Malému Conanovi zabijí nepřátelští válečníci rodiče a odvedou ho do otroctví. Když vyroste, najme si ho jistý mocný pán jako zápasníka. Conan se tak naučí bojovým uměním. Nakonec svým věznitelům unikne. Jeho putování za pomstou může začít. Potkává dalšího bojovníka a blonďatou zlodějku. Oba se k němu připojí. Dozvídají se o hadím kultu, v jehož čele stojí Tursa Soudce, který má řadu shodných rysů s vrahy Conanových rodičů. Conanovi se tak naskýtá neopakovatelná příležitost zabít muže, který ho připravil o otce a matku. Kde nestačí síla, musí pomoci magie, a tak se ke společnosti přidá ještě čaroděj a vlastně i vypravěč celého příběhu... (TV Prima)

Jaromír

Legendární film, na který se vždy rád podívám. Zejména se mi líbí hudba a jeho pomalé nevtíravé tempo, které dokonale navodí atmosféru. Shlédnout tento film je pro mě vždy velkým odpočinkem a relaxem u kterého se královsky pobavím. Ať žije Conan a jeho Crom :) ! ()

kubas369

Čistokrevná sandálová fantasy toho nejhrubšího zrna. Film, který udělal z Schwarzeneggera ( a jeho svalů) hvězdu. ()

transbeskyd

Arnie v nejlepší formě aneb hra svalů v akci:)takže tříhvězda hlavně za svalové herectví a zážitek spojený s dospíváním, kdy jsem mu to záviděl a začal navštěvovat posilovnu pana Krčka:) ()

Mr.Roman

Patrične krvavá podarená adaptácia Conana, s herecky toporným, no všetkým ostatným jedinečným Arnoldom, v jednej z jeho prvých filmových úloh. Príbeh pomsty, s úžasnými scenériami sprevádzanými hudbou, ktorá sa stala večnou. ()

Veniss

Když jsem jako malá listovala v časopise 100+1 a přečetla jsem si článek o natáčení filmu Barbar Conan, téměř jsem brečela vzteky, protože mi bylo jasné, že film hned tak neuvidím. Nakonec jsem se dočkala. Klasický Sword and sorcery, době natáčení odpovídající, řemeslně dobře zpracovaný film. Svalnatého válečníka z Cimmerie zahraného Schwarzeneggerem asi nikdy nikdo nepřekoná (Arnold postavou jednu dobu téměř žil). Je to klasika, která by měla být pro všechny fandy Sword and sorcery povinná. Pátou * dávám za neobyčejně vydařený soundtrack. ()

pery352

V tomto filmu se toho moc nenamluvý za Conana mluví meč a pěsti. Za nejlepší scénu považuji pravý hák vebloudovy na trhu a letící myš v hadím chrámu. Pro mě 100% fantasy zážitek. ()

Havala

Jeden z lepších filmů Schwarzeneggera. Dobře zvolený námět s tím správným hrdinou, Rudá Sonja dopadla už hůře.. ()

helrohir

Kultové fantasy dielo. Aj napriek tomu, že vo filme okrem J. E. Jonesa nie je žiadny schopný herec, napriek tomu dokázali všetci tí kulturisti, tanečnice a surfer vytvoriť legendárny film s úžasnou starobylou atmosférou. Kvalitu filmu však minimálne o hviezdičku zvyšuje Basil Poledouris. ()

J*A*M*B*O

Samotný Conan je ako vypnutá zbíjačka, pohšad na neho vás nedostane, a keďže sú zvuky nulové, ani vás nevystraší. NIč výnimoční na tomto filme nie je, a aj keby bolo tak som to čaro nenašiel. Arnold skôr pôsobí ako kulturista na fotení, nie ako špičkový herec. Film je sám o sebe bezduchý, dlhý a nezáživný. Plus bola na filme hudba, ktorá robila aspoň neakú atmosféru. Mínusom bolo ničnehovorenie, ktorý sa pri takej nudi suverénne hodilo. Vyšiel z toho nulový filmový zážitok s pár dobrými bojovými scénkami. Dávam 6/10 bodov. ()

Peter Bračík

Nesmrteľný príbeh pomsty, okorenený veľkolepým hudobným dielom Basila Poledourisa ponúka divákovi akciu, napätie, lásku, brutalitu i mystiku v jednom. Conan vytrhnutý z náruče rodičov, odvedený do zajatia, sa pretĺka životom, v medziach ktoré mu boli určené jeho tyranskými pánmi, no po pretrhnutí reťazí otroctva sa vydáva na cestu krvi. Nepriateľov a temných kňazov, ktorí mu skrížia cestu, krstí "ohňom a mečom", stretáva priateľov, zamiluje sa, no vzápätí lásku navždy stráca, a o to je jeho pomsta chladnejšia. Chladnejšia ako tajomstvo ocele, ktoré nosí v srdci. Atlantský meč a Krom, boh jeho národa, ho spolu so zlodejským priateľom sprevádzajú až na koniec jeho cesty, kde ho čaká moc a sláva. A tak sa stal Conan kráľom. ()

Romeroo

Jedno z nejlepších fantasy všech dob co zabijí vlastní výpravnost a téměř vražedná stopáž...na druhé straně je zde spousta silných scének u kterých se jen velmi těžce dýchá. Asi nejsilnější tři hvězdy co jsem dal...třeba časem dozraji k více hvězdám. ()

rezistence

Arnie, který pase na svém těle supa, aby jej mohl následně zakousnout svým vlastním chrupem a nejlepší dialogy?Tragikomický smích, skvělý! 80% ()

hiding

Nějak jsme ten celý film nepochopil. Akce na tu dobu rozhodně nebyla špatná, totéž filmové efekty, za které by se nemuseli stydět dnešní béčkové filmy. Ale ten děj jsem nějak nepochopil. Dávám 36%. Což je přesně dvojnásobně méně než jaký má tento film celkové hodnocení. Zvláštní. ()

Uberlord

Příběh je to pěkný a na tehdejší dobu i vizuálně pěkně zpracovaný... nicméně fakt, že první souboj s mečem (doufám že se nepletu) přijde až po hodině a půl filmu... to je docela na přesdržku. Jasný, souboje nejsou předností tohoto filmu. Ale přece jen je to dost utahané. Jinak nevím, co bych mohl zhodnotit. Na mě už je to asi moc starý film, abych ho tu rozebíral, to si netroufnu... Je to dobré fantasy s Arnoldem v nejlepší formě a řekl bych, typickým příběhem fantasy '80 let... Jediné co musím opravdu vyzdvihnout, je fantastická hudba! ()

PATWIST

Rozprávka pre dospelých, absolútne nezáživné, nebyť Arndola dám odpad, meče, sekery, kopije, nože, luke, brnenia, čary, keď vás bavia takéto veci máte o zábavu postarané ak nie tak to nesledujte. ()

DoNotCross

Tenhle film mi dal vzpomenout na časy, kdy jsem po nocích smažíval Diablo. Drsný svět, atmosférická hudba, trojlístek hrdinských archetypů (zloděj, bojovník, lučištník) se spoustou zatuchlých kobek a jeskynní, kterých je třeba důkladně prozkoumati a s mečem v ruce vyloupiti. Ne nadarmo je Robert E. Howard považován za zakladatele žánru "sword and sorcery". John Milius mu tímto snímkem nezůstává nic dlužen. Je totiž syrový, vtahující a přitom barbarsky přímočarý, přesně jako originál. Jen ten Arnie vás občas vytrhne z meditativního stavu mysli, když totiž promluví, jakoby přestal být Conanem. Tahle neohrabanost ke snímku tak nějak patří a nakonec i funguje. Asi jedna z nejlepších fantasy v dějinách pohyblivých obrázků. A ta hudba! ()

Hawkey15

Tento Fantasy příběh mám rád už od mládí a to především z důvodu, že celý svět v tomto filmu funguje na základě pravidel D&D (Dungeons & Dragons). Setkáváme se s klasickým Hrdinským dobrodružstvím, kdy hlavní hrdina musí posbírat zbytek skupiny a splnit úkol, který jim pán jeskyně nachystal. Střízlivé hodnocení tohoto filmu je někdy kolem 4té hvězdy, ale v mém případě rád nasadím brýle sentimentu a zavzpomínám společně s Barbarem Conanem a jeho družinou na časy desetinných kostek a hexáku s figurkami. ()

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

01.10.2020

Po Pánovi prstenů, Zaklínači nebo Kole času dostanou fanoušci žánru fantasy další seriálový nášup. Streamovací služba Netflix oznámil, že chystá nového Barbara Conana. Brakovou fantasy nejvíce… (více)

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

17.09.2018

Bryanu Singerovi (X-Men, Nadaný žák) se podařilo vyhnout většině obvinění týkajících se obtěžování a jako zázrakem tak jeho kariéra prozatím éru #MeToo přežívá. To ale neznamená, že je zcela v přízni… (více)

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)