poster

Král Škorpion: Cesta za mocí

 • Česko

  Král Škorpion 4: Cesta k moci

 • USA

  The Scorpion King 4: Quest for Power

 • USA

  Scorpion King: The Lost Throne, The

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Kráľ Škorpión 4: Cesta za mocou

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 2015, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SNCIS
  **

  Obsahuje spoilery: "Kdo ti to udělal?" - "Monstrum... To nejohavnější a nejzvrácenější stvoření v celé poušti... Říkají mu král Škorpion!" Sexy Ellen Hollman, která tady krká u stolu s trpaslíkama či vede wrestlingovou rvačku v aréně. Ta mě okouzlila, i když pěkná byla aj vrchní kněžka z chrámu. Dále tu třeba je starej vynálezce či katastrofálně vytvoření drak... Připomíná to seriál Xena s Lucy Lawless nebo Hercules s Kevinem Sorbo. Jinak se tady za pomocí hádanek hledá poklad, aby ho nedostal záporák, jenž s ním chce ovládnut svět. Je to rozhodně lepší než druhý a třetí díl, ač je to vlastně pí*ovina. - 40%.(3.11.2019)

 • Lucasion
  *

  Po naprosto tragické trojce, jsem čekal, že si na mě producenti Krále Škorpióna připravili další "skvělý" film. Kdybych film vypnul hned po deseti minutách, tak bych u toho názoru zůstal. Ale jak je vidět, i divné věci se čas od času stávají. Vychvalovat Cestu za mocí nebudu. Od příšerné výpravy, na kterou jsem si stěžoval už minule, po přehnané scény až k vykradačce mých oblíbených filmů. Začátek s výměnou vázy hned dal vzpomenout Dobyvatelům ztracené archy. Ovšem u tanečku mezi břitvami jsem kroutil očima. Musím říct, že se tvůrci alespoň poučili, protože mi film kupodivu vcelku příjemně utekl. Tím chci říct, že se dal sledovat. Možná mi tam hezky zapadla Ellen Hollman. Taky velmi oceňuju (ne)krkavé dialogy. Až tedy na soutěž u stolu, které se účastní i zmiňovaná Ellen. Příběh se tedy už konečně dal snést. Tvůrci pak už definitivně vyměnili poušť za lesy a finále filmu je jak Poslední křížová výprava. Režisér asi musel často koukat na Indyho. Díkybohu, že to je lepší než Bitva osudu. Ale na poli zábavy je to stále zbytečně dole. (28 %)(28.2.2016)

 • Hapretor
  *

  I když je Webster sympaťák a Ellen Hollman je velmi pohledná s parádně vypracovaným tělem - radost pohledět - je tato hovadina na chlup stejná jako seriál Xena s Lucy Lawless nebo Hercules s Kevinem Sorbo. Nelogické blbosti, hovadské vtípky, dialogy jak od ožralých teen blbů, apod. ... na to jsem už fakt starý a nemám zas tolik času, abych si tímto krátil svůj život ve "filmovém matrixu" - po 20 minutách vypnuto !!!(4.3.2015)

 • Mrkvič
  *

  Po první minutě jsem to chtěl vypnout, protože se to zdálo jen jako snůška slaboučkých momentek nebo slabých provedení lepších vtípků z jiných filmů. Jen díky jménům jako Lou Ferrigno, Michael Biehn, Ruther Hauer a Barry Brostwick jsem vydržel přes polovinu filmu. Na jednu stranu se to dalo vydržet díky humoru, který byl občas, no, s nadhledem občas skoro povedený. Zbytek je ale papundekl jak v Xeně (což je daň televizního filmu) a akce, akce, akce a akce. Té je tolik, až by si jeden řekl, že se tam prohání Jackie Chan, nebo že je to mazec jak s Arnoldem. Ale to si autoři jen toužebně přáli. Je to ptákovina. Děsná.(22.5.2015)

 • Terva
  *

  Čtvrtý Škorpion je na světě a možná se ani neměl narodit. CITÁT - Proč ten velbloud vláčí vždycky jen mě?............... Hned úvodní souboje nám hodně prozradí o kvalitě nejen filmu, ale i herců a trikové techniky. Prostě hodně slabé, spíš taková akčnější telenovela. CITÁT - Přicházím v míru........... Má to pár dobrých hlášek, ale jinak je to spíš trapná parodie. Viz třeba hospodská rvačka okolo 15 minuty. Mě to tedy skoro vůbec nebavilo a je to strašně uřvaný a jednoduchý. CITÁT - Nevyjádřil jsem se snad jasně?.........(11.3.2015)

 • - Sídlom kráľovstva Norvania je vo filme rumunský hrad Rasnov, ktorého počiatky siahajú do 13. storočia. (beso74)

 • - Don 'The Dragon' Wilson, který hrál Gizzana, byl v úvodní scéně omylem bodnut mečem do nohy, což si vyžádalo několik stehů. (Terva)

 • - Natáčelo se v Rumunsku v lokalitách Rasnov, Snagov, Sibiu a nebo ve studiu Castel Film v Bukurešti. (Terva)