Beastmaster 2 - Pán šelem: Branou času

Pán zverov 2: Cez portál času

Fantasy / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1991, 107 min

• Prochy38

Tomuto dílu bych vytkl na začátek 3 zásadní chyby! Kruci, proč už není Ruh černý!? Když mám v herecké sestavě K. Wuhrer a točím středověkou fantasy, patří tahle kočka do hodně sporého upnutého amazonského oděvu a ne do šusťákovky!!! No a narvat většinu fantasy filmu hned druhým dílem z té větší části do současnosti?? To byla doslova sázka na nejistotu. Tvůrci se chtěli lišit a myslím, že se to i povedlo, i když to fakt nemám rád. Ale i tak, už to jde prudce dolů. Příběhově, souboji i logikou všech postav. Asi jako hlavní záporák (P. Soukup - potlesk ve stoje za dabing!!), který si pro závěrečnou bitvu proti Pánu šelem vybere ZOO.....(28.12.2018)

No neviem. Videl som to asi pred 10 rokmi na satelite a dokonca si z toho pamätám aj nejaké tie úlomky. Dopozeral som to v pohode napriek tým reklamám čo by som už dnes nedokázal. Asi sa mi to aj páčilo, predchádzajúcu časť som doteraz nevidel, takže dávam také hodnotenie ako dávam. A áno. Červená Sonja sa mi páčila a veľmi.(28.9.2005)

Docela rozpoluplné názory koukám. Samozřejmě, že nemůžeme očekávat kultovní flm. Přesto se mi tento snímek nezdá zase ta špatný. Takové žánry mi nevadí. Tento typ příběhu nenajdu na každém druhém kroku, takže už jen pro zajímavost a pro skvělý nápad, který zavedl v prvním díle režisér Don Coscarelli nehodnotím negativně. Nic převratného, ale rozodně nic odpadového.(5.2.2010)

• Valentin

Ohrané klišé, jak to jinak nazvat. Většinou u pokračování fantasy/sci-fi filmů se přijde s originální myšlenkou že se hrdina vyšle někam v čase/prostoru... nejlépe do naší současnosti. Znáte to i z třetího Nekonečného příběhu nebo v případě cesty do minulosti z třetích Ninja Turtles... a určitě si vzpomenete i na další filmy.(14.1.2011)

Inu, tak vážně nevím, kde udělali soudruzi z NDR chybu... Někde bylo něco špatně. Už ten začátek... Dar pobije padesátku bojovníků a pak nedorazí hlavního zlouna Arklona, který se zrovna nemůže nijak bránit, protože mu v tu chvíli Darův orel vyklovává oko? A poté, co pobije padesát bojovníků najednou i se svými zvířátky prchá před třemi chudáky na koních a zaleze do podivné bažiny, kde se třepe strachy, když jeho nepřátele srovná nějaká podivná, liánami obrostlou lucernu připomínající ženksá? Inu, film s tak špatným začátkem se jen velmi těžko hledá... Po přenesení do LA už to byla celkem legrační komedie, takže jsem se u toho i zasmál. Pravda ovšem je, že děj byl šílená slátanina, ale za tu legraci v druhé půlce dávám alespoň dvě hvězdičky :-) A když jsem se tak nad tím ještě jednou zamyslel, té legrace bylo docela dost a za te rock´n´roll dávám ještě jednu :-))(1.10.2011)

• - Když se Dar (Marc Singer) a Jackie (Kari Wuhrer) prohánění po Los Angeles v mercedesu, projedou kolem kina, které Dara donutí se ohlédnout. V kině tou dobou nedávají nic jiného než Beastmaster 2 - Pán šelem: Branou času. (Prochy38)