Halt and Catch Fire - PC Rebelové (TV seriál)

Halt and Catch Fire

PC Rebeli

USA, 2014 - 2016, 23 h 57 min (Minutáž: 30x45 min)

Lee Pace, Scoot McNairy, Mackenzie Davis, Kerry Bishé, Toby Huss, Scott Michael Foster, Aleksa Palladino, Jenna Bryant, D.B. Woodside, James Cromwell, Jason Vail, Stephen Caudill, Jim Gleason, Julie Ivey, Neko Parham, Michael Irby, Amy Parrish, David Silverman, Ted Huckabee, Brody Rose, Brett Gentile, Martin Seifert, Keith Flippen, Nick Arapoglou, Jennifer Irwin, James DuMont, John Getz, Bill Stinchcomb, Elliott Grey, Mark O'Brien, Niko Nicotera, Annabeth Gish, Manish Dayal, Doug Savant, Wayne Pére, Gary Weeks, Jon Kohler, Moli Hall, Matthew Lillard, Joshua Brady, Joe Dinicol, Joe Massingill, Catherine Dyer, Elizabeth Ludlow, Jay Huguley, Anthony Reynolds, William J. Harrison, Geoff Schuppert, Amy Seimetz, Deja Dee, Graham Beckel, Lisa Sheridan, Maggie Elizabeth Jones, Will Greenberg, Jean Smart, Annette O'Toole, Jason Davis, David Sherrill, Chris Mulkey, Han Soto, Sean Bury, Lou Taylor Pucci, Barak Hardley, David de Vries, Griff Furst, Dane Rhodes, R. Keith Harris, Andrea Powell, Kevin Rankin, Michael May, Alexandra Bayless, Erin Cummings, Skylar Astin, Cuyle Carvin, Jose Miguel Vasquez, Lee Spencer, Heather Gilliland, Bianca Malinowski, Lenny Jacobson, Ricky Wayne, Jason Giuliano, August Emerson, Virginia Newcomb, Cooper Andrews, Michael Esper, Greg Sproles, David Wilson Barnes, Mike Pniewski, Scott Takeda, Javier Grajeda, Joshua Hoover, Stephen Michael Ayers, Lou Anne Cooper

Zajímavá nová show, a dost možná příští AMC hit, protože mi přijde, že je to přesně v tom Mad Men stylu, který divákům AMC léta vyhovoval. Drama o počátcích revoluce počítačového průmyslu (cca 1983+) neurazí ani nás geeky technonesmysly (hackování kodu IBM romky vypadá dost funkčně), i když to nebude třeba nijak historicky přesné. A na druhou stranu pro majoritu diváků je technický žargon úspěšně omezen na minimum (když to srovnám třeba s aktuálně běžícím Silicon Valley) - protože v AMC je drama vždy na prvním místě, takže i programátoři mohou být lidé, a ne jen vysmívané archetypy. Každopádně radostně očekávám další sezonu...(2.6.2014)

AMC se s tím nemaže. Na smrt nemocný profesor fyziky, který je donucený kvůli své finanční situaci vyrábět nejkvalitnější perník všech dob. Přerod komiksového úkazu Walking Dead, kde to se hemží chcípáky, kteří si prostě říkají u kulku mezi oči. MADMEN. Všechny zmíněné seriálové skvosty posledních pár let jsou dost dobrý důkazem, že televizní stanice AMC to do budoucna nemá lehké. Neustále se od ní očekávají seriálové hity, které jen tak neomrzí....jsou vybalancované, tak aby u skončení jednotlivých epizod, si diváci nepřáli nic jiného než se dostal strojem času o týden v před. Jednou to asi přijde. A úrověň nejspíš klesne, ale hned to tak nebude. Pilot seriálu z prostředí revoluce v informačních technologií, zatím lehce naznačuje kudy se děj bude nejspíš ubírat, ale preciznost tvůrců a 80' atmoška je polhucující. Příběh je jednoduchý a plynulý a nemá za potřebí si hrát na cliffhangerový kolotoč, ze kterého se při delším sledování zvedal kufr. Navíc k tomu uchvatnýmu vintage vizuálu, tu maj fakt velemocný soundtrack. První sérka 85%. Druhá várka pc magorů, jakoby ubrala na tempu ve zvratech, ale o to víc se soustředí na vývoj postav. Ať se zdají sebeapsurdnější, nebo naopak klišovité, pracuje se s nima na výbornou. Na produkci, vizuálu nebo muzice nikterak nebráno. 83%(4.6.2014)

Známy Murphyho zákon "Čo sa môže pokaziť, to sa aj pokazí" (+ môj dodatok: a ak aj náhodou nie, tak si to pokazíme sami) prevedené do seriálovej podoby. Je to zábavné, poučné, napínavé, ale niečo mi tam chýbalo. Keď prídem na to čo to bolo tak sa o to určite rada podelím. Momentálne však hodnotím na 4*.(10.5.2015)

AMC snad ani nemůže zklamat. I tady nás čeká pozvolný rozjezd, během nějž jsou nám představeni hlavní aktéři. Charismatický Lee Pace samozřejmě dominuje a kdykoli otevře pusu a pronáší své "motivační" projevy, musí si člověk chtě nechtě vzpomenout na madmenovského Dona Drapera, který dokáže podobným způsobem prodat každou reklamu. V tomto případě jde ale o počítače a souboj o to, kdo postaví tu nejvýkonnější mašinu. Velice slibný začátek dobového seriálu zasazeného do 80. let. Pilot - 80% Během dalších dvou dílů se objevila ona pověstná závislost, AMC zkrátka ví, jak na mě a tohle vypadá na jeden z nejlepších seriálů roku. --- Neokázalé, ale parádní finále je za námi a teď už musíme jen doufat, že AMC seriálu odklepne i přes ne zrovna nejlepší sledovanost další řadu... AMC opět dokázalo, že pro něj nejsou ratingy vším a druhou sérii schválilo! 1. série - 100% Druhá řada a časový posun může zpočátku působit trochu zvláštně, ale jakmile si na změny zvyknete, už se zase vezete. Životy hlavních postav se mění a jedna pohroma střídá druhou, ale po každém pádu se otřepou a jdou dál za svým snem. Madmenovský záběr na konci série (režijní rukopis Phila Abrahama se tu zkrátka nezapře) vyloženě vybízí k pokračování. Otázkou je, zda se ho kvůli malé sledovanosti dočkáme. Holt lidi neví, co je dobré, což je věčná škoda pro diváky, kteří jsou schopni vstřebat i nemainstreamovou látku. 2. série - 100% AMC opět překvapila a odklepla další řadu.(4.6.2014)

1. sezóna: Další povedené retro drama po vzoru Mad Men či Masters of Sex, v němž nebude o vyhrocené konflikty a o napínavé a emociální pasáže nouze. Seriál hned od počátku servíruje povedenou osmdesátkovou atmosféru s výborným dobovým soundtrackem. Tvůrcům se navíc daří zajímavé prostředí prodat i lidem, jimž všechny ty technické řečičky a rozebrané kompy nic neříkají. Navíc nám ale představují silné a zajímavé charaktery v čele s charismatickým Lee Pacem, kde si každý hodně rychle najde svého oblíbence. Škoda jen, že v některých epizodách zabrzdí tempo seriálu až příliš. I přesto byste si tohle sestavování revoluční mašiny neměli nechat ujít. 80%(6.6.2014)

• - Joe MacMillan v prvej sérii jazdí na čiernom Porsche 944. (martincba)

• - Jeden zo zakladateľov spoločnosti Apple, Steve Wozniak, seriál ohodnotil známkou 10/10. (martincba)

• - Seriál je vo veľkej miere založený na histórii firmy Compaq, teda spoločnosti, zaoberajúcej sa výrobou osobných počítačov. Tú založili 14. februára 1982 v Kalifornii Rod Canion, Benjamin M. Rosen a Jim Harris. (martincba)