Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

• USA Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (více)

Když ti dva stanuli poprvé tváří v tvář ve filmu Rychle a zběsile 7, byla z toho nenávist na první pohled. Prodloužená ruka Spravedlnosti Luke Hobbs (Dwayne Johnson) a zběhlý agent britské tajné služby Deckard Shaw (Jason Statham) byli proti své vůli nakonec donuceni spolupracovat a navzdory nekonečné averzi se jim to poměrně dařilo. I proto je asi nemělo zaskočit, že dostali společnou zakázku na nalezení a zneškodnění jedné tajné britské agentky, která údajně přešla do nepřátelského tábora. Shaw má v téhle operaci poměrně jasnou motivaci, protože jejich společným cílem je jeho mladší sestra Hattie (Vanessa Kirby). Řečeno slovy klasika, všechno je jinak, což Hobbs i Shaw zjistí hned poté, co ji najdou. Hattie se totiž na vlastní pěst pokusila zastavit jistého pana Brixtona (Idris Elba), který usiluje o vyhlazení poloviny lidstva, a sebrala mu něco, co k tomu dost potřebuje. A protože Brixton má materiální a překvapivě i fyzickou převahu, musí vzít Hobbs i Shaw nohy na ramena. Honička vede přes deštivý Londýn, radioaktivitou zamořené okolí Černobylu až na Hobbsovu rodnou Samou v Polynésii. Jenže před některými lidmi se prostě utéct nedá. (CinemArt)

panki9922

V skutku efektne natočena totálna blbosť. Tak ako to Hollywood v súčasnosti vie. Nepomohlo ani, keď som sa snažil prestať premýšľať nad najzákladnejšími fyzikálnymi zákonmi. Pomohla by možno lobotómia. ()

DenisR

Hobbs a Shaw musí spojit své síly, aby zabránili šířícímu se viru a hlavnímu záporákovi ve společnosti Etheon, i přes to, jak moc se nenávidí. Po čas celého filmu to dávají jeden druhému pořádně najevo. I přes ty nelogické věci, jako jsou rány, které schytávají a absolutně jim nic nedělají nebo samotná fyzika, se jedná pro mě o překvapení roku a o skvělý a vážně vtipný snímek s nečekanými camei. Dwayne Johnson společně s Jasonem Stathamem tvoří dokonalou zábavnou dvojici, kterou doufám, že ještě uvidíme. Má recenze - https://napojsa.sk/recenze-rychle-a-zbesile-hobbs-a-shaw/ ()

SamGee

Už ubehlo 18 rokov odvtedy, keď prvá časť z úspešnej franšízy Rýchlo a zbesilo započala svoju púť ako akčná kriminálka o automobilových závodoch a krádežiach. Po svojom neočakávanom úspechu sa tvorcovia rozhodli pridať do jej pokračovaní viac kaskadérskych kúskov, viac adrenalínu, viac hereckých hviezd a viac humoru. Nie je výnimkou ani tohtoročná snímka Hobbs a Shaw pod dohľadom bývalého kaskadéra a dnes už režiséra Davida Leitcha (John Wick, Atomic Blonde, Deadpool 2). Ako už napovedá názov filmu, hlavnými postavami sú dvaja povahovo rozdielni agenti - Luke Hobbs (Dwayne Johnson) a Deckard Shaw (Jason Statham), ktorí majú za úlohu nájsť smrtiaci vírus a následne ho zlikvidovať. Bohužiaľ sa potykajú s dvoma komplikáciami – nositeľom vírusu je Deckardova mladšia sestra Hattie (Vanesa Kirbyová) a ich úhlavným nepriateľom je kyberneticky vylepšený terorista Brixton (Idris Elba). Z týchto dôvodov musia naši hrdinovia odložiť svoje spory, aby zachránili celý svet. Mám pocit, že s pribúdajúcimi dielmi sa snažia filmári obohatiť snímky zo spomínanej série menšími úpravami, ktoré by im pomohli uspieť v kinosálach. Neznie to ako zlý nápad, no na druhej strane je ich nadmerné používanie škodlivé. Jedným z týchto „úprav“ je príbeh o spasení sveta pred vírusom a nadľudský záporák v podobe Brixtona. Tieto prvky by sa hodili skôr do MCU (Marvel Cinematic Universe) než do akčnej ságy o agentoch a špionážnych misiách. Ďalej je to prepálená akcia porušujúca akékoľvek fyzikálne zákony. Je síce efektívna, avšak už hraničí na poli sci-fi žánru. A nakoniec je to násilne vsúvanie vtipov, ktoré sú buď nevhodne využité v určitých scénach, alebo pôsobia afektovane. Nehladiac k týmto prešľapom má aj film svoje svetlé stránky a medzi ktoré patrí dualita medzi Hobbsom a Shawom, ktorá zabáva divákov od úplného začiatku po jej koniec. Nezaostávajú za ním ani pop-kultúrne odkazy, pästné súboje a rodinné momenty. Charizmatická dvojica Johnson a Statham podávajú skvelú interakciu, na ktorej je postavený celý film. Nanešťastie sa to nedá povedať to isté o Idrisovi Elbovi. Ten hrá dvojdimenzionálneho zloducha, ktorému chýba presvedčivá motivácia, zaujímavý charakter a svojský elán. Jeho postava sa musí uspokojiť iba s bojovými chvatmi a „supermanovskými“ schopnosťami. Vanessa Kirbyová podáva fajn výkon v role sexy agentky, avšak scenáristi ju mohli trocha obzvláštniť. Na rozdiel od nej ma prekvapili herecká camea, pri ktorých som sa nevedel prestať smiať. Kľudne by som ich uvítal v pokračovaní Hobbsa a Shawa. Čo sa týka technickej stránky filmu, energetická hudba od Tylera Gatesa spolu s rappovými singlami nedokážu rezonovať v divákoch a ľahko sa strácajú vo víre explózii a kaskadérskych kúskov. Okrem mdlého soundtracku sa nedá vytknúť nič pri kamere, strihu a špeciálnych efektoch. Aj keď si film Hobbs a Shaw získava pozitívne ohlasy od divákov a kritikov vďaka sympatickej dvojky, ich rivalite a konfliktom s ich rodinami, považujem ho za nemastný-neslaný kúsok, ktorý oplýva klišeovitým námetom, infantilnými vtipmi a prepálenou akciou. Ak si chcete užiť adrenalínovú zážitok, pri ktorom si vypnete mozog, tak Hobbs a Shaw môže byť pre vás výbornou voľbou. Ale ak ste opovrhovateľmi šialeností, ktoré sa dejú v tejto sérii, tak sa tomuto počinu radšej vyhnite oblúkom. Príbeh: 5/10, Herecké výkony: 7/10, Hudba: 4/10, Špeciálne efekty: 7/10, Celkovo: 6/10. () (méně) (více)

imaginer21

Dokážu si představit ten nášup rozpočtu, co se do téhle BEZDUCHÉ těžkotonážní jednohubky nasypal. Kdyby se to jmenovalo "černý univerzální voják", mělo by to spíš vyšší rating než značka F&F. Ta se mi totiž od perfektní pětky zdá být naprosto zbytečnou, stejně jako jakýkoliv spin-off. Nabírání atraktivních áčkových herců je sic fajn, ale když jejich postavy neplní lepší účel než bezúčelná camea (viz Kurt Russell v osmém F&F, tady zas Kevin Hurt nebo i Ryan Raynolds), jsou tvůrci fakt naivnější, než jsem čekal. Sex appeal Vanessy Kirby neutiší bolehlav z více jak dvouhodinové povrchně testosteronové sci-fi třískárny, v níž novodobí supermanové z útrob tajných služeb neřeší víc než velikost přirození nebo svých svalů. A je vám úplně jedno, na jaké straně zákona zrovna stojí. Kde jsou ty časy, kdy jste fandili Paulu Walkerovi, aby se s udobřil s ranařem Vinem Dieslem a mohl tak získat srdce jeho krásné sestry. ()

MartinReno

Neskutočne slaboduché a preefektované macho teatro. Nikdy ma z tejto série tak rýchlo nezvesilo, ako teraz, a to boli vačšinou tiež poriadne plošáky bez zmyslu pre realitu. Dwayna i toho britského testosteróna som mával kedysi rád, ale mám dojem, že sa zalúbili do vlastnej legendy. Tie ich doberačky mali asi napodobniť Tango& Cash, alebo Bad Boys, lenže ani za mak sa im to nepodarilo. Nič vtipné tam vlastne ani nepovedali. ()

Bezejmený

Nev. založený Mmm na totálně přepálené akci a špičkovánío ústředních hrdinů. Já se bavil královsky Sem s dalšímin díly. ()

Kushina

Sice to nemá s Rychle a zběsile nic společného, ale je jasné, že tohle byl krok čistě z finančního hlediska. Film jako takový musí nadchnout každého milovníka akčních filmů, samotný příběh byl fakt dobrý, spousta rodinných záležitostí, vtipů i rvaček. Bohužel to ale soudruzi jaksi přehnali s tím sci-fi žánrem, protože vidět motorky co se samý řídí, skládají, smykují a nevím co už bylo přes čáru a když z hlavního záporáka vyrobili něco jako kyborga, tak to už vážně bylo moc. Kdyby si spíše režiséři dali práci s tím, natočit to jako klasický akční film bez těchto technických zhovadilostí, bylo by to dle mého o stupeň lepší. Naštěstí to zachránila už jednou zmíněná atmosféra a spolupráce Stathama a Johnsona. Takový zlatý akční střed, a třešnička na dortu v podobě společné návštěvy matky a seznámení rodiny s rodinou z ostrova. 65% ()

M.J

David Leitch umí točit akci a dostal na ní hodně peněz.+ 2 cool herce... Víc člověk nepotřebuje vědět, všechno ostatní je jen výplň......6.5/10 ()

BlackAdder87

Tenhle film je jako horská dráha, prostě taková atrakce. Takže platí nevystrkovat za jízdy ruce z vozíku a nepřemýšlet. Teda ne že by bylo kdy, protože tenhle film vás tak zahltí vizuálním smogem, že než se v tom rozkoukáte poběží závěrečné titulky. Ale jinak byla tahle jízda celkem příjemná a při příští příležitosti se svezu zase. ()

chup44

Keď som videl prvý trailer, povedal som si: “ to bude taká ko*otina, až to bude bomba”. Neklamali. Je to strašná blbsosť, ale dá sa to zkúsnuť. 3 hviezdy v pohode. Blbina akčná, môže byť za 3* ()

BloomGeorge

Nevím proč. Opravdu nevím proč doku...li tenhle příběh. Proč tomu dali název Rychle a zběsile???? Proboha tahle hromada bezcených keců, projevů a rádoby vtipných akcí mi udělalo velice emotivní zážitek mého vnitřního já, které hned prozvracelo zbytek celého večera po shlédnutí tohoto dmentního snímku, který se jen jmenuje Rychle a zběsile. Špetka Sci-Fi, špetka humoru, špetka dobrého hereckého výkonu a máte leda promíchanou hromadu hnoje. Jedna hvězda je jen za efekty. Ten film nestojí ani za nahlédnutí "Jdu blejt velebnosti" ()

Grázl83

Místy vtipné, zábavné, dobrá akce a hlášky. K čemu to ale je, když většina akčních scén jde proti fyzikálním zákonům a v druhé polovině je děj úplně hloupý, naivní a pořád si říkáte, WTF? A to ani nekomentují predigitalizovany závěr. Připadá mi, ze scénáře k popcornovkam jsou čím dál ti dementnejsi. ()

andrewXx

Sériu Fast & Furious mám navzdory iným názorom stále veľmi rád. A to aj napriek tomu, že sa už dávno nehrá na dokumentárny cyklus o autách. Nabušená akcia, soundtrack, posilujúce obsadenie a štýlový vizuál u mňa pri F&F hrajú prvé husle. Na spin-off som sa tiež pomerne tešil a trailer moje očakávania znásobil. Realita je však taká, že ak zoberiete posledné diely série a tak 4-5x ich vyluhujete v horúcej vode, dostanete Hobbsa & Shawa. 4-5x menej zábavný standalone film, ktorý stavia na ústrednej dvojke Stathama a Johnsona. Oboch mám veľmi rád, no chémia v hlavnej sérii im fungovala podstatne lepšie. Rovnako ako hláškovanie, s ktorým to film brutálne prehnal. Miestami máte pocit, že hlavná dvojka rozpráva len v hláškach s extrémne rýchlo klesajúcou krivkou vtipu. Určite to fungovalo, keď sme ich spolu videli prvýkrát. Možno to fungovalo aj v druhom kole, no teraz je to výstrel do prázdna. Problém zaujať mali aj akčné scény, ktoré doplácajú na to, že v hlavnej sérii sme už videli asi naozaj všetko. Potom je tu Idrisov záporák. Ten skvele zapadne do definície - nemastný neslaný. Prekvapila prítomnosť obľúbeného Ryana Reynoldsa, aj keď jeho postava stála za -10 bodov pre Chrabromil. Jemne sa chytal soundtrack a film za mňa najviac ťahala Vanessa Kirby. Hold škoda. Uvidíme, čo Vin Diesel a jeho tím vymysleli vo F&F 9. Od Justina Lina čakám v sérii len to najlepšie. ()

Skylwalker42

No............ čekal jsem kravinu jak Brno, a také že je to kravina. Typická hollywodská slátanina. Ale... Mám převelikou pro "Rocka" a Statham umí prostě zahrát perfektního drsňáka - jeho nasranej ksicht mě baví. Jejich duo je bezvadné, obzvlášť jejich hlášky. Rychle a zběsile je pouze nápis na plakátu coby jako lákadlo, ale jinak to má s tím jen společné hlavní aktéry. A "černej superman" byl docela zajimávý, ale jako zaporák měl svou dějovou linku jasně napsanou, takže žádné překvapení se nekoná. A Vanessa Kirby je docela sexy :) Při bojových scénách :) ()

Rian_witcher

Tím lepším jsou ve filmu vtipné "drsné" hlášky a skvěle hrající Idris Elba a Vanessa Kirby.. Tím horším je postavit padoucha, který by potrápil i Avengers, proti obyčejným lidem. Po vtipné a úžasném rozjezdu se film plácá mezi skvělou akcí a bezzubými scénami, kdy sledujeme 50 střílejících na nikoho. Doslova a do písmene kamera zabírá například v elektrárně ústřední trojici jak uniká a scéna je sestříhaná s prostřihy na desítky zloduchů pálících ze samopalů a přitom má trojice čas jak na pokec, tak i na poklidné nasedání do aut bez jediné prolétající kulky. Pak už jen útrpně sledujete např. pád vrtulníku a vozidla desítky metrů z útesu, aby se všichni v klidu vyhrabali z trosek do finále. Být to díl Avengers, dám klidně 4* za efektní počítačovou grafiku a akci a výborné hlášky. ()

DjLibnei

Musím dát o hvězdu víc než předchozí Rychle a zběsile 8. Určitě vtipnější, svižnější, celkově povedenější! 70% ()

Black Adam konečně oživil kina

Black Adam konečně oživil kina

23.10.2022

V posledních měsících návštěvnost kin, i velké tituly v nich dostupné, výrazně zpomalily - nejvýdělečnější film od července je s velkým náskokem Bullet Train, který globálně prodal lístky za 239… (více)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Brie Larson míří mezi rychlé a zběsilé

Brie Larson míří mezi rychlé a zběsilé

11.04.2022

Natáčení desátého dílu série Rychle a zběsile by mělo brzy začít a v posledních dnech probíhá verbování nových členů do „rodiny“ Dominica Toretta. Ta se podle nových zpráv v následujícím pokračování… (více)

Rychle a zběsile se dočká dalšího spin-offu

Rychle a zběsile se dočká dalšího spin-offu

06.07.2021

Když Vin Diesel před nějakou dobou prohlásil, že série Rychle a zběsile se chýlí ke konci, myslel to tak, že se pravděpodobně, možná, spíš ale asi ne, blíží konec hlavní ságy Rychle a zběsile,… (více)