Král Škorpion: Cesta za mocí

• Česko Král Škorpion 4: Cesta k moci (více)
Trailer 1

Poté, co je Mathayus, král Škorpion, zrazen svým blízkým přítelem Drazenem a obviněn z vraždy jeho otce, krále Norvanie, musí zmobilizovat všechny své síly, aby přelstil mazaného soupeře, který se nezastaví vůbec před ničím. Po jeho stopách se vydává celá armáda vojáků. Jeho jediným spojencem je tajemná Valina, se kterou se seznámil ve vězení. Na útěku se vydávají za jejím výstředním otcem Sorrellem. Mathayus pochopí, že jsou jediní, kteří můžou zastavit krutého následníka trůnu na jeho cestě za ovládnutím pradávné mystické síly. (TV Nova)

Trailer 1

Dever

// Production Companies: Universal 1440 Entertainment // Distribútor: Universal Home Video // Na prekvapenie je táto štvrtá časť celkom slušne a vtipne spracovaná, čo očividne nikto nečakal. No a k vizuálnej stránke filmu sa neoplatí ani vyjadrovať. Za mňa 3 hviezdičky. ()

Lucasion

Po naprosto tragické trojce, jsem čekal, že si na mě producenti Krále Škorpióna připravili další "skvělý" film. Kdybych film vypnul hned po deseti minutách, tak bych u toho názoru zůstal. Ale jak je vidět, i divné věci se čas od času stávají. Vychvalovat Cestu za mocí nebudu. Od příšerné výpravy, na kterou jsem si stěžoval už minule, po přehnané scény až k vykradačce mých oblíbených filmů. Začátek s výměnou vázy hned dal vzpomenout Dobyvatelům ztracené archy. Ovšem u tanečku mezi břitvami jsem kroutil očima. Musím říct, že se tvůrci alespoň poučili, protože mi film kupodivu vcelku příjemně utekl. Tím chci říct, že se dal sledovat. Možná mi tam hezky zapadla Ellen Hollman. Taky velmi oceňuju (ne)krkavé dialogy. Až tedy na soutěž u stolu, které se účastní i zmiňovaná Ellen. Příběh se tedy už konečně dal snést. Tvůrci pak už definitivně vyměnili poušť za lesy a finále filmu je jak Poslední křížová výprava. Režisér asi musel často koukat na Indyho. Díkybohu, že to je lepší než Bitva osudu. Ale na poli zábavy je to stále zbytečně dole. (28 %) ()

Terva

Čtvrtý Škorpion je na světě a možná se ani neměl narodit. CITÁT - Proč ten velbloud vláčí vždycky jen mě?............... Hned úvodní souboje nám hodně prozradí o kvalitě nejen filmu, ale i herců a trikové techniky. Prostě hodně slabé, spíš taková akčnější telenovela. CITÁT - Přicházím v míru........... Má to pár dobrých hlášek, ale jinak je to spíš trapná parodie. Viz třeba hospodská rvačka okolo 15 minuty. Mě to tedy skoro vůbec nebavilo a je to strašně uřvaný a jednoduchý. CITÁT - Nevyjádřil jsem se snad jasně?......... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Kdo ti to udělal?" - "Monstrum... To nejohavnější a nejzvrácenější stvoření v celé poušti... Říkají mu král Škorpion!" Sexy Ellen Hollman, která tady krká u stolu s trpaslíkama či vede wrestlingovou rvačku v aréně. Ta mě okouzlila, i když pěkná byla aj vrchní kněžka z chrámu. Dále tu třeba je starej vynálezce či katastrofálně vytvoření drak... Připomíná to seriál Xena s Lucy Lawless nebo Hercules s Kevinem Sorbo. Jinak se tady za pomocí hádanek hledá poklad, aby ho nedostal záporák, jenž s ním chce ovládnut svět. Je to rozhodně lepší než druhý a třetí díl, ač je to vlastně pí*ovina. - 40%. ()

misterz

Snaha o vtipný dialóg by sa tu aj našiel, no tie herecké výkony boli strašidelné. A to radšej pomlčím o dejovej linke, ktorá bola ako keby ju vytiahli ťave zo zadku. Jediné čo trochu potešilo oko boli exteriéry, ktorých príroda trochu pripomínala náš kraj, vrátane toho hradu. Na hranici odpadu. 20/100 ()

• Natáčelo se v Rumunsku v lokalitách Rasnov, Snagov, Sibiu a nebo ve studiu Castel Film v Bukurešti. (Terva)
  • Don 'The Dragon' Wilson, který hrál Gizzana, byl v úvodní scéně omylem bodnut mečem do nohy, což si vyžádalo několik stehů. (Terva)
  • Sídlom kráľovstva Norvania je vo filme rumunský hrad Rasnov, ktorého počiatky siahajú do 13. storočia. (beso74)