Malému Conanovi zabijí nepřátelští válečníci rodiče a odvedou ho do otroctví. Když vyroste, najme si ho jistý mocný pán jako zápasníka. Conan se tak naučí bojovým uměním. Nakonec svým věznitelům unikne. Jeho putování za pomstou může začít. Potkává dalšího bojovníka a blonďatou zlodějku. Oba se k němu připojí. Dozvídají se o hadím kultu, v jehož čele stojí Tursa Soudce, který má řadu shodných rysů s vrahy Conanových rodičů. Conanovi se tak naskýtá neopakovatelná příležitost zabít muže, který ho připravil o otce a matku. Kde nestačí síla, musí pomoci magie, a tak se ke společnosti přidá ještě čaroděj a vlastně i vypravěč celého příběhu... (TV Prima)

HennessyVSOP

Tento film je pro mne legendární z několika důvodů: vynikající filmová výprava, vynikající hudba, arnold ve své nejlepší muskulaturní formě a jeden z prvních boomů Bčkových fantasy filmů. Barbar Conan je super Bčko, mám ho hrozně rád a s kamarádama na něj po večerech s flaškou koukáme. Nutno dodat že zde hrae Max von Sydow, což je vždycky plus, i kdyby neřekl ani slovo :) Conane, co je v životě nejlepší? 90% ()

Scaevola

Film, který se tváří, že je bezmyšlenkovitou fantasy - nádhernou vizuální podívanou s ještě lepší hudbou, syrovým zpracováním krutého světa a balancujícími hereckými výkony svalů a ňader. A tvůrci to tak asi i mysleli, leč něco se zvrhlo: Poslední scéna dodá celé podívané neskutečnou hloubku a pro mne se Barbar Conan stal nejpesimističtějším zobrazením otázky smyslu existence: Pomsta? Ani náhodou... Ať žije nezáměrnost v umění! ()

Kriklan49

Hned na začátek musím říct, že nejsem žádný velký fanda fantasy, ale i přes to považuji Barbara Conana přímo za ikonický pro všechny budoucí filmy v tomto žánru. Jedná se o vskutku jednoduchý až přímočarý film, ale výjimečně to není na škodu. Příběh je prostý, ale za to krásně hmatatelný, člověk se v něm neztrácí a tím, že režisér nezabředá do detailů ponechává divákovi prostor pro jeho fantazii. Co se týče zpracování, tak prostředí a atmosféra jsou až uchvacující. Kde jsou ty časy, kdy si tvůrci dávali záležet na hledání vhodných lokací. Dnes se herci prostě jen seřadí před modré pozadí. Stejně tak musím zopakovat, co už řekli tisíckrát jiní přede mnou. Soundtrack je prostě dokonalý. Až nečekaný pro "takový" film a dává mu další dimenzi. A závěrem. Pro jiný snímek by podané herecké výkony byly zničující, ale v Conanovi jsou až barbarsky věrohodné. A James E. Jones je skvělý jako ostatně vždy, snad ještě lepší. Jediným kazem můžou být toporní kulturisté ve vedlejších rolích Tulsových bojovníků a pro dnešního diváka již průhledné triky, ale i tak musím dát 10/10. Tenhle film není ničím proti opravdovým unikátům jaké jsou v TOP 10 CSFD, ale jak jsem již řekl, je to ikona a bohužel/bohudík jsou pro mě i jeho chyby předností. ()

p.a.douch

S úlekem jsem shledal, že Barbara Conana jsem ještě nehodnotil. To je pro mě teda šok. Tohle je jeden z filmů, kterému dávám plných 100 % (a dal bych klidně i 200 %). Od 80. let jsem tento film viděl nesčetněkrát a vždy mě pobavil. Je tak jednoduchý až je neokoukatelný. Arnold se pro Conana snad narodil (teda spíš vyposiloval) i jinak je hereckej ansámbl více než zajímavej. Dobří herci J. E. Jones, Max von Sydow a Mako, spolu s kulturisty Svenem-Ole Thorsenem (Thorgrim - častý Arnoldův spoluherec a velmi dobrý kaskadér) a Francem Columbuem (zvěd - Arnoldův kámoš a Mr. Olympia 1976 a 1981), hvězdou amerického fotbalu Benem Davidsonem (Rexor), ikonou surfu Gerrym Lopezem (Subotai), tvrďákem Donaldem Gibbem (Osiricova ochranka) a pěknejma holkama Sandal Bergmanovou (její nejvýznamější role) a Valérií Quennessenovou (Princezna - škoda jí v 31letech se 7 let po natočení Conana zabila při autonehodě). Všichni do tohoto filmu zapadli a nedovedu si snad ani představit v jejich rolích někoho jiného. Hudbu netřeba zmiňovat - to by bylo nošení dříví do lesa. John Milius se spolu s Oliverem Stonem podílel na scénáři a režíroval. Zkrátka pro mě bomba. Od té doby jsem viděl spoustu fantasy filmů, ale v žánru heroic fantasy se mu blíží jen Conan Ničitel (Kull jim teda nesahá ani po kotníky). No přeháním - Souboj Titánů a Sindibádovi filmy s triky Raye Harryhausena, nebo Pán šelem taky nebyly špatné filmy. Pro mě je Barbar zkrátka 100 procentní. Cromovi zdar!!! ()

peeko

Prvně jsem film viděl jako malý capart a byl jsem samozřejmě unešen. Od té doby jsem ho viděl asi pětkrát a zůstává pro mě nejlepším fantasy filmem se vším, co k němu patří. Chybí snad jen elfové a trpaslíci;-) Navíc vše umocňuje vynikající hudba. Howg ()

GzL

Nemá cenu zdržovat. Vzhledem k tomu, že jsem neviděl (a nespíš už ani neuvidím), v tomto žánru lepší film. Nádherný příběh, nádherně zpracovaný - prostě extratřída a ode mne JASNÁ PĚTKA! ()

Bornd

Rozhodně lepší než nový Conan. Skvělý děj a vyprávění a výborný Arnold ačkoli nechápu jak se otrok může takhle vypracovat. A hlavně úžasná epická hudba. ()

sew810

Geniální hudba - pro mě vrchol mezi soundtracky, poté syrová a temná atmosféra + nemotorný arnhuld a minimu dialogů = pecka jak blázen :) ()

bmx6

Tak na BARBARA CONANA s Arniem nedám dopustit.Film se odehrává v dávných dobách a prostředí spolu s hudbou BASILA POLEDOURISA-DOKONALÉ!!Arnold tu má obrovské tělo.Na film se pokaždé rád dívám. ()

kolly13

V období uvedení filmu to byl skvost, dnes už "jen" klasika. Arnoldova role, jenž ho katapultovala mezi největší hvězdy. ()

vofo

Stará, dobrá, drsná fantasy. Nebojím se tenhle film označit, jako matku všech fantasy filmů. To samé platí o vynikajícím soundtracku Basila Poledourise. ()

Vostok

předtím sem dal 3 hvězdy v roce 2013 ale ted sem změnil nazor už se mi to mooc libí :-D takže ted v roce 2015 davam 5***** ()

jessic

Jediné pozitivum tohoto průšvihu vidím v tom, že scénář více než dvouhodinového filmu se vešel do jedné normostrany. Kdyby tahle s....a měla dokonce i dialogy, tak nevydržím ani tu strašlivou hodinku. Viděno v mírně nestřízlivém stavu. . ()

Merenre

Člověk musí dlouho váhat, co říct o filmu, který hrál v jeho životě tak významnou roli... film Conan dosahuje takřka mytologických rozměrů...a mýtus považuju za nejvyšší formu příběhu vůbec. Dílo nadupané archetypy, prodchnuté fatalismem a prostou leč nezměrně silnou pohanskou filozofií kultury hanby. Díky Conanovi prostě vím, co je v životě nejlepší (a není to otevřená step, pádící kůň ani sokol na předloktí). ()

LeePriest

Arnold Schwarzenegger předvedl do té doby ve filmu nevídané svaly a prakticky zde odstartoval filmovou kariéru. Tato stará bojová fantasy však byla pouze jeho začátkem, pravou popularitu mu zajistil až Terminátor. ()

marekspanel

Film mého školního věku, jedna z nej Arnieho rolí, skvělá výprava a nápady. To vše jsem vnímal od prvních shlédnutí. Po času jsem se k tomuto filmu několikrát vrátil, prakticky nedávno a musím dát max. Mytologie hlavní postavy a to i té záporné! jsou fascinující, ale co je ještě víc zdrcující je hudba. Já jsem blázen do soundtracků a tento si našel v mém autě či noční pěškovracečkou z hospody ve sluchátcích, své důstojné místo. Jednoduše úžasná hudba, která vás dokáže pořádně dojmout i nakopnout, dodat sílu, geniální dílo pasující přesně na scény tohoto kultovního filmu. Patří tak mezi mé top 3 soundtracky ještě s Lotrem a Parfémem. Samozřejmě švancek nikdy nebyl ani nebude kdoví jakej herec, ale tady je to fuk a navíc jeho postava ani moc nemluví, což mu sedí nejvíc. Také se dá hovořit o skvělém dabingu, hlavně vypravěče. Triky jsou dnes již za dobou, ale možná o to víc jsou blíže skutečnosti, než ty digitální potvory. Film, který si pustím rád v sobotu odpoledne, či ke spaní v týdnu, prostě kdykoli, i jen jako kulisu. A vždycky se hrozně nasměju jak dostane ten velbloud tu uspávačku :D ()

PeteBuck

Taká rozprávka pre dospelých. Asi takto by som to nazval. Proste jednoduchý príbeh, pekná hudba, dobre natočené a James Earl Jones je ťažký súper pre Conana. Arnie sa týmto filmom dostal do povedomia Hollywoodu. Podľa mňa klasika. ()

DaNvYto

Vlastně až remaky moderní doby nám ukazují, jak epické jsou tyto staré původní snímky. Tohle je jeden z mnoha případů... Další například Souboj titánů. Jasný úkaz toho, že digitální efekty nejsou všechno. Nehledě na herecké obsazení... kde nový Conan je vzhledová parodie na barbara. ()

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

01.10.2020

Po Pánovi prstenů, Zaklínači nebo Kole času dostanou fanoušci žánru fantasy další seriálový nášup. Streamovací služba Netflix oznámil, že chystá nového Barbara Conana. Brakovou fantasy nejvíce… (více)

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

17.09.2018

Bryanu Singerovi (X-Men, Nadaný žák) se podařilo vyhnout většině obvinění týkajících se obtěžování a jako zázrakem tak jeho kariéra prozatím éru #MeToo přežívá. To ale neznamená, že je zcela v přízni… (více)

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)