Reklama

Reklama

Detektivové Will Dormer (Al Pacino) a Hap Eckhart (Martin Donovan) vyšetřují případ nedovoleného přistání, avšak jsou odvoláni, aby pomohli objasnit brutální vraždu středoškolské studentky, která se stala na Aljašce. Tam se setkají s místní mladou detektivkou Ellie (Hilary Swank), která podivínského Dormera obdivuje už od dob, kdy chodila na Policejní akademii. Má ještě schovanou školní práci, ve které analyzovala jeho geniální postupy.
Vypadá to, že rutinní metody budou k nalezení vraha stačit, ale hlavním podezřelým je chytrý a manipulativní spisovatel Walter Finch (Robin Williams), který Dormera deptá a stane se jeho noční můrou. A pak je Hap zastřelen... (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 013)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Nedávno jsem měl možnost Insomnii po dlouhé době vidět a musím jí přidat. Stále jí nedokážu přiřadit nějaký skutečný status jednoznačné kvality, ale poctivý kus filmařiny to nepochybně je. Atmosféra bezesných dnů, vždy výtečný Pacino, Williams v netradiční roli... nakonec to krásně zapadá do sebe, i když to zůstává na "zkouknout - zapomenout". Ale v tom dobrém slova smyslu, tentokrát. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Je skvělé pozorovat, že i v dnešní době se originalitě meze nekladou. Výjimečná detektivka, která vybočuje z řady neuvěřitelně tísnivou a depresivní atmosférou, která vám spolehlivě přiškrtí trenýrky a nechá ve vás dlouhý chuťový pofilmový ocas. Skvělá Swanková, excelentní Williams a dokonalý "věčně ospalý buldok" Pacino. Pro mě osobně vedle "Se7en" nejlepší dosud natočená detektivka. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Věčný aljašský den, světelné noční můry, jeden ostřílený detektiv, jeden inteligentní vrah. Na jedné straně vražda školačky, na druhé vyšoupnutí dvojice poldů z očí veřejnosti, protože v policejním sboru je cosi shnilého. Mezi ledovci a lesy tak začíná poměrně zajímavé vyšetřování, jenže pak se něco odehraje v husté mlze a rozdané karty už vypadají jinak, než na samotném začátku. Řadovou detektivku nečekejte. Už jenom kvůli nekončícímu aljašskému dni, už jenom kvůli ubíjející nespavosti, už jenom kvůli hypnoticky pomalému rytmu, už jenom kvůli ústřednímu oscarovému triu, které hraje velmi působivě. Škoda, že to někde po půlce lehce drhlo. Spojení kamera a Wally Pfister? Palec nahoru. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Christopher Nolan opravdu umí a bezesporu patří mezi přední řežiséry mladší generace, Insomnie by klidně mohla mít i dynamičtější scénář, ale díky výborné režii se stále bezpečně drží nad hladinou možné nudy. Nolanovi se také dobře podařilo vystihnout atmosféru studené a depresivní Aljašky... Ústřední herecká trojice hraje na jedničku, Hilary Swank je sympatická (a pěkná) jako vždy, Williams, jakožto multifunkční herec zvládne i slizského záporáka a Pacino, to je kapitola sama pro sebe, jakoby nespavostí skutečně trpěl. Celkově slušný a inteligentní krimi psychothriller, který sice není tak působivý jako třeba Se7en, ale určitě stojí za pozornost. 8/10 ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Skvělý Pacino, Williams i Swanková. Napínavá originální detektivka se zajímavým nápadem vydírání detektiva pachatelem vraždy sedmnáctileté dívky. Nádherná i krutá příroda Aljašky záběry ledovců, vodopádů, těžké mlhy, štoly, ledové řeky, k tomu jako bonus půl roku polární den. A nespavost. Tu působí kromě bílých nocí i částečně otevřený konec. "Na Aljašce žijí jen dva typy lidí: ti, co se tady narodili, a ti, kteří před něčím utíkají." Trailer: http://www.csfd.cz/film/6994-insomnie-insomnia/videa/ ()

Galerie (133)

Zajímavosti (25)

  • Příjmení postavy Willa Dormera (Al Pacino) pochází z latinského slova "dormire" – spát. (becki_tu)
  • Natáčelo se od 16. dubna do 30. června 2001 v Kanadě a na Aljašce. (Varan)

Související novinky

Oppenheimer bude nečekaně eRko

Oppenheimer bude nečekaně eRko

02.06.2023

Nový snímek režiséra Christophera Nolana (Temný rytíř, Počátek) Oppenheimer se oficiálně stává jeho prvním eRkem za posledních 21 let. Naposledy mu byl tento rating udělen u filmu Insomnie. Důvody… (více)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Dvě hollywoodské legendy během dvou dnů? Smutnější týden letos filmový svět ještě nezažil a snad už ani nezažije. Nejdříve jsme přišli o třiašedesátiletého komediálního génia Robina Williamse, který… (více)

Renée a její „OKO“

Renée a její „OKO“

04.10.2005

Obliba v předělávání klasických hororů země vycházejícího slunce a jejího blízkého okolí neustala. Renée Zellweger si zahraje hlavní roli v připravovaném remaku úspěšného hong-kongského hororu Oko,… (více)

Reklama

Reklama