poster

Halt and Catch Fire - PC Rebelové (TV seriál)

 • USA

  Halt and Catch Fire

 • Slovensko

  PC Rebeli

Drama

USA, 2014 - 2017, 30 h 57 min (Minutáž: 30x45 min)

Hrají:

Lee Pace, Scoot McNairy, Mackenzie Davis, Kerry Bishé, Toby Huss, Scott Michael Foster, Aleksa Palladino, Jenna Bryant, D.B. Woodside, James Cromwell, Jason Vail, Stephen Caudill, Jim Gleason, Julie Ivey, Neko Parham, Michael Irby, Amy Parrish, David Silverman, Ted Huckabee, Brody Rose, Brett Gentile, Morgan Hinkleman, Martin Seifert, Keith Flippen, Nick Arapoglou, Jennifer Irwin, James DuMont, John Getz, Bill Stinchcomb, Elliott Grey, Mark O'Brien, Niko Nicotera, Annabeth Gish, Manish Dayal, Doug Savant, Wayne Pére, Gary Weeks, Jon Kohler, Moli Hall, Matthew Lillard, Joshua Brady, Joe Dinicol, Joe Massingill, Catherine Dyer, Elizabeth Ludlow, Jay Huguley, Anthony Reynolds, William J. Harrison, Geoff Schuppert, Amy Seimetz, Deja Dee, Graham Beckel, Lisa Sheridan, Maggie Elizabeth Jones, Will Greenberg, Jean Smart, Annette O'Toole, Jason Davis, David Sherrill, Chris Mulkey, Han Soto, Sean Bury, Lou Taylor Pucci, Barak Hardley, David de Vries, Griff Furst, Dane Rhodes, R. Keith Harris, Andrea Powell, Kevin Rankin, Michael May, Alexandra Bayless, Erin Cummings, Skylar Astin, Cuyle Carvin, Jose Miguel Vasquez, Lee Spencer, Heather Gilliland, Bianca Malinowski, Lenny Jacobson, Ricky Wayne, Jason Giuliano, August Emerson, Virginia Newcomb, Cooper Andrews, Michael Esper, Greg Sproles, David Wilson Barnes, Mike Pniewski, Scott Takeda, Javier Grajeda, Joshua Hoover, Stephen Michael Ayers, Lou Anne Cooper, Cristian González, Cathryn de Prume, Alano Miller, Kathryn Newton, Chelsea Talmadge, Joshua Sawtell, Blue Man Group, Miles Doleac, Molly Ephraim, Adam Bucci, Anna Chlumsky, Mitch Eakins, Patricia French, Michael Harding, Chris Coy, Gregory Konow, Jason Burkey, Francine Locke, Frank Hoyt Taylor, Tom Kemnitz Jr., Jessica Miesel, T.C. Carter, Ross Philips, Whitney Goin, Robert C. Trevelier, Ed Amatrudo, Pete Burris
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • maddy
  ***

  Halt and Catch Fire: „an early computer command that sent a machine into a race condition, forcing all instructions to complete for superiority at once. Control of the computer could not be regained.“ ...bla bla bla. Pútavý, na poli seriálovej tvorby neopotrebovaný námet o počiatku počítačovej revolúcie v 80. rokoch. V prvom rade však dráma o obyčajných ľuďoch, nie prednáška z IT. To je nový dobový seriál z dielne AMC. Aj keď ma táto téma okolo počítačov zaujíma (avšak neviem povedať nakoľko je historicky presná, no odhadoval by som, že skutočných udalostí sa seriál zase až tak nedrží), tak si nemôžem pomôcť, ale na mňa to zatiaľ nezapôsobilo. Rozjazd je dosť pomalý, síce predstaví hlavné postavy, ale mne sa nepodarilo napojiť ani na jednu z nich a nezafungovala na mňa ani tá retro osemdestiaková atmosféra (popravde okrem starších typov automobilov a herných automatov som nepostrehol rozdiel oproti dnešku). Uznávam, že je to kvalitne napísaná dráma a nerds budú pri nej pravdepodobne s radosťou ťukať do klávesnice, ale ja sa všeobecne na HaCF nechytám a nenachádzam dôvod na ďalšie sledovanie. Nie z dôvodu, že by bol Halt akokoľvek zlý, len pre mňa pomerne nezáživný a nedostatočne pútavý na to, aby som s ním trávil dlhé hodiny života. Hlavne, keď seriálová konkurencia je v dnešnej dobe tak silná. Ale musím uznať, že štýlovejšie úvodné titulky som dlho nevidel, tie si však môžem prehrávať v šmyčke aj na youtube. 3* (6/10), ale prvú sériu sa mi určite nepodarí dopozerať do konca(17.7.2014)

 • okkac
  *****

  Season 1: 80% Season 2: 85% Season 3: 90% Změna prostředí z Texasu do San Francisca skvěle seriálu prospěla. Finální dvoudíl, který celkem nečekaně skočil o 4 roky dopředu pak zas celkem dokázal vykouzlit úsměv na tváři, když postav zas začly spolupracovat. A z Donny asi bude záporačka v příští a poslední sérii. Season 4: 95% Skok o několik let dopředu. Tentokrát je pohybujeme v prostředí prvních search enginů pro www. Ale o tom už seriál až tak moc není. Je to hlavně o postavách a ty prodělají i v rámci série velký vývoj a finální dvojepizoda je fakt dojemná a v podstatě uzavírá takový malý klenot jako tento seriál byl. Solsbury Hill od Petera Gabriela na konci sedne k tomu jak ulitý.(31.5.2015)

 • geklon
  ****

  AMC se s tím nemaže. Na smrt nemocný profesor fyziky, který je donucený kvůli své finanční situaci vyrábět nejkvalitnější perník všech dob. Přerod komiksového úkazu Walking Dead, kde to se hemží chcípáky, kteří si prostě říkají u kulku mezi oči. MADMEN. Všechny zmíněné seriálové skvosty posledních pár let jsou dost dobrý důkazem, že televizní stanice AMC to do budoucna nemá lehké. Neustále se od ní očekávají seriálové hity, které jen tak neomrzí....jsou vybalancované, tak aby u skončení jednotlivých epizod, si diváci nepřáli nic jiného než se dostal strojem času o týden v před. Jednou to asi přijde. A úrověň nejspíš klesne, ale hned to tak nebude. Pilot seriálu z prostředí revoluce v informačních technologií, zatím lehce naznačuje kudy se děj bude nejspíš ubírat, ale preciznost tvůrců a 80' atmoška je polhucující. Příběh je jednoduchý a plynulý a nemá za potřebí si hrát na cliffhangerový kolotoč, ze kterého se při delším sledování zvedal kufr. Navíc k tomu uchvatnýmu vintage vizuálu, tu maj fakt velemocný soundtrack. První sérka 85%. Druhá várka pc magorů, jakoby ubrala na tempu ve zvratech, ale o to víc se soustředí na vývoj postav. Ať se zdají sebeapsurdnější, nebo naopak klišovité, pracuje se s nima na výbornou. Na produkci, vizuálu nebo muzice nikterak nebráno. 83%(4.6.2014)

 • slunicko2
  ***

  Počítačová historie v kostce. 1) Zajímavé téma se utápí v řadě pro laika nepřehledných technických detailů. Chvílemi mi připadalo, že postavy mluví čínsky. 2) Přesto však nesporná vášeň pro věc mě udržela u obrazovky po několik řad. S každou další však mi osud postav byl stále více fuk, až jsem někde v polovině čtvrté řady seriál přestal sledovat úplně. 3) Přitažlivý 35letý Lee Pace (více manažer než programátor Joe) i 37letý Scoot McNairy (programátor Gordon) svou osobitost vyčerpali v první řadě a pak se jen opakovali.(12.3.2018)

 • erased
  ****

  Je sympatičtější Goliáš-vizionář v čele etablované, úspěšné společnosti nebo parta Davidů-snílků zavřených v zaprděných kancelářích druhořadé firmy, která oklikami a kejklemi na takových zavedených značkách v zájmu pokroku i výdělku parazituje? Jestli je to první zmíněná osobnost jako Jobs nebo smyšlené postavy volně založené na osudech firmy Compaq jsem se sám ani po celé sérii nerozhodl. Jisté nicméně je, že nejvíc tomuto seriálu škodí právě to, že nemá za podklad opravdové osudy. Takto se totiž podařilo stvořit perfektně fungující i reálně působící drama v kulisách počítačové války, jenže se dá jen stěží přenést přes to, že si autoři veškeré peripetie vycucávají z prstu, když se konkurence předhání dramatických zpracování biografií. Ovšem na to, jak dobře je tato ajťácká pohádka natočená a jak skvěle funguje, je potřeba dát důraz. I přesto, že Halt and Catch Fire toho laikovi v oboru moc nevysvětlí a polovina keců zdejších zarostlých nerdů tak nejspíš pro většinu diváctva působí jen jako hatmatilka náhodně spojující písmena do nesmyslných zkratek a akronymů, dokáže tento podivný svět a jeho ještě podivnější postavičky přiblížit a, to především, dovolí s nimi i jejich excesy sympatizovat. Kvůli tomu všemu, a v neposlední řadě také mimořádně povedenému písničkovému soundtracku, se už teď nemůžu dočkat pokračování. To bohužel trochu ubralo na otáčkách. Tam, kde totiž první řada jela více méně přímočaře vstříc budoucnosti hardwaru a všechny postavy se jí blížily více méně pospolu, ve druhé sérii působí počátky internetu, sociálních sítí a softwarových autorských práv trochu rozštěpeně, protože se tomuto pokroku věnuje téměř každá postava tak nějak na vlastní pěst, a jejich vzájemné konfrontace, které loni tolik bavily, se zde objevují jen zřídka. Je to ale drobná výtka, na pokračování se totiž stále stejně dobře dívá, a obzvlášť kvůli neskutečně slibnému závěru tak zamrzí nejistá budoucnost seriálu.(4.2.2015)

 • - V interview pre britské noviny The Guardian herec Lee Pace prezradil, že pre postavu Joe Mcmillana ho inšpirovali Steve Jobs, postava Patricka Batemana z filmu Psycho (1960) a Dona Drapera zo seriálu Mad Men (2007). (martincba)

 • - Seriál je vo veľkej miere založený na histórii firmy Compaq, teda spoločnosti, zaoberajúcej sa výrobou osobných počítačov. Tú založili 14. februára 1982 v Kalifornii Rod Canion, Benjamin M. Rosen a Jim Harris. (martincba)

 • - Jeden zo zakladateľov spoločnosti Apple, Steve Wozniak, seriál ohodnotil známkou 10/10. (martincba)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace