Sofie První

• USA Sofia the First (více)
Animovaný / Rodinný / Fantasy
USA, (2013–2018), 43 h 14 min (Minutáž: 22–67 min)

Tvůrci:

Craig Gerber

Hudba:

Kevin Kliesch

Ariel Winter, Laura Dickinson, Darcy Rose Byrnes, Travis Willingham, Sara Ramirez, Zach Callison, Wayne Brady, Tim Gunn, Jess Harnell, Coco Grayson (více)

Série(4) / Epizody(107)

Malá Sofia žila ako iné obyčajné dievčatká, ale všetko sa zmenilo, keď sa jej mamička vydala za kráľa a ona sa ocitla v očarujúcom, okázalom, ale niekedy nepochopiteľnom kráľovskom svete, kde spozná svojich nových nevlastných súrodencov Amber a Jamesa. Sofia a ostatné princezné či princovia navštevujú Prípravku pre princezné, školu, v ktorej vyučujú aj Fauna, Flora a Merryweather, víly z rozprávky Šípková Ruženka. Neskôr sa Sofia zoznámi s Popoluškou a ďalšími známymi postavami alebo princeznami z Disneyho rozprávok. Sofia je princeznou, ktorá zažíva rovnaké problémy ako všetci tí malí diváci, ktorí jej príbehy sledujú. Učí sa, ako zapadnúť do kolektívu, získať si kamarátov, osvojiť si nové schopnosti a vychádzať so svojimi súrodencami. Aj napriek tomu, že Sofia má veľa šiat a krásnych črievičiek, život ju naučí, že naozajstnú princeznú zo nej robí len to, aká je vo vnútri. Sú to výlučne šľachetné povahové vlastnosti, ako láskavosť, štedrosť, lojalita, úprimnosť a slušnosť, ktoré z nej dokážu stvoriť naozajstnú princeznú. (TV JOJ)

maldoror16

wow, už delší dobu jsem tu na čsfd nenarazil (naposledy u normalizačních seriálů) na tak ultra stupidní a omezené komentáře jako níže tři odpadové od uživatelů M-arta (tipuji fanatická intelektuálka čtoucí dětem pohádky asi od Kanta a večer sama potají Pilcher pod polštářem), stefi7773 (která nám v 15 dokáže napsat 7 hlubokých řádků, o tom jak viděla 5 min a jak je to hloupé, protože je to pro malé děti) a anousek (ano, to že se v pohádce děje něco nadpřirozeného jako je mluvení se zvířaty je vskutku neodpustitelné a mělo by se zakázat to pouštět dětem)... ()

Nikolas__

1 a 2 série, kolem 52% - Překvapivě lehce nápaditá a docela zábavná podívaná. O hodně lepší než většina takovýchto věcí. ()

unclejack

Nebyť vyslovene ohyzdnej animácie mohli by sme sa baviť o priemere v rámci daného žánru. Detské seriály by určite do istej miery mali byť naivné, ale mali by byť k sebe aj dostatočne úprimné a svoju povrchnosť občas narušiť napr. nejakým nečakaným posolstvom alebo vývojom zápletky. Niežeby sa Sofia the First ktovieako líšila od svojich papudeklových kolegov z produkcie Disney, ale aspoň sa na nič nehrá a po väčšinu času dokáže vyzerať úprimne - to sa seriálom ako napr. Lazytown alebo Imagination Movers nedarilo ani trochu. Fajn, je pravda, že najviac si sledovanie Sofie užije dieťa od troch po sedem, osem rokov - potom musí zákonite nastúpiť Hanka Montánka a sny o kariére celebrity - ale podarený český dabing či vcelku zaujímavé príbehy s akým-takým morálnym posolstvom posúvajú Sofiu do dvojhviezdičkovej sféry. Ako hovorím, škoda ohyzdnej animácie, inak by som zatvoril aj tretie oko a picol seriálu aj tú tretiu hviezdu - najmä vzhľadom na aktuálnu chatrnú konkurenciu... ()

severus

Mám pětiletou holku. Říkala super. Tak nechápu co tu kdo řeší. Fakt se ne to ti dospělí dívají, aby to mohli zplivat? ()

Rhea odpad!

Ach jo, jak mám teď takové blbé období, kdy nemám čas koukat na filmy, které bych opravdu ráda viděla a vybrala si je sama, čeká mě evidentně jen komentování a hodnocení na škále odpad až 2 hvězdičky :(. Kvůli kolektivu (abych nebyla za trhače party a věčného frflala) jsem musela přetrpět Mafianovy, Matky na tahu, Star Trek Discovery a také pár dílů téhle hrozné pohádky. Hrozné, skutečné hrozné. Jak už jsem psala v jiných recenzích, Disney je prostě kýč jak bič a komerce nejhrubsího zrna (ad ty vlezlé postavičky všude v hračkářstvích i papírnictví - človek dneska nemůže sehnat pomalu ani sešit, aby na tom nebyla hlava Mickey Mouse nebo Anna s Elsou). Působí to líbivě, ale je to chladné a vykalkulované až hrůza. Pozlátko bez obsahu. Asi to je tím, že jsem stará (ano, jsem, v první třídě jsem ještě chvíli musela učitelku oslovovat soudružko), přemáhá mě nostalgie a směřuji do věku "to za nás...!". Ale nemůžu si pomoct, ty dnešní deti jsou chudáci. Místo vlidných a jednoduchých příběhů, z nichž si mohou vzít nějaké poučení a které by byly propracované (dialogy a obsah), se na ně valí hromada pitvořivých, bláznivých a křiklavých nesmyslů. ()

anousek odpad!

něco tak stupidního jsem ještě neviděla. Je to hrozná pitomost a děti by se neměli dívat. Ta prnicezna musí být totálně vyhulená, když mluví se zvířaty, které taky vypadají jako kdyby to byly jenom nějaký halušky. ()

Manarit

Příjemný pohádkový seriál s kýčovitou zápletkou. Sofia je princezna a seriál je přehlídkou věcí ze snů všech dětí, od létajících koní, disney princezen, šatů, šperků, obřích dortů atd. Animace je krásná, postavy jsou roztomilé, dobro vždy zvítězí. Hlavní dějová linie sice je, že Sofia je princezna s nevyčerpatelnou finanční zásobou a můžete si být jistí, že všechno vždy vyhraje a vždy bude nejlepší, ale i tak se u seriálu někdo hodně snažil. Některé díly jsou výrazně horší než jiné, ale seriál má opravdu krásné písničky (alespon v originálním znění) a i děj má své světlé chvilky. Mám podezření, že Sofia vznikla hlavně kvůli dopňkovému prodeji, ale dívá se na to hezky a jako pohádka pro nejmenší je to opravdu nadstandardní. ()

vrch07256732

No jo - až na pár odpadových komentov tu, väčšina toto dielko vníma správne - ako viac či menej vydarený rozprávkový seriál pre súčasné detičky, naši to žrali aj s navijákom, potom pár dielov ich nebavilo, potom sa zas k tomu vrátili - jednoducho seriál pre deti čo má zabaviť, trocha morálne poučiť a tahts all. Animcia nieje bohvie čo ale je to pásová výroba s určitým rozpočtom - nečakajte úroveň celovečerákov. A v konečnom dôsledku - deckám je to šum a fuk aká animácia, hlavne že ich to zaujme. ()