Futurama

• USA Futurama (více)
USA, (1999–2024), 59 h 40 min (Minutáž: 22–30 min)

Série(9) / Epizody(160)

Tomik12345

Od tvůrců Simpsonů pohled do budoucnosti, kde si tvůrci neberou servítky prakticky s žádným tabu a pořádně se vyřádili tam, kde, v tomhle případě společenskými konvencemi svázanými Simpsonovými, nemohli. Super seriál. ()

Petoss1

Bude to znieť tvrdo, ale podľa mňa je to lepšie ako najnovší, opozeraní Simpsonovci. Zamiloval som si (Leelu) to od prvej časti. Super hlášky, super postavy a skvelý dabing. Jednotka medzi animovanými seriálmi. 100% ()

Attta

Jestli mám srovnat Simpsonovi a Futuramu, tak to se ode mě nedovíte nic, protože jsou to dva uplně odlišné seriály. Simpsonovi mám zažité z děctví jako klasiku mezi seriály, ale Futurama je něco jiného, nového a s jiným nápadem. Každopádně chci říct, že i když je Futurama novější seriál, klasice jako Simpsonům se lehce vyrovná. Pro mě neskutečně dobře udělaný seriál. Skvělé hlášky postav, narážky na různé věci, kterých si člověk všimne jen když seriál pozorně sleduje. Epizody jsou pro mě pestré a není žádná šance, že bych se u seriálu nudil. Český dabing je pro mě velice nedostačující, vzhledem k výborným původním hlasům a hláškám, které se těžko překládají(ostatně jako u všeho). Seriál velice dobře naráží na dnešní problémy lidstva, i když děj seriálu se odehrává o 1000 let dopředu:). ()

Nach

Pro mě o stupínek výše, než Simpsonovi. Zajímavější postavy, propracovaný scifi svět a mnohem barvitější epizody dělají z Futuramy pro mě jeden z TOP animovaných seriálů, které jsem kdy viděl. 85% ()

Trainspotter

Futurama je skvělá, ale pět hvězdiček ji přece jenom dát nemůžu. Rozhodl o tom fakt, že kolegy Simpsonovi můžu každou (i slabší) epizodu vidět nesčetkrát (taky že jsem každou viděl nesčetkrát), ale epozodu Futuramy vidím poprvé - skvělý a po druhé - nuda. V tom je pro mě jádro pudla. Good news, everyone! --- Look, when everybody stops being stupid... --- Bite my shiny metal ass! --- Hududududu --- Scrufy, the janitor. --- Walking on sunshine, nanana ()

Warmin

Skvělý nápad ,skvělé zpracovaní a úžasná podívaná.Samozřejmně doporučuji s angl. dabingem a česk. titulky.Pevně doufám že se dočkáme stejně dlouhé série jako u Simpsonů . ()

C0r0ner

Co nemohl Groening nacpat do Simpsonů, najdeme ve Futuramě. Není to lepší, ani horší, jen jiné. Nicméně stejně dobré. Dr. Zoidberg je král všech gagů, jen škoda, že není jeho postava o trochu více využitá. Ale takový detail nemá absolutně žádný vliv na kvalitu seriálu, který je už teď legendární stejně jako Simpsonovi. 100% ()

Phos4rus

Dustojny nastupce Simpsnu...Nedavam ctyri hvezdy jen kvuli tomu, za ja Simpsny opravdu miluju a prechod bude zatracene tezkej! ()

darm

"Jen" za čtyři.. Moc dílů jsem sice neviděl, ale v přímém porovnání se Simpsony, kdy běžely cca 2-3 díly Simpsonů a pak jeden díl Futuramy jasně zvítězili Simpsoni.. Postavy tady vypadají taky zajímavě, některé až moc, takoví parádní hybridi.. Sranda je to taky převeliká.. Ale na pět hvězd dokonalého seriálu to není.. Až si seženu a zkouknu nějaké další díly, tak možná hodnocení ještě změním, ale tak nadšený abych Futuramě sázel hned pět hvězd zatím nejsem.. ()

lakikaki

Futurama je seriál od tvorcov Simpsonovcov, v tomto prípade ale došlo k zriedkavému úkazu - pokračovateľ predčil originál. Na čo si už Simpsonovci netrúfnu, to si Futurama dovoľuje každú chvíľu; postavy, či už hlavné alebo vedľajšie, sa nedajú nemilovať a na mnohé paródie, karikatúry, vtipy, hlášky, či situácie do smrti nezabudnete. Škoda len, že Simpsonovcom žehnajú producenti už 20 rokov, ale Futuramu sa rozhodli prestať produkovať už po piatich (puritáni jedni bojazliví!). Chvalabohu za tie 4 nové filmy, ktoré si fanúšikovia vymodlili... Ak by som to mal zhrnúť, pre fanúšikov Simpsonovcov je Futurama povinnosť, pre zvyšné percento populácie Zeme vydarenejšia alternatíva Žltej rodinky. ()

Pajky3

Futuristická obdoba Simpsonových? No je sice fakt, že je to od stejného autora, ale je to úplně něco jiného. První díl první serie, to byl naprosto nejskvelejší úvod jakej jen mohl být. Kdo by si neoblíbil společnost Frye, Bendera, Leely nebo Zoidberga? Futurama mě moc baví, i když filmy nemaj tak skvělou kvalitu, ale to neni problem seriálu, jen problém rozkouskouvání od coolu. Pokud chci zaručeně vytáhnout z nudy či deprese a po ruce nejsou Simpsonovi, tak je Futurama jasnou volbou. *** Po deseti letech se tvůrci vrátili s novou řadou a i když už to není ono, tak se pořád s chutí podívám. Celkový dojem z Futuramy mi to nezkazí a pořád to pobaví. ()

Andre3000

Lepší než Simpsňáci??? Neee. Je to sice zajímavej seriálek, ale po delší době už mě tam otravovali nějaké věci a musím si od toho dát pokoj. Rozhodně to není žádna droga, natož kult, ten z toho snad nikdy nebude. ()

kusper

Skvělé, ale ne nejlepší. Spousty vtipů je "vykradených" ze Simpsnů. Je to řekl bych jen jejich vedlejší projekt, už to prostředí o tom svědčí - Simpsnovi už prostě neměli dost nápadů. Přesto desítky skvělých vtipů, narážek a perfektní animace. Simpsonovi 105% Futurama 90% ()

MarekT

Rok 1989. Začínají Simpsonovi, kteří si rázem dokázali vybojovat status nejlepšího seriálu na světě. Rok 1999. Vzniká Futurama, která i díky tomu, že Simpsonovi mají po zenitu, "žluťásky" nejen u mě překonává. Humor, který je typický "groeningovský", graduje ještě výše i proto, že se tvůrci nebojí trošku přitvrdit. Futuramě též pomáhá i absurdita některých věcí budoucnosti (sebevražedné budky, potrubní doprava...). Samotné charaktery jsou takovou druhou mocninou těch původních simpsonovských - např. můj oblíbenec Bender vs. Bart nebo Leela vs. Marge. Co se týče kvality epizod, autoři se zde až na dvě výjimky zvané Anthology of Interest nepokouší vytvářet nějakou vatu jako u Simpsonů (Příběhy z nevrácené knihy, Tak takhle to dopadlo...). To je podle mě obrovské plus, protože kolikrát takové epizody bývaly zbytečné. Ovšem v roce 2003 po pěti velmi úspěšných řadách se rozhodla stanice FOX seriál zrušit a bohužel se počet epizod zastavil na čísle 72. Škoda, protože takhle mi nezbývá nic jiného, než se na epizody dívat znovu a znovu, což by mě nevadilo, každá vyjma asi dvou nebo tří zabaví skvěle i naponěkolikáté a není to tak, jak říká uživatel gjjm, že jsou v každé epizodě jen tři vtipy. Takhle to platí jen u těch nejslabších epizod a je to i tak stále více, než u nových epizod Simpsonů. Dalším negativem by mohlo být, že seriál se u nás nedočkal do dnešního dne (12.12.2008) vysílání na žádné televizní stanici. Na druhou stranu, moc mě to netíží, dabingové řemeslo u nás dost upadlo a nevěřím, že by se povedlo našim vyrovnat originálu - hlavně Johnu DiMaggiovi (Bender) a Katey "Peggy" Sagal (Leela). Takže suma sumárum - Futurama získává ode mě zasloužených pět hvězd. *** Doplněk (2.4.2009): Jakožto fanoušek Futuramy jsem si nemohl ujít premiéru v českém znění. Jak jej tedy hodnotím? Na to, jak jsem byl k němu skeptický, se mi dabing líbí, ale jak jsem řekl - Bender v originále je těžko překonatelný, čímž nechci urazit opravdu se snažícího Stránského. Na první poslech mi dost vadil Dolanského Fry, ovšem časem se dá zvyknout, to stejné Amy. Leela, Farnsworth a Zoidberg jsou nadabovaní dobře, což mě překvapuje hlavně u posledního jmenovaného (profláknutý Tůma mi zde nevadí). Můj soud - v českém dabingu Futurama ztrácí na půvabu jen minimálně a beru ji v tomto formátu jako alternativní řešení. Ale přesto vždy budu radši volit originál. *** Doplněk po shlédnutí nových dílů (26.7.2010): Původně jsem k protahování seriálu byl skeptický, jelikož filmy mě nezaujaly tak, jako dvacetiminutové epizody, nakonec však musím konstatovat, že mile překvapily. Tým okolo Matta Groeninga stále dokáže zabalit do necelé půlhodiny kvalitní zábavu! Především epizody 6x01 a 6x05 jsou úžasné a už nyní je považuji za to nejlepší, co se kdy ve futu-světě zrodilo. Na druhou stranu, méně spokojen už jsem s tím, že občas sem pronikly prvky tak typické pro nejnovější epizody Simpsonových - skeče protahované na půldruhou minutu apod., ty se zde ale objevují tak cca jednou až dvakrát za epizodu, takže výrazně celku neubírají, nadto se mi zdá, že má Zoidberg čím dál méně prostoru. I když ale novou sezónu hodnotím poměrně kladně, musím se ohradit vůči epizodě 6x03, která NENÍ standartní animovanou komedií, ale agitkou mířící na Apple a Twitter, naroubovaná na Futuramu. Ani by tak nevadilo poselství, ale toto téma se dalo zpracovat sofistikovaněji, viz IT Crowd a jejich Friendface... Šestá sezona za lepší čtyři hvězdy. "Drahý Santo, prosím tě, přines dědečkovi rakev. Od tvého posledního setkání s ním je to s ním k nevydržení a k Vánocům máme stále větší problémy se zápachem, jestli víš, jak to myslím." () (méně) (více)

Fallen_One

Nic úžasného to teda není. Tahle davová hysterie mně minula a jsem za to rád. Zkoušel jsem to sjíždět jako maraton, ale...smůla, nezaujalo. ()

Flynn

Futurama mi hodně často příjde jako povedenější Simpsni :) prostě si zde tvůrci mohli dovolit pustit fantazii na špacýr :o) Některé díly jsou prostě totální. Dr. Zoidberg je pro mne legenda :) Určitě záruka svkělé zábavy plné smíchu :) ()

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

Futurama je mrtvá? Ať žije Futurama!

24.06.2006