Reklama

Reklama

Insomnie

  • USA Insomnia
Trailer

Detektivové Will Dormer (Al Pacino) a Hap Eckhart (Martin Donovan) vyšetřují případ nedovoleného přistání, avšak jsou odvoláni, aby pomohli objasnit brutální vraždu středoškolské studentky, která se stala na Aljašce. Tam se setkají s místní mladou detektivkou Ellie (Hilary Swank), která podivínského Dormera obdivuje už od dob, kdy chodila na Policejní akademii. Má ještě schovanou školní práci, ve které analyzovala jeho geniální postupy.
Vypadá to, že rutinní metody budou k nalezení vraha stačit, ale hlavním podezřelým je chytrý a manipulativní spisovatel Walter Finch (Robin Williams), který Dormera deptá a stane se jeho noční můrou. A pak je Hap zastřelen... (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (995)

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Je skvělé pozorovat, že i v dnešní době se originalitě meze nekladou. Výjimečná detektivka, která vybočuje z řady neuvěřitelně tísnivou a depresivní atmosférou, která vám spolehlivě přiškrtí trenýrky a nechá ve vás dlouhý chuťový pofilmový ocas. Skvělá Swanková, excelentní Williams a dokonalý "věčně ospalý buldok" Pacino. Pro mě osobně vedle "Se7en" nejlepší dosud natočená detektivka. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Nevím, kdo se mi v Insomnii líbil víc, skvěle totiž hráli všichni. Takže to nakonec vyhraje Hilary Swanková, která je z nich všech nejhezčí a ještě k tomu se jí podobá jedna moje spolužačka ze střední:) Ne, vážně - Christopher Nolan je prostě a jednoduše machr, který v mých očích stále stoupá. Mimochodem, mám dojem, že vím proč hlavní roli hraje Hilary Swanková. Vy byste snad ignorovali tak krásnou ženu, kdyby si vaše jméno napsala na tělo a ukázala ho celému světu (skrze kamery na MTV Movie Awards)? Ale zpátky k filmu - Al Pacino je ve své roli pomalu vyšilujícího detektiva Willa Dormera neskutečný ("nespavé" scény v hotelu jsou jen začátek) a zákeřný psychopat Robin Williams je tak odporný jak jen může být. Jsem docela rád, že u nás máme tak krásně akorát dlouhé a temné noci... 90% ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Po geniálním Mementu šáhl Nolan po cizím scenáři a opět nešlápl vedle. Skvělý thriller, který má v sobě víc, než nabízejí jiné žánrově podobné filmy. Magická atmosféra aljašského prostředí, únavou a okolnostmi deptaný Al Pacino a Williams v pro něj netradiční roli (a že mu sekne!) - to se prostě vyplatí vidět. Nejednoznačnost chování detektiva Dormera, vyšetřovatele i spolupachatele zároveň, toto vyprávění ještě ozvláštňuje a dodává mu nový, nezvyklý rozměr. A jestli trpíte nespavostí, ještě si jednu* přihoďte :o) ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Velmi kvalitní a originální kriminálka, jejíž hranice výrazně přesahují do psychologického thrilleru. Scénář sice chvilinkami ztrácí dech, ale skvělá režie a hlavně kamera (honička v mlze, klády) vás nenechá vydechnout. Al Pacino své "Oscarové" kolegy mírně zastiňuje, ale Hilary Swank je zase asi nejpěknější policistka poslední doby :) ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Výborný krimi thriller, ve kterém byste jen marně hledali velké množství akce. Režisér Nolan ve svém psychologickém snímku skvěle graduje napětí a pečlivě buduje tísnivou atmosféru, jež vás nemůže nechat chladnými. Excelentní výkon Al Pacina, jemuž bez okolků uvěříte šestidenní nespavost, vás jednoduše dostane. ()

Galerie (133)

Zajímavosti (20)

  • Dívka, jejíž smrt vyšetřuje postava Al Pacina, se jmenuje Kay. To je i jméno manželky Michaela Corleona z Kmotrovské ságy, kterého hrál právě Pacino. (Camulator)
  • Nolan oproti původní verzi upravil několik explicitních scén: pes, do kterého Dormer (Al Pacino) střílí, je v originálu živý, s recepční v hotelu se hlavní postava sblíží mnohem víc a málem ji znásilní a kamarádce zavražděné při jízdě autem sáhne do klína. (casyy)

Související novinky

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Dvě hollywoodské legendy během dvou dnů? Smutnější týden letos filmový svět ještě nezažil a snad už ani nezažije. Nejdříve jsme přišli o třiašedesátiletého komediálního génia Robina Williamse, který…

Renée a její „OKO“

Renée a její „OKO“

04.10.2005

Obliba v předělávání klasických hororů země vycházejícího slunce a jejího blízkého okolí neustala. Renée Zellweger si zahraje hlavní roli v připravovaném remaku úspěšného hong-kongského hororu Oko,…

Reklama

Reklama