Ash vs Evil Dead

USA, (2015–2018), 15 h 13 min (Minutáž: 27–43 min)

Hudba:

Joseph LoDuca

Bruce Campbell, Ray Santiago, Dana DeLorenzo, Jill Marie Jones, Lucy Lawless, Samara Weaving, Hemky Madera, Peter Feeney, Damien Garvey, Indiana Evans (více)

Série(3) / Epizody(30)

Seriál Ash vs. Evil Dead je dlouho očekávaným pokračováním kultovní hororové série, kterou odstartoval film Lesní duch. Bruce Campbell se vrací v roli Ashe, doplňovače zboží, stárnoucího proutníka a lovce příšer, který má místo ruky motorovou pilu. Posledních třicet let se mu úspěšně dařilo vyhýbat se zodpovědnosti, dospělosti i hrůzám ze světa zla. Když se však rozšíří smrtící epidemie a lidstvu hrozí zánik, Ash je konečně donucen čelit démonům - svým vnitřním i těm skutečným. Jak se ale ukáže, osud rozhodně nemá v plánu propustit tohoto nevšedního hrdinu ze svých "ďábelských" spárů. Vedle Bruce Campbella se v seriálu představí i Lucy Lawlessová jako tajemná Ruby, která věří, že za propuknutím nákazy stojí Ash; Ray Santiago v roli přistěhovalce Pabla Simona Bolivara, idealisty, z něhož se stane Ashův věrný parťák; Dana DeLorenzová coby Kelly Maxwellová, náladová divoška, která se snaží utéct před svou minulostí; a Jill Marie Jonesová jako Amanda Fisherová, zneuznaná policistka státu Michigan, která se rozhodne vypátrat darebného Ashe a dokázat, že je zodpovědný za strašlivou vraždu jejího partnera. (Cinemax)

S.U.E.S.

Epizoda 1 – 75 % Uvidíme jestli se ve stejném, ne-li lepším duchu bude držet i zbývajících 9 dílů. Tenhle mix klasické jedničky a Armády temnot mi totiž sedne. Prozatím za 4*. Epizoda 2 – 80 % Těch 30 minut je docela málo na epizodu, ale alespoň se člověk nemá čas nudit. Rozhovor u večeře vtipný, stejně tak jako následný masakr. Epizoda 3 – 70 % Tempo sice trochu zvolnilo oproti prvním dvěma dílům, avšak stále se to drží v nadprůměrné rovině. Démon skvělý, stejně tak jako hlášky od Ashe. Epizoda 4 – 85 % Zatím asi nejlepší díl. Skvěle vyvážený poměr postupu v příběhu, hlášek a odkazů na staré díly. A navíc, u Ashova tripu jsem se neskutečně zasmál. Epizoda 5 – 75 % Vážnější tón bez téměř jakýchkoliv vtípků tomu nevadí, ale více mi k tomu sedí onen feeling Armády temnot. Přesto vítaná změna, oproti předcházejícím dílům. Čtvrtý díl ale zatím pořád vede. Epizoda 6 – 80 % Opět Ashovo hláškování, které se pak jako v minulých dílech, zvrhne ve vtipný restaurační masakr, kde se neberou žádné servítky. Skvělé. Přesto však doufám, že nás vrchol série teprve čeká. Epizoda 7 – 75 % Tenhle díl mi spíš připadal jak z Úsvitu mrtvých nebo podobného zombie filmu. Naštěstí ale i tady se najde pár vtípků. (Souboj na autě a naháněčka ve sklepení.) Přesto by to už však chtělo dupnout na plyn. Snad se v chatě rozpoutá to pravé peklo. Epizoda 8 – 85 % Atmosférou a dějem nejvíce podobné původnímu Lesnímu duchovi :) Téměř perfektní zavzpomínání na "staré časy", kdy jsme se v téhle sérii opravdu ještě pohybovali pouze v čistě hororovém žánru. Jelikož už je to nějakou dobu co jsem viděl první díl, při procházení chatou a jejím okolí jsem si zavzpomínal stejně jako Ash. Opravdu skvělý díl. Společně s epizodu 4, co se týče jak pojetí, tak atmosféry. Jsem proto více než napjatý, jak to vlastně vůbec celé skončí. Epizoda 9 – 80 % Kromě pár černých vtípků, díl jakoby z oka vypadl prvnímu dílu. Temný, krvavý a brutální. Navíc fakt, že nás na konci čeká malý twist, činí onu závěrečnou epizodu ještě více očekávanou. Jediné čeho se bojím, aby se to nějak důstojně zakončilo (i když už je dávno naplánovaná druhá série). Epizoda 10 – 80 % Skvělé zakončení. Ale pouze s přihlédnutím k faktu, že nás čeká za rok druhá řada. Nebýt totiž jí, byl bych k samotnému závěru poněkud skeptický. Celý díl je totiž stejně jako předchozí skvělý (hlavně scéna s kloktadlem je bezkonkurenční), ale onen závěr je až příliš otevřený na to, že tvůrci museli počítat i s tím, že se seriál třeba neuchytí. Naštěstí se tak nestalo, a tudíž můžeme očekávat další hromadu brutální hororové akce. Závěrečný verdikt: Ash vs Evil Dead je určitě splněným snem pro všechny, kterým se nadevše líbila Armáda temnot, a přáli si, aby se Ash se svou „Boomstick“ vrátil, a ještě jednou pořádně zahláškoval a při tom brutálně zmasakroval všechny démony z pekla. A přesně tohle jsme dostali. Ti, co spíš čekali styl prvního dílu, nebo remaku tak budou nejspíš zklamáni. Ne všechny díly jsou jen sranda, konkrétně ony závěrečné díly mají asi nejvíc atmosféru právě onoho původního, čistě hororového dílu, avšak nelze přehlédnout, že tvůrci opravdu spíš sázeli na onen nezaměnitelný Ashův humor, než na tísnivou strašidelnou atmosféru. Celé řadě bych teda nakonec dal s čistým svědomím 85%. Podle průměru jednotlivých dílu by to sice vycházelo na míň, ale věřím, že člověk, který si to dá celé na jeden zátah, by mohl jít s hodnocením ještě výš. Prozatím to tedy nechám na 4*, ovšem s tím, že pokud druhá řada prokáže, že první série byla pouze takový „rozjezd“ (ti co viděli, pochopí jak to myslím), nebudu váhat tomu napálit tu pátou. Při dnešní seriálech, kdy jsou to snad samé kriminálky nebo středověké fantasy atd. , působí totiž Ash vs Evil Dead jako naprostý blesk z čistého nebe () (méně) (více)

gazogazo

Trpí to serialovou debilitou cernejch policistek, ale jinak slibna vazba na trilogii, za což mohu jediné chválit!!! Po dalším díle zlepsuju, dříve, gore, ash, jo, lok naráz ()

Lmslaver

Ash Williams je bez démonů obyčejný looser prodávající v zapadákově elektroniku, ale když opět začne kniha mrtvých přivolávat smťáky, nasadí si Ash na pahýl motorovou pilu, do levičky sevře starou brokovnici a je z něho opět ten starý cynický parchant co si dokáže naporcovat smrťáka k snídani. ()

Fat'Fatal

Konečně! Na tento moment jsme čekali téměř čtvrt století a seriál na motivy Smrtelného zla se vydařil. Díly jsou vtipné, dostatečně krvavé a pěkně odsýpají, třicetiminutová stopáž mu sluší. Ash hláškuje za každé situace a snaží se každému smrťákovi ufiknout kedlubnu, nehledě na to, kdo to je. Pár věcí mě na tom ale štve - především konec byl strašný (velká útěcha je, že může díky tomu vzniknout druhá řada), Pablo je na horor naivní a zhruba uprostřed seriálu jsem se chvilku nudil, nic moc se nedělo. Pak se na scéně objeví Ashova ruka ze Smrtelného zla 2 a hlavně chata. Ta chata, kde to začalo. Odkazy na druhý film se to v seriálu jen hemží a to je vážně dobře. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Torgal

Pôvodná trilógia je u mňa len „celkom fajn“, o to viac ma Ash bavil v seriálovom formáte. Obavy, že je Bruce Cambell na rolu pristarý sa ukázali neopodstatnené a frajersky hláškuje ako o život. Gore je šťavnaté, masky i triky na výbornej úrovni a je to skvelá zábava. Samozrejme žánrovo sa nejedná o žiadny horror, ale so všetkým tým ufikovaním gebulí a s tým súvisiacim kečupom je to veľmi osviežujúca alternatíva k bežnej korektnej seriálovej produkcii. Piatu hviezdu nedávam len kvôli slabšej druhej tretine seriálu, úvodné a finálne epizódy sú ale parádne. 8+/10 ()

BackPa

Původní filmy jsem zatím neviděl, ale pilot seriálu opravdu skvělej! Jestli takhle budou pokračovat i další díly, tak tam těch 5* bude. Je to zábavné, s prvky hororu, efekty uchazející, zatím si není na co stěžovat a snad ani nebude. ()

Idahou

Filmařsky to docela dost často pokulhává ať už co se týče postav, nebo "choerografie", ovšem je to tak kurevsky nářezový, stylový a oldschoolový, že je vám to buřt. Plus některý scény jsou neskutečně kvalitní, vtáhnou vás do děje. K tomu ještě fikaně zvolený formát 30 minutového dílu a máme tu 5* volovinu na kterou se budete každý týden těšit ()

Mouchal

A můj jubilejní 200. komentář jde k... ASH vs Evil Dead! Pardon nechal jsem se unést svým okamžikem. Ashi, Ashi. Ty hlavo dubová. Už první epizoda nám ukázala, že jsi pořád ten stejný trouba jako v předchozích filmech, ale nabalovat si slečny na umrlčí poezii a ještě u toho přivolat všemožné zlo z hlubin pekelných? To vážně umíš jen ty. Já kvůli tomu ale brečet nebudu, protože právě proto jsme dostali tento krvavý nášup plný hlášek. Krev sem, hláška tam, useklá končetina zase tuhle a k tomu démon, co si s dvěma mrtvými těly hraje jako s maňáskama. Tady prostě naše zvrácená dušička bude plesat. Hodně celému seriálu pomohl i návrat do (už slavné) chaty, kde to všechno začalo, protože právě tam teprve začíná pořádný masakr. Bruce Campbell i po letech dokazuje, že El Jefe je a bude navždy jen on, protože toho arogantního kokota hraje opravdu "šťavnatě". Nemám slov ani co se týče masek, protože rozhodně některé stvůry jsou vážně pěkně hnusné a děsivé. Kdo někdy hrál druhou videoherní Penumbru bude moc dobře vědět o čem mluvím. Čekal jsem od Ashe všechno, ale to, že jeho seriál překoná i (už dnes kultovní) původní filmy, vážně ne ani v mých snech (to je ale jasný, když se mi o tomhle nikdy ani nezdálo). 90% ()

Alexandre

Vynikající masky + potoky krve + Ashovy nesmrtelné hlášky = brutální (doslova) nezapomenutelná podívaná od mistra Sama Raimiho. Mně osobně daleko více sednul tenhle seriál, než remake z roku 2013. A už se těším na druhou sérii! ()

Clockwooork

Už po prvním dílu nemůžu jinak. Ash is back, a navíc, není to impotentní a blbý, jako 90% seriálů, a ani to není normální, je to vtipný, je to gore. Ať žije Sam Raimi, ať se jdou vysrat všechny nudný fantasy s drakama a neustále přicházející zimou, všechny pseudointelektualní,natahovaný série o smyslu života( v podání chlapců z katalogu playboy, ztroskotaných na ostrově s herečkama co Hefner do vily vyvolených nechtěl, páč mu sraly do jakuzi.) A všichni ty upíři co píšou deníčky pro třináctiletý oběti Edwarda a plochý držky.. po sebestředným Dexterovi, walking dead kde je Glenn symbolem nesmrtelnosti. červeným trpaslíku, kterej je mimo žebříčky a zlitým irským knihomolem, je tu zase něco! Smrtonosná Barbie je jen začátek nekompromisní, ujetý jízdy co nás čeká. ()

markotter

Tahle stupidní kombinace komedie a hororu je asi jenom pro zaryté fandy původního Evil Dead. Já dal jedničce 3 hvězdy, dvojce potom jednu, takže asi zarytej fanda nejsem. A i kdybych byl, tak bych si říkal WTF. ()

LordMysti

Tak tohle je moje krevní skupina, extrémní krvák působící až vtipně, suché vitpy a trapně hláškující hlavní hrdinové, prostě odvaz jak má bejt bez konvencí a zaběhlých pravidel! Za mě prostě palec nahoru a jen houšť! ()

Shaleman

Takový slabší průměr, který sází na čím dál větší oblíbenost gore béček. Mě to osobně nevadí, střeva lezoucí z obrazovky mám rád, ale tady byl scénář místy tak blbej a zápletky tak jednoduchý, že to bylo moc i na mě... 1.série ** - po luxusním prvním díle nám servírují rychle stydnoucí porci mozků a střev a samotný závěr byl už jen výsměch (nebo lenost) tvůrců bez atmosféry. 2.Série *** - třetí hvězdu zachraňuje větší porce krve a střev, než byla v 1. sérii. Dobře že tak, protože to jediné seriál nabízí. I tak ale v závěru seriál stagnuje a ta porce všeho co nám servírovali ze začátku rychle stydne a mizí v propadlišti pekelného zapomnění. ()

gemi

Seriál, jaký nemá konkurenci. Vkusný mix hororu a humoru, neskutečných hlášek a sympatických postav. První série výborná, druhá trošku slabší a třetí (finální) opět skvělá. Snad se jednou dočkám čtvrté... ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

02.03.2016

Sam Raimi chystá remake Proroka

Sam Raimi chystá remake Proroka

26.01.2016

Režisér hned dvou slavných trilogií (s Ashem a se Spider-Manem) si už tři roky hledá svůj další filmový projekt. A teď to vypadá, že ho konečně našel. Sam Raimi jedná se studiem Sony o remakeu… (více)