Aaron Paul je ten akční řidič. Hold, když máte několikrát nakoukáno Rychle a Zběsile, tak si zvyknete, že takové nadupané krasavce řídí Vin Diesel. Tak ještě aby bylo méně kecání a více akce, bylo by to celkem v pořadku. ()

Samann

Škoda, že se scénáristi více nezapotili, a vymysleli jen průměrný film. Všechno předem více méně jasné, překvapení pomálu. Závěrečné šroubování nenávisti k záporákovi, bylo už zbytečný a láska byla přítěží filmu. Osobně mně nesedli herci, první půlhodinu mě vyloženě vadili. Působili na mě značně nezúčastněně a jako by je to nebavilo a ty jejich hlášky.... no nic moc. Ovšem závody byly naprosto dokonalé, ty jsem si užil. Parádní kamera, parádní auta, jo to mělo šťávu. Poslední závod byl pak pastvou pro oči a balzámem na duši. Kdyby to mělo hutnější omáčku kolem, tak by to byla naprostá pecka za 5*, takhle máme krásný průměr na jedno podívání. No možná ty závodní scény dám ještě jednou. ()

Myst1que

Pekná sr*čka, nelogické, nezmyselné, a potláčajúce fyzikálne zákony, predražená reklama na Forda.... Potešil snáď len Rami, kto by to bol vtedy povedal že z neho raz bude taký dobrý Freddie... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Vypadá to tak, že si Tobey chvíli posedí v base za nelegální závodění. Já vím, Tobey. Pár měsíců v chládku za dokázání své neviny. Stálo to za to, synku?" Jako kluk jsem proháněl Laru Croft, nebo jsem likvidoval zombie. Pokud šlo o auťáky, tak jedině Need for Speed. Potěšilo mne těch pár stylových efektů odkazujících na herní sérii. Aaron Paul v kožené bundě tady byl totálně nesympatický. Dominic Cooper tady zase až přehnané pozuje jako nejvetši drsňák na světě. Oba zmiňovaní spíš připomínaly buze*antíky. Líbila se mi tady ta bloncka a slečna Steelová. Jinak je to nezáživné a nezajímavé dílo, které chce bejt rychlé a zběsilé. Je to neskutečná debi*ita, kde se jezdí na okruhu, kde je plno zatáček přes 360. "Napiš nějakou básničku... Klidně ti pomůžu... Milá Anito, nic není milejší než ty Anito. A nemuseli by jsme ani to." - 20%. ()

karyon odpad!

Scenar jako od zaka druhe tridy zakladni skoly. Naprosto prvoplanove a stupidni. Hlavni "hrdina" je nesympatickej uplakanek, kteremu vlhnou oci v kazde druhe scene. Drsnaka hrát neumí. Ztrata casu u tohoto filmu. ()

Pedro72 odpad!

Nákup nových gum na mé hybridní přibližovadlo mě pokaždé pobaví víc, než tahle podívaná na gumové obličeje v gumovém příběhu o gumových mozcích. ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)