Malému Conanovi zabijí nepřátelští válečníci rodiče a odvedou ho do otroctví. Když vyroste, najme si ho jistý mocný pán jako zápasníka. Conan se tak naučí bojovým uměním. Nakonec svým věznitelům unikne. Jeho putování za pomstou může začít. Potkává dalšího bojovníka a blonďatou zlodějku. Oba se k němu připojí. Dozvídají se o hadím kultu, v jehož čele stojí Tursa Soudce, který má řadu shodných rysů s vrahy Conanových rodičů. Conanovi se tak naskýtá neopakovatelná příležitost zabít muže, který ho připravil o otce a matku. Kde nestačí síla, musí pomoci magie, a tak se ke společnosti přidá ještě čaroděj a vlastně i vypravěč celého příběhu... (TV Prima)

Barghest

Prachobyčejné fantasy béčko s prkenným Arnoldem, jehož kultovní status tak docela nechápu. Ale Poledourisova hudba je opravdu skvělá. ()

Guran

Film je nudný, pomalý, nezajímavý, trapný, výkony herců chabý a dialogy hrozné. Arnold nicmoc. Od něj jsem čekal víc. Moc nerad dávám 3/10. ()

smatana.sk

Matka všetkých soundtrackov. Návod na sledovanie: 1. Uvedomte si, že je to skôr opera, symfonická báseň. Od libreta Rusalky tiež nemôžete očakávať Dostojevského ponory do psychiky nešťastne ženatého ruského úradníka. 2. Kvalitnú aparatúru a zvuk naplno! 3. Úvodné slová rozprávača Maka dajú aj nechápavým jasne najavo, že sa ocitáme vo fantazijnom svete, kde sa voda sypala a piesok lial, ešte skôr než oceány pohltili Atlantídu. 4. Bavte sa! 5. Za zhliadnutie stoja aj rozširujúce dokumentárne filmy - autori ako Oliver Stone a John Milius to mysleli vážne, ich cieľom bola pôvodne filmová séria porovnateľná s večne sa vracajúcim agentom OO7. Večná škoda, že to nevyšlo. 6. Nekazte si chuť Conanom Destroyerom alebo Red Sonjou, radšej si tento archetypálny opus pustite znova. ()

Jehan

Blbina s jistým půvabem. Hlavně díky pánům Arnoldovi a Mako. A díky podivné hudbě a podivné atmosféře. ()

pekas

Ve své době možná trochu větší pecka, s roky už ale ztrácí na atraktivitě. Je to dost zdlouhavé, snad jen triky jsou poměrně slušné i dnes, po 33 letech. Průměr, lehounce nad. 57% ()

WolfIssen

Nejbarbarštější film všech dob!!! Výtečný Arnold, vedle něj samozřejmě i krásná bojovnice Valeria, hirkánský lučištník Subotaj a šaman v podání Maka a tak bych mohl pokračovat. Veliké plus patří samozřejmě nesmrtelné hudbě Basila Poledourise, výborným kostýmům a celkovému feelingu prastarých dob mladých civilizací. Velkolepé dílo, které bude kultovní i za 100 let. ()

darthvader77

Dost možná jeden z nejlepších soundtracků, co jsem slyšel, Arnie jako herec nic moc, ale v roli barbara Conana je COOL. Velice výborné fantasy, kde potěší i Darth Vader jako hlavní záporák :D ()

knihovna

Kdysi se tuším Marka Vašuta ptali, proč se tolik výborných herců v New Yorku neuživý herectvím, ale musí si přividělávat třeba jako číšníci a naopak neherci typu Arnieho mají milionové honoráře. Odpověděl něco v tom smyslu, že výborných herců jsou spousty, Arnii jen jeden. A zde je to přesně vidět. Arnii opravdu není dobrý herec, ale tohle by těžko někdo jiný ustál a navíc z toho udělal kult. Prostě život není spravedlivý, díky Bohu za to. ()

DominoTempus

Vítejte u záznamu z nejnovějšího Cimrmanovského divadelního představení - Němý Arnold. Tento kultovní snímek disponuje kultovní hudbou, kultovní akcí, kultovní zdlouhavostí a kultovním souložením. Nicméně to zdaleka nejkultovnější v tomto kultovním snímku je zcela kultovní Arnie. Ale teď trochu vážně. Film se snaží budovat určitou atmosféru, nicméně zcela brutálním způsobem na úkor tempa. Což je něco, co člověku nebude vadit po filmu, kdy si shrne všechnu tu úžasnost, kterou viděl, a uvědomí si, že to stálo za to. Nicméně v průběhu snímku se jeden může přistihnout, že se právě kultovním způsobem dívá na hodinky. Hudba je parádní a často jí mohou být i výrazně velké segmenty filmu vděčné za její úžasnost, nicméně ve třetí třetině trochu uklouzla kamsi mimo, a to takovým způsobem, že se nešlo nesmát. Ano, mluvím o tom valčíku. Mako mne potěšil. Celé obsazení bylo velice schopné. To skákání na začátku působilo trochu odfláknutě. Film obsahuje několik (z dnešního hlediska) skutečně WTF momentů a už jen kvůli nesmírné zábavě, která s těmito momenty přichází, stojí tento snímek za zhlédnutí. ()

mrclTV

Odteraz, keď si mám predstaviť hrdinské fantasy, tak si spomeniem na Conana - skvelá hudba, ktorá hraje prakticky neustále, jednoduchý, ale dobre podaný príbeh pomsty, mĺkva hora svalov ako hlavný hrdina (existuje lepšia voľba ako Arnie? a navyše keď občas ústa otvorí, o zábavu je postarané :D), zaujímavý svet, v ktorom sa príbeh odohráva, plný nadprirodzených bytostí, nekonečných pláni, krutých dobyvateľov, kráľov, zlodejov, nezvyčajných priateľstiev, tajných kultov..... proste rýdze fantasy dobrodružstvo. Veľmi dobrý film, ale na vyššie hodnotenie tomu niečo chýba. Na LOTRa to nemá. Síce to je asi trochu iný level od všetkých filmov. ()

johnny01

Dost průměrný příběh, který si z knižní předlohy přebral snad jen hlavního hrdinu a rozhodně to nemá tu atmosféru. Mnoho vlekoucích se scén by zasloužilo prostříhat, některé záběry byly i špatně nasvícené. ()

ACDCKL

Do dob prvního Pána Prstenů v podstatě v dětství jiné filmové fantasy v TV nedávali. Dá se říci, že na tomto jsem odkojen a následně tento film je jeden z prvních, kde Arnold hláškuje o 106. Následně i akce na tehdejší dobu byla dobře zvládnutá a i když se dnes z detailu podíváte, je vidět, že tam jsou mezery, ale to se dá přehlédnout. Za mě jasných 5*. ()

adamix

Za mladého Arnieho a epický Basilov soundtrack to stojí za to, ale tie neskutočne zdĺhavé scény a tupá jednoduchosť dojem zbytočne kazia. Vyrastať v tej dobe, kedy boli na našom území možnosti obmedzené a nároky od filmu neveľké, bola by to pre mňa klasika. Ináč nič moc. ()

JosefTomas

Dialogy šetřící, zato symboly přehlcený film, který se vyžívá v tom, že vybočuje z klasické formy. Vše řečeno sice jasně, ale způsobem, který není kdo ví jak divácky atraktivní. Prakticky nulový příběh, bez jasně určené zápletky, se táhne napříč stopáží jen tak mimochodem, protože větší pozornost je kladena na zamyšlenost a zmíněné symboly. Tudíž ano, po dosazení si svých vlastních hodnot může člověk nabýt pocit vyššího významu, ale i to nezachrání tu nudu. Jako by Milius chtěl, aby se divák nudil a začal proto v příběhu hledat všechno možné, možná je to chytrý režisérský tah, možná právě v tom je ta symbolika a možná by to duu Milius/Stone i vyšlo, kdyby Basil Poledouris nevytvořil nejlepší soundtrack své kariéry, jenž mě pořád při smyslech držel. ()

Saesulkun

Arnold 4 min. putuje, Arnold 3 min. sedí a blbě čumí, Arnold 2 min. souloží, Arnold 3 min. putuje, Arnold 2 min. sedí a blbě čumí, Arnold 4 min. souloží, Earl Grey v opravdu debilní paruce blbě čumí, Arnold 2 min. putuje, Arnold 4 min. sedí a blbě čumí, Arnold 3 min. souloží... Jejda, zapomněl jsem předsunout spoiler alert. Nebýt hudby, je tohle krystalický béčko jasnej odpad. ()

majk_n

Hned po Terminátorovi Arnieho nejlepší role. Film Pořádně drsný, poskrovnu zbytečných dialogů (díky tomu Arnold vyniká), Poleudorisova hudba - netřeba slov, to je přímo vražedná konbinace ()

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

01.10.2020

Po Pánovi prstenů, Zaklínači nebo Kole času dostanou fanoušci žánru fantasy další seriálový nášup. Streamovací služba Netflix oznámil, že chystá nového Barbara Conana. Brakovou fantasy nejvíce… (více)

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

17.09.2018

Bryanu Singerovi (X-Men, Nadaný žák) se podařilo vyhnout většině obvinění týkajících se obtěžování a jako zázrakem tak jeho kariéra prozatím éru #MeToo přežívá. To ale neznamená, že je zcela v přízni… (více)

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)