Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

• USA Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (více)

Když ti dva stanuli poprvé tváří v tvář ve filmu Rychle a zběsile 7, byla z toho nenávist na první pohled. Prodloužená ruka Spravedlnosti Luke Hobbs (Dwayne Johnson) a zběhlý agent britské tajné služby Deckard Shaw (Jason Statham) byli proti své vůli nakonec donuceni spolupracovat a navzdory nekonečné averzi se jim to poměrně dařilo. I proto je asi nemělo zaskočit, že dostali společnou zakázku na nalezení a zneškodnění jedné tajné britské agentky, která údajně přešla do nepřátelského tábora. Shaw má v téhle operaci poměrně jasnou motivaci, protože jejich společným cílem je jeho mladší sestra Hattie (Vanessa Kirby). Řečeno slovy klasika, všechno je jinak, což Hobbs i Shaw zjistí hned poté, co ji najdou. Hattie se totiž na vlastní pěst pokusila zastavit jistého pana Brixtona (Idris Elba), který usiluje o vyhlazení poloviny lidstva, a sebrala mu něco, co k tomu dost potřebuje. A protože Brixton má materiální a překvapivě i fyzickou převahu, musí vzít Hobbs i Shaw nohy na ramena. Honička vede přes deštivý Londýn, radioaktivitou zamořené okolí Černobylu až na Hobbsovu rodnou Samou v Polynésii. Jenže před některými lidmi se prostě utéct nedá. (Cinemart)

Rastamania

Nesnáším to jejich umělý bratříčkování .. na druhou stranu, občas jsem se zasmál (i když asi tam, kde to scénář nepředpokládal) a pokud budu předstírat, že fyzika neexistuje, jako akční film to jakžtakž ujde.. V každým případě je to sračka, co si budem povídat Komentář od "Lima" - naprosto souhlasím.. ()

Dzedzy

Dala bych 2,5 hvězdičky. Někdy mi tady ty půlky vážně chybí. Začátek úplný propadák, navíc se školáckými chybami, zcela zbytečnými - autobaterii hází a chytá jak kdyby byla z polyesteru, po laně sjíždí holou rukou atd. To bylo docela zbytečný. A co konkrétně má řadit tento film do série Rychle a zběsile, to fakt nevím. U Rychle a zběsile očekávám rychlá, vytuněná auta a pěkný závody a honičky na silnicích. Jediný, co tomu filmu nahnalo body a díky čemuž dávám ne dvě, ale tři hvězdičky, byla ta scéna s vrtulníkem. Celkově ale za mě palec dolů. ()

NeverEver

Za me dobra jizda, s rychlym sledem, plna akce a obcas i vtipnych hlasek. Ja od toho opravdu vic necekala, takze jsem byla s vysledkem spokojena. Mam oba hlavni predstavitele fakt rada, vim, ze jsou to "akcnaci" a zadny Shakespeare... takze jsem byla opravdu spokojena. Otevrit si dobrou lahvinku, pozvat par kamaradu a fajn vecer je zarucen! 3*** za akcni rutinu v dobrem provedeni. ()

Gyl

Baga, baga boom! Veliký, veliký bum! A to je celý. S rychle a zběsile to nemá společného vůbec nic. Zápletka spíš jak z bondovky křížené s Robocopem. Taková spíš slátanina všeho možného. ()

StanleyVanH

Jako dávám pět, ale s rychle a zběsile to nemělo nic společného. Kdyby se film jmenoval mission impossible, možná by to bylo lepší. Ale co, lepší dvojku tam nasadit nemohli. ()

Bogrant

Opakovanie je v tomto prípade matka stupidity. Johnson so Stathamom dve hodiny dookola omielajú tie isté hlášky, narážky a urážky, z ktorých máloktorá je skutočne vtipná a originálna. H&S ako samostatný celok je podobne ako F&F séria extrémne prepálený v akcii, ktorá je ale už za hranicou únosnosti. A to neustále hýrenie testosterónom a ukážka svalov či mužnosti mi už prišli už trápne. Ok, niekde som sa zasmial, Samoa je lepším osviežením než sa na prvý pohľad zdalo, no scenáristicky je to fakt bieda, v ktorej nie je strach o kľaďasov, ani záujem o akýsi vírus. Od Leitcha som čakal miernejšie poňatie snímku než je celá séria, ktorá už je i tak dosť prehnaná, ale aspoň v nej funguje familiárnosť a osudovosť. ()

Michal118

S rychle a zběsile to nemá nic společného, a proto nechápu ten název. Filmy tohohle typu mám rád ale ne ve spojení se ságou o autech a závodech. Hobbs úplně jinej povahově než při jeho debutu v pátém dílu v roce 2011. Na film mám určitý výtky ale bavil jsem se a užil jsem si to. Byla to taková pěkná příprava a vyplněná mezera v čekání na devítku. ()

zekon

Je fajn že se sračkou Rychle a zběsile to má společný jen název. Skvělá akce, plná vtipů, svěží sci-fi komedie ve které si dokáží dvě hvězdy dělat ze sebe prdel jako v Postradatelných. Výborná jednohubka. ()

Bohdy67

Po velkém zklamání z FF8 (a to jsem ještě nevěděl co se na mě chystá v FF9) jsem si tenhle film fakt užil a rád si ho pouštím znovu a znovu a znovu...a znovu. Ani k tomu nepotřebuji výšku 10 000 stop :D Zatímco serie FF mi přijde, že se bere vážně, což vzhledem k tomu co se tam v posledních dílech děje (kdo by řekl že dráha přes půl evropy v šestce bude to nejmenší zlo) je nepochopitelné, tady bych řekl že už od začátku víme, že to bude tak trochu komedie... Vtipy ač více či méně povedené máme v podstatě skoro celý film a určitě tahle odlehčená forma akční nálože hodně dobře funguje... Film staví na chemii Statham-Johnson...Ok, asi se najde plno lidí co jí tam nevidí, ale za mě: Johnson nejlépe placený "herec" součastnosti a Statham za mě nejlepší akční herec součastnosti. A to jejich poměřování "pindíků" bylo super už v FF7 a tady je to dovedené k dokonalosti... Přidejte Vanessu Kirby a Idrise Elba, kterému ten záporák sedl náramně. Příjemné camea Reynoldse a Mirren a dostanete za mě jednu z nejlepších akčních komedií za posledních několik let... 94% ()

Bragi66

Přetechnizovaný břidok, bez napětí, bez inteligence a bez šance umožnit divákovi vcítit se do do příběhu nebo postav. Dalo určitě mnoho práce to vyrobit, ale je to absolutně bez dotyku s jakoukoliv možnou uvěřitelnou realitou. ()

Ondak

Překvapivě jsem se královsky bavil. Humor i akční scény mi kápnuly přesně do noty. Škoda, že film neskončil před návštěvou ostrovů Samoa. Tam už to bylo těžce přehnané. Ale i tak jsem velmi mile překvapen. Doporučuji ()

Jansuper

No, jako ten začátek byl skoro až utrpení a řekl sem si že to Možná i vypnu a označím za odpad, ale pak se patrně zlepšilo na 1 hvězdu za pár věcí, pak na 2 a nakonec na 3, chyba je v tom že se to jmenuje rychle a zběsile hobs a Shaw, spíše se to mělo jmenovat jen Hobs a Shaw, protože s rychle a zběsile to nemá vlastně nic moc společného, automobilových scén tu není tolik ale sou jako fakt hodně dobré i když je pravda že akcí až tak přestřelené že sem se tomu smál, ale aspoň sem u těch scén akčních netrpěl tak jako v rychle a zběsile 9, musím uznat že děj filmu je od čtvrtiny filmu pak dobrý ale do čtvrtiny je to trochu blbé, musím uznat že víc sem se u jiného rychle a zběsile nesmal, já se tak smál no, ostatní akční scény byly skoro jen o rvačkách které vypadají jak z Matrixu ale i tak sem si je užil, ale i tak už měli dát scifi do popisku žánru, máme tu jaký ho si Terminátora, technologii budoucnosti a neříkám že mě to vyloženě sere ale nadšený z toho nejsem, ale do té poloviny tam bylo takových nudných scén blbých a taky to bylo tak vulgární no to bych teda neřekl taková slova v rychle a zběsile, zmrd, pičus, kokot a další, to mi trochu vadilo taková slova v tomto filmu, je tam pár nesmyslných věcí a nechápu konec a podtitulkovou scénu, kdy ten chlápek telefonuje s Hobsem, i tak ten film jako celek beru jen za průměr čistý, jako nakonec jako docela ok dobrý, ale na závěrečný souboj nezapomenu a i na závěrečnou automobilovou scénu a nezapomenu na Hobsuv návrat domů, jak byl celkově zpracován, každopádně nebudu popírat některé scény nebyly úplně nejlépe natočené a občas ty akční scény byly nepřehledné, ta kamera akčních scén nebyla úplně dobrá, trochu je blbé že je to takové bez napětí, bez emocí a biologie Hobse a Shawa tu moc dobře nefungovala, ()

Thalin

Samotnou mě překvapilo, jak mě tenhle film bavil. Možná i proto, že Rychle a zběsile se pro mě stalo neuvěřitelným bordelem, na který se nedá od čtvrtého dílu koukat. Takže dvě horký holý hlavy mě svým kočkováním bavily mnohem víc než Diesel, který neustále plká o rodině a snaží tvářit drsně, přitom jeho herecké pokusy měly skončit někde u Černočerné tmy.  Tohle je spíš takové GP, prostě blbost a dvě akční paka v čele, která se musí spojit, i když se pochopitelně nesnáší a půl filmu se jen snaží jeden druhému neukousnout hlavu. Dost předvídatelné, technicky samozřejmě někde v hluboké budoucnosti, ale na vypnutí je to super. Tady aspoń nemusím pořád řešit, kde se jaká postava vzala a jestli je to ta, co pětkrát umřela nebo má pět dalších sourozenců, kteří se odněkud najednou vyrojí a děj akorát víc zamotají. ()

largesnake

6,5/10. Odlehčenější a méně vážná odbočka od hlavní FaF série. A dopadlo to suprově je to totálně přestřelený ale nebere se to vážně, yesss!!! Chemie mezi ústřední dvojicí je na jedničku a fakt jsem se párkrát zasmál. Co mi ale na tomhle fakt vadilo tak to že Idris Elba jako záporák je sice super, ale proč tady do toho zas narvali sci-fi a udělali z něj nějakýho superčlověka? To mi hlava fakticky nebere, místama to působilo i jako G.I. Joe a to to podle mého být nechtělo. Ale sumasumárum já se fakticky bavil a pokud máte rádi buddy komedie tak vůbec nepřemýšlejte a pusťte se do toho. ()

robo_sykora

The Rock začína celkom hazardovať so svojou kariérou. Chcel som dať tri hviezdičky, ale za ten dementný záver v titulkoch jednu odoberám. Sem tam som sa zasmial, ale v podstate to je trápnosť prepletená nezymselnými akčnými scénami. Ani tá kamera nefunguje. Tento film si nezaslúži mať v názve "Fast and Furious"... a tie narážky na rodinu na začiatku a tiež na konci filmu ako ospravedlnenie roztrhania Fast and Furious rodiny... nie nie a ešte raz nie... dúfam, že to nebude mať pokračovanie. A úplne to zabilo zaradenie Kevina Harta. ()

Proky11

Pekný marketing pre oboch hlavných predstaviteľov pre zvýšenie počtu ich sledovateľov na Instagrame. Bléééé ()

majorzeman13

"Velkolepé,zábavné,nenáročné" . Skvělý obsazení + skoro nonstop akce+ hlášky obou představitelů+sexy Vanessa Kirby. Cool záporák v podání Idrise Elby ! "Prostě pohodový letní blockbuster ". Co jsem čekal a chtěl od filmu,tak my splnil do sytosti !! ()

Black Adam konečně oživil kina

Black Adam konečně oživil kina

23.10.2022

V posledních měsících návštěvnost kin, i velké tituly v nich dostupné, výrazně zpomalily - nejvýdělečnější film od července je s velkým náskokem Bullet Train, který globálně prodal lístky za 239… (více)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Brie Larson míří mezi rychlé a zběsilé

Brie Larson míří mezi rychlé a zběsilé

11.04.2022

Natáčení desátého dílu série Rychle a zběsile by mělo brzy začít a v posledních dnech probíhá verbování nových členů do „rodiny“ Dominica Toretta. Ta se podle nových zpráv v následujícím pokračování… (více)

Rychle a zběsile se dočká dalšího spin-offu

Rychle a zběsile se dočká dalšího spin-offu

06.07.2021

Když Vin Diesel před nějakou dobou prohlásil, že série Rychle a zběsile se chýlí ke konci, myslel to tak, že se pravděpodobně, možná, spíš ale asi ne, blíží konec hlavní ságy Rychle a zběsile,… (více)