Evil (TV seriál)

Drama / Thriller

USA, 2019–2021, 16 h 26 min (Minutáž: 42–44 min)

David Buckley

Katja Herbers, Mike Colter, Michael Emerson, Aasif Mandvi, Skylar Gray, Kurt Fuller, Marti Matulis, Christine Lahti, Darren Pettie, Danny Burstein, Brooke Bloom, Abraham Alvarez, Dakin Matthews, Boris McGiver, Hannah Hodson, Tom Riis Farrell, Joel Harlow, Shiloh Verrico, Clark Johnson, Dascha Polanco, De'Adre Aziza, Laura Kai Chen, Noah Robbins, John Glover, Nicole Shalhoub, Michael Stahl-David, Heather Lind, Nana Mensah, Karen Pittman, Chris Ghaffari, Li Jun Li, Nelson Lee, Kristen Connolly, Rocco Sisto, Dan Bittner, Annaleigh Ashford, Conor Proft, Vondie Curtis-Hall, Patrick Brammall, Jennifer Ferrin, Peter Scolari, Jeremy Shamos, Renée Elise Goldsberry, Sophia Anne Caruso, Tara Summers, Megan Ketch, Paton Ashbrook, Marcus Callender, Michael Charles Roman, Gbenga Akinnagbe, Jordana Spiro, Emayatzy Corinealdi, Derek Gaines, Laura Heisler, Michael Cerveris, Julia Nightingale, Matilda Lawler, Timothy Stickney, Michael Hayden, Michael Mulheren

Vyšetřovací tým ve službách katolické církve složený z duchovního, psycholožky a experta na techniku se snaží objasnit eventuální zázraky a údajná posednutí. Někdy na něco kápnou, jindy odhalí podvod a všichni samozřejmě více či méně řeší vlastní osobní problémy. Pokud by se seriál řídil heslem "Co díl, to případ", bylo by všechno v naprostém pořádku. Bohužel tvůrci se z mého pohledu až příliš soustředili na osobní linky táhnoucí se celým seriálem. Chápu, že tady musely být, ale stačilo by, kdyby byly něčím na pozadí a ne hlavním motivem. Přesto se mi tahle variace na Akta X docela líbila, protože tvůrcům se nedá upřít pár dobrých nápadů a sympatické obsazení, což z Evil dělá víc než jen snesitelnou záležitost. Nicméně v dnešní seriálové konkurenci tohle nemá šanci. 65%(4.2.2020)

Hororový večerníček na dobré spaní z pera mých oblíbenců - Roberta a Michelle Kingových - a dle zdejšího hodnocení (63%) to vypadá, že hodně nadržuju a asi to tak bude, ale já se skutečně na každou další věc těchto úžasných tvůrců děsně těším. Děsně! Tentokrát si vzali do prádla církev a normální jevy, které mohou i nemusí být para, záleží na úhlu pohledu, víry či nadhledu a možnosti, že vše, co vypadá zprvu jako práce satana, jsou třeba jen rezavé trubky ve zdi. Nebo ne? A právě to žonglování a ironie kolem je ďábelsky přitažlivé, stejně jako boží obsazení.(2.6.2020)