Reklama

Reklama

Sofie První

(seriál)
Animovaný / Rodinný / Fantasy
USA, (2013–2018), 43 h 14 min (Minutáž: 22–67 min)

Tvůrci:

Craig Gerber

Hudba:

Kevin Kliesch

Hrají:

Ariel Winter, Laura Dickinson, Darcy Rose Byrnes, Sara Ramirez, Wayne Brady, Jess Harnell, Jim Cummings, Carlos Alazraqui, Karan Brar (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(107)

Obsahy(1)

Malá Sofia žila ako iné obyčajné dievčatká, ale všetko sa zmenilo, keď sa jej mamička vydala za kráľa a ona sa ocitla v očarujúcom, okázalom, ale niekedy nepochopiteľnom kráľovskom svete, kde spozná svojich nových nevlastných súrodencov Amber a Jamesa. Sofia a ostatné princezné či princovia navštevujú Prípravku pre princezné, školu, v ktorej vyučujú aj Fauna, Flora a Merryweather, víly z rozprávky Šípková Ruženka. Neskôr sa Sofia zoznámi s Popoluškou a ďalšími známymi postavami alebo princeznami z Disneyho rozprávok. Sofia je princeznou, ktorá zažíva rovnaké problémy ako všetci tí malí diváci, ktorí jej príbehy sledujú. Učí sa, ako zapadnúť do kolektívu, získať si kamarátov, osvojiť si nové schopnosti a vychádzať so svojimi súrodencami. Aj napriek tomu, že Sofia má veľa šiat a krásnych črievičiek, život ju naučí, že naozajstnú princeznú zo nej robí len to, aká je vo vnútri. Sú to výlučne šľachetné povahové vlastnosti, ako láskavosť, štedrosť, lojalita, úprimnosť a slušnosť, ktoré z nej dokážu stvoriť naozajstnú princeznú. (TV JOJ)

(více)

Recenze (33)

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Že by u Disneyho konečně přišli na to, jak dělat pohádku pro nejmenší holčičky? Ač se mi to osobně zdá naprosto strašné, kýčovité, užvaněné, náročné, příběhově slaboduché a motivačně zcela otřesné (ano, opět je hlavní postavou někdo nepředstavitelně bohatý a mocný), mou dceru dovede přikovat k LED obrazovce tak, že jsem rád, že nemám plazmu, bo by ji to ožahlo! Sofie je dobrosrdečná chudá dívka, která přišla k nesmírnému bohatství svatbou své matky s králem Nádhernie. Ten má dvě stejně staré děti. Na zápletku je zaděláno. Bohatí spratci nebudou chtít mezi sebe přijmout chudou holčičku. Bohužel není tomu tak. Půjde o něco úplně jiného, i když ta rivalita tam občas probleskuje. Z pohádky se nakonec vyklube fantasy, sice zjednodušené, ale ty prvky jsou markantní. Co říct víc, holku to dost vzalo, ačkoliv se divím "Déčku", že to nasadili v tuto dobu, dobu určenou spíše pro starší. No, to nechme Kubrickoňovi, ten má větší hlavu. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Tak teda vám řeknu. Dneska jsem přišel domů z práce, mozek naprosto a totálně na sračky. Ty zasraný dveře na mě tak blbě čuměly, že jsem měl chuť je seřvat, že by se vo ně futra nevopřely. Zkrátka večer "nemluvte na mě a možná to přežijete". Pustim bednu a tam nějaký princezničky plněj nějaký úkoly a - a víte co? Ono mě to docela přešlo. Nevim jak, nevim proč, ale už jenom za záchranu života bližních si to nějaký ocenění zaslouží. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Na první podívání (začal jsem řádným druhým dílem, tzn. neviděl jsem pilot Once Upon A Princess a první epizodu Just One Of The Princes) mi přišlo fajn, že u Disneyho oživili takovou tu zdání kreslenosti budící CGI animaci (prostě tu jak obtáhnete objekt zřetelnější linkou...), a i když byly různé "kulisy" jasně placaté a v nižším rozlišení, a záběry z dálky plné statických figurek (čti: je to dost odfláknuté), nějak jsem měl za to, že jsem v titulcích viděl rok vzniku 1998, a proto jsem si říkal, že na tu dobu (pár let po první Toy Story) a na to, že je to TV/DVD produkce, je to celkem slušné. Jak jsem byl ale vůči Disneyho pohůnkům důvěřivý a naivní! Vždyť probůh TOHLETO SE DATUJE ROKEM 2013!!! Bohužel vidět to je až někdy od poloviny první řady, a ani pak se tvůrci nevyvarovali "drobných přehmatů", jako že jim "kompars" chodí uprostřed zimy po městě mezi hlavními postavami (ty jsou v zimních oděvech) podezřele nalehko:) A jak se dá dočíst na Disneywiki, je celý seriál Princezna Sofie jen další kousek recyklačního projektu Disney Princess, kde se tak "nevinně" - čti "naprosto bez souvislosti s čímkoliv, prostě se tam tak nějak objevují, protože jsou princezny" - využívají postavičky princezen z celovečerních filmů (Popelka, Ariel, Mulan, ...). A dokonce i Mary Poppins, které ale z nějakého důvodu říkají "tetička Tilly"... Nedosti na tom, dějově je to "typický Disney posledních let" v tom nejhorším slova smyslu, tj. naprostá náhoďárna ve stylu "však co, je to pro děti, tak ten medailon jednou bude kouzelný tak, pak zas jinak, pak pár dílů vůbec ne, hlavní je, aby to bylo tak roztomilé (mluvící zvířátka samozřejmě nemohou chybět;)), že se nikdo nebude zamýšlet nad tím, jestli to celé aspoň trochu dává smysl". Jistě je chvályhodné říkat dětem, že nemají zapomínat na staré kamarády, mají oceňovat "to, co je uvnitř", atd., ale proč je probůh problém, aby to dávalo smysl, a další "drobnosti", jako že celý ten svět je prostě splácanina, která dává ještě o řád míň smyslu než svět Harryho Pottera? A to jsem měl tak velké naděje, když na Déčku tímhle nahradili rozkouskované filmy se Zvonilkou:P Jenže filmům o Zvonilce jaksi šéfoval John Lasseter, že...:P Tohle je prostě další obchodní produkt značky Disney, a ne zábava pro děti, jak si ji já představuji. 50% za to, že od určitého bodu - přesněji od třetí řady - je to nadprůměrně vizuálně přitažlivé. Update duben 2020: Nakonec můžu jít s hodnocením výš, protože přece jen tvůrci trochu reflektovali, že jim publikum maličko roste, a některé díly jsou i po stránce vypravěčské slušná práce. Upřímně řečeno mě překvapilo, jak mě dokázalo epické finále seriálu a hlavně závěrečný souboj dobra se zlem chytnout. I tak ale, když to zprůměruju, 60%. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Občas slušný mix písniček a příběhu, i když často opravdu hodně infantilního. Na druhou stranu malým dětem se to líbí (teda aspoň mým dětem). Animace je ovšem hrozná, počítačovější už to být nemohlo. Dnes je to ale asi moderní, tak raději zklapnu. PS: novější epizody, kde je Sofie starší, jsou už hodně zaměřené na magii a daleko více strašidelnější než ty první série, pro menší děti ty nové příběhy nejsou vhodné. ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

Ta sviňka si žije, ne že ne. Zatímco v pondělí létá v balónu, tak v úterý se potápí se Sirénami, ve středu trojčí na bále, ve čtvrtek drandí jednorožce, v pátek si třeba maluje s brontosaury a o víkendu zachraňuje svět za pomoci kouzel, kaktusu a želé, či co. Při tom všem je velice uvědomělá, drasticky empatická a až otravně hodná. Důležité však je, že ji déčko vysírá ve správnou hodinu, takže přitáhne dámičky k obrazovce a já mám čas na chvilku té kuchařiny, smýčení a dalších mužských záležitostí. V ideální den pak kolem půl osmé zvolám ,,Sofie prdni!", v pyžámkách nachystaný a všemožně vyčištěný potěr se seběhne, observuje, po ukončení zahlásí ,,Sofie prdla!" a odkráčí se bez keců zachumlati do pelechů. Jsou i neideální dny, kdy je doma též jejich milovaná maminka, to pak mám autoritu v prdeli a ony, s oporou své tvůrkyně, považují veškeré mé neumětelské pokyny za pouhý šum a kraví po bytě do půl jedenácté. Poslední dobou se v takové dny stahuji do temných zákoutí snažíc se být neviditelným, neboť, když spojí síly, dokáží mi seřezat jak psíka. A všechno mi snědí. Pomoc! ()

Galerie (54)

Reklama

Reklama