Národ Z

(seriál)
  • USA Z Nation
Trailer
USA, (2014–2018), 48 h 56 min (Minutáž: 41–85 min)

Kellita Smith, DJ Qualls, Keith Allan, Anastasia Baranova, Pisay Pao, Nat Zang, Russell Hodgkinson, Michael Welch, Tom Everett Scott, Harold Perrineau (více)

Série(5) / Epizody(68)

Skupina se vydává na nebezpečnou misi: musí přes celé USA přepravit jediného člověka, který přežil smrtící zombie virus, protože doufají, že právě on je klíčem k vakcíně. (Netflix)

Trailer

kenkaku odpad!

60 sekund stačilo a bylo vymalováno. Co to tam bylo za pobíhající individua? Zombie neběhají... ale třeba to nebyly zombie... byly... alespoň jim tam tak říkají a světe div se ony občas neběhají, ale jen tak se vlečou... Do toho ty nepříjemné postavy a hloupě nastavený příběh (jako jeden je imunní = máme lék od první epizody?). Ne, nedělám to spláchnout seriál o první epizodě, ale tohle mě tak vytočilo, že plýtvat život za to, abych pokračoval fakt nestojí... ()

VanTom

SEZÓNA 1: Každý může mít svůj vlastní z-seriál (protože zombie jsou v kurzu), řekli si v SyFy a ve spolupráci s nechvalně proslulým studiem The Asylum tak učinili. A vzniklo guilty pleasure jak vyšité. Nemá smysl se v čemkoliv šťourat, tohle je čiročiré laciné céčko, oproti "konkurenci" se vymezující hned z počátku: "Bože, jak já nesnáším morální dilemata!" A protože si svou roli uvědomuje, potutelně sází hlášky a jeden totálně šílený nápad za druhým (znado, zunami); pravda, jejich zpracováním už neoslní, ale snaha se cení. :-) Já se fakt chvílemi bavil víc než u souběžné 5. série chodících mrtvých. *** SEZÓNA 2: S nějakou kontinuitou si tvůrci hlavu moc nelámou, spíše se snaží navázat smrští ještě neskutečnějších a bláznivějších situací, do kterých hrdiny uvrtávají (z-tráva, z-muzeum (se skvělým cameem G.R.R. Martina)). "Kvalita" ovšem tentokrát kolísá o něco výrazněji (nahoru i dolů). ** SEZÓNA 3: Dle mého se výraznější zaměření na "seriálovost", tzn. děj a postavy, vymstilo a jasně odkrylo, o jak tupou a levnou produkci se tu jedná. Dříve spásné bláznivé zombíkovské bizarnosti nerozumně ustoupily do pozadí před ambiciózním, avšak spatlaným, děravým, přihlouplým (a v akci veskrze nudným) konfliktem Murphyho mesiášské snahy zbudovat komunitu jím ovládaných "směsek" a cíle ostatních mu ji překazit získáním jeho krve = vakcíny, posléze jeho modré, skokově dospívající dcery Lucy. ** ()

playboxguest

Není to tak zlé, za mě určitě koukatelnější než Fear the WD, což ale neznamená, že to hodlám dokoukávat do konce. Prostě béčková zombiárna, v níž se děj nijak výrazně neposouvá, jen se kydlí mrtváci. Obsazení mizerné a Qualls je vyloženě parodií sama na sebe, do teen komedií budiž, ale tady je jeho "herectví" snad ještě horší jak to Prachařovo. Po třech dílech končím, čas mohu ztrácet i záživněji. ()

Davies182 odpad!

Zrušení stanice SyFy zachrání naše mozky. Vítejte u The Walking Dead naruby, kdy mi po dvou minutách došlo, že bych se tomuto rádoby znepokojivému post-apo dramatu měl raději smát, abych to vůbec přežil. Po čtvrt hodině však již nešlo ani to. Takže ano, účel splněn. Vskutku to je učiněná katastrofa. ()

Idahou

Heh, naprosto nechápu, proč to všichni tak trhají na kusy... klasický americký seroš, ve kterém je nepřípustné, aby měl černoch nějakou větší roli. Samozřejmě, je to bejkárna (mimino je vyloženě píčovina), ale to se dá tak nějak od zombie seriálu očekávat. Rozhodně to není až tak špatný, já tomu šanci dám, ale ztratilo to u mě především tím, jak opět odpálili černocha. PO 4 dílech: Je to zábava, ve třetím díle klesají některé scény na úroveň webové reklamy, ale na druhou stranu si to na nic nehraje. Jsou tam takové ty vedlejší příběhy, ale víceméně jde jen o řezání zombíků, ne o "drama otce a syna, kteří si k sobě hledají cestu v post apokalyptickém světě" jako ve WD. Akční scény mají kolikrát větší kvalitu jak ve WD - před jedním zombíkem se neutíká, hordy se berou o sto šest a zombíky neoblbnou tím, že si stoupnou na 20cm krabici a pak je všechny umlátí kladivem... Na skouknutí dobrý.......6. díl +1 hvězdička ()

Galerie (1 629)

• V 1. epizodě 5. série s názvem „Home sweet Zombie“, kdy přeživší čelí zombie tornádu, pronese Roberta (Kellita Smith) větu: „Mohlo být hůř, mohli to být žraloci.“, což je odkaz na vlajkovou loď studia Asylum Žralokonádo (2013). (Lorge)
  • Seriál bol natáčaný v meste Spokane, ktoré sa nachádza v americkom štáte Washington. (martin5504)
  • Ve 3. epizodě 2. série "Zombie Road" při setkání s nepřáteli, kteří se pokoušejí ukrást auto, doktor (Russell Hodgkinson) vyskakuje z auta jako první, za ním i řidič. Ale v autě nadále někdo sedí na místě řidiče. (Denila)