Rychle a zběsile 7

• USA Furious 7 (více)

I auta můžou létat. Alespoň pro nesmrtelnou sérii Rychle a zběsile to platí. Její hrdinové už stihli prožít a přežít neuvěřitelné věci, teď však narazí na nepřítele, vedle něhož všichni jejich dosavadní soupeři připomínají bandu dětí z mateřské školky. Statham hraje Deckarda Shawa, živý stroj na zabíjení, který vycvičila elitní vojenská jednotka. Pokud vám příjmení téhle postavy něco připomíná, pak se nepletete. Shawův mladší bratr Owen obtěžoval naše hrdiny v šestém díle tak intenzivně, až ho připravili o život. A rozrušený Shaw starší se rozhodne, že na oplátku připraví o život je a všechny jejich blízké. Bez ohledu na to, jak rychlí či zběsilí budou. (Cinemart)

carly

Siedmy diel som si uzila viac ako siesty. Ciastocne aj preto, ze v nom bolo podstatne menej zbytocne dlhych, patosom a zivotnou filozofiou nasiaknutych monologov. Tych par, co sa objavilo, bolo znesitelne kratkych. Zato vzajomne prekaranie teamu slo na plny plyn. Pacilo sa mi, ako pribeh previazal dohromady celu seriu a bolo fajn vidiet starych znamych. A Kurta Russella. A tie bitky. Dwayne vs. Jason, Michele vs. Ronda, Paul vs. Tony, Vin vs. Jason. Uzasna hudba, krasne scenerie. A ani tie auta neboli na zahodenie. Aj to skakanie medzi panelakmi im odpustim. Bola to adrenalinova jazda a pri zaverecnej pocte Paulovi som uronila slzu, ci dve. Ak to bol naozaj posledny diel, tak to bola velmi dostjna rozlucka. ()

Morzael

Rychlá sedmička je slušná akční výplachovka, která se už ale vzdálila původní myšlence série na čtvrtmíle daleko. Z drsných pouličních závodů jsme se přesunuli k Mission Imposible/Expendables. Není to nutně špatně, film vás svým spádem nenechá ani na chvíli vydechnout, ale pokud jsem na Rychle a zběsile měl něco rád, tak to zřejmě odešlo společně s Paulem Walkerem. Ale musím uznat, že finální rozloučení právě s Paulem bylo vkusně dojemnou tečkou. Jen moc nechápu, jak ultra mega drsňák Statham, který má být elitním vrahem britských speciálních jednotek, může prohrát v souboji s Dieselem, který hraje jen pouličního drsňáka, ale whatever. ()

Andre3000

Již dávno to není o autech a tuningu. Pár scén se povedlo, ale jinak to bylo celé přitažené a uši. Hlavní problém je, že třeba v Bondovi jsem různé nerealistické scény schopen přijmout, ale tady ne. Jako proskakování autem skrz mrakodrapy, či totální klišé s busem, ze kterého se Paul dostane, když napůl visí z útesy. No prostě ne, mě se tohle nelíbí, spíš sem to dokoukal z povinnosti, abych věděl jak to tedy dopadne, než že bych se nějak extra bavil. ()

PavelVanekArt

,,One last ride" Tak maximálně pro Paula Walkera. Ale o tom až na konci. Diesel umí dupnutím zbořit kus 4 patrové garáže Emotikona grin Když to vezmu od začátku, tak kampaň na F7 (podoba s F1 už ani není čistě náhodná) byla dobře vymakaná. A ano, Paulova smrt tomu jen zvýšila hype. Byl to určitě skvělý člověk, dobrý herec a fajn člověk, ale jeho smrt z něj udělala legendu Fast and Furious série. Ať právem, či neprávem je celkem buřt. Už nadupaný trailer, kde ultra schopná skupina závodníků pod vedením Vina Diesela (Dominic Torreto), seskakovala z letadla v autech, byl 5 ti hvězdičkový. Po premiéře snad nebyla žádná vyloženě špatná recenze a film momentálně po celém světě vydělal 1,4 MILIARD! korun. A ani moje shrnutí, sic delší, není špatného ražení. Vezměme to chronologicky a čistě bez spoilerů, i když to buď polovina viděla nebo to polovinu nezajímá. Už v první scéně, kde se grandiózně představí Jason Statham jako bratr hlavního záporáka Owena Shawa z šestého dílu, jsem tušil, že Statham zase pořádně zahraje. A světe div se, celou svou arogantní, egoistickou a tak nasranou postavu Deckarda Shawa zahrál na jedničku. S hvězdičkou by dostal, pokud by řekl více, než 10 vět za celý film. Následují scény, kdy se představují staří známí jako Dwayne ,,The Rock,, Johnson (Sgt. Hobbs), Ludacris (Taj), Tyrese Gibson (Roman Pierce), Paul Walker (Brian O'Connor), Jordana Brewster (Mia Torreto) a Michelle Rodriguez (Letty). Statham se postaral o badass hajzla, Diesel s Rodriguezovou zase o romantiku a Paul o obrovskou vlnu nostalgie a mlhu žalu. I když v pár scénách je až okatě vidět, že je dodělaný pomocí CGI triků. Ale co, ať hrál on nebo jeho bratr, to je fuk. Na skok, ať na stranu dobra či zla i zaskočili další skvělí herci. UFC šampiónka Ronda Rousey, hlavní hrdina třetího dílu Lucas Black, státní elegán Kurt Russel, stále černější Djimon Hounsou a bývalý mistr Asijského bojového umění, Tony Jaa. Nejvíc mně však bavil The Rock a jeho silácký hlášky. Je to prostě šutr. Čekal jsem od filmu šílenou akci a tu jsem dostal ještě ve větším měřítku, než jsem čekal. Ať se jedná o bojové pasáže, kde Tony Jaa zápasí s Walkerem, Vin Diesel se Stathamem či Statham s lamačem sádry The Rockem. Auta létala po Dubaii, po Los Angeles a ve finále už i pomalu po stratosféře. Je pravdou, že série odbočila od závodů ke zločinu, odtud k dobré straně a teď na cestu pomsty za smrt jednoho z rodiny. Je fajn, že se série po ODPADNÍM díle číslo 4. dala dohromady a po 5 ti hvězdičkové pětce drží tak tak laťku mezi US akčními filmy. Efekty byli super, věřil jsem létajícím autům v Dubaii i Walkerově ksichtu. Hudba už ovšem byla slabší a na můj vkus divná. Před pěti lety bych z ní ale tekl jak fanynky Jasona Stathama a Vina Diesela v náručí. Dlouhá stopáž rychle utekla a klidně bych si dal ještě jeden díl... ...na kterém se už pilně pracuje. Je totiž potřeba zabít pár lidí z minula... Celkově to působilo dobře. Skvěle. Ale na plný počet to není. To by tam nesměla zavánět smrt hlavního představitele. Konec mi proto nepřišel ani dojemný, jako spíš fest v rozpacích. Ale jo. Dejte si to, stojí to za to. Podobný film nenajdete. 85% () (méně) (více)

campix

To je tak, když vám někdo totálně zprzní vaší klasiku na které jste vyrůstali. Co se týče blockbusterových pravidel a obyčejů, tak namůžeme Rychle a zběsile 7 moc vytknout. Naopak jedná se o akcí solidně naplněný letní akční hit. Jenomže ta série byla prostě o něčem naprosto jiném. Obecně se sice nedá hovořit o nějaké velké filmové kvalitě, ale na prvních Rychle a zběsile jsem vyrůstal a tyto díly měly naprosto jinou atmosféru a úroveň zábavnosti. U sedmého dílu už nestačíte kroutit hlavou nad nemožnými akčními stunty a naprostou hereckou výrazovou plochostí. Objektivně nejkvalitnější pátý díl série nastartoval filmový posun série, ze kterého jsem velmi zklamaný. Pro mě série Rychle a zběsile už dávno skončila a tohle beru pouze jako poctu Paulu Walkerovi. ()

Gabbo

A největší ptákovinou roku se stává.... Ono Rychle a zběsile nikdy nebylo intelektuálním filmem, ale buď jsem už vyrost nebo tenhle díl byl fakt hodně mimo realitu.. ()

PROCESOR

Je smutný, že se Paul Walker nedožil premiéry snímku, ale hodnotíme tento film, ne jeho kariéru. Už v úvodní sekvenci v nemocnici je škoda, že místo -akční/krimi/thriller nezazněla také parodie či komedie. Možná kdyby se to nebralo tak vážně posunulo by to snímek jinam. Takhle kde se chce, aby tomu divák skutečně věřil, to působí spíš směšně či dokonce tragikomicky. Pro milovníky adrenalinu a rychlý jízdy. Tady auta nezávodí, ale lítaj...Drsnej kukuč mlátičky Stathama byl pro mne jediný světlý bod, musím si to natrénovat až pudu třeba žádat o vyšší plat... ()

Pajky3

Další pokračování závodní série, který by mohl mít podtitul Rychle a Zběsile vs. Kurýr a pořád je to dobrá zábava. Bavil jsem se lépe než u předchozího dílu, ale pětku to nepřekonalo. Jako je již zvykem u této série, tak u této série je třeba zapomenout na fyzikální zákony a zamávat na rozloučenou logice a pak si to člověk užije. Hobbs dostal výrazně menší počet minut, ale přesto zůstává nejlepší postavou a svůj prostor využívá na maximum. Nevím proč, ale vzhledem k oné tragédii jsem čekal, že postavu Paula Walkera odstraní nějakým drastickým způsobem a překvapilo mě, že se to nestalo. Jason Statham byl solidní záporák a hlavně na začátku měl prostor naplno se předvést. Příjemně mě překvapil Kurt Russell, který dokázal, že nepatří do starého železa. Rozlučka s Walkerem v závěru povedená... ()

Juto

Má to svoje chyby, ale akcia je vynikajúca. Zápletka nie je dôležitá. Rodina je všetko a ešte k tomu výbuchy. 7/10 ()

Martrix

Už od prvních minut mi bylo jasné, že by bylo lepší pustit si tento film v japonštině a raději si jen domýšlet, co postavy říkají. Ano, je to akční film, jde o super káry, pěkný ženský, rubačky a střílečky, sem tam hláška... . Jenže scénář ukládá postavám i mluvení a tady je to fakt zlý. Každá jedna epizoda Pohádek z mechu a kapradí má propracovanější dialogy. Doteď jsem měl číslovku 7 spojenou s filmovou kvalitou. Sedm statečných, Sedm let v Tibetu, Sedm, O Sněhurce a sedmi trpaslících... . Tato břečka to této sympatické číslovce vysloveně kazí. Dieselova morda mi navíc není zrovna sympatická, takže nebýt účasti Russella, Johnsona a Stathama, našel bych pozitiva snad jen v pár slušných akčních scénách. Ovšem i tady vidím vadu v nevyužití potenciálu hereckých es. Vysloveně pak zamrzí, že se nekonala rubanice Tony Jaa vs Statham. Vím, že své diváky si tato demoliční show najde, ale osobně považuji podobné filmy za brak ne nepodobný půlbéčkům let devadesátých. ()

FAITH.BABE

Celej film je totální slátanina. Miliarda scén nedáva absolutně smysl. Duch Fast and Furious se totálně vytratil a místo starý dobrý svíčkový od babičky nám naservírovali špagety s lanýžema. Předražený žrádlo, který ale ve skutečnosti nikomu nechutná. Jedna hvězda za song See You Again a druhá za závěrečnej tribute Paula Walkera. Smutné. Zítra si hned pustím první díl, abych si zpravila chuť. ()

Bane_Boss

"It's been a long day without you my friend and I'll tell you all about it when I see you again." Jako vrchní CSFD uplakánek a cíťa slavnostně prohlašuji, že rozloučení se stokárem Paulem bylo vskutku nádherné. V kině jsem slzné vodopády zadržel, abych si udržel genstrz status mezi mou smečkou, ale když jsem pak doma nažhavil ten záverečný track a zavřel oči, tak už to jelo. Pravý život! Film jako celek byl taky přímo ze života, nevím co všichni jebou, že to popírá fyzikální zákony a podobně - nevím kde žijete, ale u nás v bloku to tu léce jak muchy kolem hoven(jako auta létaj, viš jak). Já až si jednou pořídím auto a k tomu konečně po tolika letech i ten řidičák(nebo naopak, uvidim), tak první co udělám bude, že proletím obchodním centrem jak lusk, klasika (i když popravdě jako první věc, co udělám, určitě bude, že zajedu do prvního rygóla a z tama už se nevyjebu...taky klasika). Nic nebudem z toho robit zbytečnou drámu, jednou taky zaklepu na nebeskou bránu, vyhledám Paula a projedem čtvrt míli jak nečestnou dámu, nech ti nejebeeeeeeeeee, trapné rýmy jak lusk, ale Paul! Tento koment je navždy Tvoj. ()

Šimpy

Viděno v den premiery, asi nejlepší díl serie. Spousta chyb a nelogičností, zato akce plno. Skvělá parta, milé rozloučení s Paulem Walkerem. Super film se super lidmi v kině. Navíc dvě návštěvy kina během 5 dnů, dvakrát viděno, paráda :-D. ()

pufina

Napínavé, neuvěřitelně akční a závěrem i smutné a také (díky scéně na pláži) i pro mě dojemné. Velmi důstojné zakončení série F&F s Paulem Walkerem. Rozloučení bylo nádherné, smekám před tvůrci. ()

Icefist

Víte, co vznikne, když tvůrce absolutně ztratí pojem o přiměřenosti? Správně- vznikne tento snímek. Všechno je zde daleko za hranicí, kterou je divák jako já ochoten tolerovat. Vždyť oni se zde berou vážně, chápete to? Ocením dvě pasáže: závěrečné rozloučení s Paulem Walkerem, které je uděláno velice povedeně a úvodní minuty, které uvedu jako oblíbenou část na konci komentáře. Definitivně se tedy rozlučte s auty, z F & F už je jen pitomá akce s točící se kamerou a větami vysvětlujícími co a proč se děje místo smysluplných dialogů. 40 % Oblíbená část- otvírací scéna se Stathamem v nemocnici ()

WolfR

Nadhled a na hlavě tlačítko BRAIN OFF. To jsou ty dvě věci, jak si můžete tuhle tupoučkou avšak těžkotonážní kulervoucí akční nálož užít. Ještě nikdy nikdo ve filmové historii snad nebyl takhle nesmrtelný. Ale já jsem si to užil. Walkerův konec pěkný, 4 hvězdy. ()

KajusaK

Tentokráte se vracím zase na 4* .. Ne, že by to bylo špatné, ale mohl tam být více Skála ... Vtípků zase požehnaně i dramatických scén, hlavně v těch Emirátech a u toho útesu ... ()

DominikV

V pátem dílu jsme dostali naservírován souboj Diesel vs. Rock. Teď nejdříve Rock vs. Statham a poté Diesel vs. Statham. Co nás čeká příště? Že by Chuck Norris?? :-) ()

mortak

Je docela úsměvné, jak si FF chce zoufale vybudovat vlastní univerzum, a tak se prvních čtyřicet minut nese v křečovitém propojení s trojkou (na kterou by bylo nejlépe uplně zapomenout), či v minipříbězích o rodinných a mileneckých trablech hlavních hrdinů. Jenže všichni už jsou tak nějak zestárlí a unavení, bez štávy se skrývanými přebytečnými kily, a hrají své party s výrazem "tak tohle nám po těch letech zbylo z kariéry - zase další díl FF". A je to škoda, protože když dojde pak na akci, je přesně taková, jakou ji fanoušci FF (tedy i já) chtějí - hlučná, zábavná, a přepálená. Ale možná už by to chtělo nový tým. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (více)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)