Z Nation (TV seriál)

Akční / Komedie / Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2014 - 2018, 48 h 56 min (Minutáž: 41–43 + 1x85 min)

Kellita Smith, DJ Qualls, Keith Allan, Anastasia Baranova, Pisay Pao, Nat Zang, Russell Hodgkinson, Michael Welch, Tom Everett Scott, Harold Perrineau, Matt Cedeño, Ben Andrews, Gary Taylor, Ryan Higgins, Rick Rivera, Bill Moseley, Darryl Lemon, Sali Sayler, Adam Lippert, Ramona Young, Brian Sutherland, Rich Morris, Mark Carr, Alex Terzieff, Christy Choi, Tony Doupe, Mike Butters, Conner Marx, Anna Marie Clausen, Kelly McGillis, Sara Coates, Brad Picard, Jacob Goudzwaard, Dawn Hunter, Patrick Treadway, Mark Kelley-Matthews, Donald Corren, Júdži Okumoto, Michelle Hippe, Emilio Rivera, William Sadler, Rosslyn Greer, William Voorhees, Jessica Bork, Dileep Rao, Gabriel Hansen, Missi Pyle, Gina Gershon, Mike Dunay, David S. Hogan, Cameron Gordon, Angela DiMarco, Ricki Bhullar, Julian Gavilanes, Tom Beyer, Lisa Coronado, Sarah-Eve Gazitt, Carollani Sandberg, Julia Keefe, Rosalie Miller, Reine Swart, Michael Draper, Jodi Binstock, Jason Gallagher, Peter Vives, D.C. Douglas, Mark Fullerton, George R.R. Martin, Doug Jones, Tonantzin Carmelo, Eddie Spears, Tinsel Korey, Anthony Michael Hall, Jayne Taini, Joseph Gatt, Sydney Viengluang, Aaron Trainor, Ron Ford, Robert Blanche, Kim Little, Bill Shaw, Debra Wilson, Nadine Velazquez, Dylan Vox, Caitlin Carmichael, Gracie Gillam, Henry Rollins, Michael Berryman, Tara Holt, Jerry L. Buxbaum, Cobey Mandarino, Marti Matulis, Peter 'Drago' Tiemann, Tamara Goodwin, Mario Van Peebles, Janelle Velasquez, Zack Ward, Barbara Deering, Lydia Hearst, Jack Plotnick, Teddy Van Ee, Amy Rider, Marcella Laasch, Tim Abell, Ben Whitehair, Michael Spears, Jason Mewes

TWD som prestal pozerať, nakoľko sa zo slušného rozbehu prvej série stala nudná vykecávačka beverlyhilsovského typu v prostredí zombíkov a zombíc. Mať seriál o zombíkoch a ukázať zombíka na priam neuveriteľné 3 minúty z celého dielu, je ako vojsť do baru, ktorý veľkým neónovým nápisom hlása husté striptérky a keď si zaplatíš vstupné zistíš, že vo vnútri je jedna topless čašníčka. Tak si sadneš na prdel, objednáš si pitie a čakáš. A keď sa ani po treťom panáku a hodine čakania situácia nezlepší a čumenie na (síce) dokonalé, ale predsa len jedni jediné nahé dvojičky na okolí už prestane byť zábava (ak vôbec niekedy bola), rozhodneš sa smutný a sklamaný odísť het. To boli totiž moje pocity z TWD. Naproti tomu som Národ Z objavil náhodou. Ako keď po odchode z onoho baru blúdiš znechutene po meste a narazíš na nenápadný bar bez neónovej reklamy. Zo zvedavosti ale vojdeš. A vo vnútri pastva pre oči! Kam sa pozrieš, tam sa okolo tyče točí tu mladá tam zasa zrelá. Nevieš si vybrať. Síce sa s onými "dámami" nedá pokecať o teórii superstrún, ako s toplessou v predošlom bare, ale ty si predsa nešiel do stripbaru na pokec, kurva. Ty si chcel vidieť kozy a mufne a bobry a čím viac, tým lepšie! A tu sa ti toho dostáva do sýtosti. A "filozofov" necháš, nech si naďalej pletú sociálnu telenovelu s akčným seriálom.(19.12.2015)

• Kenji

Čistá brutla. Zombíci raz sa vláačia ako vo Walking dead, inokedy sa menia na Usaina Bolta ako v WWZ. Okrem toho im väčšinou netreba ranu do hlavy, aj keď sa postavy tvária, že áno. Toho jediného poloznámeho černocha zabijú okamžite, čo je na škodu, lebo DJ Qualls je skôr trápny ako vtipný. Jo ešte je tam ten týpek z národnej gardy čo som ho už niekde videl, ale že by to bola nejaká výhra. Je to lacné, šedé a lacné. Ešte k tomu strašná vykrádačka. Keby to prišlo pred Walking dead tak by človek aspoň povedal, lacné ale nápad slušný. Ale takto? UPDATE po s01e08 kvalitatívne je to stále sračka, ale POZOR SPOILER - nechať hlavného hrdinu zomrieť v 7mej časti tak to chce gule :D(3.10.2014)

Rozhodně nebudu tvrdit že je to úplnej odpad jak tady vidím v hodnocení... Je to bláznivé, nepravděpodobné, šílené a něco jiného než TWD, ale úplnej odpad??? Rozhodně ne... Mimochodem hodnotím až po celé první sérii... S TWD to nemá nic společného, jen možná bělochy, asiatku a černošku v hlavním obsazením... Všechno je tu šílené, cestovat po USA a někoho někam dopravit a ten vám to co nejvíce sabotuje? Slušnej nápad... Jaderná elektrárna? Atomovky? Tornádo? Sekty? Drogový dealeři? Zombie vlna? Dobré nápady...(29.3.2016)

• recor

Opravdu po shlédnutí dvou dílů jsem chtěl přestat se sledováním. Parodie na Walking Dead, která mě moc nebrala. Po krátké odmlce a sledování FEAR the Walking Dead, které se mi taky nezamlouvá, jsem se vrátil ke sledování zpět. A můžu Vám říct, že větší blbost, která mě nějakým způsobem zaujala jsem ještě neviděl. Nakonec jsem shlédl celou první sérii :-D Nevím čím mě banda vtipnéj zombíků zaujala. :-D(3.10.2015)

Citovka! Společnost Asylum využila všechny své dosavadní vykrádačské zkušenosti i bezohlednost, s jakou se její scénáře neohlížejí na zažitá pravidla a pořádně to roztočila! Dokázali z toho natočit seriál, který je originální (je, na tom si trvám, Walking Dead nejsou první film o zombie světě, taky by se jim mohlo vyčítat, že to vykradli), cynický a neskutečně zábavný. ___ Připravte se na absolutně všecho: smrt dětí, smrt hlavních hrdinů, ironické obrázky správných amerických rodin (chvíle klidu a pohody, kterou hrdinové prožijí v malebném domečku s bílým plotem, ke kterému je ale připevněný drát s proudem, na kterém se smaží desítky zombie). Nenápadné pomrkávání na diváka - v zástupu zombie jedna v klobouku a pruhovaném svetru jak Freddie Kruger nebo poslední žijící a velmi zodpovědný zaměstnanec jaderné elektrány jménem Homer. Obří bochník sýra valící se ulicí a nalepující na sebe zombie jako mucholapka, zombie medvěd, zombie Abraham Lincoln, radioaktivní zombie. Scénář předhazuje divákovu lačnému zraku jeden skvělý nápad za druhým. _____ Takže, i když je svět, ve kterém hrdinové žijí, velice ponurý a beznadějný, divák se bude bavit. Už třeba jen kvůli tomu, že hlavní hrdinové nasazují život a někdy ho i obětují pro totálně nesympatického sobeckého hajzla, kterému by v době před zombie leda vrazili facku, aby jim šel z cesty. A můj oblíbenec Citizen Z, který z chladné arktické základny vysílá posední rádiový pořad na celé Zemi, tak opuštěný, tak ztracený a přitom se nevzdávající. Díl, který se zaměřil jen na něj a jeho nečekané setkání s ruským kosmonautem, patří k nejlepším v série. Tohle je prostě bomba. ____ Přiznávám, kdybych na začátku věděla, že to natočilo Asylum, tak o to ani nezavadím. Což by byla škoda! Takže se nenechte odradit a přistupte k seriálu bez předsudků.(16.4.2016)

• - Seriál bol natáčaný v meste Spokane, ktoré sa nachádza v americkom štáte Washington. (martin5504)

• - Ve 3. epizodě 2. série "Zombie Road" při setkání s nepřáteli, kteří se pokoušejí ukrást auto, doktor (Russell Hodgkinson) vyskakuje z auta jako první, za ním i řidič. Ale v autě nadále někdo sedí na místě řidiče. (Denila)

• - V 1. epizodě 5. série s názvem „Home sweet Zombie“, kdy přeživší čelí zombie tornádu, pronese Roberta (Kellita Smith) větu: „Mohlo být hůř, mohli to být žraloci.“, což je odkaz na vlajkovou loď studia Asylum Žralokonádo (2013). (Lorge)