Národ Z

(seriál)
  • USA Z Nation
Trailer
USA, (2014–2018), 48 h 56 min (Minutáž: 41–85 min)

Kellita Smith, DJ Qualls, Keith Allan, Anastasia Baranova, Pisay Pao, Nat Zang, Russell Hodgkinson, Michael Welch, Tom Everett Scott, Harold Perrineau (více)

Série(5) / Epizody(68)

Skupina se vydává na nebezpečnou misi: musí přes celé USA přepravit jediného člověka, který přežil smrtící zombie virus, protože doufají, že právě on je klíčem k vakcíně. (Netflix)

Trailer

VanTom

SEZÓNA 1: Každý může mít svůj vlastní z-seriál (protože zombie jsou v kurzu), řekli si v SyFy a ve spolupráci s nechvalně proslulým studiem The Asylum tak učinili. A vzniklo guilty pleasure jak vyšité. Nemá smysl se v čemkoliv šťourat, tohle je čiročiré laciné céčko, oproti "konkurenci" se vymezující hned z počátku: "Bože, jak já nesnáším morální dilemata!" A protože si svou roli uvědomuje, potutelně sází hlášky a jeden totálně šílený nápad za druhým (znado, zunami); pravda, jejich zpracováním už neoslní, ale snaha se cení. :-) Já se fakt chvílemi bavil víc než u souběžné 5. série chodících mrtvých. *** SEZÓNA 2: S nějakou kontinuitou si tvůrci hlavu moc nelámou, spíše se snaží navázat smrští ještě neskutečnějších a bláznivějších situací, do kterých hrdiny uvrtávají (z-tráva, z-muzeum (se skvělým cameem G.R.R. Martina)). "Kvalita" ovšem tentokrát kolísá o něco výrazněji (nahoru i dolů). ** SEZÓNA 3: Dle mého se výraznější zaměření na "seriálovost", tzn. děj a postavy, vymstilo a jasně odkrylo, o jak tupou a levnou produkci se tu jedná. Dříve spásné bláznivé zombíkovské bizarnosti nerozumně ustoupily do pozadí před ambiciózním, avšak spatlaným, děravým, přihlouplým (a v akci veskrze nudným) konfliktem Murphyho mesiášské snahy zbudovat komunitu jím ovládaných "směsek" a cíle ostatních mu ji překazit získáním jeho krve = vakcíny, posléze jeho modré, skokově dospívající dcery Lucy. ** ()

salamandrr

Rozhodně to není odpad, ale ani 5*. Je to slabší zástupce žánru se slabou kamerou, hrozným šedým filtrem, slabšími hereckými výkony, neuvěřitelně rychlou zombie přeměnou, nikdy nekončícím stavem munice.... ale taky občasnými vtípky, zombie miminem, psem husky v Aljašské základně vládního špiona, ujetého DJ celo světového rádia z tamtéž... Prostě stojí to za shlédnutí. ()

Vaiollet

Původně jsem k tomuto dílu psát komentář nechtěla, ale když si pročítám, to co tu píší jiní, tak prostě musím. Je mi líto těch co nepochopili, že tohle prostě není The Walking dead a odmítají se proto u toho bavit a hned hodnotí odpadem po jednom díle nebo pár minutách. A jsem na sebe velice pyšná, že já to chápu a proto jsem si to užila. Zombie pojaté trochu neobvykle, ale nicméně originálně a zábavně, postavy celkem sympatické a děj utíká svižně (to co by The Walking dead roztáhlo na dvě série je tady v jednom díle), díky tomu série utekla rychle. Je pravda, že pilot je trochu zaražený a musím přiznat, že jsem ho viděla, pak jsem si dala dlouhou pauzu a vrátila jsem se k němu celkem náhodou. Pak už to šlo ale svižně. Rozmýšlela jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale díky neobjektivním lidem, kteří viděli nanejvýš jeden díl, dávám čtyři. Ale vlastně mě to nepřekvapuje. Naučila jsem se brát hodnocení z velkým nadhledem, hlavně co se týče seriálů. Ale to bych se mohla dlouho vztekat a stejně by mi to k ničemu nebylo. 1 série 70% ()

Kothy

Tak tohle se Syfy vážně nepovedlo. Ne každý zombie seriál může být jako Walking Dead... Atmosféra je nulová a postavy se chovají naprosto nelogicky. Děj je nudný a postavy jsou dost nesympatické. No prostě hrůza. I ti zombíci mi přišli nepřirozeně chytří a vynalézaví. A ten armádní hlasatel byl pěkně trapný. Hraje tam Michael ze Ztracených. Ani se nedivím hodnocení, víc si to snad ani nezaslouží. I když vždycky jsem chtěl vidět zombie mimino. :D "Tenhle chlap přežil 8 zombie kousnutí." ()

Sakulnikov

Ano mám slabost pro tvorbu dílny The Asylum. Mají dosti specifický humor, ale ten se projevuje ve všem. Prostě apokalypsa s humorem. Seriál se nesnaží hrát na nějaké psychologické drama. U TWD jsem vydržel jen jednu sezonu, protože mě štval šerif, který IMHO dával méně smyslu, než zdejší chodící lék. Jinak HAL a evilmind, to tady dříve vystihli přesně. ()

Galerie (1 629)

• V 1. epizodě 5. série s názvem „Home sweet Zombie“, kdy přeživší čelí zombie tornádu, pronese Roberta (Kellita Smith) větu: „Mohlo být hůř, mohli to být žraloci.“, což je odkaz na vlajkovou loď studia Asylum Žralokonádo (2013). (Lorge)
  • Seriál bol natáčaný v meste Spokane, ktoré sa nachádza v americkom štáte Washington. (martin5504)
  • Ve 3. epizodě 2. série "Zombie Road" při setkání s nepřáteli, kteří se pokoušejí ukrást auto, doktor (Russell Hodgkinson) vyskakuje z auta jako první, za ním i řidič. Ale v autě nadále někdo sedí na místě řidiče. (Denila)