Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

sniper18

Tu už Sam Raimi uzatvára svoju kultovú trilógiu, pričom tento diel sa už dá označiť za úplný úlet, čo síce bol vlastne aj Evil Dead 2, no Armáda temnôt ide v tomto ešte podstatne ďalej. Už len ten nápad prejsť v rámci série zo seriózneho komorného hororu do uletenej a relatívne veľkolepej fantasy odohrávajúcej sa v alternatívnom stredoveku, ktorá si ale stále zachováva mnohé trademarky série bol perfektný a pritom aj kvôli neporovnateľne vyššiemu rozpočtu aj dosť riskantný a našťastie to minimálne kvalitou aj skvelo vyšlo. Filmy by sa dal rozdeliť na tri dosť odlišné fázy, pričom minimálne dve prakticky naplno ponúkajú presne to, čo som si v takomto prevedení aj prial vidieť. A tak prvá fáza ponúkne skvelú interakciu Asha, ktorý si už naplno vychutnáva svoju ikonickosť, minimálne už len tou kombináciou upilovanej brokovnice a motorovej píly s primitívnym obyvateľstvom a tak tu jedna perfektná hláška strieda druhú. V strednej časti ma to trochu sklamalo, prišlo mi to ako variácia na úvodnú časť predchádzajúceho dielu, takže vlastne sám Ash čelí mnohým uleteným problémom, no tentoraz v trochu horšej kvalite, aj keď stále sa tu nájde dostatok nezabudnuteľných nápadov, hlavne celá sekvencia v mlyne s drobnými Ashami nemá chybu. No a zvyšok filmu celkový dojem opäť vylepšuje, táto bojová fáza sa teda nadmieru vydarila, je to nápadité a vtipné, tu si ani nemôžem sťažovať. A záver už tiež vlastne ani nemohol byť lepší. Takže po hororovej stránke tu už skutočne nie je o čo stáť, no s tým nemám ani najmenší problém, aj tak sú problémy s démonmi zaujímavé a zábavné, nápadov je tu nespočet a akcia sa vydarila, hlavne to celé dlhé finále. Obsadenie ma síce trochu sklamalo, tu za niečo stojí prakticky jedine ten Bruce Campbell a v pár scénach aj Embeth Davidtz, ktorá mi prišla sympatická, ale ten zvyšok ma už vlastne ničím nezaujal. No aj tak to vlastne stojí len na tom Ashovi, takže to nakoniec ani moc neprekáža. A aj Sam Raimi to zvládol skvelo, síce mnohé efekty sú už viditeľne poriadne zastarané a to aj na dobu vzniku, ale v tomto prípade to ešte beriem skôr za klad, lebo mi prišli tak zámerne brakové, že to ešte prídáva na zábavnosti. Takže toto najuletenejšie pokračovanie je pre mňa aj z celej série najlepšie, výborná zábava. 79% ()

Hellboy

Šílená sranda, fakt jsem se bavil od začítku do konce..výtečná devadesátková komedie se vším všudy a hlavně s patřičným nadhledem. ()

3DD!3

Z hororu se nám stala prohláškovaná fantasy komedie. A to je dobře. Campbell dovádí postavu Ashe k dokonalosti. Rami v mládí určitě načítal povídky o Conanovy a ARMÁDA TEMNOT je tak trochu pocta a tak trochu parodií na jeho dobrodružství. Jsem docela zvědavý jestli nakonec natočí tu čtyřku a jestli jo tak se můžete vsadit, že na ni půjdu. ()

Arachneuss

Ash dostal nekonečno munice do brokárny, naučil se nazpaměť slabikář drsňáckých hlášek a vyrazil do středověku šikanovat Armádu temnot. Absolutně šílené a hlavně odlišné od předchozích dílů! Přesto se musím přiznat, že právě tento jsem si užil nejvíc. Hail to the king baby! ()

Hitman_47

SAAAKRAAAA, chlamu se ještě teď. Scéna obléhání hradu mi připomněla Dvě věže...zřejmě si zde Jackson tak trochu inspiroval (příjezd Henryho mi připomněl příjezd Gandalfa s Jízdmarkou). A hláškující kostlivci prostě po celou dobu, co jsou na scéně, ownujou. ()

kitano

Uzasne je uz len to, ze je to pokracovanie, ktore sa narozdiel od minuleho dielu neodohrava v pritomnosti, ale v stredoveku :). A kazdy urcite uzna, aj bez toho aby tento film videl, ze brokovnica a motorova pila v stredoveku je lakava kombinacia :). Iked viac ako horor je to dobrodruzny film (nechyba paradna pompezna hudba a slusna vyprava), atmosfera je tu rovnako skvela, je to majstrovsky natocene, a Ash tu zaziva svoje najlepsie chvilky z celej trilogie. Dufajme, ze strvty diel predsa len uzrie svetlo sveta. Give me some sugar baby... (9/10) ()

Lavran

Tahle potrhlost nepatří zrovna do skupiny filmů, kterým bych dvakrát holdoval. Sem tam sice padne nějaká ta "bezva" hláška, tu a onde utrousí Raimi netradiční nápad, ale vše dobré je spravedlivě kompenzováno několika debilními scénami (viz. gulliverovská eskapáda ve starém mlýnu). Výsledek tak aspiruje k lepšímu průměru. ()

Eddard

"Groovie" Sam Raimi měl zůstat u nízkorozpočtových filmů. Kolik filmových tvůrců má koule ma to, natočit parodii na vlastní hororové snímky, takříkajíc udělat si srandu sám ze sebe... Určitě by se pár jmen našlo, ale Raimi je mezi nimi hodně, hodně vysoko. Bruce Campbell a jeho proklatě suché hlášky jsou samozřejmě nezapomenutelné a nevzpomínám si, kdo by se mu na tomto "poli" mohl rovnat... Bill Murray? Clint Eastwood? No schválně. Pekelná zábava, kterou si můžete pouštět dvakrát do roka. 80% ()

Jezinka.Jezinka

Přes doporučení jedinců, kteří mě znají a jejichž náhled na to, co by se mi mohlo líbit, je založený na zkušenosti, bylo pro mě sledování Armády temnot především cvičením krční páteře, jak jsem hodinu a půl nevěřícně kroutila hlavou. Párkrát mi škubly koutky v náznaku úsměvu, častěji ve výrazu nevěřícného šklebu. Je jasné, kde se Rowla inspirovala ke kousavé učebnici, je jasné, kde se vzal mustr na zuby Středozemské skřetí armády. V dětství jsem se svou sestrou strávila mnoho šťastných hodin při hře s lebkou a na hřbitově při hře na schovávanou ve starých hrobkách, kostlivci mě tedy vyloženě potěšili. Smutné je jenom to, že i armádu kostlivců jsme viděli už dříve a lépe, a i tady, bezmála o třicet let později, se ptám - jak by tam herdek ta spodní čelist držela? ()

viperblade

To, co začalo jako horor s parádní atmosférou (první díl) a pokračovalo jako směsice hororu s komedií (druhý díl) se nakonec "zvrtlo" do akčně komediálního třetího dílu, u kterého byste marně hledali něco jako hororové scény. Raimi přistoupil k trojce jakoby od znova a trochu zapomněl, o čem byl první a druhý díl. Takže místo atmosféry a gore efektů se dočkáme tuny hlášek a (středověké) akce. A mně kupodivu tenhle přechod nevadil, bavil jsem se a film má jenom 81 minut, takže to rychle uběhne. Snímek jsem si užil, a proto zde těch 90 % bez problému dám. ()

D.Moore

Když jsem o Evil Dead 2 napsal, že je to one man show Bruce Campbella, co mám asi tak napsat o Armádě temnot? Už vím, ona je to totiž místy show hned několika Bruců Campbellů (různých velikostí). Příběh sice jako by nebyl, ale všechno od začátku do konce tlačí právě Ash a půvabné triky, kterých je tu opravdu požehnaně. Zatímco eskapády ve větrném mlýně připomenou scénu s rukou z druhého dílu, závěrečná bitva s "harryhausenovskými" kostlivci je jedinečná. A to jsem se zatím ani nezmínil, jak je Armáda temnot vtipná (ne, s hororem to vážně nemá mnoho společného) - nejvíce se mi líbilo Ashovo vybírání toho správného Necronomiconu (kdy jeho zdeformovaná hlava velmi, velmi, velmi nápadně připomínala Al Pacina) a neodolatelné odříkávání tří klíčových slov. ()

MM_Ramone

Sam Raimi, ešte predtým ako sa stal známym hollywoodskym režisérom popkornových blockbusterov za aké sa dá bez pochýb považovať jeho trojdielna story o Spidermanovi, sa venoval úplne iným projektom. Svoju kariéru odštartoval na začiatku osemdesiatych rokov minulého storočia horrorom "The Evil Dead". Je to výborne natočený nízkorozpočtový snímok plný desivej atmosféry, strachu a krvavého gore. Dnes je tento film kultovým dielom, ktoré obdivujú a rešpektujú všetci horroroví nadšenci, vrátane mňa. Druhá časť z roku 1987 je v podstate len tuningom prvého snímku. S mierne navýšeným rozpočtom sa mu podarilo zo skoro rovnakého námetu vytvoriť najsilnejšiu časť tejto trilógie. Pri treťom, záverečnom dieli, v roku 1992, sa Sam Raimi nechal naplno uniesť svojimi bizarnými fantáziami a natočil šialenú časopriestorovú, inodimenziálnu horrorovú komédiu. Ash (Bruce Campbell) sa ocitol v stredoveku, kde povstala "Armáda temnôt" (Army of Darkness). Raimi aj Campbell sa pri tom očividne nesmierne dobre zabávali, a ja som si to s nimi tiež užil. *** ()

Faustka

Bruce Campbell je ve skvělé formě a chrastícím nepřátelům to nandá,jak se patří.Takový středověký masakr motorovou pilou a nejen tou.Příště si to ti zpráchnivělí kostlivci rozmyslí vylezjat ze svejch hrobů. ()

Wacoslav1

Pro mě už trochu zklamání. U tohohle třetího pokračování by mi ani tolik nevadilo, že film je nacpaný humorem a plný absurdností. Ono po dvojce lze těžko čekat něco co by mohlo v tomhle směru překvapit, ale problém je v tom, že už jsem se prostě tolik nebavil. Humor mi přišel místy i trochu nucenej a nepodařenej což je škoda. Jinak Campbell je pořád ultimátní borec o tom žádná, ale holt asi první dva díly nasadili laťku, tak vysoko, že se bude těžko dotahovat. Tohle je určitě zábavnej úlet, ale nic navíc už ani náhodou.60% ()

petero

Bruce Campbell je Jim Carrey hororu. Tento film z trilógie Evil Dead som videl ako prvý netušiac akým kultom sa predchádzajúce dve časti stali. Po čisto hororovej jednotke, veselšej a mierne drahšej dvojke, prišla veselá trojka Army of Darkness. Sam Raimi tu opäť predvádza svoj vycibrený vizuálny štýl, slabučké triky využíva vo svoj prospech uletenej zábavy a hláškujúci Bruce Campbell ako Ash je proste božský. „ Hail to the King, baby.“ ()

Davies182

To jsou všichni lidé z tvé doby tak velkohubí a samolibí? -- Ne, jen já! Tak tohle jsem vážně nečekal! Kvalita neklesla, naopak se zněkolikanásobila! Tohle je komedie tisíciletí a mohu s klidným svědomím říci, že jsem se u žádného jiného filmu v posledních několika letech zdaleka tolik nepobavil, jako právě u Armády temnot. Čestné místo v osobní TOP 10 uniká tomuhle béčku jen o vlásek... Raimi třetí díl své bezchybné trilogie zahustil nesmírným množstvím hlášek, absurdních scének a vtípků. Smál jsem se od začátku do konce a obdivuji tvůrce spider-manů za to, že dokázal takovou komediální nálož natočit. A je tu toho mnohem víc! Nejvíce si asi zaslouží vytípnout bombastická bitevní scéna z konce filmu, která se směle může rovnat :-) bitvě u Helmova Žlebu ze Dvou věží - radost pohledět! Na prvním místě ovšem vždycky bude Bruce. Bruce a jeho perly, které mě nespočetněkrát složily do kolen. Good or bad - I´m the guy with the gun! Hell yeah baby! *** PECKA JAK HOVADO *** ()

Mahalik

Nesoustředil jsem se na děj. Nesoustředil jsem se na akční scény. Přemýšlel jsem. Proč? Protože jsem si sednul do vláčku směrujícím do strašidelnýho zámku, ale celou dobu jsem seděl otočený zády. Nechápete? Dobře, tak teď na rovinu. Pod dojmem, že jsem si sehnal Evil Dead, jsem úplně nadšeně metal k televizi. Po 20 minutách: Co? Evil se odehrává ve středověku? Divný.... Teď již po 5 minutách: "ÁÁÁÁ! Já si sehnal poslední díl! Pako jedno!!!!" Nu, netrvalo mi dlouho zorientovat se. Ale prostě sledovat trilogii od konce je neskutečně bizarní a hlavně je to znásilnění Sama Raimiho, který na 101% doufal ve fakt, že nikdo nebude takový blbec, aby nedodržoval posloupnost... A film? Chápu fanoušky, kteří mají Bruce Campbella rádi více než vlastní život a za další díl by rituálně upálili i svého medvídka z dětství. Věřte, že jo... Ale má cesta k tomuto fanouškovství byla u konce s dechem při scéně s trpajzlíky. Má cesta však nekončí! Já si ten první díl prostě vyčenichám, to vám povidám! Ale momentálně je to za 3* ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)