Malému Conanovi zabijí nepřátelští válečníci rodiče a odvedou ho do otroctví. Když vyroste, najme si ho jistý mocný pán jako zápasníka. Conan se tak naučí bojovým uměním. Nakonec svým věznitelům unikne. Jeho putování za pomstou může začít. Potkává dalšího bojovníka a blonďatou zlodějku. Oba se k němu připojí. Dozvídají se o hadím kultu, v jehož čele stojí Tursa Soudce, který má řadu shodných rysů s vrahy Conanových rodičů. Conanovi se tak naskýtá neopakovatelná příležitost zabít muže, který ho připravil o otce a matku. Kde nestačí síla, musí pomoci magie, a tak se ke společnosti přidá ještě čaroděj a vlastně i vypravěč celého příběhu... (TV Prima)

Skip

I když je to docela jednoduchý příběh, přesto má v sobě jisté kouzlo, které je ještě umocněno určitou nostalgií, která se dostavuje při vzpomínce na dobu, kdy jsem film viděl poprvé. Svým způsobem je to taková moje klasika, na kterou čas od času rád znovu kouknu. ()

Aleee89

Tenhle film, no dlouho jsem se rozmýšlela, jestli si ho mám nahrát, když ho dávali v televizi, ale nakonec jsem se rozhodla, že se přece jenom podívám. Kdybych se dívala v noci, už dopředu vím, že bych usla, ale takhle jsem se mohla podívat a ještě z toho něco mít. Arnieho nemusím, takže i tady mi byl nesympatický, ale aspoň měl ještě svaly a ne sádelnaté břicho jako teď. Děj celkově mě moc nezaujal a protože je film staršího data, ani efekty a podobné věci nebyly 100%, i když na dobu svého vzniku možná byly dobré. Zkrátka tenhle film u mě žádnou parádu neudělal. ()

Vědma

Mlčenlivý film s krásnou hudbou, jak je zde mnohokrát zmíněno. Atmosféra je dokonalá, děj je jednoduchý, ale proč by to mělo být na závadu? ()

higuain

Vzhledem k triviálnosti zápletky by to nemělo přesáhnout 90 minut. Milius to však nesmyslně natáhl přes dvě hodiny, takže je z toho nuda k uzívání. Jediné, co v Conanovi stojí za pozornost, je ona slavná Poledourisova hudba. Ale ani ta sama o sobě neudělá ze špatného filmu dobrý film. ()

Suzana

I když mám FSH ráda, typ sword and sorcery mi sedí nejméně.Pokud chcete lepší a vtipný příběh, přečtěte si Kena Wooda od J.W. Procházky. ()

Petfruf

Bez nádherné Poledourisovy hudby by film sám o sobě asi neobstál tak dobře. Popravdě, asi by mě nelákalo koukat na Barbara, kdyby byl doprovázen například hudbou z Jestřábí ženy (ovšem na tu už jsem si také zvykla, tak kdo ví?). Tím že Milius s Poledourisem úzce spolupracovali, udělali z Conana film, ve kterém hlavní roli hraje podmanivá a dechberoucí hudba, což byl opravdu geniální tah. Obsazení "barbarského" Arnolda je navíc třešničkou na dortu. ()

Kuzlo

Tento film spôsobil to, že som v mladosti nečítal fantasy literatúru. Až keď som v 19-tich ležal v nemocnici a jediná kniha po ruke bola z tohto žánru som pochopil o čo všetko som prichádzal. Update 2013: Nedalo mi a pozrel som si to znovu. Je to jedna dlhá nekonečná nuda, už v detstve som mal dobrý vkus :) Vystrihať polovicu "pomalých" scén a hneď by to malo o hviezdu viac. Teraz som už len zvedavý ako to Marcus v novodobej verzii. ()

Petroff

Dobrý fantasy film pro teenagery, kteří si pomalu začínají všímat svého pubického ochlupení a provádějí na sobě první měření penisu a obvodu bicepsu. Když zjistí, že z nich nebudou pornoherci, chtěli by bejt aspoň jako Árný... Je to film o svalnatém muži s mečem ... víc nic, ani ťuk, fakt ne... ()

Vessper

No nerad to přiznávám, ale chvílemi to byla opravdu nuda. Arnie sice nepředvedl životní výkon, zato se předvedl ve vrcholné formě a do role seděl. Jak zde již bylo zmíněno, každy záběr mohl trvat několikrát méně. Celkový dojem však není špatný a myslím si, že by Conana měl shlédnout každý. ()

dee-key

Slastný pohled pro všechny uctívače mečů a magie z dob, kdy černý negr byl ještě nařachaný hovado a nevadilo mu běhat v kožených slipech s mečem v ruce. Film, který definoval akční fantasy a předurčil kulturisty k rolím nezničitelných válečníků, kteří se zatnutým bicepsem zadupávají do země padouchy všeho druhu. ()

SonG

Dal bych 4*, nebýt přepísknuté délky....Film sám o sobě vzdává poctu všem fantasy příběhům a Arnie coby Conan se na svou roli výborně hodí....Pořád je to ovšem velice zdlouhavý a sem tam i dlouhý film..Ještě musím vyzdvihnout OST, který je prostě výborný....Jinak ale vcelku zklamání... ()

ilemas odpad!

Všichni to tehdy žrali, pro mně jeden z nejhloupějších filmů, možná od těch dob nemám rád fantasy.Neskutečně nudné, Arnold ukazuje jen své bicepsy, jinak film o ničem. ()

Lord.Jim

Je fakt, že Arnold mi v tomto filmu vždy vyloudí drobně ironický úsměv na tváři, protože jeho "herectví" se v té době asi teprve "utvářelo", ale atmosféra filmu, podbarvená především výbornou "pohanskou" hudbou ve stylu Orffovy Carminy Burany, je úžasná. Celá výprava je tak trochu "metalová" - především hlavní ženská postava a její sestřih (80. léta se prostě vždy nějak projeví — třeba mi to jednou přestane vadit). Kult ohně a meče. Drsné a krásné. __Ve své době jsme se Arnoldovi hodně vysmívali. A teď, po všech filmech, ve kterých hrál, je to jeden z mých velmi oblíbených herců. Začal dobře. ()

Fíla

Začíná to velice slibně. Po půlce filmu jsem se začal trochu nudit a poté jsem již ztrácel zájem sledovat. Chybí tomu větší šťáva. Nic moc zajímavého se ve filmu neděje. Místo kouzel a magie, nebo pořádných bitev je děj zbytečně natahován a tudíž zbytečný. Nijak zvlášť bych neřekl, že jsme viděli nějaké zázračné herecké výkony. Arnold co se svého těla týče v nejlepších letech, ale to je co se týče jeho asi vše. Ostatní herci též nevýrazní a propadají se dějem hlouběji a hlouběji. Viděl bych to na takových 65%. ()

Joe321

Tohle není fantasy, jaké si každý představí pod tímto slovem. Tohle je kruté, krvavé, syrové, žádná pohádka. Atmosféra z filmu jen čiší, špinavá města prolezlá kde jakou chamradí, zakrvácený barbar rozdávající rány, slizký opiový kult, tohle není žádné moderní fantasy s čaroději o holi nebo elfy. A dále ta hudba... Jen škoda, že Arnold tady byl ještě hodně toporný. - "Crom, I have never prayed to you before. I have no tongue for it. No one, not even you, will remember if we were good men or bad. Why we fought, or why we died. All that matters is that two stood against many. That's what's important! Valor pleases you, Crom... so grant me one request. Grant me revenge! And if you do not listen, then to hell with you!" ()

Chen

Surová fantasy, která se snaží o co nejvěrnější zachování atmosféry knižní předlohy. A daří se jí to. Brutální svět plný zla a bojovník, který se hodlá pomstít smrt rodičů. Krystalicky čistý příběh je tentokráte spíše kladem než záporem. ()

balba

Klasické dílo fantasy.Poněkud rozvláčné vyprávění , které se zdaleka nevyrovná svižným a dynamickým Howardovým povídkám. ()

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

01.10.2020

Po Pánovi prstenů, Zaklínači nebo Kole času dostanou fanoušci žánru fantasy další seriálový nášup. Streamovací služba Netflix oznámil, že chystá nového Barbara Conana. Brakovou fantasy nejvíce… (více)

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

17.09.2018

Bryanu Singerovi (X-Men, Nadaný žák) se podařilo vyhnout většině obvinění týkajících se obtěžování a jako zázrakem tak jeho kariéra prozatím éru #MeToo přežívá. To ale neznamená, že je zcela v přízni… (více)

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)