LEGO® příběh 2

• USA The Lego Movie 2: The Second Part (více)

V pokračování úspěšného animovaného filmu LEGO® příběh, se opět setkáme s hrdiny z Bricksburgu, kteří se ve zcela novém akčním dobrodružství pouštějí do boje za záchranu svého milovaného města. Uplynulo již pět let od chvíle, kdy všechno bylo boží a obyvatelé města musí čelit nové obrovské hrozbě: nájezdníkům LEGO DUPLO® z vesmíru, kteří ničí vše rychleji, než obyvatelé města stíhají obnovovat. Boj za vítězství a obnovení harmonie ve světě LEGO zavede Emmeta, Hustěnku, Batmana a jejich přátele do vzdálených neprobádaných světů, včetně podivné galaxie, ve které je všechno jako v muzikálu. Na jejich tažení projde zkouškou nejen jejich odvaha a kreativita ale i mistrovské stavitelské dovednosti. Zároveň se ukáže, jak výjimeční hrdinové to ve skutečnosti jsou. (Vertical Entertainment)

kill-tec

"Emmet is still awesome.." Prostě největší klaďas v historii kinematografie. A i když už to nemá tu šťávu jedničky, pořád je to božííí.. ()

Patrik256

Rozpočet_ 99 miliónov dolárov // Tržby_ 192.3 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 24 579 941 Kč // Diváci v ČR_ 172 582 // Tržby v USA_ 105.8 miliónov dolárov ()

Marys

Dobré, no nie výborné, ani skvelé. Taký lepší priemer. Niečo medzi 3-4 hviezdičkami. Čakal som trochu viac, no ani neviem čoho. Možno za to môže aj slovenský dabing, ktorý nevychytal všetky skeče a bonmoty. Aj pôvodná hudba znela v titulkoch inak než tá naša dabovaná. Ale nebolo to určite len tým. Jon Lajoie ako tvorca textov "o ničom" bol dobrá voľba, napriek tomu, že ma film úplne nevtiahol. ()

husokachna

Líbilo se mi to a nebojím se říct, že chvílema možná i víc než první díl. A ano, i mě hrálo v hlavě, proč sakra dělat druhej díl...a jak, aby to nebylo trapný. A myslím, že trapný to není a povedlo se to jak mohlo. Moment překvapení je sice pryč, pointa je v podstatě jasná od třetí minuty, ale člověk si může pořád hledat analogie lego světa s tím opravdovým. Jsou tam, ale nejsou bůhvíjak na sílu. Výtku, kterou slýchám vůkol, že to skáče z místa na místo, nemá to nějakej pevnej příběh, neberu, protože to přesně dělal i první díl. Jen v tomto případě už VÍME, a tvůrci si uvědomují, že jsou v koutě a tak se s tím nese*ou a přechází na jinou úroveň vyprávění. Proto tady máme intermezza, kdy se odmaskuje fantazie (a vidíme kosmickou loď, která si před chvílí svištěla kosmírem, zavěšenou na provázku), máme tady sebeuvědomující humor, meta hlášky (přehlédnutelný odkaz na Chrise Pratta a jeho zhubnutí, paráda). A jak mě v poslední době všechny ty meta věci nebaví (mírně řečeno), tak tady mi to absolutně nevadilo a naopak mě to královsky bavilo. Humor je parádní, dabing to (asi) moc nekazil a třeba songy (aha takže on je to muzikál :-)) v češtině jsem si vyloženě užil. Jo, tohle bylo fajn, šel jsem na to s nulovým očekáváním (oproti jedničce) a proto jsem možná byl spokojenější než před pěti lety. PS: a dinosauři jsou borci - vestovní kámoši, pecka. ()

Dunadan

Takmer po všetkých stránkach totálne mimo mňa. Lego príbeh 2 mi prišiel neuveriteľné nudný, nevtipný a tie otravné muzikálové čísla má skoro zabili. Najväčší problém som mal však s tým, že tvorcovia akoby sa nevedeli rozhodnúť, pre koho je snímka vlastne určená. Menší diváci síce budú v siedmom nebi už len z toho, že sa na plátne neustále pohybuje niečo farebné, tancujúce a spievajúce, no zložitejšiu zápletku nepochopia. Tá je vo filme skôr pre starších návštevníkov kina, ktorý si užijú aj niekoľko podarených popkultúrnych odkazov. Ako celok ale animák neponúkne plnohodnotný zážitok ani jednej z týchto skupín. Oproti veľmi fajn jednotke poriadny prepad. 4/10 ()

Gulde

Sice už ne tak boží a neskutečně vtipná jako jednička, ale dvojka je furt skvělá záležitost. I tady je "skryto" poselství, i když v jedničce to bylo promakanější a hlavně veskrze celou dobu filmu utajeno, což působilo lépe. Ale pravda, že tady už to ani jinak udělat nešlo. Nicméně spousta odkazů na různé filmy apod. tu je ve velmi hojném množství, a to je skvělý. Lego příběh 2 je film, kterej má potenciál ode mne získat i tu pátou hvězdu navíc, ale musím znovu shlédnout alespoň ještě jednou. (Cinestar Plzeň, 2.3. 2019) ()

majec4

Na pocudovanie sa mi to pacilo/ nepacilo podobne ako jednotka. Pustal som to len preto ze ani v TV nebolo vobec nic. Cakal som, ze po skusenosti s jednotkou to vypnem po 20 min. Neviem co sa stalo, ale prezil som bez zavaznej ujmy. Ak neratam, ze na prvy krat som asi po hodine odspal. HA HA. Druhy krat som tomu dal sancu mozno preto, ze som od toho necakal vobec, ale vobec nic a neprislo mi to az take slabe. Napadov to malo tonu, odkaz na nieco v kazdej scene, takze vas to zahlti viac ako akykolvek hrany film. Dopozeral som to a zivot ide dalej. ()

Flopik

Horšie ako jednotka avšak aj tak ma to bavilo a film mi ubehol riadne rýchlo. Nie je to už také originálne a čo ma najviac mrzelo bol Batman ktorý má málo priestoru a málo hlášok. Inak to bola ale svieža rozprávka, s pekným koncom a výbornou hudbou. Spieva sa tam síce dosť často ale hudba je chytľavá. Za mňa 4* . PS: výborné odkazy na filmy, Bruce Willis a Batman naozaj rozosmiali . ()

Chundys

Písničku Everything is awesome nahradila jiná a to that girl Lay lay :D, nicméně asi podobné rozpoložení jako u jedničky, a když už bych přežil hranou část, tak tentokrát mi vadilo zpívání a pár méně vtipných pasáží, ale pořád je to úžasný a vtipný nápad :-) ()

zdeny99

První díl mě bavil tak asi 15 minut, kdy to byl příběh reálného kluka. Poté se z toho vyklubala nějaká nelogická směska všech možných figurek ze světa Lega. Jakoby tvůrcové chtěli ukázat, co vše už v Legu vyrobili. Bohužel toho už bylo až moc. A tohle pokračování? Tak tady toho bylo až příliš. Vždyť to nedávalo žádný smysl. [1585. hodnocení, 84. komentář, 67%] ()

Lukin413

Variace na jedničku bez velké invence. S výjimkou nabobtnání počtu ironicky popových popěvku, což funguje, pokud je ve filmu jeden, když je jich pět, jsou už jen otrávné. ()

fixaman

Jednička byla hodně vtipná a člověk se u ní ani chvilku nenudil. Dvojka bohužel postrádá jakýkoliv vtip a nudí. Dali jsme si ji na Štědrý den. Přítel po tři čtvrtě hodině usnul, já to půl hodiny před koncem vypnul. Fakt se to nedalo. Škoda. ()

Aurus

No je to slabší než jednička které bych se nebál dát klidně i 10/10 ale toto pokračování si rozhodně 10/10 nezaslouží. Sice to je horší než jednička ale zas to tak špatný není. Příběh je dobrej, postavy jsou sympatycké, hudba je perfektní, akce tu je dobrá, lokace jsou zajímavé, animace je výborná a kamera filmu je docela dost povedená. Za mě 7/10. Jestli bude třetí pokračování tak jdu hned do kina ale moc tomu nevěřím. ()

Isomut

Keby že nemám rád LEGO, tak idem s hodnotením dole. Keď točím LEGO (resp. animovaný) film, tak hraného obsahu (skutočných hercov) tam chcem vidieť čo najmenej. O to viac, že som tam nevidel Willa Ferrella. Inak, to je teraz trend pchať všade odkazy na iné filmy? ()

Rathalos

Akcne,svieze,mile,pohodove a miestami aj vtipne pokracovanie lego sveta,na ktore sa velmi dobre pozeralo,nenudilo a pripomenulo casy,ked sme boli este deti,jednoducho animaky zboznujem...:-) ()

Folky

Po geniální jedničce je to až bolestně průměrné. Příběh je zrecyklovaný z prvního dílu, povedený vtip se objeví jednou za čas a nic víc film nenabízí. Přesně tak slabé, jak jsem se bál. ()

char_t

První půlka vyloženě vaří z vody, příběh se nekoná, atmosféra taky ne, ani ta chytlavost "Everything is awesome"... Jen pár gagů pro děcka, jinak nic. Ve druhé půlce se naštěstí film konečně trošku rozjede, a se závěrečnou pointou přijde i trocha té atmošky z jedničky, byť pořád v jednodušší a dětinštější verzi. Ale aspoň že tak. Ale další Lego Movie už prosím radši ne. 50 % ()

CaptainCzech

Očekávání jsem po jedničce neměl příliš velký a dvojka je dle mého na stejné úrovní jako jednička a to tedy těžký průměr se super momenty, ale s více dětinského humoru, než je potřeba. Začátek se mi hodně líbil, vizuál alá Mad Max dodával dospělejší atmosféru a vtipy byli úderný, bohužel po několika minutách se to zvrhlo v opravdu dětský (pro hodně mladé publikum) film s trapnými vtipy, který zabral značnou část děje. Poté však nastal zvrat, který jsem totálně uznal, jelikož jsem nečekal, že by to bylo až tak nepřímočarý. Bohužel poté co se uděje zvrat se to vrátí k omáčce. Největším zklamáním je pro mě Batman, ze kterého tu udělali ultra blbečka až to pak vtipné nebylo. Naopak dost bavil Emett s Rexem a odkazy na jiné filmy. Za mě hodně slabé tři hvězdy. ()

aslavey

Hra na dospělost, city k sourozencům a stupidní písničky zastínily to, co v prvním příběhu tak šlapalo. Hlášek je furt dost, spousta easter eggů, super vedlejších postav, ale prostě už to nefunguje jako ta první na nic si nehrající zábava. Tady jde už jen o byznys a patos. ()

Jason Momoa namluví sněhuláka

Jason Momoa namluví sněhuláka

02.07.2020

Jason Momoa patří k těm typům herců, jejichž tělo a tvář jsou natolik specifické, že logicky bude obsazován spíš do hraných rolí než těch dabérských. To samozřejmě neznamená, že by se s dabingem… (více)

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

23 Jump Street je na cestě

23 Jump Street je na cestě

10.09.2014

Pokud jste viděli letošní akční komedii 22 Jump Street (ano, šlo o druhý díl 21 Jump Street), dobře víte, že by neměla mít pokračování. Phil Lord a Chris Miller (Zataženo, občas trakaře, Lego příběh)… (více)