• gogo76

Musím so všetkým čo napísal Malarkey iba súhlasiť. Vždy keď bol v tv prenos sledoval so ho, posledné roky len cez archív, až taký maniak nie som, aby som si kvôli tom odoprel spánok. Keď som sa dozvedel, že bude chýbať moderátor, tušil som veľký prúser a tak sa aj stalo. Tak nudných oscarov som ešte fakt nezažil a len dúfam,že kritika bola čo najväčšia a padne na úrodnú pôdu a o rok to bude ok. Okrem spomínaného duetu nebolo zaujímavé vôbec nič. Najviac sa vždy teším na 4-5 minútový filmový zostrih filmových dejín,minulý rok bol napr. výborný, toho roku pre zmenu žiadny. Kopa nudných kecov, samé ďakovačky, a zbytočné kecy o tom kto má aký outfit a koľko stál ten a ten náhrdelník, no proste samé koko... ešte aj filmové ukážky z nominovaných filmov boli nejaké krátke, celé to ani nemalo filmovú atmosféru, občas som asi sledoval prenos z OSN alebo čo. Bol som veľmi sklamaný, čo k tomu dodať? 30%.(8.3.2019)

A já si na rozdíl od kolegů myslím, že jsme byli svědky jedné z nejlepších oscarových nocí za poslední roky. Celý přenos trval jenom malinko přes tři hodiny, moderátor mi vůbec nechyběl, při vystoupení Lady Gaga a Bradleyho Coopera jsem zamáčkla slzu a Olivia Colman měla tak roztomilý vítězný projev, že jsem jí odpustila i tu porážku Gagy. O vítězích jednotlivých kategorií si můžeme myslet cokoli, ale líbilo se mi, že nedominoval jediný snímek a ceny byly rozděleny mezi větší spektrum tvůrců. Uvažovala jsem o čtvrté hvězdičce.(27.2.2019)

Každý shrábl nějakou tu sošku útěchy, Hollywood se politické korektnosti nehodlá vzdát. Hlavně opatrně, hlavně nikoho neurazit. Vítězily ženy a menšiny. Za vedlejší role mají Oscary dva černí herci, v hlavní kategorii zvítězil (ač oprávněně) herec egyptského původu. Snad bude spokojenost. Neskutečné děkovačky o ženách od žen, kdy z každé třetí věty zaznívala slova jako síla, víra, hranice, sen, být sám sebou, zvednout se ode dna. Paní Spáčilová nepochybně zatlačila slzu, nicméně Alfonso Cuarón pobral, co mohl, takže ještěže mexická Roma nebrala plešouna i za nejlepší film. Herečka Olivia Colman, ačkoliv jsem cenu přál Glenn Close, každopádně v závěru ukázala, jak může vypadat spontánní děkovná řeč bez všech těch povinných plků. Krásná Julia Roberts to pak celé v úplném závěru korunovala.(26.2.2019)

• Lacike

Totalny odpad. Nemyslim to, kto ziskal ocenenia. To mi je viacmenej jedno a s vysledkami som spokojny fifty-fifty. Mam na mysli samotny galavecer. Oscary sledujem pravidelne v priamom prenose tak od roku 1998 a vzdy ma bavili. Tentoraz to ale bola taka nuda, ze som ich po pol hodine vypol a s pretacanim ich prebehol az na druhy den. V snahe byt absolutne politicky korektny a nikoho neurazit sa z galavecera stala totalne sterilita. Je to smutna ukazka toho, co nas caka aj v ostatnych sferach, ked nadobro zvitazi politicka korektnost. Snad skôr znicime planetu ako sa dozit takej vyprazdnenosti emocii a nazorov. 0/10.(28.3.2019)

• Enšpígl

Kdysi prestižní filmová cena se změnila v trapnou politickou angažovanost. Poprvé po dlouhé době jsem nedal přimák ale záznam a pro příští rok zřejmě vypustím i záznam. Poprosím jen ČT zda by příští rok nedávali Zlaté globy a třeba nějaké filmové ceny, to by bylo super. Pořad, kde musím poslouchat rok co rok "strhující projevy o ženách a černoších" už nemá s filmovou cenou co společnýho. Spike Lee fakt odešel, protože jeho černý film nevyhrál a vyhrál jiný film, který řeší utisk černochů, ale jinak než ho řeší film Spike Lee ? To už je parodie sebe sama tohleto, copak tohle může brát ještě někdo jako filmovou cenu ?(25.2.2019)