Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

S.Quentin QUALE

Středověkej Evil Dead už skoro vůbec nevystupuje jako horor, ale spíš jako taškařice nesoucí odkazy předešlých dílů. Mně kombinace komedie a hororu vůbec nevadí, takže mě to nijak neurazilo, ale člověk musí vědět, do čeho jde. 75% ()

misterz

Vizuálne a trikovo krásna nostalgická spomienka na roky 90-te. Príbeh je vďaka hlavnému hrdinovi Ashovi humorný, plný vtipných situácií a ani na chvíľu nenudí. Ash si ma proste aj napriek nie príliš lichotivým vlastnostiam (egocentrik, narcis, moc rozumu nepobral....) vedel získať. Hlavne vďaka svojej bezprostrednosti a nachádzaním svojských, bizarnych riešení každého problému. Napr. ako sa vynašiel keď zabudol čarovné zaklínadlo, to skrátka nemalo chybu. K tomu jeho nevinná pekná tvárička a človek ide do kolien :). Výborná hororová komédia šmrncnutá pár fantazijnými prvkami. 80/100 ()

HAL

Parádní béčková zábava plná akce a správně mizerných triků... takové zombokombo předchozích dílů série s Návštěvníky, a spoustou praštěných nápadů navrch. Dokonalé to úplně není, ale i tak... mrtví lezou z hrobů, utíkejte si pro motorovky! 8/10 ()

Satan

WHAT THE FUCK WAS THAT? Stylově na poslední den roku jsem si schovával celou Raimiho Evil Dead trilogii a musím říct, že pošahanější sérii jsem jaktěživ neviděl. Jednička = klasický horor se všemi klišé. Dvojka = podstatně odlehčenější díl. Trojka = crossover hororu, fantasy a dobrodružné komedie. V rámci celé trilogie největší otazník, jako samostatný film hodně dobré odlehčení. Celkově je Army of Darkness roztomilá hovadina olizující céčkové zpracování a sázející na hlavní postavu, kterou se opět ujal cool Bruce Campbell. Tentokrát to ale Raimi s koksem přehnal a nasral do příběhu co se dalo. Někdy to vyzní dobře, někdy nijak a někdy totálně mimo. Každopádně nudit se nebudete. Připomnělo mi to podobný experiment, jako u třetího dílu Návratu do budoucnosti, který ale dopadl podstatně líp. A konečně jsem zjistil, odkud bere Duke Nukem ty hlášky. [Přesná stopáž: 81 min] ()

MIMIC

Horor a komédia sú tak diametrálne odlišné žánre, že ak chceme do hororu pridať trochu humoru, musíme si byť vedomí toho, že ide o jeden z najdelikátnejších dramaturgických ťahov. Ak Freddy Krueger v nedávnom crossoveri prednesie veľmi sprostú (a veľmi vtipnú) poznámku na margo obyvateliek istého domu, atmosféra hororu so železnou zákonitosťou stráca na intenzite. Ak sa však posádka lode Nostromo baví vo Votrelcovi o papagájovi, pousmejeme sa, pretože je to zábavné, no horor tým neutrpí ani najmenej - hrôza z predchádzajúcich udalostí pretrváva a ten "papagáj" je tam len na to, aby sa divák nadýchol pred poriadnou fackou, ktorú napokon sám tuší. No a situačná komika v horore? V Evil Dead II sa dala ospravedlniť tým, že hlavný hrdina prichádza o rozum (kto by tam oň neprišiel, však). Pre Evil Dead III je veľkým šťastím, že sa nevydáva za horor, pretože taká porcia srandy by ho neprevalcovala, ona by ho úplne vygumovala. Po horore (Evil Dead) a komediálnom horore (Evil Dead II) teda prichádza hororová komédia (Evil Dead III), asi najlepšia ukážka svojho žánru. Mám zvlášť na mysli Patriciu Tallman, ktorá je v úlohe kultovej postavičky posadnutej strigy k smrti zábavná (v záverečnej scéne v obchodnom dome bola jej vizáž inšpirovaná všeobecne nenávidenou miliardárkou Leonou Helmsley). Naopak scéna s miniatúrnymi Ashmi a la Gulliverove cesty ma dosť naštvala - nielenže nie je vtipná, ona posúva vekovú hranicu diváka niekam na 5 rokov. Raimi nakrútil 7-minútovú, nádherne atmosferickú scénu s veterným mlynom, kde sa rozprávanie dramaticky spomaľuje takmer až na viscontiovskú úroveň. To, že z filmu napokon vypadla, v podstate len prospelo veci. No a z môjho hodnotenia vypadla jedna hviezdička. Proste sa mi niekam stratila. ()

Vančura

Strašná blbost, která už nemá s původním Evil Dead v podstatě nic společného. Sem tam je to docela vtipné, ale jinak je to tak příšerně stupidní a nudné, že bych se tomu podruhé obloukem vyhnul. A na to, že to má jen 80 minut, mi to subjektivně přišlo skoro nekonečné. Ve své době to asi mohlo být fajn, ale s odstupem let už to na mě bohužel vůbec nefunguje. ()

Goldbeater

Tohle už samozřjmě není Smrtelné zlo, alespoň né z tak velké části. Ale je to stále moc a moc dobré béčko s výborným bavičem Brucem Campbellem. Je to prostě skvělá fantasy-komedie s nádechem hororu a určitě nelituji, že se stala součástí série The Evil Dead, kterou bezmezně miluji. Viděl jsem oba konce, ale myslím, že ten z obchodního domu je lepší. Clatto Verata Nicto. ()

liskam

Absolutně nechápu, jak je možné, že jsem tuto věc mohl dokoukat.(shlédnul jsem delší verzi Director´s cut) Píšu koment a stále nad tím žasnu, jak mě tenhle film zaskočil naprosto nepřipraveného pobrat to v hlavě. Nebudu hodnotit, protože jsi nejsem jist, kolik hvězd bych dal. ()

mzss1

(50%) ARMÁDA TEMNOT, která je v podstatě třetí dílem série Evil Dead. Tohle je zcela přímé pokračování druhého filmu. Náš hrdina Ash, kterého hraje skvělý Bruce Campbell, se přenese do jiné doby mezi rytíře. Tenhle nápad není špatný, ale mě moc nesedl a ani to pojetí ve filmu. Ještě tak zpočátku to tak nějak jde, ale v druhé polovině snímku mě to už téměř přestane bavit včetně nudného finále. Ani ten Campbell mě zde tolik nebere, působí chvílemi jako cvok. Najde se tu akorát pár vtipných scén, které je tvořeno dobrými nápady. Sice ne tak skvělými jako v druhém dílu, ale aspoň jsem se párkrát zasmál. Žánrem už je to také někde jinde. Horor to už není ani náhodou a komedie tak napůl. Spíš takové ne moc vydařené fantasy. No, já bych dal snad i 2* ale k úctě k prvním dvěma slušným filmům tu nejslabší možnou 3* s čistým průměrem dávám. Až takový brak to nebyl, ale podruhé si to už rozhodně nepustím. ()

DJ Obelix

Nemohu napsat nic, co by zde jiz nepadlo. Tento film (samozrejme jako cela serie Evil Dead) je naprosty kult. Sam Raimi + Bruce Campbell = non-stop zabava s rychlosti min. 3 suchych neprekonatelnych hlasek za minutu. Ale jedno OBROVSKE VAROVANI VSEM, KTERI SNAD PODLEHNOU TOUZE PODIVAT SE NA FILM NA MGM: Predabovat tento film do ceskeho zneni byl zlocin proti lidskosti, protoze v nasich ani blizkych koncinach nenajdete hlas, ktery by dokazal legendarni "Groovy", "Give Me Some Sugar, baby" nebo finalni "Hail to the king, baby" podat tak, jako Bruce Campbell v originale! - P.S.: Genialni uz je samotny titulek, ktery je i traileru - "They live ... they breathe ... they SUCK" ()

kingik

Tohle už se nepovedlo. Raimi neměl v zásobě nevyčerpatelnou studnici nápadů a to se podepsalo pod tímto shitem. Náznaků dobrého hororu je pomálu a parodická rovina mně přišla přehnaná. Vůbec mě to nezaujalo. 40% ()

InJo

Od čistokrevného hororu, přes černohumornou hororovou grotesku až k (polo)parodické fantasy komedii. Jen málokterá filmová série předvedla takto výrazný, netypický, ale přitom bezproblémový, vcelku ladný a vlastně i docela smysluplný postupný (sub)žánrový a stylistický přerod jako právě trilogie Evil Dead Sama Raimiho. Zatímco první díl se tvářil smrtelně vážně, Armáda temnot, přestože také obsahuje jisté hororové prvky, je už "pouze" řetězcem legračních, více či méně absurdních scének a momentů, z nichž ale některé jsou skutečně cool a nezapomenutelné. Ovšem nevyvíjela se jen série jako taková, ale i její hlavní hrdina a jeho představitel - v jedničce je Campbellův Ash poměrně standardní a nijak zvlášť osobitou postavou, kdežto zde už je s ním pracováno jakožto s precizně specifikovaným charakterem, ikonickým hrdinou takřka "indianajonesovských" parametrů, jemuž je film do značné míry podřízený a tudíž funguje především jako Campbellova velká (a náramně zábavná) one-man-show, kterou ze silného nadprůměru nestáhnou kvalitativně dolů ani (už v době vzniku) zastaralé triky a jednoduchoučký epizodkový (ne)děj... 80 % ()

HoneyBunny

Která z dam se do Ashe při závěrečné scéně nezamilovala? Věčná škoda, že se Bruce Cambell neuchytil jako áčkový herec, charisma i zkušenosti na to má. Prču si ze sebe dělá dobrou, ale nějaká seriózní velká role by nás jenom potěšila. ()

Jordan

sequel k evil dead-om s božským bruce-om plný skvelých, hravých, béčkových nápadov, masiek, efektov a humoru. a mladučká, peknučká embeth davidtz (americká herečka s najčudnejším menom na svete) ()

LION-MR.T

Divné zakončení série,divnější než celá série za to u mě s pětihvězdičkovým hodnocením,protože jsem byl rád jak se hledělo na to aby každý kostlivec vypadl jinak a dal se rozeznat. Sam Raimi s Brucem Campbellem se tu vyblbli zase do sytosti. Na druhou starnu triky jsou průhledné,ale na svojí dobu ani zas tak lepší nebyly. Mám rád verzi,kde se Ash dostane do své doby,vodbouchne ještě jednu příšeru a do náruče pojme Bridgit Fondu než tu verzi,kde prosí v jeskyně několik tisíc let a zjistí,že svět je zničenej a on zůstal sám. ()

Carol Pifková

Pre mňa proste najslabší diel.... toto už nebolo také ako prvý diel, škoda, že v dvojke a trojke tam bol primiešaný žáner komédia, teda aspoň pre mňa škoda. ()

Anderton

K predchádzajúcim dielom som mohol pridať ľubovoľné prídavné meno k podstatnému menu BÉČKO, znejúce pozitívne a pasovalo to. K Armáde temnôt ma žiadne nenapadá, je to proste iba béčko a nič viac. Aspoň v mojich očiach. Dôvod je možno že aj jeden jediný. A to ten, že ED boli komediálne horory, kde som sa bál. Toto je iba bláznivá komédia. A mne to nestačí. Nestačí mi jednoznačná pocta Harryhausenovi, ani odkaz na Klatu barada nikto vo forme Klatu veruta nikto. Občas to vtipné je, ale postráda to vtipné hlášky. Taktiež nejaká tá alegória na obsesiu výdobytkov techniky a túžbu po večnej mladosti mi nepripadali nijako extra chytro spracované. ()

Socrates

Víc než dobrá komedie. Bruce Campbell jako suverénní prodavač na nechtěným výletu do jinýho světa je skvělej a jeho protivníci kostlivci jsou přímo k zulíbání a vtipní navíc. Slušnej mix žánrů, kde ten horrorovej hraje opravdu malinkou roli. ()

Frajer42

Vtipná a svižná akční jednohubka s úžasným Bruce Campbellem, hromadou luxusních hlášek a hlavně úžasně vtipných efektů. Humor je nádherně přepálený a nemůže urazit snad vůbec nikoho. Celkový příběh tohoto dílu mě nikterak nenadchnul. Film funguje pouze jako takový slepenec více a méně vtipných úseků. Zajímavý experiment se změnou doby a prostředí. Raimiho humor mi jednoduše sedí. Lepší tři kousky a vážně zvažuji v důchodu seriál. ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)