Rychle a zběsile 8

• USA The Fate of the Furious (více)

Dominic Toretto (Vin Diesel) zradil svou rodinu. V jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob je sice možné cokoliv, ale tohle je víc než automobilové seskoky padákem, průlety aut mezi mrakodrapy, nebo tažení obřího trezoru ulicemi Ria. Rychle a zběsile 8 rozhodně nepojede na neutrál. Na stranu zla přetáhla Doma legendární kyber-teroristka přezdívaná Cipher (Charlize Theron), která je stejně krásná jako nebezpečná. Není tedy divu, že Toretto naprosto ztratil hlavu a vykašlal se nejen na Letty (Michelle Rodriguez), ale i na všechny staré kámoše. Že s ním má Cipher jiné plány, než jsou romantické večeře při svíčkách, je nabíledni. Kombinace její inteligence a jeho svalů a řidičských schopností z nich mohou udělat neporazitelný tandem. Aby svět zůstal v rovnováze, převezme otěže v osiřelé rodině Hobbs (Dwayne Johnson), který do ní proti své vůli přibere nového člena – Deckarda Shawa (Jason Statham), vysokooktanový záporák ze sedmého dílu, který měl původně shnít ve vězení. Společně s nimi se budeme přesouvat z divokého pobřeží exotické Kuby, přes ucpané ulice New Yorku až na pusté ledovce v Barentsově moři, abychom si užili další zábavnou a nezapomenutelnou jízdu. (CinemArt)

ivan bohatyr

Pořád ty silácky řeči, trapně dojemné chvilky a láska k rodině, už mi to opravdu leze na nervy. Charlize Theron byla taky docela trapná. God's eye a hackování aut totální nesmysl. Ale jinak dobré, kupa akce, trochu sranda. Vrátit zpátky závody v autech, to už téměř vymizelo, dále zrušit ty dojemné láskyplné nesmysly a dát filmu zpátky koule - závody v autech jsou snad výsada chlapů, nebo byla snad někdy žena třeba ve formuli 1? Ty u aut vždycky plnily jen jednu roli - "do nothing and look pretty". ()

noriaki

Líbí se mi jak série nasává další a další postavy. Pevně doufám, že se jí nakonec povede to v čem selhali Expendables, a dopřeje Schwarzeneggerovi a Stallonemu ještě jeden kasovní trhák. Po úspěchu osmičky to totiž na brzký konec nevypadá, přestože už není čím trumfovat. Realita si dávno vzala dovolenou, a odhadem půlka filmu a všechny akční scény popírají nejen fyzikální zákony, ale snad i zdravý rozum. Užil jsem si je do poslední. Tenhle díl je pohodový akční výplach, po němž mi zůstane v hlavě jen dobrý pocit a nutkání pustit si něco se Stathamem. ()

Mishqo

75% ... Nejaké prekvapenia + snaha o nové nápady sa im nemôže zaprieť, i keď miestami je to už cez hranice chápania a ľudských možností. Ako oddychová, akčná popcornovka s ešte väčším náporom humorných hlášok to však postačilo a zabavilo. ()

Trustme

Předem mého dopisu chci konstatovat, že předchozí díl byl rychlejší a zběsilejší a v mém srdci nejmilovanější. Možná proto, že si v něm poprvé dávali přes držku tři správní muži, zatímco zde to byli spíš Tři muži a nemluvně. Přibyl nebezpečný nadhled a z holohlavých neurvalců se stali tátové, bráškové a ta tolik omílaná rodina. Záporák dostal příležitost být ženou - kyber teroristkou, které nějak nevěřím její sílu a organizační schopnosti (vyloženě i v tak debilní nelogické filmové taškařici by mohla mít víc selského rozumu) a tím vyškrtávám položku: "Obávaný záporák - rovnocenný nepřítel hrdiny". Prostě jako divák se pak přepínám do módu: čum na akci, oni to zvládnou a dopadne to dobře. Film má několik akčních zón, které by mohl mít lecjaký blockbuster jako finální monstr akci. Ale jde i o ty pověstné koule a zde mě osobně asi nejvíc dostaly dvě scény: úvodní kubánská míle v uličkách Havany (ach, ten střih a zvuk!!!) a symfonie ledového inferna v doposud asi té nejexplozivnější akční honičce vícestopých motorových vozidel jaká byla stvořena. Přesto mé přání by bylo vyloučit (nechat zabít) zbytečné postavy "vtipkujících" černoušků, ubrat na jednoduchosti s jakou vše klape, Doumínik Thouretho ať není za poloboha, Hobbs za Herkula a Shaw za šaška a vytvořit z téhle trojice Svatou trojici akčních hrdinů s lepším portfoliem hlášek. Vzhledem k tomu, že film trhá kasovní rekordy, tak se obávám, že v dalším dílu budou bojovat proti Darth Vaderovi a Tyrannosauru rexovi, ať to má na pár let náskok v žebříčku tržeb a divák může jít na filmový balíček 3v1. ()

VasaX

Další díl této super-hrdinské série je podobně plytký jako ostatní, a snaží se sérii vygradovat jen tam, kde to umí nejlépe (takže ne, příběh ani charaktery tady pokroku nedojdou). Takže akce je tu intenzivní, over the top a poutavá. Nejvíc nakládá Johnson se Stathamem (Statham má jednoznačně lepší choreo, ale Johnsonův styl "Buda Spencera" má taky své kouzlo), mlátící stroje se předvedou solidně, vzpoura ve vězení jsou vyloženě žně a letadlová scéna je dokonce i s dávkou slušného humoru. Theron je krásně chladná záporačka (a mám tušení, že se s ní ještě setkáme), Helen Mirren potěší a ostatní si jedou svou rychlou či zběsilou klasiku. Za mě je to slušná block buster, který ty dvě hodiny a něco prožene před očima diváka velmi rychle a zběsile. ()

hroubek

Co napsat o osmém dílu série Rychle a zběsile?? Je to nehorázná blbina, která si je naštěstí vědoma toho, že je blbina. Díky tomuto sebeuvědomění baví svojí absurditou vyhnanou na maximum. A pokud to přijmete, tak si lze film dost dobře užít jako komedii, kde jsou velký akční scény. Série se krásně překlenula od filmů, které se daly brát lehce vážně, k filmům kde hlavní hrdinové jsou superhrdinové, kteří přežijí všechno a neplatí pro ně fyzikální zákony. Režisér F. Gary Gray odvedl velmi dobrou práci, když tento kolotoč plný testosteronových postav dokázal ukočírovat a navíc rozdělil velmi dobře prostor mezi všechny aktéry a přidal nové postavy, tak že se neztratily mezi starými postavy. Gray perfektně zvládá akci a triky, i přestože je to místy přepálený až to bolí. Herci jsou opět velmi dobří a svoje postavy si v klidu odehrají, přesto nejlepší scény má Jason Statham(scéna v letadle mě připomněla akční pecku Sejmi je všechny) a Dwayne Johnson. Oba si kradou každou scénu pro sebe a dobře jim to šlape, jak v akčních scénách, tak i v těch dialogových. Za zmínku rozhodně stojí Charlize Theron, která si svojí mrchu užívá a parádní cameo Helen Mirren. U této série se nemusí moc přemýšlet, ale jakmile to uděláte, tak to dost bolí. Rychle a zběsile 8 je velký akční výplach, u kterého stačí se pohodlně usadit, vypnout a nechat se bavit. ()

Brain-D

Zábava, která nikdy nekončí. Sice zde není už Paul Walker, ale pořád to jede na pořádný otáčky. Stává se z toho akční blockbuster, na který se každým dílem těším a po 6 díle jsem myslel, že to půjde trošku k šípku, ale cítím, že kvalitou se tímhle dílem přiblížil k k nejlepšímu 5. dílu (FAST FIVE). Těším se na další ! ()

VanTom

V rámci sérií nastavených mantinelů naprosto adekvátní scénář staví na třech osvědčených položkách: spektakulární "bondovské" akci (přičemž všechny ty bouračky ani nevypadají digitálně); až patetické "rodinné pospolitosti" (bezmezně založené na vzývání Domova kultu osobnosti); a protentokrát i cíleném, humorném odlehčování (vede ironický Russell a pošťuchující se dvojice The Rock + bourák Statham, který si pro sebe ještě urval nejvtipnější akční sekvenci). Je to čirá, nenáročná zábava, jen se mi chvílemi do hlavy vkrádal pocit, že už závodí docela rutinně, na jistotu. ()

Danny F.

Snad nejlepší díl této dlouhé série. Má svižné tempo, dostatek akce, skvělé vozy (jako vždy) a vizuálně nadupané. Ale i tak je to jednoznačně už "seriál" ve kterém by tvůrci měli vědět kdy skončit. Toretto už jednou v této sérii byl na opačné straně zákona (ne svou vinou), tak proč to opakovat znovu?! Za to souboj Dwaynea se Stathamem ve věznici a ty jejich společné hlášky nemají chybu. Musím přiznat že film neměl chybu a rád na něj kouknu znovu. 85% ()

Sany33

Ak si myslíte, že po ťahaní kufra cez 10 blokov alebo 200km dlhej pristávacej ploche či po preskakovaní autom z mrakodrapu na mrakodrap vás už nič neprekvapí tak si počkajte na 8 diel fantastickej autíčkarskej série F&F8. Vinco Nafta a celá jeho reinkarnovaná partia opäť roztáča kolotoč neuveriteľných udalostí na poli Man vs Engine. Do toho si môžete pridať kontrakt s Jasonom Stathamom, ktorý akoby zabudol že mu pár dielov dozadu odfajčili brata a zrazu je to najväčší homee s celou partou. Zvykol som si už na porušovanie gravitačných zákonov aj na znovuzrodenie hlavných postáv aj na silácke reči, ktorými je film priam pretkaný. Teraz by ste čakali "Ale". Ja toto slovo pre tento film nemám. Páčilo sa mi to od začiatku po koniec a bavil som sa presne tak ako som očakával a tak dávam filmu zelenú aj na viac pozretí a teším sa na ďalšie pokračovanie ktoré určite príde. 90% ()

lykan9

Ano, je to velice podobné sedmičce, ale oproti sedmičce se tvůrci více věnují tématu RODINA, což mi v sedmičce chybělo. Tým jsem si totiž oblíbil proto, že bojuje za rodinu a ne proto, že se chce někdo pomstít. Chyby však osmička má. Tím je hlavně scénář. Sice jsem si již od dob Walking Dead zvykl na to, že když mi někdo zabije bratra, tak se následovně stane mým nejlepším přítelem, ale sem se mi to prostě nehodí. A samozřejmě takových bot tam bylo víc. Přesto je Rychle a zběsile 8 stále skvělá akční podívaná a stále se budu těšit na další díly. ()

blackJag

Nebudu si hrát na intelektuála a rovnou řeknu, že osmý (!!!) díl série RYCHLE A ZBĚSILE je super kokotina. Kdyby si ten přemoudřelý kokot Toretto nehrál na tokovou (ALE takovou) morální autoritu a nežvatlal furt o rodině, já bych tomu snad napálil plný kotel, protože jsem se výborně bavil. Hláškovaná mezi Stathamem a Rockem zapluje do dějin žánru tak hladce, že ani Karolína Theron by nepoznala, jak se k ní někdo nadral zadními vrátky, vymaloval jí na bílo a ještě stihl zmizet pěkně po anglicku :-) 70% ()

masw

Tahle série už si je sebou tak jistá, že se přestává snažit a jen plýtvá. Miluju dětinskou béčkovost pokračování, tady však chybí i ten přívlastek. ()

m.a.t.o.

„Patríme medzi 10 najhľadanejších zločincov sveta? Paráda." – „No, vlastne ty nie, Roman. Pomýlil som sa, si číslo 11." Tak s touto sériou to už pekne ide do péčka. Skôr než pokračovanie už osmička vyznieva ako sebaparódia, čo by sa ešte dalo zniesť, ak by nám tvorcovia neservírovali jednu trápnejšiu scénu ako druhú. Tú úplne najtrápnejšiu si, mimochodom, "odkrútil" kto iný ako The Rock, pri jeho indiánskom tanci s 10-ročnými dievčatkami som už nevedel, kam sa mám od hanby pozerať. Zo Stathama sa stal afektovaný kokot a vôbec, z celej tejto 130-minútovej prehliadky trápnosti a digibordelu ma bavila hádam iba tá jedna minúta, kde sa doťahoval so svojou matkou. Inak celé zle. Osmičkou pre mňa F&F definitívne končí, pretože každý ďalší diel je evidentne určený mladšej a mladšej vekovej kategórii :)) 20 % ()

Ichabod

Dokonalý příklad rychlokvašky z poslední dekády. Hloupé až to bolí , postava Torreta trapná jak váš děda co vždycky říká cheesy pravdy. Akční scény kompletně v digitálu takže bez emocí. Bez emocí mi přijde i Nafťákovo herectví. Přiznejme si, že Vin opravdu FF moc nehrotí a hraje obočím jen v nejvypjatějších situacích. Je FF ještě cool série? Rozhodně už roky ne. Je to pravý opak třeba Mad Maxe - uncool a tupé až to bolí a nejhorší je, že za pět minut si nevzpomenete, který díl to byl a o čem vlastně byl. Postavy už umírali a ožívali, přeběhli a vrátili se zpátky na stranu Rodiny. A to přátelé už po osmé v řadě. Od super čtyřky stavějíci na charakterech dnes už lehce ošuntělé jedničky nečekejte žádný posun v kvalitě, zápletka a i akční scény jsou neředěná demence. Jen skvělá Charlize si neudělá ostudu, ví moc dobře proč se na filmu podílí, buduje si fanbase. Celý film doufáte, že to bude zase pecka - jen proto aby jste neplýtvali časem - a ono je to jen další overhyped shit. ()

mkubalikova

Jo, jo, já tuhle partu kluků (a holek) s rychlými autíčky (náklaďáky, transportéry, tanky...) mám prostě ráda. Plus Jason Statham, který by se měl definitivně vykašlat na vážné role a točit jenom komedie. Krade si všechny scény pro sebe. Oddechovka, popcorn, vytuněná zábava s nohou nonstop na plynu. A pusa od ucha k uchu celý film. I tohle člověk občas potřebuje! 🚘 80% ()

Dagoussek

Měla jsem obavy, že to bude bez Briana divný a o ničem, ale musím říct, že mě tam ani nechyběl. Stará parta se sešla a nezklamala svými hlášky. Největší zábava pro mně byla, kdy Jason Statham, největší záporák dostane za úkol zachránit mrně. A samozřejmě skvělá akce po celou dobu. ()

Hugo01

Už od pátého dílu si vždycky říkám, co tak ještě tvůrci můžou udělat proto, aby byl film ještě bláznivější. A zatím se jim to vždycky daří na jedničku, vždycky z kina odcházím s pusou dokořán doufaje, že se s Torettovou partou nevidím naposled. Akční sekvence byly jsou jako vždy..fantastické, dokonalé, perfektní..nevím, jestli jsem vybral slova, která to dostatečně vystihují, ale snad chápete. Změnu režiséru by mé lajcké oko skoro ani nepoznalo a ani (možná mnohé naštvu) ten Brian (kterého do toho 'nebudou zatahovat' - budiž mu země lehká) mi tam tolik nechyběl, když je tam tolik jiných skvělých protagonistů. Byl jsem na 4DX projekci, takže scény, kde se jen trošičku přiblížil plyn k podlaze, pro mě byly zážitek na docela dlouhou dobu - za tento film rozhodně doporučuju dát těch pár korun navíc, pokud máte možnost. Bitky byly také dechberoucí, ale scéna ve věznici byla ještě o level jinde. Jak se k sobě probíjí za skvěle se hodícího hudebního doprovodu The Rock z jedné strany a Jason Statham z druhé, aby si následně mohli dát sami po hubě..no řekněte, kdo by tohle nechtěl vidět. I nová akvizice s tváří Scotta Eastwooda mě bavila a film mě celkově nejednou překvapil. Jen je škoda, že je 2D a 4D, na trojku nějak zapomněli. Rád bych vysolil distributorům ještě nějakou tu kačku navíc, ale co se dá dělat. To je tak asi jediné, co bych vytknul, jinak jsem velmi rád, že jsem si pro letošní jubilejní desátou návštěvu kina vybral takovouhle pecku! ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Další herní značka míří do kin

Další herní značka míří do kin

19.07.2020

Přestože si Hollywood na drtivé většině herních adaptací vylámal zuby, studia i tvůrci nadále vidí obří potenciál, který herní příběhy ukrývají. A tak to zkouší dál. Po The Last of Us, Falloutu nebo… (více)

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

05.08.2019

Následující článek není ani tolik novinkou, jako spíš zajímavostí. Točí se kolem hereckých hvězd, respektive mužských hereckých hvězd, z akční série Rychle a zběsile a nově také spin-offu Rychle a… (více)

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

15.05.2019

Studio Universal Pictures momentálně těžce sází na svoji nejvýdělečnější akční sérii Rychle a zběsile. Devátý díl nekonečné ságy vstoupí již brzy do produkce, ještě předtím ale do kin dorazí první… (více)