Malému Conanovi zabijí nepřátelští válečníci rodiče a odvedou ho do otroctví. Když vyroste, najme si ho jistý mocný pán jako zápasníka. Conan se tak naučí bojovým uměním. Nakonec svým věznitelům unikne. Jeho putování za pomstou může začít. Potkává dalšího bojovníka a blonďatou zlodějku. Oba se k němu připojí. Dozvídají se o hadím kultu, v jehož čele stojí Tursa Soudce, který má řadu shodných rysů s vrahy Conanových rodičů. Conanovi se tak naskýtá neopakovatelná příležitost zabít muže, který ho připravil o otce a matku. Kde nestačí síla, musí pomoci magie, a tak se ke společnosti přidá ještě čaroděj a vlastně i vypravěč celého příběhu... (TV Prima)

djbarrel

Cákání krve, řinčení zbraní, pomsta, láska, svalovci ... no prostě klasika. Film jako takový není až taková bomba, ale vizuálně je to bomba a samozřejmě hudební doprovod je taky úplně skvělý. 85 % ()

Aywes

Syrová nefalšovaná fantasy se vším všudy.A tím myslím opravdu syrová.Je tu násilí, sex , násilí, sex a magie.Arnold v roli Conana vypadá opravdu přesvědčivě.Dostal roli ke které není toho mnoho co dodat.Naprosto perfektní výpravný příběh zasazen do násilného a brutálního světa.Všechno hezky na tvrdo bez nějakých okolků a cenzury.Řinčení oceli o ocel v kombinace s tak dokonale vypilovaným soundtrackem vám prostě nedá šanci odmítnout sledování Conanovi výpravy.Pro fanoušky fantasy naprostá povinnost. "Na tomto světě nemůžeš věřit ničemu.Ani mužům, ani ženám, ani zvěři.Tomuto však věřit můžeš." ()

benny159

Jedna * za skvelý soundtrack, ale inak film neskutočná nuda a pre mňa slabá technická stránka. Fantasy mám rád, ale Conan mi jednoducho nesadol. Nie som vyznávačom tohto kultu. ()

lobo87

Absolútna klasika. Skvelá hudba, správne toporný a namakaný Schwarzenegger a mystický príbeh robia z tohto filmu kult, ktorému sa nedá vyhnúť ani po 30 rokoch...70% ()

calculus

Velmi hloubavý, téměř až poetický snímek:-) Guvernér státu California tady docela válí. Conan se natáčel dva roky po Arnoldově hodně diskutovaném comebacku na Mr. Olympia v Sydney a člověk může jen žasnout, kolik toho tento rakouský nezmar stihl. Schwarzenegger je vždy ve svých filmových rolích i přes veškerou snahu legračně toporný, lépe než Conan mu snad šel už jen Terminátor. Původní Howardovu literární předlohu jsem nečetl a ani se k tomu nechystám, ale tento film mě stejně pořád baví. ()

Kennedy_R

Co na tom, že postavy jsou občas prkenné, děj roztříštěný a povídkové předlohy ve filmu pomíchané. Je to má srdcovka a před tím i dlouho potom nic s podobnou šťávou nikdo nenamíchal. Arnold byl dobrou volbou. ()

Reiner

No nemohu si pomoci, ale na mě to bylo až moc nezáživné. Upřímně, moc jsem se nebavil ani jsem nebyl vpoután do děje a to je chyba. V časech největší slávy - prvních zahraničních snímků u nás - by to byla +1 hvězdička a pár procent nahoru. S odstupem času ale jinak nemohu. ()

koza3

Sjíždím všechny Arnoldovy pecky, protože čtu jeho "Total Recall" autobiografii, kde se o jeho filmech krásně vyjadřuje. Conan byl a vždy bude jeho největší dílo, kdy ještě chudák neuměl moc anglicky a role Conana mu byla šitá přímo na mírů, protože byly důležité činy a nikoliv slova. Do konce života si budu pamatovat památné scény z této klasiky a ze soundtracku budu mít vždycky husí kůži. ()

Thinger

Co rozumného by mohl říct barbar? Nic, a proto raději nekecá a dělá co umí dobře. U některých akčních filmů z poslední doby by taky neuškodilo, kdyby všichni neměli potřebu žvanit a komentovat co zrovna dělají. S fantastickou hudbou je pak Barbar Conan skvělý film, který si nehraje na něco, čím není. ()

Vimrak158

První Barbar Conan byl v roce 1982 kdy přišel do kin, něco jako fantasy, které spadlo z nebe. Lidé z něho byli nadšení a měli proč. Na tu dobu se jednalo o skvěle vyprávěnou a stylizačně udělanou fantasy ,,řezničinu“ u které se dokázal pobavit každý, ovšem s výjimkou dětí, pro které tento film rozhodně není, tenkrát se s nějakým ratingem vůbec nepárali a tak je Barbar Conan krvavou výpravou válečníka- barbara, který se chce pomstít za vyvraždění své rodiny. Film si bohužel nedrží po celou dobu to stejné tempo se kterým začíná a víceméně i končí a když se to tak vezme, tak polovina filmu je čistá nuda. Film respektuji zejména kvůli tomu, že to byla jedna z prvních velkých Arnoldovo rolí a díky tomu prorazil ve světe filmu, za což můžeme děkovat. Na filmu se mi také líbilo to, že se opravdu s ničím nepáře a vymyšlený svět Cimmerie R.E. Howarda vykresluje opravdu brutálně a surově, tak jak má být. ()

martins

Jo jo klasika, první velká role pro Arnieho, před hvězdným Terminátorem. Cymeřan Conan po patnácti letech se vypořádá s Tulsou soudcem a zachrání princeznu a stane se později králem... ()

diccon

Howarduv Conan to neni, ale vyborna hudba, dokonale gumovej Arnold (tolik emoci v ukousnuti hlavy supovi nikde jinde neuvidite!), bazeny umely krve.. Stoji to za to, zasmejete se. ()

vodkasesemte

That which does not kill us, makes us stronger (Nietzsche, jo, to bylo tady) - For no one in this world can you trust. Not men, not women, not beasts. This you can trust (líbilo se mi, jak to na konci nemuseli zopakovat) - You wanna live forever? - He became a king of his own hand ()

J.Mayen

Pro mě o hvězdu horší než ničitel Conan, ale pořád velmi příjemné a koukatelné. Myslím že se zde arnold ukázal ve svým nejlepším světle, a myslím že byl v té době i na vrcholu své kariéry. Nicméně působí v dnešní době film tak trochu amatérsky, ale s přimhouřenýma očima a trochou nostalgie se ještě pořád řadí mezi velmi dobré historické/fantazy filmy. ()

Gig

Dnes už kult mezi fantasy snímky. Pořád mám před očima malého otroka Conana, který točí kolo a náhle tu vidíme oči, tvář, muskulaturu dlouhovlasého Arnolda. Ještě větší zábava je sledovat dlouhovlasého Jamese Earla Jonese. ()

x_dan

Skvěle natočená pocta R. E. Howardovi s geniálním soundtrackem. Podle mého názoru vystihuje ducha knižní předlohy lépe než tolik (zbytečně) opěvovaný Pán Prstenů. ()

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

01.10.2020

Po Pánovi prstenů, Zaklínači nebo Kole času dostanou fanoušci žánru fantasy další seriálový nášup. Streamovací služba Netflix oznámil, že chystá nového Barbara Conana. Brakovou fantasy nejvíce… (více)

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

17.09.2018

Bryanu Singerovi (X-Men, Nadaný žák) se podařilo vyhnout většině obvinění týkajících se obtěžování a jako zázrakem tak jeho kariéra prozatím éru #MeToo přežívá. To ale neznamená, že je zcela v přízni… (více)

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)