Můj život beze mne

Môj život bezo mňa

Romantický / Drama

Kanada / Španělsko, 2003, 106 min

• Morloth

Film, který přes celou stopáž řeší problematiku umírání a ani jednou nedojme? Ano, to je Můj život beze mne. Sterilní příběh hlavní hrdinky, která se s velkým nadhledem vypořádává se svým umíráním, je nesympatická, chladná a lidsky nepochopitelná. Ostatní charaktery jsou zredukovány na typy, které jen podtrhují tu 106 minutovou nudu. U tohoto filmu si člověk uvědomí, jak je těžké natočit film o lidském zoufalství zasazený do amerického zapadákova, nezabřednout však při tom do kýče a citového vydírání a zároveň se dotknout něčeho v nás. Příkladem může být skvělý Wrestler, nepříjemný Sling Blade či téměř nekoukatelný snímek Kluci nepláčou. Isabela Coixet se snažila být k problému natolik odtažitá, až stvořila nudnou a neuvěřitelnou báchorku, jež je po formální stránce leckdy zajímavá, ale není schopná říci zhola nic.(18.9.2009)

Jako většina musím zkritizovat chování hlavní hrdinky. Některé filmy na toto téma se vehementně snaží z diváků dostat nějakou tu slzičku a autoři k tomu neváhají použít ty nejhorší prostředky (umírající dítě atd.) - tenhle se zase až příliš snažil diváka nedojmout. Ani jeden z těchto "extrémů" není dobrý. Jediná emoce, kterou jsem po celou dobu pocítila byl vztek na sobeckou hrdinku, která vzala zprávu o své nadcházející smrti, jako kdyby se jí obarvilo prádlo v pračce. Nemluvě o tom, že byla nesmírně nesympatická a místo toho, aby se věnovala dětem a dokonalému (!) manželovi, tak si našla milence. Jako celek film není špatný, tu ústřední postavu však lze překousnout jen těžko.(29.11.2012)

Velice rozporuplný film. Na jedné straně mi jí bylo líto, ale na straně druhé se mi nelíbilo, jak se chovala. Jak tady už napsal jeden uživatel, místo toho, aby se svěřila své rodiné o svém problému a trávila tak poslední týdny štastně s rodinou, tak si místo toho radši našla dalšího chlapa a tak byla svému oddanému manželovi ještě ke všemu nevěrná. I takto se dá vnímat tento film a né jenom celou dobu litovat hlavní hrdinku filmu. Těžko říci, jak bychom se zachovali my . . . Film se mi ale líbil, jelikož v něm často zazněly zajímavé myšlenky hl. hrdinky.(17.3.2010)

Tenhle film měl opravdu výborný námět, přesto jsem se po celou dobu jeho sledování hrozně nudila. Doufala jsem a věřila v to, že to bude další z 5ti hvězdičkových podívaných, které mě totálně odzbrojí a já po shlédnutí nebudu schopna slov ani přemýšlením nad čímkoli jiným a nic z toho se nestalo. Ano, tenhle film má úžasný konec, jenže ta minuta, dvě .. nezachrání celý film a i když mnohdy se "zázraky" stávají a konec obrátí vzhůru nohama vše, co jsme ve filmu doposud viděli, u tohodle filmu to neplatí. Na to byla ta závěrečná krása moc krátká. Nejemotivější moment filmu vůbec, byla pro mě scéna, kdy karavanová sousedka povídala Ann svůj příběh z práce z doby, kdy se starala o malé děti, jinak pro mě byl film opravdu nicotný, i když to vzhledem k tématu nepíši ráda. Velké plus bylo v hercích. Takový Mark Ruffalo hrál výborně, Scott Speedman mě hrozně překvapil, role "dokonalého" a snažícího se manžela mu opravdu sedla, moc mu to slušelo. Alfred Molina? Tak to bylo pro mě hodně velké překvapení, vůbec jsem ho tam nečekala. I když měl malinkou, tak přes to krásnou - důležitou roli. Hl. "hrdinka" mě v tomhle snímku neoslovila vůbec. Nevím, čím to .. působila na mě asi až moc chladně .. a možná to je tím, proč na mě tak působil i celý film.(25.7.2008)

veľmi dojemný a citlivý film, ktoré dokázalo na viacerých miestach rozplakať aj také necitlivé hovädo ako som ja. Príbehy ako ten od susedky Ann, narodeninový od Anninej matky, návšteva otca a podobné veci skrátka nemôžu človeka rozcítiť. Trintignat ako doktor bol skvelý, Ruffalo tiež vynikajúci no najviac ma potešil pre mňa osobne majster vedľajších rolí Molina ako otec . . . nádherný film(29.1.2007)