Národ Z

• USA Z Nation
USA, (2014–2018), 48 h 56 min (Minutáž: 41–85 min)

Kellita Smith, DJ Qualls, Keith Allan, Anastasia Baranova, Pisay Pao, Nat Zang, Russell Hodgkinson, Michael Welch, Tom Everett Scott, Harold Perrineau (více)

Série(5) / Epizody(68)

Skupina se vydává na nebezpečnou misi: musí přes celé USA přepravit jediného člověka, který přežil smrtící zombie virus, protože doufají, že právě on je klíčem k vakcíně. (Netflix)

evilmind

Zombie seriál SyFy, na CSFD hodnocený množstvím odpadů, povětšinou rovnou po pilotu - což asi vypovídá spíš o hodnotitelích, než o hodnoceném. Srovnání s The Walking Dead se samozřejmě nelze vyhnout, a mám pocit, že si to uvědomovali i tvůrci - a možná proto je Z Nation všechno, co TWD ne. Což myslím jako lichotku! Pokud hledáte dokonalé masky, propracované příběhy, logiku děje, nebo složitě formované charaktery, jste tady špatně. Z Nation je čistá akční zábava, která se nenechá omezovat žádnými pravidly. Chcete létající zombie dítě? Máte ho mít! Když můžou z tornáda pršet žraloci, proč ne zombie? Najdeme bezpečnou farmu? Nevšímáme si jí a jdeme dál! V té samé episodě! Skoro v každém díle je nějaký skvělý, šílený, a relativně originální nápad. Občas pravda ambice tvůrců předběhnou jejich schopnosti/rozpočet (třeba ta episoda ala Na hromnice o den více), ale pořád je to dostatečně zábavné, aby se člověk těšil na další díl. Jen se to prostě děje jiným způsobem než v TWD, kde se nic vtipného nevyskytuje. Za mě tak hodnotím silných 4/5, leč tady na ČSFD nakliknu maximum, ať se trochu vyrovnají po pilotu hodnotící pitomci. ()

Vaiollet

Původně jsem k tomuto dílu psát komentář nechtěla, ale když si pročítám, to co tu píší jiní, tak prostě musím. Je mi líto těch co nepochopili, že tohle prostě není The Walking dead a odmítají se proto u toho bavit a hned hodnotí odpadem po jednom díle nebo pár minutách. A jsem na sebe velice pyšná, že já to chápu a proto jsem si to užila. Zombie pojaté trochu neobvykle, ale nicméně originálně a zábavně, postavy celkem sympatické a děj utíká svižně (to co by The Walking dead roztáhlo na dvě série je tady v jednom díle), díky tomu série utekla rychle. Je pravda, že pilot je trochu zaražený a musím přiznat, že jsem ho viděla, pak jsem si dala dlouhou pauzu a vrátila jsem se k němu celkem náhodou. Pak už to šlo ale svižně. Rozmýšlela jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale díky neobjektivním lidem, kteří viděli nanejvýš jeden díl, dávám čtyři. Ale vlastně mě to nepřekvapuje. Naučila jsem se brát hodnocení z velkým nadhledem, hlavně co se týče seriálů. Ale to bych se mohla dlouho vztekat a stejně by mi to k ničemu nebylo. 1 série 70% ()

Kryton odpad!

V okamžiku zobrazení jmén THE ASYLUM a SYFY by měl každý vypnout televizi,stopnout přehrávač a raději těch zbylých 44 minut začít vyrábět z kaštanů a tyček zvířátka. Tohle je totálně odporný parazit na WALKING DEAD a vše s tématikou zombie. Příšerný herci, dementní scénář a otřesné triky. Je s podivem, že Romero natočil před téměř padesáti lety Noc oživlých mrtvol http://www.csfd.cz/film/7810-noc-ozivlych-mrtvol/ za pár dolarů a vymačkal z toho atmosféru a lepší výkony než SYFY+ASYLUM v 21.století. Dokonce i triky měl daleko lepší. Doufám, že tohle skončí po pár dílech. ROMERA na vás vy hnusní paraziti!!!!!!!!!!!! Hodnocení OST: Utrpení bylo to vidět natož slyšet. Hudba nic! 0/10 ()

zolo23

Ako odychový výplach Z Nation funguje dobre. Je jasné, že všetci užívatelia čo dávajú ODPAD sú zakomplexovaný voči Asylumu a zákonite, aby sa nepovedalo, že nebodaj fandia tejto spoločnosti posielajú seriál okamžite do prdele. Porovnanie z Walking Dead? Pozrite si rozpočet oboch seriálov, potom súďte a porovnávajte. Je tu prostý scenár o ceste pár preživších cez USA, aby doručili dôležitú zásielku. Prečo hľadať nejaký hlbšý zmysel? Ten kto má rád žáner Zombie musí byť spokojný, veď masky sú docela fajn a celková akčnosť seriálu tu je tiež, tých "mordov" je tu požehnane a pár nápadov je tu taktiež. Ja dávam šancu a sám som zvedavý kam sa seriál uberie. Má dve možnosti.... Zatiaľ 70% ()

Davies182 odpad!

Zrušení stanice SyFy zachrání naše mozky. Vítejte u The Walking Dead naruby, kdy mi po dvou minutách došlo, že bych se tomuto rádoby znepokojivému post-apo dramatu měl raději smát, abych to vůbec přežil. Po čtvrt hodině však již nešlo ani to. Takže ano, účel splněn. Vskutku to je učiněná katastrofa. ()

Galerie (1 629)

• Seriál bol natáčaný v meste Spokane, ktoré sa nachádza v americkom štáte Washington. (martin5504)
  • V 1. epizodě 5. série s názvem „Home sweet Zombie“, kdy přeživší čelí zombie tornádu, pronese Roberta (Kellita Smith) větu: „Mohlo být hůř, mohli to být žraloci.“, což je odkaz na vlajkovou loď studia Asylum Žralokonádo (2013). (Lorge)
  • Ve 3. epizodě 2. série "Zombie Road" při setkání s nepřáteli, kteří se pokoušejí ukrást auto, doktor (Russell Hodgkinson) vyskakuje z auta jako první, za ním i řidič. Ale v autě nadále někdo sedí na místě řidiče. (Denila)