Král Škorpion: Cesta za mocí

Kráľ Škorpión 4: Cesta za mocou

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 2015, 105 min

• Hapretor

I když je Webster sympaťák a Ellen Hollman je velmi pohledná s parádně vypracovaným tělem - radost pohledět - je tato hovadina na chlup stejná jako seriál Xena s Lucy Lawless nebo Hercules s Kevinem Sorbo. Nelogické blbosti, hovadské vtípky, dialogy jak od ožralých teen blbů, apod. ... na to jsem už fakt starý a nemám zas tolik času, abych si tímto krátil svůj život ve "filmovém matrixu" - po 20 minutách vypnuto !!!(4.3.2015)

• Likan7

Poslední Král škorpion je Mumii tak blízký, jako já ekonomice Kazachstánu. Victor Webster alias Hercules si fakt (jak jsem předesílal u předchozího filmu) našel svou Xenu v podobě nádherný Ellen Hollman a 100 minut z tý stopáže 105 minut s ní běhá po lesích, po hradech a snaží se..vlastně nevím o co. Den po shlédnutí tohodle blockbusteru si pamatuju jen funny scénu, kde je oba honí stráže, oni vylezou na hradby a skočí z nich dolů. Nějakým Mortal Kombat obratem skončí z 20 metrovýho pádu na kámen, hned se odrazí a 5 minut se kutálí se svahu dolů. Náhodou netrefěj kámen, strom, ani kopřivy. Nic si nezlomí, a Ellenka skončí Victorkovi na mužné hrudi, oba něco pronesou a jdou dál. Nejpovedenější scéna je u ženskýho kultu plnýho 90-60-90 kněžek. Prostě WTF.(22.6.2017)

• Mrkvič

Po první minutě jsem to chtěl vypnout, protože se to zdálo jen jako snůška slaboučkých momentek nebo slabých provedení lepších vtípků z jiných filmů. Jen díky jménům jako Lou Ferrigno, Michael Biehn, Ruther Hauer a Barry Brostwick jsem vydržel přes polovinu filmu. Na jednu stranu se to dalo vydržet díky humoru, který byl občas, no, s nadhledem občas skoro povedený. Zbytek je ale papundekl jak v Xeně (což je daň televizního filmu) a akce, akce, akce a akce. Té je tolik, až by si jeden řekl, že se tam prohání Jackie Chan, nebo že je to mazec jak s Arnoldem. Ale to si autoři jen toužebně přáli. Je to ptákovina. Děsná.(22.5.2015)

• BOURQUE

Štvrté pokračovanie kráľa škorpióna, ktorého príbeh kedysi odštartoval „The Rock“, už stratil všetky svoje charakteristické rysy. Aktuálny diel má slabý scenár, slabšie herecké výkony a bojové/dialógové scény bez väčších fantázií. Možno niektoré diela Herculesa s K. Sorbom mali väčšiu úroveň. Osobné hodnotenie: 45% (odpad!) (14.7.2016)

• Lucasion

Po naprosto tragické trojce, jsem čekal, že si na mě producenti Krále Škorpióna připravili další "skvělý" film. Kdybych film vypnul hned po deseti minutách, tak bych u toho názoru zůstal. Ale jak je vidět, i divné věci se čas od času stávají. Vychvalovat Cestu za mocí nebudu. Od příšerné výpravy, na kterou jsem si stěžoval už minule, po přehnané scény až k vykradačce mých oblíbených filmů. Začátek s výměnou vázy hned dal vzpomenout Dobyvatelům ztracené archy. Ovšem u tanečku mezi břitvami jsem kroutil očima. Musím říct, že se tvůrci alespoň poučili, protože mi film kupodivu vcelku příjemně utekl. Tím chci říct, že se dal sledovat. Možná mi tam hezky zapadla Ellen Hollman. Taky velmi oceňuju (ne)krkavé dialogy. Až tedy na soutěž u stolu, které se účastní i zmiňovaná Ellen. Příběh se tedy už konečně dal snést. Tvůrci pak už definitivně vyměnili poušť za lesy a finále filmu je jak Poslední křížová výprava. Režisér asi musel často koukat na Indyho. Díkybohu, že to je lepší než Bitva osudu. Ale na poli zábavy je to stále zbytečně dole. (28 %)(28.2.2016)

• - Don 'The Dragon' Wilson, který hrál Gizzana, byl v úvodní scéně omylem bodnut mečem do nohy, což si vyžádalo několik stehů. (Terva)

• - Natáčelo se v Rumunsku v lokalitách Rasnov, Snagov, Sibiu a nebo ve studiu Castel Film v Bukurešti. (Terva)

• - Sídlom kráľovstva Norvania je vo filme rumunský hrad Rasnov, ktorého počiatky siahajú do 13. storočia. (beso74)