Black and Blue

• USA Black and Blue (více)

Akční thriller Black and Blue pojednává o začínající policistce (na Oscara nominovaná Naomie Harrisová), která na svou služební kameru nevědomky zachytí vraždu mladého drogového dealera. Když si uvědomí, že ji spáchali její zkorumpovaní kolegové, spojí síly s jedinou osobou ze své komunity, která jí nabídne pomoc (Tyrese Gibson), zatímco prchá nejen před zločinci bažícími po pomstě, nýbrž i před policajty zoufale usilujícími o zničení inkriminující nahrávky. (Cinemax)

BOURQUE

Film „Black and Blue“ (názov je symbolický – na to prídete pri sledovaní filmu) je založený na známom scenári – mladá policajtka vidí niečo, čo by nemala. Kvôli tomu ona bude nepriateľom – jej kolegovia sa postarajú o zašpinenie jej mena – a musí sa snažiť prežiť a očistiť svoje meno. Vo svojom žánru klasický príbeh. Zvolená koncepcia pána režiséra je klasická a ničím neprekvapivá. V rámci svojho žánru to funguje, ale v záveru je už cítiť bezradnosť a väčšie zaváhanie. Z hereckej stránky klasický priemer – ani jeden herecký výkon neprevyšuje ostatných. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

MickeyStuma

Jak už název napovídá, jedná se o ideologický snímek probírající věčnou rasovou problematiku na policejní půdě. Bílá rasa je u moci a černá to všude pociťuje. Název ´Černá a modrá´ je v tomto případě znakem spravedlnosti. Černá pleť v modré uniformě. Nepřítelem je rasa bílá coby znak korupce a jiných lumpáren. Dějově tu tedy máme plně zapálenou začínající policistku, která předtím byla ve službách armády nasazena v Afghánistánu. Tento motiv je snad už nekonečný. No, a jednoho krásného dne je v nějaké staré továrně svědkem nemilosrdné popravy drogového dealera zkorumpovanými policajty, kteří jí jdou okamžitě po krku. A to je vše. Ano, správně, nic nového pod sluncem. Zásadní však je, že ona je černoška, dealer byl černoch a ti policajti běloši. A ani to policejní vedení, kde jsou samozřejmě běloši také, jí to zrovna neulehčuje. Zkrátka a dobře, máme tu černošku pod bílou nadvládou, která jí to dává setsakramentsky sežrat, což je hlavní výpověď tohoto snímku. Jako akční thriller nevyznívá zrovna nejhůř, i když se mnohé konflikty neustále opakují. Zřejmě pro zvýraznění dané problematiky, kterou nemá nikdo vůli řešit. Jde především o to, že se tu někdo odvážně staví za to, co je správné, bez ohledu na důsledky. V tomto případě nic proti ničemu, jen kdyby ta rasová ideologie z toho všeho tak intenzivně nezářila. Někdo to sice může hodnotit jako snímek překvapující svou upřímnosti ve snaze stát se adekvátně aktivním, a co si budeme povídat, v současnosti hodně aktuálním projevem v oblasti rasismu a korupce. Býlí policajti a černý zločinec. Už z médií víme, jak to většinou dopadne. ()

DAPDO

Do prdele, kdo pořád vymejšlí takhle blbý scénáře ? Zkorumpovaní fízlové, proti nim pipka, která je u policie tři týdny, do toho šikana menšin, drogy - prostě nic novýho. Je samozřejmost, že ti elitní policajti na počkání střílí na dálku jak snipeři, ale když míří na zraněnou hlavní hrdinku, tak ji netrefí snad ani z očí do očí a všechno jde pánu bohu do oken. Navíc v tomhle filmu jde lehce odhadnout, jak se bude všechno vyvíjet dál - kolega bude taky úplatnej, dávní kamarádi z mládí ji nejdřív zavrhnou, ale potom pomůžou, zlo bude potrestaný a všichni správní a utlačovaní přežijí s pár šrámama. Na tohle jít do kina, budu nasranej, 35%. ()

cogi

Některé kroky v rámci řešení situace nejsou zrovna ty nejlepší .. škoda. Jinak by byly 4 hvězdy. Pěkné ztvránění problémů z obou stran a myslím si, že nikomu nestraní. ()

anitae

Westová mi přišla jako trošku jednodušší policistka, nelehká situace v ghetu, pomalý rozjezd, ale nuda to nebyla a místní hřbitov bych chtěla navštívit. ()

dalziel

Super špinavá kriminálka plná krivých polišov. "Alicia Westova" čoby nováčik u polície po roku služby v Kandaháre v plnom nasadení  medzi svojimi  krivými modrákmi. Taký Training day II. ()

netWoor

Až do závěrečnýho policejního nájezdu (kterýmu - a všemu tomu okolo - se uvěřit prostě nedá) celkem fajn a hrát tam někdo známější (či to mít nějakej novej nápad), hodnotím i víš. I tak ale konečně něco, kde si vyloženě neťukám na čelo ... ()

rublik05

Dobře zpracovaný, dnes již zcela provařený a tuctový námět o drogách, černošských ghettech a korupci u policie. Na druhou stranu i přes docela vtipný rozpočet je film dobře zpracovaný, postavy sympatické a dobře zahrané. Potěšila jak klaďaska Naomie Harris, tak i hlavní záporák Frank Grillo. Naopak Tyrese Gibson byl trochu nudný a nezajímavý. Atmosféra ujde, kamera taktéž. Přestřelky slušně natočené, děj trochu přímočarý, bez nějakých extra velkých zvratů. Celkově je film vzhledem k nízkému rozpočtu dobře natočený, ovšem žádný zázrak, pořád je to jen dobře natočené levné akční béčko, na které se člověk podívá maximálně jednou a stačí. 6/10. ()

Likan7

Ničím nezajímavá akční rutina, která ani není tak akční. Zachraňuje to ale Frank Grillo, který se do role tvrďáků, k tomu ještě těch špatných vyloženě narodil a snesitelná Naomie Harris. Scénář tu ale nedokáže, ani nechce, ničím překvapit a od začátku dostanete jasně danou kolejovku, která prostě nevybočí, ani neotočí hlavou. Není to vyloženě špatně, ta atmosféra rozpadlýho a špinavýho New Orleans je věrohodná, stejně tak přestřelky, pokud vůbec nějaké přijdou, jsou přehledný. Všechno je to ale jen jednohubka, žádný velký řemeslo. ()

bearmeedek

Nové filmy moc překvapení nepřináší. Tohle mě mile překvapilo. Tématem nic nového, ale bavilo mě to. Film dovedl udržovat napětí a to v tomto případě stačilo. Zajímavé je i zjištění černé policistky, že v černém ghetu sympatie nenajde, i kdyby byla černá víc než čert. ()

Shitonit

No konečně. Po sérii sračkoidních dekektivek, kterých se mi v poslední době dostala do drápů přehršel, se na mne vyloženě náhodou usmálo štěstí, v podobě Černomodrýho tohodle. Očekával jsem cokoli, jen ne to, toto. Rychlá seznamka s aktéry na počátku, a hnedle po kebuli do děje, šup tam, šup sem, akce střídá akci, sem tam střelba, pár pěknejch pěstních jebaček (doprdele nemám na mysli nějakej fisting..) v zásadě krom těch fízlů byly i přes prapůvodní nesympatičnost skoro všeci sympatický, bylo to tak celý přesně na hraně k tomu, co bych vyjádřil slovem dokonalost. Šlape to jak dobře vystíkaný švícarský hodinky, tik tak utíká jak o závod, a klíďo bych si dal i nášup. Paráda. ()

oldy

Sice nic noveho ve světě filmovem,ale dobre to bylo. Prostě o korupci v policii a jedne černošce proti nim. 6/10 ()

Looka

80% pohádka o čestném polcejním nováčkovi, kterému pomáhá čestný pohádkový prodavač z večerky. Vše pdbarveno již mírně ohraným znervózňujícím hudebním podkresem. Přesto všechno zábava na deštivou neděli. ()

DaweForeman

Je to něco mezi třemi a čtyřma hvězdama, ale nakonec v porovnání s jinými filmy podobného žánru 3*. Korupce u policie a snaha zásadové policistky to napravit není nikdy bez svých komplikací, o čemž je tento celý film, kdy nemusí odhánět od sebe nejen zkorumpovance, ale také místní gang, a vše to přežít. Takových filmů už tu bylo hodně a tudíž není zde vidět nic originálního. Každopádně to má svou napínavost, která se pomaličku stupňuje až do svého vyvrcholení, kdy poslední okamžiky jsou opravdu napjaté. Má to své trochu hlubší myšlenky o chování policajtů, o cti a přístupu k černochům. Akce si tu člověk také celkem užije - žádné přehnané přestřelky, ale prostě svižné činy, tak jak by měly "skutečně" vypadat. To vše podtrhnutou správně zvolenou hudbou. ()

ANTYCHRYST

Trefa do černého a to doslova a do písmene tohle ozehave téma.. Má to slušné tempo.. Jen škoda toho konce.. Jako ty fizlaci všichni dobrý i špatný proti policistce a dost prekombinovane a nepravděpodobné.. :) 55% To ghetto bylo slušný.. :) tam by se chtěl normální smrtelník zajisté projít :) ()

RedRose

Smrdí to strašně tím černo(modro)bílým amerikanismem ve všech záběrech a jen to potvrzuje, jak je amerika šílená země... Když přehlédnu chyby v logice a tradičně zvláštní chování některých postav, tak to budu hodnotit kladně, protože to má fakt solidní tempo i akci. Obsazení bylo fajn, jen od Gibsona jsem čekal trochu víc akce. 63% ()