Sněží!

(TV seriál)
  • USA Snowfall
Krimi / Drama
USA, (2017–2021), 29 h 49 min (Minutáž: 40–57 min)

Jeff Russo

Damson Idris, Amin Joseph, Emily Rios, Sergio Peris-Mencheta, Michael Hyatt, Tim Matheson, Mark Rolston, Darius McCrary, Andrea Bogart, (více)

Série(4) / Epizody(40)

Los Angeles roku 1983. Přichází bouře s názvem kokain. Seriál Sněží! je hodinové drama odehrávající se na úsvitu kokainové epidemie, svými důsledky radikálně ovlivnila kulturu tohoto města. Příběh sleduje řadu postav, jejichž osudy naberou divoký kolizní kurs. Mezi nimi jsou: Franklin Saint, mladý pouliční podnikatel, který je posedlý touhou po moci; Gustavo "El Oso" Zapata, mexický zápasník zapletený v mocenském boji v rámci své zločinecké rodiny; Teddy McDonald, agent CIA s temnou minulostí, který se vrhne do špinavé operace s cílem financovat protivládní povstalce Contras v Nikaragui; a Lucia Villanuevová, rozvážná dcera mexického zločineckého bosse. (HBO Europe)

Trailer

Dechman

Veľmi toxický seriál, ktorý si Vás priťahuje a vstrebáva Vás ako ten crack, až nakoniec pohltí všetko. Veľmi dobre natočené modernejším štýlom než ako tá doba vyzerala, ale to môže mladým priblížiť dôležitosť svojich rozhodnutí. Všetky série majú hlavu a pätu, dej je dobre vystavaný a v podstate zachytáva kus pravdivej histórie, kedy vláda neváhala ničiť svojich ľudí takýmto spôsobom. ()

Real Tom Hardy

"WE MADE HIM SNORT COKE FOR TWO DAYS STRAIGHT. FORCE-FED HIM LIKE THE CHILD THAT HE IS. I KEEP WAITING FOR HIM TO DIE, BUT OUR SHIT IS SO PURE HE JUST KEEPS FUCKING GOING." -------------------------------- John Singleton ešte pred smrťou vytiahol z rukáva posledný produkt z černošského geta, ktorý konečne na rozdiel od tých ostatných nestojí v tieni jeho revolučného debutového veľdiela Boyz n the Hood. Väčšina hood filmov sa odohráva v 90. rokoch počas/po prepuknutí epidémie cracku, preto bolo celkom svieže rozhodnutie ísť opačným smerom a seriál zasadiť do osemdesiatok a zmapovať tak jej zrod a následný dopad. Máme tu tri dejové linky, ktoré sa navzájom križujú a prepájajú a tento mozaikovitý spôsob rozprávania príbehu mi doteraz nikdy nesadol a vždy som z ponúknutých príbehov sledoval s chuťou tak max. jeden (jediná výnimka bol zatiaľ Crash). Tu sa karty obrátili, hltal som všetky, až nebolo možné nasýtiť ma. Tvorcovia taktiež zrejme vybrakovali knižnicu tej najlepšej 80s hudby, najmä a primárne skladieb, ktoré sú s daným prostredím a spôsobom života v tej dobe silne späté. Soundtrack tohto seriálu sa nemusí hanbiť ani voči takým legendárnym, ako má San Andreas pre 90s, Vice City pre 80s či Mafia III pre 60s. Dokonca môže vedľa nich zarovno hrdo stáť. A to je, či sa ti to zdá, alebo nie, veľká vec. Snowfall je veľmi prepracovaný, dbá na detaily a chce byť v mnohých ohľadoch dobovo autentický. Bolo vidieť, že na tom makal niekto, kto bol skúsený filmár a zároveň v takom prostredí a období vyrastal a prežil väčšiu časť svojho života. Potenciál 4. série je tak neskutočne obrovský, pretože sa už zmráka a schyľuje k udalostiam, ktorých vznik sa tu budoval tri roky. Nie som si celkom istý, ako tento klimax zvládnu bez Singletona, budem však dúfať, že dokonalo. --------- Provizórny playlist a pravdepodobne kompletný zoznam skladieb - (x) --- (29.4.2021) Season 4: Kulminácia neprebehla. Pokračuje sa v zabehnutom tempe a celá štvrtá séria je nekonzistentná so smerovaním zo záveru tretej. Stále je to nadpriemerná delikatesa, nadštandard, no prehnane vysoké nastolené očakávania mi jej vychutnanie dosť pokazili. Ešte dobre, že na piatu nemám žiadne. ()

Kaceris

I keď má tento seriál veľa chýb, nejakým spôsobom si ma získal a bolo veľmi ľahké ho pozrieť. Medzi hlavné sklamania patrí napríklad na môj pomer trochu veľa zbytočných konverzácii medzi postavami a miestami menej záživny príbeh zo strany Gustava. Najviac ma ale zaujal príbeh Franklina, ktorý bol zo všetkých ponúknutých asi najlepší a sleduje príbeh mladého ambiciózneho človeka ktorý sa snaží zarobiť peniaz vo veľkom, no po ceste za vysnívaným peniazom narazí na viaceré prekážky. Čo sa ale seriálu darí najviac je vykreslená atmosféra LA ktorá má svoj šmrnc a ponúka mnoho atraktívnych detailov na danú dobu. Nie je to síce seriál pre každého, ale mňa si celkom získal. ()

pethrik

Docela jsem se těšil, když jsem viděl první díl, ale byl jsem poměrně hodně zklamán. Není to tak, že by vám sledování rvalo oči a vy jste milionkrát kontrolovali, kdy už to skončí. Ale zase to není ta druhá strana, kde by vás příběh dokázal vtáhnout do děje a vy jste s napětím očekávali další nový díl. Snowfall je jeden ze seriálů, které odsledujete, ale nezanechají ve vás žádný pocit, emoci nebo dojem. Zkrátka jakmile seriál skončí, ihned na něj zapomenete. Možná je to tím, že jsem v příběhu nenašel svého favorita. Damson Idris jako Franklin Saint, který se jenom snaží "prodat své zboží" působí spíše komicky a jeho banda zrovna tak. A Sergio Peris-Mencheta je v roli Gustava spíše jako dřevěný panák bez emocí. Příběh je jako nekonečně se točící smyčka, která nikdy neskončí, ale stále se opakuje. I to je možná jeden z důvodů proč mě seriál nezaujal. ()

• Natáčanie prebiehalo výhradne v meste a okolí Los Angeles. (Real Tom Hardy)
  • Podľa slov scenáristu Dave Androna si tvorcovia dali záležať na autentickosti kostýmov vzhľadom na zasadenie seriálu do osemdesiatych rokov, ale rozhodli sa vynechať niektoré dobové prvky, ktoré by na moderného diváka mohli pôsobiť rozptyľujúco ako napríklad obrovské vypchávky ramien. (Santino7)
  • V jednej scéne je možné vidieť mladíka, ktorý v štvrti natáča s kamerou Super 8 a na sebe má čiapku s textom South Central Cinema. Jedná sa o poctu zosnulému Johnovi Singletonovi, ktorý s takouto kamerou chodil po svojej rodnej štvrti, natáčal si rôzne zábery a taktiež nosil rovnakú čiapku. Všetko pred tým, než natočil svoj opus Chlapci ze sousedství (1991). Taktiež sa v tejto epizóde objavil na pár sekúnd jeho jednoročný syn Seven, čo bolo Johnove želanie. (Real Tom Hardy)