Porota

xladojx

Zdařilý film ze soudního prostředí, kterému ubližuje hlavně scénář (vše je tady hrané nějak moc na náhodu) a hodně kolísavé tempo snímku. Ale i přesto kvalitní zábava na odpoledne či večer... ()

yerdua

chvilky jiste agrese a zloby nahrmoadene v lidech a v jedne mistnosti mi silne pripominal film 12 rozhnevanych muzu ()

RajCZitko

Sice Cusack moc nemusím, ale jeho jedinečný ( v tomto případě jako že má jen jeden) výraz tomuto filmu stačí. Nicméně film totálně neohromí, ale špatný vůbec taky není. V celém příběhu se docela svižně pohybujete, vše je docela dostatečně vysvětleno, samozřejmě, pár nedostatků se najít může, jinak se ale jedná o docela pohodové čum'n'do. ()

altaica

PRO MUŽE: Většina z nás někdy prožila románek na jednu noc. Před tím jsme, zvědaví, natěšení, a na konci příjemně unavení a většinou spokojení, občas to bývá i sakra dobrá jízda. Jenže není moc důvodů (pokud vůbec jsou nějaké) se k nim vracet a chybí i chuť znova zasunout. (samozřejmě píšu o DVD do přehrávače). Porota je přesně z této kategorie. A celkem dobrá thillerová jízda. Na jeden večer. A na rozdíl od výše popsaných známostí ji můžeme bez rizika vzít domů a očumovat i obdivovat společně s manželkou, manželem, neteří, hošíkem ze sousedství, nebo třeba i s ovečkou. Každý dle svého gusta. 4* a užijte si to!  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Právnická bitka je uvěřitelná především v popisu praktik těch ošklivých zastánců zbrojního průmyslu. Vynikající G. Hackman. Zajímavá v nápadu “porota na prodej” – průměrný Cusack, podprůměrná Weiszová. A snímek padá do oblasti sci-fi a pohádek, když velmi dobrý Hoffman mluví o motivaci, v níž převáží principy a morálka nad penězi. Na rozdíl od filmu si s Cimrmanem myslíme, že nejmladší nakonec stejně ostrouhá a zatímco si na člověku smlsne kdejaká havěť, jeleni se klidně pasou. ()

winstonik

Poctivo si povedzme všetky známe argumenty proti voľnému predaji zbraní a poctivo si nepovedzme ani jeden známy argument v prospech voľného predaja zbraní. Hollywoodska vymývačka so všetkým, čo k tomu patrí, vrátane skvelého obsadenia. ()

alldo.raine

Spokojenost s tím, jak se ne úplně jednoduché téma zvládlo přetáhnout z knihy na filmové plátno. Poctivá filmařina. Jak někdo zde napsal, 4* zřejmě moc, ale 3* by byly málo. Ale za to jak to pěkně uteklo, a jako vždy skvělého Hackmana se kloním nahoru. ()

Amonasr

Zpočátku to vypadalo jako zajímavý vhled do amerického soudního systému, o kterém si sice žádné iluze nedělám, ale to, v jakou nevěrohodnou kovbojku se to nakonec vše zvrhlo, mě spíš nemile překvapilo. Nesmyslné a hlavně zbytečné akční scény a závěrečný kýčovitý happyend to bohužel poslaly ještě o dvě patra níž. ()

milwaukee

Hackman byl tak vynikající padouch, že bych mu dal korunu. Možná i dvě. A nakonec to všechno dobře dopadlo. Knihu jsem četl a film byl stejně dobrý. Grisham prostě psát umí. Film jsem dal na jeden zátah a užil jsem si ho na maximum. Víc takových. ()

papadoce

Veľké sklamanie. Okrem Hackmana, čo je teda pán herec, tam nestojí za nič vôbec nič. Príbeh je tak strašne pritiahnutý za vlasy, že ak by bola len jedno percentná šanca, že by sa to mohlo stať, potom je celý porotcovský systém v Amerike na hovno. Ako vraví pán Hackman "Súdy sú príliš dôležité na to, aby sme ich zverili do rúk porote." ()

mros

Možná jsou 4* trochu nadsázka, ale 3 by bylo málo.. Narozdíl od jiných jsem rozhodně nezpozoroval zásadní změnu tempa filmu, a přes jeho délku si drží laťku celkem vysoko. Díky chytré kameře, snímající především polocelky a polodetaily, čímž nechala ději mnohem více místa pro naši fantazii, nás strhující dramaturgie filmu neustále stíhá. Film měl své slabinky, především v "zbytečně" nepropracované psychologii poroty, což mi přijde velká škoda. Ale jinak je to filmové dílo, které má co říct, a filmařsky je kvalitně zvládnuto. A přesto, že filmy se soudní tématikou nemám příliš v oblibě, tak jsem byl příjemně překvapen. ()

Tominni

Zajímavé soudní drama (i když toho dramatu mohlo být trochu víc). Gary Fleder natočil film o spravedlnosti, pomstě a vítězství Davida nad Goliášem. Výborný (jak jinak) Gene Hackman, překvapivě nevýrazný Dustin Hoffman, sympatická dvojice volající po pomstě John Cusack & Rachel Weisz........Něco mezi 3 a 4 *, ale blíž přeci jenom k 3....... ()

Prubner

Poněkud nezáživné, ale zajímavé. Kdo se neorientuje v americkém soudním systému, ten se bude v příběhu - aspoň ze začátku - trochu ztrácet. ()

Boudyy

Jasně, tento film je zase jedním z koncertů několika skvělých herců. Tentokrát se o představení postarali hlavně Cusack, Hackman a Hoffman. Netroufl bych si nikomu z trojice nic moc vytknout, všichni tři předvádějí stejný výkon, jako je jejich zvykem. Tam někde za nimi je s výkonem Weisz, kterou prostě tato trojice předčila. ()

Ocelotr

Herecké obsazení parádní, ale scénář děravý. Zhruba každých patnáct minut vás napadne lepší řešení dané situace než jaké napadne HACKMANa, CUSACKa či HOFFMANa. Ze mne by RACHEL WEISZ nedostala ani dolar natož 15 milionů a ještě by ta hodná zbrojovka vyhrála. Totálně nadhodnocené. ()

dzberry

„Něco tomu chybělo“, říkává moje šéfová... Větší věrohodnost? Anebo mě mrzely slabší herecké výkony, zvláště ten Hoffmanův? Či nulově vykreslená postava žalující vdovy? Naivní závěr? Celkově tak trochu pohádka o zlých zbrojařích a snadno manipulovatelné porotě... Tři plus... Když soudní prostředí, tak raději Primal Fear či The Lincoln Lawyer... ()

boumik

Film ktery mě opravdu bavil od začatku do konce ! Skvělí Gen Hackmenn doplněny D. Hoffmam a J.Cuscakem nemě lo chybu a proto se nebojím dat 5* ()

helrohir

Na filmy nakrútené podľa kníh Johna Grishama (hoci som žiadnu nečítal) sa vždy teším, keďže zatiaľ mám s nimi celkom dobré skúsenosti. Dej je vždy napínavý až do konca a nájde sa aj viacero zaujímavých zvratov. "Porota" má tiež sľubný rozbeh a možnosť nahliadnutia do praktík vyberania poroty je zaujímavou skúsenosťou. Režisér aj scenáristi sa snažili, aby film vyzeral čo najzamotanejšie a aby konečné rozuzlenie pôsobilo čo najšokujúcejšie, ale mne sa skôr zdalo, že dej bol viac zmätočný než zamotaný a rozuzlenie mi tiež neprišlo príliš šokujúce, respektíve celé to vypointovanie bolo trošku divné. Herecky na sebe strháva pozornosť predovšetkým Gene Hackman vo svojej poslednej veľkej úlohe, ostatní odvádzajú svoj štandard. Určite to nie je zlý film, ale takýto námet sa dá zrealizovať aj lepšie. 60%. ()

kslaww

Pět je moc 4 jsou málo...o stupínek lepší hodnocení jak golfista :-) Vynikající námět, osobně miluju filmy ze soudního prostředí...skvěle sehrané okořeněné vtipem...příjemný film...herci nezklamali. ()

PlayEasy

Ten Grisham je opravdu génius! Nebo alespoň filmy podle jeho knih jsou zpravidla skvělé a Porota rozhodně není výjimkou a nedílný podíl na tom má opravdu dobrý adaptovaný scénář a samozřejmě také kvarteto ústředních hereckých hvězd. John Cusack opět sympatický, prostě tohle byla jeho herecká léta, Rachel Weisz spíše vedlejší, ale dost jí to sluší, Gene Hackman a jeho předposlední film, perfektní výkon jako podvodník Fitch na konci bohaté kariéry a Dusty prostě čestný sympaťák. Navíc oceňujeme filmy, které mají poslání, což je tento případ, to držení zbraní v USA je fakt děs! Opravdu spokojenost. Uvidíme jaká bude kniha. 80% ()