Ash vs Evil Dead

USA, (2015–2018), 15 h 13 min (Minutáž: 27–43 min)

Hudba:

Joseph LoDuca

Bruce Campbell, Ray Santiago, Dana DeLorenzo, Jill Marie Jones, Lucy Lawless, Samara Weaving, Hemky Madera, Peter Feeney, Damien Garvey, Indiana Evans (více)

Série(3) / Epizody(30)

Seriál Ash vs. Evil Dead je dlouho očekávaným pokračováním kultovní hororové série, kterou odstartoval film Lesní duch. Bruce Campbell se vrací v roli Ashe, doplňovače zboží, stárnoucího proutníka a lovce příšer, který má místo ruky motorovou pilu. Posledních třicet let se mu úspěšně dařilo vyhýbat se zodpovědnosti, dospělosti i hrůzám ze světa zla. Když se však rozšíří smrtící epidemie a lidstvu hrozí zánik, Ash je konečně donucen čelit démonům - svým vnitřním i těm skutečným. Jak se ale ukáže, osud rozhodně nemá v plánu propustit tohoto nevšedního hrdinu ze svých "ďábelských" spárů. Vedle Bruce Campbella se v seriálu představí i Lucy Lawlessová jako tajemná Ruby, která věří, že za propuknutím nákazy stojí Ash; Ray Santiago v roli přistěhovalce Pabla Simona Bolivara, idealisty, z něhož se stane Ashův věrný parťák; Dana DeLorenzová coby Kelly Maxwellová, náladová divoška, která se snaží utéct před svou minulostí; a Jill Marie Jonesová jako Amanda Fisherová, zneuznaná policistka státu Michigan, která se rozhodne vypátrat darebného Ashe a dokázat, že je zodpovědný za strašlivou vraždu jejího partnera. (Cinemax)

DavHav

První série je dobrá. Komedie s prvky hororu. Druhá série jde o level výš - jde o žánr hororové grotesky, místy němé, leč o to hutnější... Pokud vás pobaví přestava anální perforace živomrtvolí řitě pomocí hlavy hlavního hrdiny, bude vás pravděpodobně bavit celý seriál. ()

EternalS

Už jsem si myslel, že mě nemůže nic překvapit, ale Sam Raimi, Bruce Campbell a spol. mě velmi rychle vyvedli z omylu. Je až k hlubokému zamyšlení, kolika různými způsoby je možné rozřezat, postřílet a zmasakrovat zlo. A co teprve těch hlášek! Tomu říkám skutečné tvůrčí umělecké střevo plné prvotřídní, 2 dny nestrávené stolice nahromaděné po vyhrané soutěži v pojídání kachních embryí na čas. 1. série: 85 %, 2. série: 90 %, 3. série: 80 % ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Před třiceti lety jsem našel Knihu mrtvých. A nyní, protože jsem z té knihy četl... Si mě Zlo našlo." Ash dvakrát řež aneb Bruce Campbell ve své ikonické roli. Kdo miluje Smrtelné zlo 2 či Armádu temnot, tak si to užije. "Dlouhých třicet let jsem tuhle motorovku používal proti příšerám a démonům. Ale ty bitvy už jsou vyhrané, takže nyní ji používám na... Osekávání cen!" Jedna epizoda má přibližně 25 minut. Je to zcela nový formát: Hororový sitcom. Nejlepší je 2 série, která má zajímavého záporáka Baaleho. Taky mne tam bavil Joxer, který umřel snad v každé epizodě. Hraný Kenny! Neopomenu ani zlého maňáska, který mi připomněl Čas úsměvů. Efekty rozhodně povedené, ač někdy to bylo hodně úchylné. Třeba likvidace zla ve spermobance za doprovodu songu Take On Me. Finálové série: Nepřinesla nic nového pouze stále opakovala to samé. Příběhově to šlo dost do kytek. Cliffhanger na konci je to nelepší z té série. Otevřený konec? Bohužel... Byla to taková nenáročná blbina, kterou nic nehradí, protože byla jediná svého druhu. - 80%. ()

hmyzovrah

Bruce je skvělej herec a postava Ashe, mu náramně ladí. Najde se tu i postupem času, téměř celé obsazení, ze seriálu Xena. Ale nebojte, jedná se většinou o vedlejší postavy, které jsou rozkrájeny na nudličky. To mě přivádí k hlavnímu dšji, kterej se točí kolem lidí nakrájených na nudličky a skvělého, morbidního humoru. naavíc seriál není rozztahán do mnoha epizod, takže je tu celkem spád a hektolitry krve. Seriál by si zasloužil jednu, dvě sérky navíc. ()

Calabria

Seriál je fakt super, to jak pracují s krví mě vlastně baví pořád, ale asi 3 díly byly takové slabší, potom jsem zjistil že je nějaký horor z kterého to vzniklo, pokračování je pochopitelně mnohem větší level. ()

SavagerXx

Ash je zpět! Vlastně nikam nešel pořád maká v S-martu, tloustne a chlastá. A teď trochu vážněji ale ne moc, Sam Raimi možná nedokázal u hlavounů prosadit další fillm nebo ani nechtěl a udělal dobře. Seriál nědělá filmům ostudu, pořád tu máme černý humor, spoustu krve a nemravnýho humoru. K Ashleymu se přidává jeho mexický kámoš Pablo a fešná Kelly který to trvalo asi tak jeden díl než se z ní stala ničitelka Deaditů. Bruce si návrat ke svojí životní roli vyloženě užívá a je vidět že Ash má pořád co ukázat, jeho postava je pořád tak strašně hloupá ale vždycky mu to nějak vyjde. Další postava která stojí za zmínku je Xena... teda Lucy Lawless kterou bych v takovýhle ptákovině fakt nečekal a přesto jí to sedlo. Skvělá je i větší absence CGI, protože každý kdo má rád Evil Dead by semnou souhlasil že praktické efekty jsou na těch filmech prostě nejvíc a není tomu naštěstí jinak ani tady. Naprostá nutnost pro fanoušky Evil Dead a Armády Temnot. ()

Hansolo35

Původní filmy byly dokonalé. Na seriál jsem narazil náhodou a je to prostě zase multikulti mišmaš. Jak je v této době zvykem. Černoška, židovka, mexikán...ach jo. Aspoň, že je to nebrzdí v hláškách: "Všiml sis, že jsou židi?" "Ne, tos nemohla kváknout než jsem stloukl ty kříže?" ()

Pudding

Představte si, postaršího chlapíka, který nemá ruku, plno kuráže a nebojácnosti. Tak tu máte Ashe, nejvíce badass postavu v dějinách, zabíjí démony mávnutí brokovnice a mnoho různými způsoby. Jeho minulost ho znovu pronásleduju a démoni jdou znovu po něm. Ash a jeho dva kamarádi se rozhodnout to vše skoncovat, ale ono se to ještě zhorší. A tak tento seriál více a více graduje tím jaké nepřátele proti sobě Ash má. Fakt super seriál pro fanoušky hororu a taky samozřejmě Ashe. :) 8,5/10 ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

02.03.2016

Sam Raimi chystá remake Proroka

Sam Raimi chystá remake Proroka

26.01.2016

Režisér hned dvou slavných trilogií (s Ashem a se Spider-Manem) si už tři roky hledá svůj další filmový projekt. A teď to vypadá, že ho konečně našel. Sam Raimi jedná se studiem Sony o remakeu… (více)