Trůn egyptského vládce obsadil nemilosrdný bůh temnoty Set (Gerard Butler). Kdysi mírumilovné a prosperující impérium se kvůli němu zmítá ve válce, chaosu a strachu. Setově krutovládě si troufá vzdorovat jenom hrstka odvážných povstalců. Překvapivé spojenectví s cílem zastavit Setovo řádění nakonec uzavřou obyčejný zlodějíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný bůh Horus (Nikolaj Coster-Waldau). Jejich dech beroucí dobrodružství a boj proti Setovi a jeho krvežíznivým poskokům je zavede do podsvětí i na nebesa. Smrtelník i bůh musí projít zkouškami odvahy i obětavosti a postavit se monstrům, o kterých smrtelník do té doby pouze slýchával. Jinak nebudou mít nejmenší šanci nakonec zvítězit. (Bontonfilm)

kokofek

Jdu na fantasy a nic jiného nečekám.Taky jsem zvědavá jak Nikolaj Coster Waldau zhubnul.Ale překvapí mě táhnoucí se děj.Trochu se nudím.Probere mě Geoffrey Rush,ale jen na chvilku.Škoda.Začínalo to tak slibně. ()

tatka

No čo k tomu vac povedať, už trailer vyzeral na riadnu peatchovinu, blond Egypťania. Film nesklamal očakávania. Nebyť Gerarda, tak to ani nedokukám. ()

mr.twizta

Prijemne prekvapeni. Ze mam v satne krom kabatu nechat i mozek, bylo nad egyptske slunce jasnejsi, kazdopadne ve skatulce digiporno vyplachu maji Bohove v mych ocich cestne misto. Jasne, trikove to v mnohych pripadech skripe a o scenari se tu nema vubec zadny smysl bavit, ale Proyas otocil kazdy dolar snad trikrat a pokazde, kdy se clovek zacina probirat z pozlatkove lobotomie, prileti nova vizualni atrakce. Ty borky na kobrach jsou fakt bozi, a co vic, v jednu chvili se tam objevi monstrozni potvora, ktera ma v drzce bourku a hodla vypit Nil. Uzasne. ()

LencaN

Radši nečekejte nic dobrého a budete mile překvapeni. Egypt mám ráda, jeho legendy, památky, stavby, róby a obřady, ač jsem tam nikdy nebyla. Takže se mi koukalo dobře, oči měly co hltat, protože to vypadalo suprově. A i když to bylo všechno trikové a zajímalo by mě, kolik z těch kulis bylo hmatatelných, bylo mi to jedno. Nečekám totiž, že seženou třeba lidi/liliputy o tolik větší/menší než ostatní, aby to nevypadalo hrozně. Trochu mi přesto vadil vzhled některých postav. Hlavně Coster-Waldau byl dost netypického vzhledu pro Egypt. Modrooký Butler taky moc tmavosti nepobral a ta blonďatá bohyně byl skoro až výsměch. Otázkou ale je, nakolik musí egyptští bohové vypadat jako samotní Egypťani. Těžko říct, nikdo je nikdy neviděl :) Takže třeba filmařům křivdím. Děj byl lehce překombinovaný, ale stejně se mě držel příjemný pocit, jako bych slyšela někoho ten příběh vyprávět. Některé výjevy byly jako kdyby je někdo vyčetl z hieroglyfů. Mým oblíbeným bohem byl domýšlivý Thovt, nikdy nezklamal a vždy pobavil. Někomu ta komediální role prostě jde, aniž by se snažil. Ale i celkově to bylo docela vtipné. Bohužel pro Bohy Egypta stejně zůstane mým oblíbeným egyptským filmem Mumie s Fraserem a Wiesz. ()

Nominant

Príbeh a dej mi príde ako taký zlepenec. Niekoho niečo napadlo, tak pridali poprípade ubrali. A tie CGI efekty - niekedy menej je viacej. Ale ako v rámci mytológie môže byť. Netvrdím, že je to zlé, ale čakal by som lepšie spracovanie. 3* ()

wick

Průměrná pohádka...která s pravým Egyptem nemá nic společného, přesto řemeslně na úrovni až na překvapivě místy kulhající triky pobaví, zejména v první polovině. ()

moriero

Hele, lidi, jak nemám rád hollywoodské znásilňování mé milované mytologie, tady mi nezbývá než smeknout. Soužití nadlidsky velkých bohů se zlatou krví vedle obyčejných smrtelníků bylo nádherně inovativní, samotní bohové byli charismatičtí, transformace v ikonické příšery efektivní a vedlejší linie příběhu se více méně držely mytologické předlohy. Jo, jo, jo. S pátou hvězdou ale počkám až na druhou projekci. ()

veverysiak

Ani nemusím byť znalec staroegyptskej mytológie, aby mi pri sledovaní tejto počítačovej simulácie docvaklo, že ide vyslovene o účelové spracovanie, napodiv nie až také nestráviteľné, aj keď tej počítačovej grafiky je tam až-až, občas je to aj vtipné, niektoré scény sú fakt veľkolepo epické, herci celkom spoľahliví, ale príbeh miestami násilne prekombinovaný, to aby bolo čo potom riešiť, do histórie to síce nevstúpi, ale nezadriemal som pri tom, takže 55%. ()

aannemer

Ano, přesně to jsem čekal. Film s dějem, který odvyprávím ve dvou větách a tuny grafické onanie. On ten Hollywood už ale opravdu nic kloudnějšího točit neumí. Upřímně, těch nabubřelých a stupidních efektů jsem měl plný zuby už po první půlhodině. ()

tybro

Co se týče egyptských historických faktů, ty byly z******* už vícekrát, a nejen na plátně. Ale k filmu. I když tam bojují bohové, čekal jsem, když né už potoky krve při bitkách, tak alespoň useknuté končetiny, hlavy, upálení (zkrátka smrt na 1 000 způsobů, ne jen !!! SPOILER !!! symbolické vyrvání očí :-D a šermování s mečem, kopím ). To je ale bohužel úděl za vyššími zisky a snížení, či vynechání ratingu, a točení filmů pro celou rodinu, aby v kinech zůstaly velký prachy (i když tady se to nevyvedlo :-D ). Nuže, 1. hvězdu za to že se jim mě málem podařilo nalákat do kina :-D , 2. hvězdu za pár světlých momentů v ději a 3. hvězdu za Courtney Eaton. ()

Saxos

Konečně se dozvíme, kde lidské plémě získalo prasárny a zla všeho druhu. No přece od Bohů, jejich stvořitelů. Zápory: docela pěkné, slušně řečeno, znevážení řecké mytologie; neboží Boží souboje; dost technicky neřešitelných problémů s poměrem velikostí Bohů a smrtelníků; zase ta "sépie", už mi to nebaví; závěr slaďoučkej, jak kýbl chemickýho tureckýho medu; soundtrack slabota; zbytečně dlouhá stopáž; ichtilní dvojsmysly; prostě plácání se od fantazy pro dospěláka až po digitální pohádku pro předškoláky. ()

Tempest

Už jsem někde četl, že je to hollywoodské zprznění starého Egypta, ale není to tak hrozné. Film je založen hlavně na tricích, ty jsou ale prvotřídní. Docela dobrý nápad byl ztvárnit bohy výrazně vyšší než obyčejní lidé. A i zlato kolující v žilách bohů místo krve je docela fajn nápad. Samozřejmě si tvůrci nemohli odpustit muže, či spíše chlapce z lidu, který všem bohům ukáže, že i obyčejní lidé dokáží změnit osud světa. Příběh je spíše průměrný, herečky krásné a triky a kostýmy špičkové. A kromě toho mám rád období starého Egypta, prostředí vypadalo úchvatně. Hodnocení : 75 %. ()

Sharlis odpad!

Vau, tak to bola poriadna sračka ťahajúca sa dve hodiny, preplnená CGI - preplnená CGI mysleno, že aj keď si postava prdla, tak na to zrobili CGI efekt. A to definitívne onudilo ešte pred polovicou(!), potom som sa ultimátne nudil pri stupídnom, extrémne sa naťahujúcom a jednoznačne predvídateľnom príbehu až do konca a šiel som silno cez seba, aby som ostal sedieť a dopozeral to. Ak si poviete, no a čo kašlať na príbeh, aspoň uvidím pekné efekty a boje - nie, neuvidíš. Na takú cgi stopáž totiž nestačilo ani 140mil. a preto niektoré efekty stoja za hovno a niektoré sú taky mess, že netušíš ani na čo sa dívaš. Za zmienku stojí možno prvých 5 minút filmu vďaka peknému intru. Ako to zvyknem hovoriť - za toľko peňazí natočiť takýto odpad, to sa dá len v krajine snov. ()

Dawydov

Je to prostě... blbost. To se nedá napsat jinak. Scénář úplně k ničemu, vůbec nedává smysl, proč se celý konflikt děje. I jednotlivé dialogy jsou křečovité. Nikdo to na place nebere vážně. Občas náznaky sebeparodie, ale ne dost. Pokud to měla být komedie, muselo by se to celé udělat jinak. Takto je to spíše nudná trapnost. Nevadilo by to, pokud by to bylo alespoň vizuálně úchvatné a pokud by akce byla strhující. Ale vypadá to jako videohra, na film to vypadá strašně lacině, je to mělké, přejí se to po pár soustech. Respektive nechutná to moc už od začátku. Přeplácanost, dětinskost, povrchnost, nic není dotaženo, aby to pořádně zapůsobilo... béčko každým coulem. Zajímavých nápadů minimum (např. návštěva u boha slunce, ale i to je divně zkratkovité, takže to není tak působivé, jak by mohlo). ()

cortez

Asi mám možná větší nároky nebo ta kvalita šla rapidně dolů. Vše co se poslední dobou točí z prostředí starověkého egypta stojí za starou bačkoru. Efekty, výkony herců (tady to Butler ani nemohl zachránit), příběhový mišmaš, ještě chyběla rodinka se psy a bylo by domalováno úplně. ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

26.04.2015

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (více)