Malému Conanovi zabijí nepřátelští válečníci rodiče a odvedou ho do otroctví. Když vyroste, najme si ho jistý mocný pán jako zápasníka. Conan se tak naučí bojovým uměním. Nakonec svým věznitelům unikne. Jeho putování za pomstou může začít. Potkává dalšího bojovníka a blonďatou zlodějku. Oba se k němu připojí. Dozvídají se o hadím kultu, v jehož čele stojí Tursa Soudce, který má řadu shodných rysů s vrahy Conanových rodičů. Conanovi se tak naskýtá neopakovatelná příležitost zabít muže, který ho připravil o otce a matku. Kde nestačí síla, musí pomoci magie, a tak se ke společnosti přidá ještě čaroděj a vlastně i vypravěč celého příběhu... (TV Prima)

mogul01

Když jsem byl malej líbila se mi víc Rudá Soňa, protože to byla víc pohádka a hlavní hrdinové tam pokud si dobře vzpomínám neumírali. Ale teď bych dal přednost Conanovi, filmu ve kterém toho hlavní hrdina moc nenamluví, s nijak extra složitým dějem, ale s neskutečnou atmosférou, které pomáhají tři hudební motivy, které znějí defacto nepřetržitě od počátečních titulků do těch závěrečných. ()

Rawar

..."přijde den zloději, kdy diamanty ztratí svou čarovnou moc a zlato svůj magický lesk...a jediné co zbude, bude láska dcery k jejímu otci" Už asi nikdy neseženu tento kult s dabingem co se mi jako klukovi tak vryl do paměti a že jsem to nejednou zkoušel. Díky téhle fantasy legendě jsem poprvé projevil touhu sevřít v ruce skutečný, ocelový meč a tnout s ním po nepříteli. Ještě jsem tak neučinil a meče křížím pouze s přáteli a rodinou v rámci tréningu, ale až nastane čas a stíny vyjdou ze stínů, vyrazím na stezku pomsty a potom Cromm mi pomáhej...a když mě nevyslyší...tak k čertu s ním ()

Jaxx84

Nesmyslný kaleidoskop scén z náhodně vybraných povídek Roberta Ervina Howarda, které chaoticky poslepované dohromady tvoří pitoreskní parodii na jinak velkolepé a propracované dílo autorovo (viz proslov filmové Valerie nesmyslně kopírující proslov Belit z povídky Královna černého pobřeží... scéna ukřižování a supi kopírující výjev z povídky A zrodí se čarodějka a tak dále a tak dále...). Smutné, co ze smysluplného eposu dokáže film vyzvracet. Ještě smutnější je fakt, že tento filmový počin je i přesto zřejmě to nejlepší co bylo a bude kdy o Conanovi stvořeno. A to jen díky mladému Arniemu a kouzlu filmové atmosféry 80. let. 4/10. ()

diodoros

Kultový film s výbornou fantasy atmosférou, ošúchanými kostýmami, majstrovskou hudbou, drsnými válečníkmi, neskrývanou brutalitou a striekancami (až výbuchmi) krvi, Schwarzeneggrovým prízvukom (a výrazom), jalovými hereckými výkonmi (aký taký výkon tu podáva možno tak démonický James Earl Jones), zbytočne dlhými a naťahovanými zábermi (režisér chcel dať očividne scénam hĺbku, ktorú zaobstarávala hudba, ale predsa len - John Milius nie je Sergio Leone...), celkovou prehnanou dĺžkou a nekonečným kronikárskym voice-overom. Dej a príbeh dobré, hlavné postavy sympatické, niektoré dialógy zaujímavé, isté vloženie Nietzscheho filozofie zrejmé, bojové scény natočené kvalitne a scéna s hadom výborná. Napriek všetkému ale aj tak najlepšie svoju rolu zvládol Basil Poledouris a jeho hudobný vklad tvorí viac ako iba pozadie deja a bez neho by film prišiel o podstatnú časť svojho kúzla. ()

Armin82

Strašná ptákovina! Tento děj dokáže vyprodukovat i mozek party premiantů na zvláštní škole. Nicméně je pravdou, že to má něco do sebe. Ta atmosféra a Arnieho bicepsy to trošku zachraňujou, jinak to nestojí za řeč, ani jako rádoby legenda --->60% ()

Mik_e

Jasně, Arnold je Arnold, ale tohle na mě bylo silný kafe. Dlouhý záběry, pořád stejná hudba, ze který mi po půl hodině solidně šibalo...někdo tomu říká unikátní soundtrack, já bolehlav. Nevadí. Na druhou stranu, některé scény jsou opravdu legendární (KO velblouda neomrzí asi nikdy) a je to klasika...a do tý se nekope... ()

Rudyamon

Ve filmu zazní moudrá věta: „Co nás nezabije, to nás posílí.“. Tato klasika je docela ke koukání, snad ale jen proto, že jí říkáme klasika. Hodně hezkých scén, hodně svalů, hodně slaboduchých slov a fakt slabý scénář. Ale... nezabila, tudíž by měla alespoň posílit. No, neposílila, ale byl to poměrně pohodový večer. Jedna scéna ovšem velice oživila vzpomínky na první shlédnutí před dávnými lety - rána pěstí velbloudovi. Pamatuji se, že tuto scénu jsme si připomínali velice často. Tenkrát se odkudsi vynořila myšlenka a pak se tradovala jako fakt, že ta rána nebyla ve scénáři, že to byl jen reflex Arnolda a prudký pohyb zvířete. No, kdo ví... Za tu klasika ale nakonec přece jen dám 4 hvězdičky - 70%. ()

Gendarme

Nejvíc chlapský hrdina ze všech! Nejvíc záporný záporák ze všech! Na dnešní poměry až artová kamera jak z nezávislého filmu. Celý film je krásnou ukázkou estetiky 80.let, kostýmy ženských postav jsou jak z filmu flashdance :-) Hlavní hudební motiv je až nebezpečně podobný filmu Warcraft, že by se blizzard inspiroval? ()

Inozuka

Vražedný koktejl míchající dohromady na první pohled slabé ingredience, které ale společně vytvoří takovou lahůdku, jež se nedokážete nabažit: primitivní příběh, syrovost, nemluvnost hlavního hrdiny, neherecký projev, prakticky nepřetržitý hudební doprovod a vypravěč. Barbar Conan je film, u kterého chvílemi kroutíte hlavou a nechce se vám věřit, že to tvůrci myslí vážně, ale zároveň jste pohlcení jeho poetikou a náladou. Na druhý pohled tak objevíte silné existenciálně nietschovské poselství, kterým je film prodchnutý. Já Barbara Conana zbožňuji a pár scén a soundtrack mám hluboko zažraný pod kůži. Ó mocný Crome, děkuji ti za takové dílo. ()

Likan7 odpad!

Prolog byl ještě fajn přesně tak, jak tady všichni píší, pak se to změní ale v něco tak otřesnýho, že jsem začal přemýšlet, jestli nedám nějakou hvězdičku i tý nový kravině z roku 2011. Nejhorší Arnold. Pro někoho guilty pleasure, pro mě hnusný brak, který nikdy nechci vidět. Ale soundtrack je vážně pěkný, to jo. ()

Kritik.

Ľudia drahí komentujúci, prihliadajte prosím na rok vzniku, a tiež na vtedajšie možnosti, okolnosti a na celkovú kinematografiu tej doby. Conan bol trhák, výborne natočený, a v rámci možností aj zahratý. Nedám mu nízke hodnotenie len preto, že sa mi dnes zdá podpriemerný v porovnaní s 2000 ďalšími filmami, ktoré som už videl. ()

rublik05

Že by se mělo jednat o nějaký velký zázrak, tak to ani náhodou. I po několikáté jsem si k snímku nedokázal najít cestu a pokaždé na mě působí jako dvouhodinový hudební videoklip. Zde je nutné podotknout, že hudba je opravdu luxusní a společně s vizuální stránkou představuje ty nejlepší aspekty celého filmu. Děj mi přišel dost nudný a bezduchý, strašně se vlekl a dokonce ani Arnold mě nijak extra neoslnil. Zkrátka až na tu hudbu a vizuál je to ohromná nuda v Brně. Na jeden zátah je to ale prakticky nemožné dokoukat. 3/10. ()

gemi

12. 11. 2020: Tak další zhlédnutí (kolíkáté, to už bych nespočítal) v rámci rodinného kina snad po dvaceni letech. Když jsem byl -teen, tak to byla modla. Bylo jedno, co se tam dělo, v hlavní roli byly svaly. S odstupem uznávám, že střihač v tomto filmu prostě nebyl, ale atmosféru to má. A ta hudba... ()

Hellknight12

Nedávna premiéra :) . Zaujímavý film. Pri dĺžke 125 min je to na môj kus až príliš natiahnuté. Ja by som bol spokojnejší aj s 90 min stopážov. Herecké výkony sú dobré. Najviac čo v tomto filme musím vyzdvihnúť je soundtrack. Čakal som, že to bude brutalnejšie, keďže je to film o Barbarovy. Nedokážem si pomôcť ale to mi Schwarzenegger proste nesedí. Mne osobne Schwarzenegger sedí len ako Terminátor. Príbehovo je to úplne jednoduché.  Čakal som viac akcie. Nedokážem si pomôcť ale trochu mi to prišlo ako milostný príbeh bez lásky.  Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

Nix

Tohle je prostě začátek, jasný největší forma, jeden z největších lidí na scéně a jedeme. Ale mne ten film prostě nic neříká, tohle jsem u Arnolda nikdy nemusel a už si to ani nepustím, mne to nebavilo, ale chápu, že v tomto žánru je to klasika. ()

src

Nejlepsi fantasy film (vlastne snad krome LOTRa) s charismatickym Jonesem. Body navic za nemluvneho Arnolda, lepou devu po jeho boku, prasteneho kouzelnika, uzasnou uvodni brutalni scenu, ktera ve sve dobe musela srazet lidi ze sedacek, a hlavne skvelou hudbu ktera se k filmu dokonale hodi. ()

Můj nejoblíbenější film. Málo kdo to ví, ale soundtrack z Barbara Conana si někdy pouštim i v autě:-) Tenhle film tak žeru, že jsem si pořídil i repliku Conanova meče. Už ani nevim, kolikrát jsem to viděl. Tahle fantasy mne nikdy neomrzí. Bojovník: "Ale co je v životě nejlepší?" - bojovník 2: "Otevřená step, pádící kůň, sokol na předloktí, vítr ve vlasech." bojovník: "Špatně! Conane, co je v životě nejlepší?" Conan: "Rozdrtit nepřítele a hnát ho před sebou a slyšet nářek jeho žen." ()

TomJ

Jeden z tych lepsich Arnieho filmov. Hudba super, bicepsy tiez; ale hlavne litre krvi. K tomu Arnold v najlepsej forme. ()

KdG

Barbara Conana mám rád jak z filmu, tak i z komiksů a knížek. Tohle zpracování s Arnoldem je přesně takové jak jsem si ho představoval a nemám tomu co vytknout. K tomu i parádní hudba, co víc si přát. ()

AlexDLarge

Tento film patří k těm "příběhovější", na kterých Arnie pracoval. Atmosféra je syrová, krev stříká na všechny strany a my jenom čekáme, kdo bude další na řadě. Jinak je tento film spíše pro milovníky. ()

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

01.10.2020

Po Pánovi prstenů, Zaklínači nebo Kole času dostanou fanoušci žánru fantasy další seriálový nášup. Streamovací služba Netflix oznámil, že chystá nového Barbara Conana. Brakovou fantasy nejvíce… (více)

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

17.09.2018

Bryanu Singerovi (X-Men, Nadaný žák) se podařilo vyhnout většině obvinění týkajících se obtěžování a jako zázrakem tak jeho kariéra prozatím éru #MeToo přežívá. To ale neznamená, že je zcela v přízni… (více)

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)